Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Południowa Obwodnica Warszawy - relacje ze spotkań
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 sty 2013 - 09:47:09

Ze strony Dzielnicy Wilanów odczytałem wiadomość,że 15 stycznia w szkole przy ulicy Uprawnej 9/17/Powsinek/ odbędzie się spotkanie poświęcone budowie południowej obwodnicy Warszawy.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-19 21:18 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Południowa Obwodnica Warszawy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 sty 2013 - 11:39:50

zajrzałam do mapek i prognoz drogowych i znalazłam to:


"Drogowcy otworzą na razie odcinek obwodnicy od węzła Konotopa gdzie zaczyna się autostrada A2 do Al. Krakowskiej" ? jest nadzieja, że nastąpi ono 13 stycznia. Zobaczymy. Dawno tam nie byłam, więc nie wiem.
"Kolejny odcinek wygodnej obwodnicy (do ul. Puławskiej) powinien zostać otwarty w połowie przyszłego roku."

Dalej będzie kłopot. Nie ma kasy na tunel pod Ursynowem ? chyba że inwestycja zostanie wsparta przez UE z budżetu 2014- 2020

tak się to ma do Kcina:


-mapka skopiowana kilka lat temu, nie pamiętam źródła (mam nadzieję że aktualna)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Południowa Obwodnica Warszawy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 07 sty 2013 - 11:46:46



jest nadzieja, że nastąpi ono 13 stycznia. Zobaczymy. Dawno tam nie byłam, więc nie wiem.
ja byłem niedawno zarówno na skrzyżowaniu tej drogi z Al.Krakowską jak i Al.Jerozolimskimi...ja tej nadziei nie widzę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
szczegóły spotkania
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 sty 2013 - 11:50:59

Komunikat ze strony [www.wilanow.pl]

Południowa Obwodnica Warszawy coraz bliżej. Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski zaprasza na spotkanie z udziałem przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie oraz projektantami Koncepcji Programowej dla drogi ekspresowej S2 Południowej Obwodnicy Warszawy.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00, we wtorek 15 stycznia br. w hali sportowej szkoły przy ul. Uprawnej 9/17. Szczegóły rozwiązań projektowych w załączeniu poniżej.
(tzreba otworzyć podany link i zajrzeć do PDF w komunikacie z 3.stycznia)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 stycznia spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2013 - 09:17:22

Wilanów pyta o obwodnicę:

"Wiele osób dziwiło się, że główny węzeł ekspresówki w Wilanowie - przy ul. Przyczółkowej, czyli ruchliwej wylotówce w stronę Konstancina - nie będzie bezkolizyjny. Ma powstać skrzyżowanie typu karo. Oznacza to, że bezkolizyjnie da się przejechać tylko wiaduktem południowej obwodnicy na wprost nad ul. Przyczółkową. Na ekspresówkę będzie się zaś wjeżdżać przez rondo ze światłami, które powstanie na wylotówce do Konstancina. - To jeszcze bardziej ją zakorkuje - wieszczył jeden z mieszkańców."

[warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 stycznia spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 sty 2013 - 09:52:21



Według projektantów bezkolizyjny węzeł na Przyczółkowej nie miałby uzasadnienia ekonomicznego. - Wielki węzeł zajmuje dużo miejsca, a to znacznie zwiększa koszty budowy - argumentowali.
ta część trasy ma kosztować 6 mld złotych a oszczędzić mamy na jednym skrzyżowaniu?
może trzeba by się zebrać i udać w czwartek na spotkanie z projektantami na Ursynowie by powiedzieć co o tym myślimy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 stycznia spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2013 - 12:29:21

To jest dbanie o bezpieczeństwo i oszczędzanie w polskim wykonaniu.
W naszyk kraju czynnik ekonomiczny jest najważniejszy dla sprawujacych władze centralna czy lokalna. Przeliczaja na niego wszystko, nie liczy się zdrowie, bezpieczenstwo czy wychowanie fizyczne dzieci. sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 stycznia spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2013 - 12:30:01


Artek_Bartek
ta część trasy ma kosztować 6 mld złotych a oszczędzić mamy na jednym skrzyżowaniu?
może trzeba by się zebrać i udać w czwartek na spotkanie z projektantami na Ursynowie by powiedzieć co o tym myślimy?

