Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1819202122232425262728...->|-->
Bieżąca strona: 23 z 32
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2011 - 23:51:46

Idziemy dokładnie w tym samym kierunku panie Harmattan, ale jak się człowiek
pozytywnie nastawi, to droga wydaje się krótsza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: majkelmajkel (---.ip.netia.com.pl)
Data: 02 gru 2011 - 12:54:00

Dzisiaj jechałem 724 około 10. 20 tonowy pojazd z Cementowni Ożarów ścigał się z drugą cieżarówką transportującą wielkie rury (chyba kanalizacyjne) na nowej dwupasmówce. Wygrały rury ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 gru 2011 - 16:00:22

co sie będzie drogówka ścigac z rurami i cementem ... jeszcze by przegrała ... A w krzaczorach (w poblżu świateł) cicho, przytulnie i oszczędnie, bez wysiłku można wyrobić normy mandatowe kasując za szarżę na żółtym smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 gru 2011 - 19:22:50

Ostatnio drogówka ustawia sie z radarem na wlocie do Konstancina od strony G.Kalwarii. Wczesniej słyszałem o tym , a wczoraj widziałem na własne oczy.

I bardzo dobrze , ze się ustawia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 gru 2011 - 10:46:08

Po obejrzeniu materiału filmowego z obrad Sejmiku Województwa Mazowieckiego muszę przyznać, że byliśmy doskonale reprezentowani
przez naszych przedstawicieli biorących udział w tym posiedzeniu. Wielkie brawa dla wszystkich Państwa.;)

Bardzo podobał mi się, wymowny argument użyty przez panią Skonecką, wskazujący że interes kilku przedsiębiorców nie może przeważać
nad interesem kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców, nie tyko gminy Konstancin - Jeziorna, ale także Warszawiaków korzystających
z usług leczniczych, rekreacji i wypoczynku na naszym terenie.

Piękna i mądra zasada. Oby także nasi Radni, stosowali ją zawsze podejmując ważne dla nas wszystkich mieszkańców uchwały,
w tym dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
Oby szeroko pojęte dobro ogółu nie stało niżej, niż prywatny interes kilku osób,;) bo chyba o to chodziło pani Skoneckiej.

Tego naszym Radnym, Naszej Małej Społeczności ( około 26 tysięcy mieszkańców) i sobie życzę.;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2011 - 11:09:31

OFF TOP. Nie wiem, do czego konkretnie pijesz, Zoli, ale dla mnie poprowadzenie obwodnicy ulicą Kołobrzeską to właśnie był tylko prywatny interes kilku dużych właścicieli gruntów. Wydział Architektury doskonale od wiosny wiedział, że nie uchwalimy planu wbrew głosom ponad 200 mieszkańców tej i sąsiednich ulic i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Mieli dość czasu na autopoprawkę - zmianę kwalifikacji tej gminnej drogi w planie - nie zrobili tego, mimo wielokrotnych wniosków, twierdząc, że to się nie mieści w dostępnej procedurze. Znajomi planiści twierdzą zupełnie inaczej. Teraz mieszkańcy Skolimowa będą czekać co najmniej rok na uchwalenie planu, już pod nową uchwałą, a ja się założyłem z panią Klimkowską-Sul o wielką bombonierkę, że za rok plan będzie już uchwalony - i będę tak bez ustanku gnębił Wydział w tej sprawie, żeby bombonierka mi przypadła.
Podobna sytuacja z planem Lasów Chojnowskich - trzy nowe drogi przelotowe zaprojektowane tuż obok siebie przez sam środek Parku Krajobrazowego, przez najładniejszą część dolinki rzeki Małej - i dla kogo? Dla mieszkańców? Czy też dla zagłębia Łubna-Baniocha, żeby ruch tirów wlewał się do strefy A od południa przez Czarnów, Borowinę, centrum miasta, Skolimów? Nawet mieszkańcy gminy Góra Kalwaria złożyli zarzut do tych dróg w planie. Myśmy przyjęli zarzut p. radnej Żmigrodzkiej-Konitzer - i kolejny plan się opóźnił.
Plany trzeba uchwalać, i to szybko, ale nie takie, które godzą w podstawowy interes mieszkańców, w ich warunki życia i wartość ich majątku. Przykład: plan Mirkowa z roku 2002 - na idiotycznych celowo nieprecyzyjnych zapisach dotyczących "nieuciążliwej działalności gospodarczej" (bez definicji w planie, bez określenia ograniczeń) skorzystało sobie zapewne paru przedsiębiorców, stracili wszyscy mieszkańcy okolicy i wizerunek gminy uzdrowiskowej. Oby takich planów jak najmniej.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-03 11:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 gru 2011 - 11:51:48


Tomasz Zymer
(...) Plany trzeba uchwalać, i to szybko, ale nie takie, które godzą w podstawowy interes mieszkańców, w ich warunki życia i wartość ich majątku.(...)

tak sie zastanawiam, skąd biorą swój początek te plany, kto i na podstawie jakich przesłanek decyduje, że np. Kołobrzeska "ma być" obwodnicą confused smiley Ilośc zarzutów do róznych projektów sugeruje, że te projekty/plany powstają bez jakichkolwiek konsultacji z lokalna społecznością moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 03 gru 2011 - 14:09:15

czasem jest to radosna "tfurczosc" projektanta, ktora wyglada troche jak z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" gdzie dyrektor przesuwa blok na srodek jeziora, a potem przenosi jezioro.

