Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 19
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 16 lut 2013 - 13:37:18

O jakiej klęsce śniegowej? Mamy łagodną zimę z umiarkowanymi opadami i częstymi odwilżami.

A podpisać operatorowi pługa to i ja mogę, z dedykacją na T-shircie XXXL ;) Jeśli odbiór przez sołtysa nie jest zawarty w umowie z wykonawcą, to jego podpis i opinia będą miały znaczenie takie, jak te utyskiwania tu na forum. Odbioru wg mojej wiedzy musi dokonywać osoba z uprawnieniami wg jasno określonych w specyfikacji kryteriów, a nie sołtys na oko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 lut 2013 - 17:12:42

Tomek była klęska - wystarczyło poczytać na forumie

Wszystko jedno kto podpisze, byle nie było na żywioł, bo wykonawca może pleść bzdury i brać kasę za nic.
Być może te kolosalne wydatki (poz 90003 w budżecie) wynikają z tego, że nikt nie sprawdza.

Sama świadomość, że sołtys czy Tomek sprawdzi działa mobilizująco, a jednoczesnie chroni kasę PODATNIKÓW.
Powinien sprawdzać urzędnik, ale urzędnicy nie urzędują w weekendy, a "klęska" śniegowa nie wybiera dnia ni godziny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 16 lut 2013 - 17:16:49

Jeśli była jakaś klęska, to nie śniegowa, tylko decyzyjna. Ta zima pod względem śniegu jest poniżej średniej wieloletniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lut 2013 - 22:03:16


Tomasz Zymer
Za te ponad dwa miliony różnicy (przy podobnej powierzchni gmin) nasze lokalne "firmy odśnieżające" będą mogły sobie nareszcie dokupić kilka kolejnych "pojazdów o DMC powyżej 16 ton", które stanowiły tak istotny argument w wystąpieniach pani radnej ze Slomczyna (z Komisji Ochrony Środowiska) broniącej "lokalnego" biznesu. Śnieg stopnieje, woda wsiąknie powoli w wiślane mady, a gdzie wsiąkły miliony - ciekawe, czy dojdziemy. Mam zatem temat na kolejną interpelację: kto, jak i kiedy rozlicza firmy odśnieżające z wykonanych usług. Nie spodziewam się wiele po odpowiedzi, ale zobaczymy.

mania
Może warto by radni przyjrzeli się wydatkom ZGK, bo kasę dostają niemałą, a jeszcze Burmistrz dodał 100 tys zł, w związku z lęską śniegową.

Sądzę, że nie nie wszyscy radni będą chętnie się przyglądać, zwłaszcza Ci osobiście zainteresowani. angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lut 2013 - 10:17:19

kilka cytatów z Roberta:


1. Mieli odgarniać ale nie odgarniają WSZYSTKIEGO!
pomimo obowiązku odśnieżania bezpośrednio po opadach - "panowie z pługami" czekali kilka godzin na zgodę Jaśnie Pana.

2. nikt się nie zgłaszał, to ciekawe jak są ze swoich zadań rozliczani?" - bo niby z czego mają być rozliczani jak i tak nie odśnieżają?

3. Każdemu, kto takie "rewelacje" pisze pod dyktando burmistrza

4. Teraz tylko, żeby zobaczyć jak pamiętający II wojnę światową, walą twarzami w śnieg!


ad 1. Mieli WSZYSTKO odgarniać systematycznie - na wsiach i w mieście, takie polecenie wydał Burmistrz urzędnikowi, którego upoważnił do czuwania nad sprawami związanymi z zimowym utrzymaniem dróg.

ad.2 No właśnie mnie też interesuje jak są wykonawcy (prywatni czy z ZGK) rozliczani, bo na oczyszczanie ulic oraz odśnieżanie i sypanie piaskiem idą ogromne pieniądze. Sporo większe niż w innych gminach. Spróbuję pzrejrzeć budżety innych gmin o podobnych "gabarytach
Poza zimą widzę pojazdy zamiatające rzadko, stąd mój pomysł, by ZGK wywiesił harmonogram - które ulice kiedy, wtedy nogłabym zamieść chodnik przed najazdem ekipy, a nie tak jak teraz - zmiatam liście na brzeg chodnika i sobie leżą jak ktoś nie rozkopie, albo wiatr nie przeniesie, wtedy robota od nowa. Poza tym mieszkańcy mieli by wgląd / wpływ na pracę służb. Ale ZGK powiedziało ze się nie da... Ciekawe, że w innych miastach się da.

ad. 3 Pod niczyje dyktando. Pytacie się na forum o różne sprawy - nie mając odwagi zadzwonic, to dzwonię lub przesyłam mailem i wykładam Wasze żale i potem piszę co się dowiedziałam. Jak widzę wpuszczacie mnie w maliny.

