Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 32
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 12 lis 2011 - 13:04:01

Ależ Marszałek obiecał obwodnicę, po 2020 roku smiling smiley Może to oznaczać zarówno 2021 i 2150 smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lis 2011 - 13:30:30

T o ja jeszcze tylko krociutko w off-top

P.Taro , czyni mi Pani zarzut jakobym odmawiał Pani prawa do swobodnej wypowiedzi , jednoczesnie wzywając mnie abym to ja nie pisał. Jednocześnie stygmatyzuje Pani moje pisanie uznając je za obronę p.Tomasza.
Otóż nie taki charakter miał mój wpis. Co innego gdybym w reakcji na Pani okreslenia w stosunku do radnego - zadrośnik i złosliwiec , zaczął przytaczać ile i jakie wspaniałe sa dokonania radnego ...itd. , to ,to można by uznac za próbę obrony jego osoby. Ale , i tu się z Panią całkowicie zgadzam- radny T.Zymer poradzi sobie doskonale sam.
Mój wpis był jedynie reakcją na wpis Pani , no cóż reakcja jest moja i mam do niej prawo. Forum to miejsce gdzie rozmawiają ze sobą najczęściej nie dwie osoby a znacznie wiecej. Dwie osoby mogą sobie prozmawiac na priv. i tam nikt nie będzie przeszkadzał smiling smiley

Czuje się Pani obrażona przeze mnie. No cóż mimo iż nie za bardzo widzę gdzie ja tak bardzo Panią uraziłem - przepraszam.
Słowa "niepatomna" uzyłem aby nienapisać - nieprzytomna , niezorientowana.
Ostatniego zdania nie dokonczyłem , pozostawiając dowolność jego zakończenia . No i ja nie wiem co Pani tam dopisała . Czy jakies bardzo obraźliwe treści pod swoim adresem smiling smiley

Proszę nie chować urazy. A ja już się stosuje do zalecenia moderatora smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-12 13:34 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 lis 2011 - 13:31:30

Prosiłem. Następny razem wyrzucę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 lis 2011 - 14:29:03


zoli
p.Tomasz Zymer - "nowe drogi należą się naszej gminie od województwa jak psu buda"[...]My czekaliśmy wiele lat, zanim zostaliśmy zauważeni i może długo jeszcze byśmy czekali . I dlatego warto było podziękować za przeznaczenie środków finansowych.
Podobno w trakcie uroczystości v-ce Marszałek obiecał obwodnicę. Teraz do naszych Władz należy wyegzekwowanie tej obietnicy. Niemałe pole do popisu dla naszego Samorządu i wielka szansa na rozwiązanie problemu tirów w naszym mieście.


Hammer
Ależ Marszałek obiecał obwodnicę, po 2020 roku smiling smiley Może to oznaczać zarówno 2021 i 2150 smiling smiley

Pan Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Ludwik Rakowski powiedział podczas uroczystości otwarcia mostu:

"Dzisiejsza inwestycja to myślę jest początek całej serii inwestycji województwa, samorządu województwa na tym terenie. Ten most był podnoszony m.in. dlatego, żeby przebudować wały wsteczne rzeki Jeziorki. Tutaj przygotowania również są zaawansowane. Z tą przebudową będzie się wiązała przebudowa wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły. Tutaj też prace projektowe zmierzają do szczęśliwego końca. Przypomnę tylko, że przebudowa prawie sześciu kilometrów tego wału na terenie miasta stołecznego Warszawy już się rozpoczęła, ale miasto stołeczne Warszawa nie będzie bezpieczne, dopóki ten wał nie zostanie przebudowany również powyżej Warszawy. (Chodzi oczywiście o koncepcję zatrzymania wód powodziowych idących z południa na lewym wstecznym wale Jeziorki po zalaniu wsi nadwiślańskich wraz z Mirkowem - przyp. TZ) [...] Życzę Panu [Przewodniczącemu RM] i Panu Burmistrzowi, żeby takich okazji było jak najwięcej. Może za kilka lat będziemy otwierali obwodnicę Konstancina [oklaski]. Im szybciej, tym lepiej. Dziękuję bardzo i do zobaczenia."