Na studiach podawano mi przyklad jak projektant zobaczzyl na mapie linie kolejowa i zaplanowal sobie obok dworzec z placami przeladunkowymi dla tych pociagow. W rzeczywistosci kolej lezala w bardzo glebokim wykopie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 gru 2011 - 16:36:07

Panie Tomaszu, proponuję,żeby swoją ostatnią wypowiedź w kwestii planów miejscowych, zamieścił Pan również w wątku "MPZP Klarysewa",
w celu dalszej dyskusji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-03 16:44 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2011 - 16:52:52

Moja wypowiedź dotyczyła Klarysewa Zachodniego tylko o tyle, o ile (planowane w strategii rozwoju gminy) przebicie na Warszawę przejdzie przez te tereny krótszą drogą (Chylicka Bis do Prawdziwka i Borowej) lub dłuższą (przez Kołobrzeską). Oba warianty są niewątpliwie bardzo niekorzystne dla mieszkańców ulicy Borowej i okolic (natężenie ruchu, wąskie gardło), natomiast mogą być korzystne dla mieszkańców przyszłych osiedli na Kierszku i w rejonie Klarysewa Zachodniego, którzy bez tej drogi będą musieli czekac lat bardzo wiele na zapowiadaną obwodnicę drogi 721, tzw. 721 bis ("Trasa Mostowa" ), która wg wszystkich dotychczasowych projektów miała powstać dopiero po obwodnicy Konstancina (droga nr 724) i której budowa (tj. Trasy Mostowej) wiąże się tak czy inaczej z ogromnymi problemami dla naszej gminy dotyczącymi tranzytu wschód-zachód.
Jeśli chcesz, Zoli, dyskutować o tym wątku klarysewskim, możesz moje słowa tam po prostu zacytować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-03 16:55 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 14:19:51


mania
Wysłałam do wydz. DG uwagi z forum dot. działania świateł, porannych i popołudniowych korków oraz tablicy pzry Aurze i dostałam odpowiedź, że zostały pzrekazane do MZDW.

Myslę że inzynierowie ruchu cos wymyslą.

nic nie wymyślili, w nocy światła do skrętu od Warszawy w Mirkowską w ogóle się nie zmieniają na zielone!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-09 14:20 przez jaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.109.---)
Data: 22 sty 2012 - 12:00:57

Na targeo jest już naniesiona ul. Warszawska po przebudowie:

http://mapa.targeo.pl/,20,21.11343,52.10540

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 sty 2012 - 12:08:02

O wreszcie. Na Ovi i na satelicie w Google nadal po staremu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2012 - 13:37:30

A co z światłami przy konstancji ktoś ma zamiar poprawić ten słupek czy nie . A czy przed przystankiem borowa kierunek Wa-wa ni epownien stanąć znak mówiący o kończącym się pasie ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 22 sty 2012 - 22:03:09

Sygnalizator na rondzie przy Konstancji - dzwoniłam w czwartek do MZDW z pytaniem kiedy go naprawią
Nic nie wiedzieli o uszkodzeniu. Mój rozmówca powiedział, że podeśle techników....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2012 - 18:51:01

po co go naprawiać? :/ ruch odbywa się płynniej niż przy działających...ehhh

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 sty 2012 - 00:01:17


awanturnik
po co go naprawiać? :/ ruch odbywa się płynniej niż przy działających...ehhh

dokładnie!! popieram w całości ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 24 sty 2012 - 09:05:59

Warto jednak naprawić, bo już dwukrotnie widziałem jak ludzie nie stosują się do umieszczonych znaków pionowych. Wymuszenie pierwszeństwa przez tych kierowców, którzy poruszają się dość szybko mogą mieć tragiczne skutki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-24 09:07 przez PP23.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 25 sty 2012 - 16:38:25

Owszem, może zrobiło się płynniej ale zdecydowanie bardziej niebezpiecznie. Naród wciska gaz do dechy....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 06 lut 2012 - 08:22:27

Światła przy Konstancji działały może z tydzień po naprawie i znowu ktoś skosił sygnalizator tak skutecznie, że całkowicie wygasły. Ciekawe ile tym razem będziemy czekać na naprawę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1819202122232425262728...->|-->
Bieżąca strona: 23 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.