Gorzej, bo z powodu oporu Ursynowian (od dawna) i Wilanowian ("woda z tunelu zaleje Wilanów") trasa może nie powstać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
17.stycznia nastepne spotkanie ws. południowej obwodnicy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2013 - 12:43:21

W czwartek (17.stycznia) projektanci i urzędnicy będą odpowiadać na pytania mieszkańców Ursynowa. Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w urzędzie dzielnicy przy stacji metra Imielin.
a 16.stycznia jest planowane spotkanie w Wawrze

[warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 16 sty 2013 - 21:42:22

Podsyłam link dotyczący S2 na forum ssc: link

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Chyba optymistyczne wieści
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2013 - 23:10:20

z forum, z podanego przez Octaviana namiaru:

matrix4321

W mega skrócie:
- realnie 2016 rok początek budowy
- optymistycznie 2019 koniec budowy

mwisniewski (chyba znajomy z naszego forum)

To ja może rozwinę:
zatwierdzenie Koncepcji Programowej przez GDDKiA - koniec 2013
początek 2014 ogłoszenie przetargu w trybie Projektuj i Buduj
IV kw. 2014 rozstrzygnięcie przetargu
2015 przygotowywanie materiałów do wniosku o ZnRID
I kw. 2016 wydanie ZnRID przez Wojewódę

Wszystko przy założeniu planu optymistycznego.

Nie ma na razie gwarancji finansowania, ale jest to absolutny priorytet. Cytując przedstawicieli GDDKiA/Warszawa: "jest to ostatnia inwestycja, z której mielibyśmy rezygnować w nowej perspektywie EU".
Same konsultacje bardzo mnie zawiodły. Przygotowanie dyskusji ze strony prowadzącego projektanta Arcadis kiepskie. Do głosy dopuszczane osoby bez składu i ładu. Niestety większość osób na sali to "emeryci mający dużo czasu" i nieznający nawet orientacji drogi.

Jedyną skuteczną drogą wnoszenia uwag pozostają wnioski kierowane bezpośrednio do GDDKiA/Warszawa. Będą przyjmowane do końca stycznia.

-----------------------------------------------------------------
2019r. - to brzmi to optymistycznie, zwłaszcza ostatnie zdanie - postaram się dożyć tej chwili, choć nie wiem czy mnie demencja nie zmoże sad smiley

Skądś znam nazwę Arcadis? Tylko nie mogę sobie przypomnieć, czy coś projektowali w Kcinie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 17 sty 2013 - 09:53:33



Jedyną skuteczną drogą wnoszenia uwag pozostają wnioski kierowane bezpośrednio do GDDKiA/Warszawa. Będą przyjmowane do końca stycznia
mwisniewski na forum ssc pisał coś o wniosku o zmianę skrzyżowania typu caro na porządny węzeł przy Powsińskiej...
ja jestem za... bez mobilizacji społecznej nie uda się pozmieniać planowanych bzdurek...zwłaszcza, że są narzekania (nie wiem czy słuszne) odnośnie tego, że GDDKiA (popularnie zwana Gdaką smiling smiley) ukrywa informacje a konsultacje są bo być muszą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2013 - 11:03:26

Sama zmiana typu węzła ma znikome znaczenie. Jeżeli chodzi o drożność DW 724 to jest to i tak nieosiągalne. Możemy tylko zmniejszać negatywne skutki lokalizacji najbliższego Wisły zjazdu z POW właśnie na naszej drodze. Ruch od Miasteczka Wilanów i od S2 w stronę centrum zablokuje ulice za węzłem. Samo skrzyżowanie można odblokować przez dodatkowy pas do Wilanowa i trzeci pas do wygaszenia w stronę Konstancina ( wersja tańsza). Druga opcja to tunel wzdłuż DW 724. ( wersja droższa )

Myślę, że po otwarciu S2 jazda Wisłostradą w stronę centrum będzie wyglądała tak jak teraz Puławską.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 17 sty 2013 - 14:37:25


daramis
Ruch od Miasteczka Wilanów i od S2 w stronę centrum zablokuje ulice za węzłem. Samo skrzyżowanie można odblokować przez dodatkowy pas do Wilanowa i trzeci pas do wygaszenia w stronę Konstancina ( wersja tańsza). Druga opcja to tunel wzdłuż DW 724. ( wersja droższa )

Myślę, że po otwarciu S2 jazda Wisłostradą w stronę centrum będzie wyglądała tak jak teraz Puławską.

