MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 32
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 pa¼ 2011 - 23:39:45

Światła Warszawska/Mirkowska zaczęły mrugać. ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 pa¼ 2011 - 09:49:24

Koniec jest bliski.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 15 pa¼ 2011 - 11:35:01

zabrzmialo zlowieszczo Bartku smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 17 pa¼ 2011 - 16:59:28

ostatnio zaczalem sie przygladac rejestracjom tirow. Ja rozumiem, ze mamy globalizacje, ale ciezko uznac za lokalny transport samochody z Rzeszowa czy Nowego Targu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.opera-mini.net)
Data: 17 pa¼ 2011 - 18:05:26


Hammer
ostatnio zaczalem sie przygladac rejestracjom tirow. Ja rozumiem, ze mamy globalizacje, ale ciezko uznac za lokalny transport samochody z Rzeszowa czy Nowego Targu.

Tak ale to moze byc transport, ktory teoretycznie trafia na teren naszej gminy lub z niej startuje. Jeżeli to tranzyt to nie powinno go być.
Nasze miasto zdaje siÄ™ propagowac koncepcje hubow logistycznych a wiceburmistrz deweloperke. Jak nie syf to malaria. Co mysli Burmistrz i Radni (Radny Tomasz Zymer wyrazil swoj poglad) nie wiadomo. Komunikacja ze spoleczenstwem po szumnych zapowiedziach upadla i wrocila do statusu za Skowronskiego. Nie wiem jak to sie skonczy ale to kluczowa rzecz dla przyszlosci Uzdrowiska, Miasta, Gminy. Z jednej strony tiry z drugiej tysiace aut. Nie jestesmy gotowi na jedno ani na drugie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 17 pa¼ 2011 - 18:40:38

no nie wiem czy jak TIR na rzeszowskich numerach jedzie dalej do Warszawy to obsluguje lokalne firmy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.109.---)
Data: 17 pa¼ 2011 - 21:17:20


Hammer
no nie wiem czy jak TIR na rzeszowskich numerach jedzie dalej do Warszawy to obsluguje lokalne firmy.

Wiem o co chodzi ale naprawdÄ™ wiem co piszÄ™ ;)
TIR na rzeszowskich, opolskich, koszalińskich, przemyskich, białostockich, piaseczyńskich numerach mógł przywieźć półprodukt do np: Papierni, nastąpił rozładunek. Nastąpił też załadunek gotowego papieru toaletowego, który jedzie do Gdańska. Tam TIR ładuje kolejny półprodukt, który jedzie do Raciborza. Rozładunek i kolejny załadunek do Konstancina. I tak w kółko. Przewoźnik może mieć dowolne numery i operować w całym kraju. Numery to nie do końca dobry sposób na śledzenie przepływu towarów i TIRów ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Odpowiedź MZDW i cd. pytań o. "udrożnienie" 724
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 pa¼ 2011 - 21:43:03

From: MZDW Ksawery Gut [mailto:k.gut@mzdw.pl]
Sent: Friday, October 14, 2011 8:15 AM

To: 'Michał Wiśniewski'

Subject: RE: Remont drogi 724 - jakie sÄ… terminy dalszych prac?


Panie Michale,

w tym tygodniu podpisaliśmy ostatnią umowę na dostawę energii, więc wszystkie skrzyżowania mają zasilanie. Konstancja i borowa są również gotowe do uruchomienia ale na stałych czasach, ponieważ nie ma zamontowanych detektorów ruchu nie włączamy świateł. Próba na borowej pokazała, że detektory powinny być. Oddzielną kwestią jest decyzja na użytkowanie nowej jezdni, opracowywana jest mapa części drogowej, uzbrojenie jest zrobione. W przyszłym tygodniu złożymy wniosek o wydanie decyzji na użytkowanie mostu.

Ksawery Gut


______________________________________________________________________________________

i dalsze pytania Michała Wisniewskiego:

From: Michał Wiśniewski

To: 'MZDW Ksawery Gut'

Cc: 'Tomasz Romanowski' ; urzad@konstancinjeziorna.pl ; kazimierz.janczuk@konstancinjeziorna.pl ; 'Ryszard Machałek' ; 'Michał Lewandowski' ; 'Agatka Raciborska' ; 'Wojciech Demczuk' ; boguslawkomosa@xxxxxxxxxxx; m.pw@wp.pl ; 'Tomasz Zymer - Akademia Montessori Konstancin'

Sent: Friday, October 14, 2011 11:52 PM

Subject: RE: Remont drogi 724 - jakie sÄ… termin dalszych prac?