ad. 4 Sama kilka razy ryłam kolanami, a raz twarzą na jezdni w strefie A (ostatnio wczoraj i na trzeźwo). Chodniki nie wszystkie odgarnięte lub ich nie ma. To był powód do rozmowy tel. z PEŁNOMOCNIKIEM ds. odśnieżania i trafiła mnie cholera, bo powiedział, że piachu nie sypią, bo jest za mało, a potem mi tłumaczył dlaczego solić nie można - choc o to nie pytałam. Powiedziałam które ulice - uczęszczane przez ludzi z defektami kostnymi, przebywającymi na rehabilitacji wymagają piachu, to odpowiedział, że zobaczy i wyda polecenia ale nie zaraz, bo może padać śnieg. Śnieg do wczoraj nie padał, jezdnie = szlaki piesze śliskie jak sk...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 17 lut 2013 - 12:07:05

"wykładam Wasze żale"
oraz żale capo di tutti capi grinning smiley
maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-17 12:14 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lut 2013 - 19:01:27

Myślę że dlatego w Górze Kalwarii mniej kosztuje utrzymanie czystości ulic itp., bo Zakład Gospodarki Komunalnej jest Sp. z o.o.

Dlaczego u nas ZGK nie idzie na własny rozrachunek?

Czy ktoś bywa w GK i mógłby zobaczyć jak wykonuje powinność Sp. z o.o. i porównać z Kcinem ?

przypominam:
w Górze Kalwarii w r 2012 na oczyszczanie miast i wsi (budżet - poz. 90003) zaplanowano 462 750 zł
źródło: [bip.gorakalwaria.pl] (zest nr 2 str 20)
W Konstancinie-Jeziornie w r 2012 zaplanowano na oczyszczanie miast i wsi (budżet - poz 90003) 2 856 000 zł
źródło: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 17 lut 2013 - 19:32:08

Po pierwsze musi być wola władz do takiego przekształcenia.
Po drugie przy takiej jakości usług w stosunku do ceny ZGK padłby z głodu na rynku.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.167.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 17 lut 2013 - 21:34:30

najgorsze jest to, że władze taką wolę deklarowały... sam pamiętam z jednej sesji 'przedstawimy Wysokiej Radzie propozycje'...na razie zdaje się efekt jest tylko taki, że cena kontenera śmieci zmalała do bardziej rynkowej...

odnośnie zaś...niejako meritum tego wątku...
Maniu...przekaż te fotki Gospodarzowi...zapytaj, czy jest zadowolony z wykonania obowiązków przez podległego mu osobnika odpowiedzialnego za...bezpieczeństwo pośniegowe na ulicach i chodnikach...
Ulica (i chodniki!) Wierzejewskiego i Piasta (a pewnie nie są one w tym względzie odosobnione sad smiley) to jedno wielkie LODOWISKO! Doskonale widać to na zdjęciu ulicy! żywy lód!
Myślę, że i bez tego Stocer ma wystarczającą ilość pacjentów...
bez solniczki albo innej piaskarki sytuacja się nie zmieni...





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-17 22:25 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (185.15.0.---)
Data: 17 lut 2013 - 22:06:10


mania


ad. 4 Sama kilka razy ryłam kolanami, a raz twarzą na jezdni w strefie A (ostatnio wczoraj i na trzeźwo). Chodniki nie wszystkie odgarnięte lub ich nie ma. To był powód do rozmowy tel. z PEŁNOMOCNIKIEM ds. odśnieżania i trafiła mnie cholera, bo powiedział, że piachu nie sypią, bo jest za mało, a potem mi tłumaczył dlaczego solić nie można - choc o to nie pytałam.
Maniu jak możesz to podziel się z nami informacjami dlaczego nie wolno solić a jak naprawdę nie wolno to ciekawe po co zamówili około 300 ton soli z antyzbrylaczem [www.przetargi.egospodarka.pl] .Piachu i mieszanki piachu z solą też powinni mieć pod dostatkiem około 200 ton [www.konstancin24.eu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-17 22:11 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.144.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 lut 2013 - 20:57:58

Zdaje sie, ze matka natura szykuje nam jutro kolejna weryfikacje naszych procedur przeciw skutkom zasniezenia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lut 2013 - 21:40:09


sprawiedliwy

Maniu jak możesz to podziel się z nami informacjami dlaczego nie wolno solić a jak naprawdę nie wolno to ciekawe po co zamówili około 300 ton soli z antyzbrylaczem [www.przetargi.egospodarka.pl] .Piachu i mieszanki piachu z solą też powinni mieć pod dostatkiem około 200 ton [www.konstancin24.eu]