[spisane dosłownie z nagrania wideo na iPhone]

Pan wicemarszałek województwa mazowieckiego, Krzysztof Grzegorz Strzałkowski dodał następnie tylko tyle, że podobnie jak p. Ludwik Rakowski ma nadzieję, ze będziemy się niedługo spotykać przy podobnych okazjach, tj. otwarciu inwestycji wojewódzkich.

Jeśli Pan to nazywa obietnicą, to ja takich obietnic mogę Panu zebrać kilkadziesiąt z ostatniego dwudziestolecia z rozmaitych wystąpień publicznych.
Jeśli chodzi o tiry (ruch tranzytowy powyżej 12 ton), interesuje nas wprowadzenie zakazu takiego ruchu na drogach nr 721 i 724 przez sejmik wojewódzki najpóźniej do lata roku 2012 ze względu na charakter Konstancina jako uzdrowiska (trasy przechodzą przez strefy B i C blisko ścisłego centrum uzdrowiska) - i nie wiążemy tego tematu ze sprawą obwodnicy, bo to by oznaczało jego odłożenie o wiele lat.


[lh3.googleusercontent.com]



Zmieniany 7 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-12 16:54 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2011 - 08:20:01

Taki mały OT.

Czy to ten sam Ludwik Rakowski który jest obecnie burmistrzem Wilanowa? Bo słyszałem o jego "sukcesach" w dziale edukacji w tej dzielnicy. Np. postanowił w jednym z przedszkoli przyjąć dużą liczbę dzieci i wychodziło około dwudziestupare czy trzydzieści pare dzieci na opiekunkę. Dyrektorka zatrudniła dodatkowe opiekunki bo to zbyt duża liczba dzieci na opiekunkę. A Rakowski jej odpowiedział: skoro je Pani zatrudniła to proszę im teraz samemu zapłacić bo on pieniędzy nie da. W tym samym przedszkolu dyrektorka dostaje mandaty od sanepidu bo nie zapewnia w magazynie wymaganych środków czystości na cały miesiąc bo nie ma za co ich kupić.

Podobne pomysły dot. łączenia klas ma w stosunku do jednej z podstawówek. Oj klną teraz na tego przedstawiciela PO ludzie którzy na nich głosowali smiling smiley

Poza tym to są politycy, co mieli mówić na temat obwodnicy? Że jej nie będzie? To by ludzie ich tam zlinczowali smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: majkelmajkel (---.ip.netia.com.pl)
Data: 14 lis 2011 - 15:01:31

A jak wygląda przejazd w okolicach 8:00 po otwarciu mostu? Nikt nic nie pisze. Ja jechałem o 9:00 i było płynnie. Ciekaw jestem jak wcześniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 lis 2011 - 15:03:06

Dziś 8 rano z Grapy na Bielawską ładnie, duży ruch i od mostu powoli, ale płynnie. Dalej nie wiem, pojechałem przez Bielawę z przyzwyczajenia.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 lis 2011 - 23:13:13

Dziś , w ciągu 20min. , kiedy czekałem na Grapie na 742 , naliczyłem przejazd 7 TIR-ów z tego cztery na ukraińskich blachach , z tego trzy z całą pewnościa jechały przez środek osiedla z prędkością powyżej 60km/h.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 lis 2011 - 09:11:39

Jeden patrol załatwiłby sprawę. Tylko potrzebny jest sposób, na jego uruchomienie. Może radni by coś zadziałali i wywarli presję na miejscową jednostkę Policji?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 15 lis 2011 - 10:37:27

Niestety trzeba też wyposażyć policjantów w radar.