Szanowny Panie,

Dziękuję za odpowiedź, ale jest ona bardzo dyplomatyczna i niestety w żadnym przypadku nie podaje Pan terminów.

Moja interpretacja jest zatem następująca i proszę o ewentualne sprostowanie jeżeli znacząco się mylę:

uruchomienie świateł (=ograniczenie zwężeń) ? światła mogłyby być uruchomione szybko, ale i bez założonych detektorów ruchu powstanie korek.
Termin założenia i uruchomienia detektorów to pewnie min kilka, kilkanaście tygodni (zakładam, że musi być przetarg, czas na odowłania itd.).

Zatem możliwym terminem uruchomienia świateł będzie koniec roku.

most - złożenie pozwolenia na użytkowanie w połowie października oznacza, ze przy bardzo sprawnej pracy nadzoru i braku uzupełnień w połowie listopada może być on otwarty dla ruchu (wersja optymistyczna) lub nawet na przełomie starego i nowego roku (wersja alternatywna)

Z poważaniem,

Michał Wiśniewski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiedź MZDW i cd. pytań o. "udrożnienie" 724
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 18 pa¼ 2011 - 09:13:14

Detektory ruchu są częścią całego projektu. Projekt organizacji ruchu, który zapewne był załącznikiem do przetargu, uwzględniał detektory.Z tego co pamiętam miały być zastosowane kamery i pętle.
Czyżby zapomniano o pętlach robiąc asfalt? Czy technologia przewiduje inny sposób ich umieszczania? A może po prostu pętle są, ale nie są jeszcze podłączone... Ciekawe...

Ale jak mówi nowe, polskie przysłowie: "...kładą nowy asfalt, znaczy niedługo będzie wymiana kanalizacji..."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 12:32:47

Ja wrócę jeszcze do nieszczęsnych pastorałów i oświetlenia nowej drogi. Choć latarnie są ustawione dość gęsto, to niestety oświetlenie ul. Warszawskiej jest takie sobie.

Najgorsza sytuacja jest na jednojezdniowym odcinku od ronda przy Aurze do sklepu API, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Przejścia są wyposażone w azyle dla pieszych, ale ustawione tam słupki U-5b ze znakiem C-9 skutecznie ograniczają widoczność. Bliska zabudowa przy urzędzie miasta i gęste zadrzewienie na pozostałym odcinku dodatkowo wprowadzają efekt zaciemnienia, niestety latarnie na tym odcinku są tylko po jednej stronie.

Efekt jest taki, że po lewej stronie jadąc w stronę Warszawy, nie jesteśmy po zmroku w stanie za wiele zobaczyć. Wcześnie zapadający zmierzch nie działa oczywiście na korzyść. Sytuacja zaobserwowana przy braku opadów atmosferycznych, podczas deszczu będzie tylko gorzej.

Może dałoby się doświetlić dodatkowo takie miejsca? Tu już nie chodzi o wygodę kierowców ale o bezpieczeństwo pieszych, czyli najmniej chronionych uczestników ruchu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 14:50:17

wszystko jest robione zgodnie z planem nawet kostka przed nowym mostem ma być rozbierana bo pas chodnika jest węższy od ścieżki rowerowej,zejście z chodnika na wał tak z jednej i drugiej strony rzeki kiepska przeprawa o kończącej sie ścieżce rowerowej za figurką już kiedyś pisałem wejście do starej papierni ostry spadek w zime pewnie brama będzie zamknięta żeby nóg nie połamać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 16:52:32

To tylko projekt. Już kilka lat temu w Ursusie zrobili rondo kompaktowe zgodnie z projektem. Papier wszystko przyjął, tylko później autobusy nie mogły się złamać na rondzie. Nastąpiła korekta z kostki brukowej w postaci zawężenia wyspy centralnej i złagodzenia łuków.