Solić nie wolno w uzdrowisku - czytałam - nie pamiętam jednak czy we wszystkich strefach i gdzie to było zapisane - albo w statucie, może w reg. porządku.
Zaraz mnie trafi....
Nie wiem dlaczego p. Karaś mi tłumaczył jak chłop krowie na miedzy, że solić nie wolno, choć mu powiedziałam że wiem? Natomiast mówił, że na piach ZGK nie stać. Ciekawe - po tym jak radni w uznaniu zasług zgodzili się dać prezent ZGK na oczyszczanie miasta i wsi z budżetu (poz. 90003) aż 2 574 000 zł
Kiedyś sprawdzałam w innych gminach uzdrowiskowych - tam też nie solą, ale sypią albo piachem, albo żwirkiem.

Zdjęcia oczywiście wyślę, choć po wpisach roberta postanowiłam nie robić za posłańca. Ponieważ jednak dziś znowu miałam bliskie spotkanie z lodem, właśnie w okolicach Stoceru, to przekażę.


Dla ciekawych - ceny piasku, wytropione przez czakanorisa:
cytuję:
Nie wiem jaki problem ZGK ma z piaskiem, bo to nie kosztuje dużo.
[www.piaskarz.pl] Na Zawadach brutto za tonę najgorszego piasku trzeba dać około 10 zł. ZGK transport ma swój więc praktycznie tylko paliwo i czas pracy kierowcy. Nawet gdyby zamówić z transportem, to za 15 ton i tak nie powinno wyjść więcej niż 500-600 zł.

MZDW do całego rejonu Otwock-Piaseczno zamówił 3260 ton piasku, a tych dróg to oni trochę mają... Cena z tonę z dostawą przy tej ilości wyszła chyba około 30 zł [www.mzdw.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.144.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 lut 2013 - 22:29:14

P.Karas jest podwladnym Burmistrza, ktoremu ten wydal polecenie...doprowadzenia do posnieznego ladu ulic i chodnikow.
Do dnia dzisiejszego chlopina polegl.
A jeszcze bzdury gada, ze go nie stac na piasek? A stac bylo na sol? Tylko nie moze jej uzywac?
Ja temu panu juz dziekuje....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 lut 2013 - 00:52:58


Artek_Bartek

Ulica (i chodniki!) Wierzejewskiego i Piasta (a pewnie nie są one w tym względzie odosobnione sad smiley) to jedno wielkie LODOWISKO.]

Pociesząjące, że przynajmniej równowaga między miastem, a wsią została tu zachowanasad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-19 00:56 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 lut 2013 - 09:14:35


Artek_Bartek
Ulica (i chodniki!) Wierzejewskiego i Piasta (a pewnie nie są one w tym względzie odosobnione sad smiley) to jedno wielkie LODOWISKO! Doskonale widać to na zdjęciu ulicy! żywy lód!

Lodowisko przy GOSIR ma się wspaniale! Byłem tam wczoraj w godz. 16-18 i ręce opadają. Artek zdjęcia wrzucił 17/02, co stało na przeszkodzie, aby doprowadzić tę drogę do stanu bezpiecznej używalności??? Przecież tam kupa dzieci, dorosłych, inwalidzi-nikogo to nie wzrusza??? angry smileyZnowu pan Karaś czeka na telefon od naczelnego? burmistrz udaje że nie ma problemu czy jest głuchy na wołania mieszkańców chociażby z tego forum. Rozumiem Maniu ze burmistrz nie jest od wszystkiego tylko ma do pomocy ludzi ale skoro pan Karaś nie wywiązuje się z powierzonego mu zadania to niech go burmistrz zastąpi inną osobą a tak w takich sytuacjach ma sie wrazenie ze gospodaza brak i zabawa to nie my to oni trwa w najlepsze. Dziś od rana pada to mają wymówkę coby znowu nic nie robić w tym temacie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lut 2013 - 09:24:07


daru
Dziś od rana pada to mają wymówkę coby znowu nic nie robić w tym temacie.

Właśnie nie - śnieg pada, a piaskarka jeździ. Po jaką cholerę sypie piach cenniejszy niż złoto, który pokryje zaraz śnieg i pług rozgarnie na boki?
Może PEŁNOMOCNY był na dywaniku i chce się wykazać?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 19 lut 2013 - 09:49:28