Przed świętami byłem świadkiem pewnego zdarzenia. Jadąc późną nocą koło godziny 24 ul.Piaseczyńską na wysokości rozlewni Edenu dostrzegłem patrol policji. Zatrzymali oni samochód jadący dosłownie przede mną, nie wiem czy za prędkość, ale jeśli tak to na pewno było to niewielkie przekroczenie, bo jechał koło 70km/h. Natomiast we wstecznym lusterku od samego Polkoloru widziałem jak zbliża się do mnie TIR który z pewnością jechał szybciej niż 70. Na wysokości Edenu siedział mi już na zderzaku, więc musiał pędzić z z pewnością około 90km/h . Niestety policja jakoś nie reagowała.

Wydaje mi się więc, że problem nie tyle dotyczy samej policji, ale jej wytycznych. Łatwiej im łapie się osobówki bo mniej problemów, niż tiry które muszą się gdzieś zatrzymać, trzeba sprawdzić tachograf itp itd. Może warto by zgłosić się do Inspekcji Transportu Drogowego, która objęła by naszą gminę monitoringiem? Nie znam się na przepisach, ale na pewno nie jest rzeczą normalną by TIRy mknęły przez miasto nocą tak jak na autostradzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lis 2011 - 16:17:40


Michał
Niestety trzeba też wyposażyć policjantów w radar.

Przed świętami byłem świadkiem pewnego zdarzenia. Jadąc późną nocą koło godziny 24 ul.Piaseczyńską na wysokości rozlewni Edenu dostrzegłem patrol policji. Zatrzymali oni samochód jadący dosłownie przede mną, nie wiem czy za prędkość, ale jeśli tak to na pewno było to niewielkie przekroczenie, bo jechał koło 70km/h.


grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 lis 2011 - 16:21:11

Tam jest 50, na odcinkach chyba nawet 40. W tej sytuacji to nie jest "niewielkie przekroczenie", bo prawie 150% dozwolonej...

A co do konieczności wyposażenia w radar - dopiero co tu wiadomości wypływały o cudownej machinie, co to i fotki strzela i przestawiać ją można. Więc będzie co robić.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 lis 2011 - 10:53:50

No, to tak na podsumowanie, dublem z wątku o foto / video. Co się zmieniło?

[migawki.gniazdoswiatow.net]

Oczywiście nie są to realne czasy przejazdu - materiał jest przyspieszony od 140-210% w zależności od momentu, bo chciałem zgrać te same miejsca "dawniej i dziś".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 16 lis 2011 - 11:08:09

propaganda sukcesu! nie jechałeś w godzinach szczytu, nie liczy się! ;)
wczoraj korek był mniej więcej od ronda przy osiedlu Konstancja.
z wilanowskiej do starej papierni jechałem autobusem mniej więcej 45 minut... przed remontem drogi chyba z 5 minut dłużej (w zależności od korków). Czas teoretyczny to jakieś 32 minuty wg ZTMu... ale stoi się też na dolince służewieckiej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 11:09 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 lis 2011 - 11:10:08

Ale ja chciałem pokazać jak się zmieniła droga i otoczenie, nie warunki jazdy grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 11:18:28

Ja rano (po 6) z Klarysewa do Wilanowa dojeżdżam w jakieś 15 minut. Ostatnio pojechałem po 8 i zajęłoto 45 minut smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 lis 2011 - 11:24:17

Ja dziś pojechałem na pamięć "za szkołą" i stałem dopiero przed Europejską. Ot, taki urok. A potem przed Doliną Służewiecką.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 11:50:01

Tylko koło 8 korek w Konstancinie widziałem od ronda przy Aurze przez cały Kcin. Potem znowu ciasno było w Powsinie i Powsinku.

A rano puściuteńko, nawet dziś w 710 sobie siedziałem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 16 lis 2011 - 12:14:55

Most otwarty a przed rondem Koło Aury, od strony Piaseczna, straszą tablice z objazdem do Góry Kalwarii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2011 - 12:45:47

a co mają nowiuteńki most rozjeżdżać smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.