OT. Diabeł, odetchnij trochę, popraw interpunkcję. Będzie z korzyścią dla wszystkich...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-19 16:52 przez Pilzner.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 19:18:02

mnie interpunkcje nie przeszkadzają napisałem tu to wszysko co widać gołym okiem jak idą roboty na terenie naszej gminy już jeden sie przypatrywał i przyjmował nowo zaprojektowaną i wybudowaną droge w kierunku Góry Kalwarji to po oddaniu prawie wszystkich zalała deszczówka bo zapomnieli zaprojektować rowów przy drodze i przepustów pod drogą a teraz co robią przepusty czy to jest logiczne
Ciekawy jestem czy zostanie przeprowadzona regulacja Jeziorki między mostem a imberfalem chodzi o wyprostowanie koryta rzeki by w czasie przyborów woda nie zabierała podstawy wału .
Pilzner z korzyścią dla wszystkich to będzie jak nasze pieniądze z podatków nie będą wydawane na fuszerki przykład podaje wycinka drzew na wale od imberfalu do tężni żadne drzewo nie powinno rosnąć w koronie wału a zrobiono tylko przecinkie i nie obchodzi mnie kto zarządza wałem powiat czy gmina czy jeszcze ktoś my mieszkamy tu w tej gminie i ktoś odpowiada za nasze bezpieczeństwo ten wał niedługo korzenie rozwalą i nie będzie potrzeba drugiego Kokczyńskiego reszte zrobią bobry które zaczeły sie zakradać już pod tężnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Most lada moment, a tu masz... Drogowcy sobie przypomniel,
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 pa¼ 2011 - 15:50:29

że pas chodnika jest węższy od ścieżki rowerowej i robota od nowa

***************



wiadomość przysłał Diabeł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 pa¼ 2011 - 07:40:02

Ma być dobrze, na rondzie z Borową będą dłuższe światła dla jadących Warszawską, a informacja jest tu: [www.nadwisla.pl]

Ostatnio jechałam do W-wy samochodem poza godzinami szczytu (ok 12) i okazuje się, że światła przy skrzyżowaniach w Powsinku i przy Vogla sa ustawione fatalnie. Najpierw złapały mnie światła w Powsinku, a potem jak ruszyłam to światła przy Vogla natychmiast zmieniły się na czerwone i trzeba było odstać kolejną rundę. Trudno się zatem dziwić, że tam zawsze będzie korek, bo należy przypuszczać, że to świadoma decyzja. Ktoś te światła tak ustawił, że nie da się przejechać tego odcinka bez zatrzymania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 22 pa¼ 2011 - 08:12:04

a z jaka predkoscia jechalas miedzy swiatlami?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 pa¼ 2011 - 08:43:45

Ze 30-40km/godz, bo widziałam, że czerwone na skrzyżowaniu. Na koniec i tak musiałam stać.
Tam jest prosty mechanizm: zmiana na zielone w Powsinku - to zmiana na czerwone na Vogla.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MarcinMarcin (---.warszawa.mm.pl)
Data: 22 pa¼ 2011 - 11:33:45


Hesia-Mela
Ma być dobrze, na rondzie z Borową będą dłuższe światła dla jadących Warszawską, a informacja jest tu: [www.nadwisla.pl]

Ostatnio jechałam do W-wy samochodem poza godzinami szczytu (ok 12) i okazuje się, że światła przy skrzyżowaniach w Powsinku i przy Vogla sa ustawione fatalnie. Najpierw złapały mnie światła w Powsinku, a potem jak ruszyłam to światła przy Vogla natychmiast zmieniły się na czerwone i trzeba było odstać kolejną rundę. Trudno się zatem dziwić, że tam zawsze będzie korek, bo należy przypuszczać, że to świadoma decyzja. Ktoś te światła tak ustawił, że nie da się przejechać tego odcinka bez zatrzymania.


to jest odcinek już "warszawski", a tam rządzi inżynier ruchu Galas, którego ograniczenia intelektualne powodują, że nawet na Gagarina od wielu lat nie potrafi ustawić 4xświateł, które są o 100 metrów od siebie. ten Pan nie ma kompetencji ani umocowania intelektualnego do pełnienia swojej funkcji, czemu dowody dawał w Warszawie wiele razy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 14:40:22

Od wczoraj działają światła z Mirkowską i przy PSE, przy Borowej pulsują. Jutro rano może być ciekawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.warszawa.mm.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 19:29:43

Czerwono światło dla kierunku Bielawa -> Klarysew przy Mirkowskiej to około 20 sekund. Można z tego wywnioskować, że skręt z Mirkowskiej w prawo w Warszawską będzie trwał 20 sekund + długość cyklu dla lewo skrętu z Warszawskiej w Mirkowską (warunkowy skręt na zielonej strzałce). Tyle samo będzie trwało czerwone światło dla kierunku Klarysew -> Bielawa dla tych świateł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 32


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.