MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718...->|-->
Bieżąca strona: 13 z 32
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2011 - 19:35:21

Wyjdzie w praniu. Tak czy siak jutro jadę za Szkołą Amerykańską, potem poczytam relacje grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 21:33:54

około 20 wracałem w Wwy...śmieszne jest oznakowanie przed rondem przy PSE, gdyż w dalszym ciągu - mimo uruchomionych świateł - pokazuje, że środkowy pas jest...ślepy...
do tego z Warszawskiej do skrętu w lewo w Mirkowską zrobił się korek...co będzie, gdy ruch będzie większy?
także ja dale będę jeździł przez Ciszycę, Zawady i Siekierki ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 22:04:24


Artek_Bartek
do tego z Warszawskiej do skrętu w lewo w Mirkowską zrobił się korek...co będzie, gdy ruch będzie większy?

Sytuacja powinna zmienić się jakiś czas po otwarciu mostu. Prawdopodobne, że zmniejszy się wtedy ilość pojazdów skręcających w Mirkowską.

Dziwne, że sygnalizację uruchomiono teraz przed otwarciem mostu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 22:08:01

W sprawie bezpieczeństwa na rondach turbinowych przy papierni i w Jeziornie.
Pierwsze rondo tego typu w Polsce było uruchomione w Puławach. Przez pierwszy rok funkcjonowania wyrysowane na rondzie linie ciągłe były "wzmocnione" przez wypukłe żółte betonowe elementy, które pokrywały się z tymi liniami. Miało to wysokość kilku centymetrów, także przejechanie przez nie nie stanowi większego problemu, natomiast skutecznie wymuszało przestrzeganie przepisów i jazdę z określonego pasa w określonym kierunku. Już kilkakrotnie zdażyło mi się, że ktoś zajechał mi drogę zmieniając pas na rondzie na linii ciągłej. Po otwarciu mostu ruch na obydwu rondach zmieni się i zwiększy. Ciekawe jak będzie z bezpieczeństwem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 10:59:47

Rondo w Puławach już dawno nie ma separatorów ruchu U-25. Dla samochodów osobowych stanowiły jakąś tam barierę, wymuszały ruch po konkretnych pasach ruchu i nie pozwalały na niewłaściwą ich zmianę.
Jednak rondo to jest na drodze tranzytowej DK12 i samochody ciężarowe (których w KJ tez nie brakuje) z naczepami, podczas skrętu na ciasnych łukach, skutecznie je z tego ronda wyeliminowały.

A tak na marginesie, to w Puławach było typowe rondo turbinowe. Tutaj mamy kompilację ronda turbinowego i klasycznego z wyznaczonymi pasami ruchu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-24 11:01 przez Pilzner.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 11:08:54

Poranek z nowymi światłami oceniam pozytywnie, gdyż w obie strony o godzinie 8.30 ruch był płynny i nie było żadnego korka....pytanie tylko czy to przypadek, czy tak bedzie. Trzeba obserwować...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 14:12:56

Poranna droga do stolicy to bajka, zobaczymy jak będzie po otwarciu mostu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 24 pa¼ 2011 - 14:43:22

Ponoć jezdnia do Góry Kalwarii jest w całości gotowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 16:31:06

Gotowa w sensie nawierzchni. Brakuje jeszcze na pewnych odcinkach oznakowania poziomego. Nie wiem jak z chodnikami, bo nie wiem gdzie mają być a gdzie ich po prostu nie ma, ale w niektórych miejscowościach jeszcze układają kostkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 17:03:33


Pilzner
Rondo w Puławach już dawno nie ma separatorów ruchu U-25. Dla samochodów osobowych stanowiły jakąś tam barierę, wymuszały ruch po konkretnych pasach ruchu i nie pozwalały na niewłaściwą ich zmianę.

Samochody ciężarowe (których w KJ tez nie brakuje) z naczepami, podczas skrętu na ciasnych łukach, skutecznie je z tego ronda wyeliminowały.

Jeżeli u nas przeżyłyby rok to może miejscowi kierowcy zdążyliby wyrobić sobie dobre nawyki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-24 17:04 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 18:00:44

Skrzyżowanie Warszawska/ Mirkowska przeżywa mini oblężenie. Do skrętu w lewo ustawia się sznur aut, cykl dla lewoskrętu jest bardzo krótki, około 5 sekund. Jazda na wprost jest taka sobie. Oczywiście są już mistrzowie lewego pasa i wpychania się na jezdni wyłączonej z ruchu (białe pasy). Tuż obok jest wyjazd/ wjazd z API, przez który też nie jest tam za dobrze. Klienci wyjeżdżają i chcą jechać w lewo w stronę Klarysewa stojąc na jezdni wyłączonej z ruchu.