piaskarka jeździ. Po jaką cholerę sypie piach cenniejszy niż złoto, który pokryje zaraz śnieg i pług rozgarnie na boki?
ano dziś widziałem takowe ustrojstwo jak jeździło po osiedlu na Literatów (jeden taki złośliwy komentował dlaczego akurat tam...)...była 8:15...i tak mi się właśnie zdawało, że to całkiem bez sensu bo ci co mieli do pracy pojechać to już pojechali po śliskim a jak przyjadą to piach przykryty będzie przez nową warstwę śniegu...
myślenie ma podobno kolosalną przyszłość...a inaczej by to pewnie nieco wyglądało, gdyby sypana była sól a nie piach... ale przecież nie wolno...tylko jeśli dobrze rozumiem to nadal diabli wiedzą czemu....
gorzej, że widziałem jeszcze płóg na drodze wojewódzkiej a wszystkie inne wiejskie drogi, po których jechałem żadnej piaskarki nie widziały!
a zawsze mnie wkurza jak jadąc przez Okrzeszyn na Zawady przekraczam jakąś czarodziejską granicę, za którą droga już jest czarna!



co stało na przeszkodzie, aby doprowadzić tę drogę do stanu bezpiecznej używalności???
obawiam się, że to pytanie jeszcze czas jakiś pozostanie bez odpowiedzi...chyba, że nastąpi nagła odwilż i będziemy jeździć po mokrym a nie lodzie...załamać się można...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-19 09:50 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 lut 2013 - 10:37:25


Artek_Bartek
a wszystkie inne wiejskie drogi, po których jechałem żadnej piaskarki nie widziały!
a zawsze mnie wkurza jak jadąc przez Okrzeszyn na Zawady przekraczam jakąś czarodziejską granicę, za którą droga już jest czarna!

Mam podobne odczucie tylko bardziej dosadne, mnie wkur..... taka sytuacja jadąc głównymi ul. K-J (Piłsudskiego,Prusa,Długa) do Piaseczna. Szczególnie cisnienie mi skacze na rondach i dojazdach do nich, jakbym grał w rosyjska ruletkę-uda sie zatrzymać przed rondem jadąc naprawdę wolno czy nie uda.Piaskarki nie widziałem, pewnie dlatego że jeżdżę ok 7 a to za rano dla "dbających" o nasze drogi. O posypaniu dróg wiejskich to nawet nie marzę.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-19 10:42 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lut 2013 - 11:24:57

Nie wiem skąd się wzięło nie posypywanie jezdni solą, choć w uzdrowiskowej gminie - wydaje się zasadne.
Przejrzałam ustawę uzdrowiskową, statut uzdrowiska.
Jedyne co znalazłam, to w regulaminie porządku, ale dotyczy chodników, zresztą zobaczcie sami:

UCHWAŁA Nr 451/V/38/2010
RADY MIEJSKIEJ KONSTANCIN-JEZIORNA
z dnia 1 lutego 2010 r.
w sprawie uchwalenia ?Regulaminu czystości i porządku na terenie gminy Konstancin-Jeziorna?.
[mazowieckie.e-bip.pl]
§ 4.
(?)
6. W przypadku gołoledzi, w celu zachowania bezpieczeństwa właściciele nieruchomości zobowiązani są do usuwania śliskości z chodnika położonego wzdłuż całej nieruchomości, poprzez posypanie materiałami szorstkimi (bez dodatku środków chemicznych)
§ 5.
1. Zarządcy dróg publicznych zobowiązani są do:
1) uprzątania i usuwania błota śniegu i lodu niezwłocznie po ich wystąpieniu, innych zanieczyszczeń -systematycznie w miarę potrzeb;
2) usunięcia pryzm śniegu i lodu i innych zanieczyszczeń przygotowanych przez właścicieli nieruchomości, zgodnie z § 4 ust. 5 Regulaminu;
3) uprzątanie i utrzymanie dróg wewnętrznych, ciągów pieszojezdnych i chodników na terenach osiedli mieszkaniowych należy do obowiązku ich zarządców lub administratorów.
2. Uprzątnięcie i pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z przystanków komunikacyjnych, na długości zatoki przystankowej, a w przypadku jej braku na długości 30m należy do obowiązków przedsiębiorców użytkujących tereny służące komunikacji publicznej.

Może ktoś odważy się i zadzwoni do p. Karasia aby zapytać jaka jest podstawa do niesolenia jezdni? Ja już nie mam zdrowia.
tel. 22-717-53-69; 22-717-53-70

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 mar 2013 - 10:23:37

Dziś rano droga gminna Habdzin-Łęg - żywy lód!
Tyle dobrego, że jak dodzwoniłem się do Wydz.GK to odebrał osobiście człowiek odpowiedzialny za doprowadzenie tego do ładu czyli. p. Karaś i obiecał, że...zaraz coś posypie....
na jednym ze skrzyżowań na Bielawie też bym się zabił...kwestia ile takich telefonów i do ilu instytucji (bo chyba też do powiatu...województwo swoje chyba wyczyściło...)należy wykonać byśmy na naszych drogach czuli się bezpiecznie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.