Szczególnie od S2 i prawego brzegu Wisły (np. Wawer).
MW będzie miało alternatywę (mam nadzieję) w postaci węzła Ursynów Wschód - ale to nie w kierunku Centrum. Generalnie węzeł Przyczółkowa, o ile nie powstanie węzeł Czerniakowska - bis, będzie obsługiwał wszystko na południe od S2 aż do Góry Kalwarii i częściowo Wilanów po wschodniej stronie Przyczółkowej a także część MW.

Tunel chyba niewiele da w stronę Centrum - światła w Powsinku, Vogla i samym Wilanowie.

Ciekawe czy trasa rowerowa między Wilanowem a Powsinem będzie bezkolizyjna (np. pod S2 w ciągu Sobieskiego - bis)?

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2013 - 15:09:57


Octavian

Ciekawe czy trasa rowerowa między Wilanowem a Powsinem będzie bezkolizyjna (np. pod S2 w ciągu Sobieskiego - bis)?

Trasa rowerowa będzie prawie bezkolizyjna. Tak samo jak Przyczółkowa przejdzie pod wiaduktem S2, ale skrzyżuje się z wjazdami i zjazdami z S2.
Węzeł będzie wyglądał prawie tak jak ten z Trasy Siekierkowskiej ( bez lewoskrętów puszczonych na poziomie +2)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 sty 2013 - 21:29:43

Tu jest nagranie z Ursynowa: [www.ursynow.waw.pl]

Jak poczytałam na forum POW jest problem z bezkolizyjnym skrzyżowaniem przy Przyczółkowej, bo w paradę wszedł Bricoman - ktoś bez zastanowienia dał zgodę na tę lokalizację grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 sty 2013 - 22:14:06

Bez zastanowienia dał zgodę na lokalizację.Pomyłka.Ten kto dał doskonale wiedział o lokalizacji obwodnico-autostrady z Ursynowa przez Powsinek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2013 - 12:05:31

Nie wiem co myslał czy nie myslał lub kombinował - Bricoman jest i tyle, a na dodatek po przeciwnej stronie jakieś duże ustrojstwo elektryczne. Może tak było jak z naszą ulubiona afalciarnią, w 2005 ktoś (w tym radni i burmistrz) nie zauważył że powstaje budowla i dopiero podniesione larum na forum, spowodowało, że burmistrz zauważył. Jednak na protesty było za późno.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 18 sty 2013 - 14:59:54

W dodatku to "ustrojstwo elektryczne" jest zdalnie zarządzane (tzn. nikogo tam fizycznie nie ma).

Ze strony RWE: "W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne tej części miasta RWE Stoen Operator wybudował stację elektroenergetyczną 110/15 kV RPZ Wilanów. Stacja w pełni harmonizuje architektonicznie z charakterystyczną zabudową Miasteczka Wilanów. Stacja wysokiego napięcia ?Wilanów ? jest najnowszym obiektem energetycznym w Warszawie. Wybudowana w ciągu 12 miesięcy kosztem 30 milionów złotych, została przyłączona do stołecznej sieci w grudniu 2009 roku. Bezobsługowa stacja została wybudowana przez RWE Stoen Operator w nowoczesnej technologii, dzięki czemu - mimo wielkiego znaczenia dla warszawskiej sieci energetycznej ? wyróżnia się niewielkimi rozmiarami."

Więcej: link

pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 17.stycznia o g. 18 spotkanie w sprawie południowej obwodnicy W-wy w Urz.Dzielnicy przy stacji Metra IMIELIN
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 18 sty 2013 - 15:27:39

tam gdzie stoi Bricoman stały hale...może i rozmiar budowli nieco się zwiększył (choć mam wątpliwości bo wiele tam magazynów było...) ale powierzchnia działki raczej nie...
stacja energetyczna też nie powinna być problemem...choć projektanci wcześniej mogli akurat tu widzieć co najwyżej pole...ale to taki wąski budyneczek...
nikt mi nie wmówi bowiem, że ktokolwiek zaprojektował ten węzeł jak już te budowle stały...przecież projektowanie ciągnie się latami! a taki Bricoman powstał migiem...
no i pewnie rezerwa jakaś pod trasę była od lat...ściemniacze pierwsza klasa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.