Kolejna sprawa to rzecz, o której pisał Pilzner. Beznadziejna propagacja światła z pastorałów od API, panuje półmrok. Żarówki do dupy albo oprawy.

P.s.
Zgadzam się z Czakiem. Te, konkretne światła nie powinny działać do czasu otworzenia mostu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 24 pa¼ 2011 - 18:50:06

mnie na pasach kilkakrotnie chcieli rozjechac kierowcy ktorzy na rondzie ze srodkowego pasa nagle zjezdzali z ronda.

ale tez widzialem stluczke jak ktos z zewnetrznego pasa postanowil sobie objechać rondo wokolo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 24 pa¼ 2011 - 19:15:46


Mixiorek
Skrzyżowanie Warszawska/ Mirkowska przeżywa mini oblężenie. Do skrętu w lewo ustawia się sznur aut, cykl dla lewoskrętu jest bardzo krótki, około 5 sekund.

Skręt w lewo ma oblężenie, ponieważ priorytet to Warszawska i tak jest ustawiona sygnalizacja, przystosowana już do ruchu po otwarciu mostu, a zatem póki co tak będzie niestety. Co do debili na białej linii.,... bez komentarza...

Pozwoliłem sobie poprawić cytat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-24 20:55 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.warszawa.mm.pl)
Data: 24 pa¼ 2011 - 21:09:57

Czy dobrze patrzę w organizację ruchu? Mam wrażenie, ze brakuje jeszcze punktowych elementów odblaskowych w jezdni od mniej więcej API?



Relacja z innego forum o postepie robót:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=8771ba7eb1620fb466a2c529593a1cb0&t=1373043&page=5



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-24 21:10 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 19:38:12

Myślę że na przejściach dla pieszych wypadało by doświetlić białym światłem bo te pastorały co prawda w dzien ładnie wyglądają ale w nocy słabo widać . Piesi też o siebie nie dbają często chodzą w ciemnych ubraniach :/

[www.youtube.com]

filmik ze źródła Komendy głównej policji

Podobne światła możemy spotkać na trasie do otwocka nad pasami umieszczone są lampy świecące jasnym światłem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 19:41 przez Shaggy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 28 pa¼ 2011 - 14:02:36

"[...]

Droga nr 724 przez Konstancin-Jeziornę. Wprawdzie można już jeździć poszerzonym odcinkiem od granic Warszawy do Klarysewa (początek Konstancina), to nadal zamknięty jest most na Jeziorce koło Starej Papierni. Na stronie internetowej Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich nadal można znaleźć informację, że będzie on nieprzejezdny tylko do czerwca 2011 r. Jednak według Moniki Burdon, rzeczniczki mazowieckich drogowców, nikłe są szanse na to, że przeprawa zostanie udostępniona przed 1 listopada.

[...]"

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10550979,Wyjazd_na_groby__nowa_obwodnica__na_innych_drogach.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
OTWARCIE MOSTU CZY TO PRAWDA?!!?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 02 lis 2011 - 22:52:55

Słyszałem że otwarcie mostu ma się odbyć co najmniej w grudniu z powodu sprawy w sądzie którą skierowali "zieloni" ze względu na zniszczenie przy rozbiórce starego mostu , gniazda ptaków....
Bardziej bulwersuje mnie to iż słyszałem to od różnych osób bo po usłyszeniu tego "żartu " od pierwszej osoby śmiałem się strasznie...
Czy ktoś coś słyszał czy ktoś coś wie???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bieg Niepodległości po moscie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lis 2011 - 07:22:45

podobno kilka dni wcześnie ma zostać otwarty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieg Niepodległości po moscie
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 03 lis 2011 - 08:50:47

Jakaś bzdura... Nawet jakby tak było z tym zniszczeniem gniazda, to jaki cel miałoby opóźnienie otwarcia mostu?
Przecież nie po to by odtworzyć stary most i przywrócić siedlisko ptaków...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieg Niepodległości po moscie
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 lis 2011 - 08:56:22

Ale termin grudniowy wydaję się być realny. Jeżeli procedury miały zająć około 3 tygodni, a w październiku chyba jeszcze nie wystąpili o do nadzoru budowlanego o decyzję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718...->|-->
Bieżąca strona: 13 z 32


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.