Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 19
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 08:58:47

wysłałam Mixiorka wiadomość do ZDPowiat. i do Burmistrza Kcina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 16 sty 2014 - 09:06:58

dodam że dziś o godz. 6:50 na Wojska Polskiego (od szmaciarni do mostku w Mirkowie) lód że nie dało sie jechać a co dopiero mówić o hamowaniu!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.180.139.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 sty 2014 - 09:30:10


mania
wysłałam Mixiorka wiadomość do ZDPowiat. i do Burmistrza Kcina
A ja sie pytam czyje to kurcze jest zadanie? Czyje to obowiazki? Przeciez to paranoja zeby mieszkaniec zglaszal potrzebe doprowadzenia nawierzchni do porzadku!! Kurde to jest jakies wielkie nieporozumienie!! Moze sami powinnismy posypywac ulice,a sluzby,ktore za to biora pieniadze niech dalej beda taaaak zarobione robiac NIC.

Niekompetencja ludzi zwala mnie z nog. W Kcinie nigdy nic nie mozna ale to nie kcina wina tylko "ich".

Potwierdzam to co szymciak mowi. Rano jadac z zona samochodem na mostku w mirkowie wpadlismy w poslizg jadac 5km/h. W klarysewie autobus nie odjechal z przystanku. Zapewne stad reakcja sluzb TYLKO w tym miejscu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-16 09:31 przez awanturnik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 09:35:26

Słuzby wojewódzkie tez powinny sie ogarnąć.

Ale tu na miejscu powinna Strasz Miejska wyjśc z kanciapy i przyjechać się swoją bryka, żeby sprawdzić jak wyglądaja nawierzchnie i alarmować odpowiednie instytucje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2014 - 09:38:21

ul. Literatów do skrzyżowania do Dworku w Oborach OK a dalej w stronę Obór,Parceli ślizgawka że hej angry smiley Granica między miastem a wsią czy co? Dzwonić do ZDP i wyrywać piórka Kobusowi czy do firmy która obsługuje sołectwa?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-16 09:43 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2014 - 09:42:21


awanturnik

mania
wysłałam Mixiorka wiadomość do ZDPowiat. i do Burmistrza Kcina
A ja sie pytam czyje to kurcze jest zadanie? Czyje to obowiazki? Przeciez to paranoja zeby mieszkaniec zglaszal potrzebe doprowadzenia nawierzchni do porzadku!! Kurde to jest jakies wielkie nieporozumienie!!

Pełna zgoda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.180.139.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 sty 2014 - 09:42:33

Maniu, mnie,jako mieszkanca,jeszcze placacego tutaj podatki,nie interesuje kto. Mnie interesuje efekt koncowy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-16 09:43 przez awanturnik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 sty 2014 - 09:46:05


mania
wysłałam Mixiorka wiadomość do ZDPowiat. i do Burmistrza Kcina

Uważaj, Maniu, bo Powiat Cię może oskarżyć o molestowanie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 09:56:08


awanturnik
Maniu, mnie,jako mieszkanca,jeszcze placacego tutaj podatki,nie interesuje kto. Mnie interesuje efekt końcowy!


Mnie też, ale wolałabym, żeby moi sąsiedzi / rodzina /forumowicze i goście Kcina wrócili żywi do domów - dlatego napisałam i nie ma znaczenia, że ktoś nie zauważył, jeśli jakaś rodzina dowie się np. o stłuczce lub tragedii. Lepiej na zimne dmuchać. Warto się awanturować - dlatego podałam w wątku namiary.

Wczoraj była padaka - syn, córka (oboje doświadczeni kierowcy) mówili że jechali 5 km/h, a i tak na zakrętach samochody "jechały bokiem".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.180.139.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 sty 2014 - 10:06:04

Maniu,chwala Ci za to :-) Rozumiem Twoje intencje. Tez obawialem i nadal obawiam sie o swoja druga polowke. Zastanawiam sie tylko co wtedy robily sluzby odpowiedzialne za dbanie o stan nawierzchni?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 16 sty 2014 - 10:07:13


mania
Słuzby wojewódzkie tez powinny sie ogarnąć.

Ale tu na miejscu powinna Strasz Miejska wyjśc z kanciapy i przyjechać się swoją bryka, żeby sprawdzić jak wyglądaja nawierzchnie i alarmować odpowiednie instytucje.

jeśli już mowa o SM, wczoraj szybciej były odśnieżone chodniki przy prywatnych posesjach niż przy komendzie SM, czyżby odśnieżanie nie było ich zadaniem to się nie tykają?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto odpowiada za ODŚNIEŻANIE / NIE ODŚNIEŻANIE?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 sty 2014 - 10:12:47

efekt końcowy...


ciąg ulic Pułaskiego, Piaseczyńska, Warszawska (pomiędzy rondami), Wojska Polskiego
dalej poprzez Habdzin i Opacz do Ciszycy (droga721),
- droga pomiędzy Opaczą a Gassami przez Łęg i Czernidła,
...niech mi ktoś wytłumaczy jak my - mieszkańcy - mamy wegzekwować od (KAWA mnie interesuje od kogo!) by robota była zrobiona w pełni?! Niby ta sama droga i ten sam odpowiedzialny tylko, że punkt odcięcia lodu jest na zakręcie przy kościele w Mirkowie!
Na wioskach żywy lód cały czas! I to taki, że...dramat! Czy na bezpieczeństwie ludzi na wsi nie zależy nikomu?!!!!
Zarówno wczorajszy wieczorny powrót do domu jak i poranna jazda to...taniec na linie...i to KAWA MAĆ bardzo niebezpieczny!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-16 10:28 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 14:02:14


Tomasz Zymer

mania
wysłałam Mixiorka wiadomość do ZDPowiat. i do Burmistrza Kcina

Uważaj, Maniu, bo Powiat Cię może oskarżyć o molestowanie!

A chociaż wart grzechu ten Powiat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto odpowiada za ODŚNIEŻANIE / NIE ODŚNIEŻANIE?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 16:44:18


Artek_Bartek
...niech mi ktoś wytłumaczy jak my - mieszkańcy - mamy wegzekwować od (KAWA mnie interesuje od kogo!) by robota była zrobiona w pełni?! Niby ta sama droga i ten sam odpowiedzialny tylko, że punkt odcięcia lodu jest na zakręcie przy kościele w Mirkowie!
Na wioskach żywy lód cały czas! I to taki, że...dramat! Czy na bezpieczeństwie ludzi na wsi nie zależy nikomu?!!!!
Zarówno wczorajszy wieczorny powrót do domu jak i poranna jazda to...taniec na linie...i to KAWA MAĆ bardzo niebezpieczny!


Myślę, że jednak powinno się reagować, żeby wydz. komunalny nie popadł w samo zachwyt - jak w ub. roku.

Szkoda, że nie podano telefonów do osób wynajętych do odśnieżania we wioskach, wtedy można by opieprzyć / obudzić jeśli zaspał - w końcu biorą za to kasę.
Zanim lub o ile Strasz czy ktoś sprawdzi, można stracić życie, w najlepszym wypadku rozbić brykę.
Cieszymy się z budżetu obywatelskiego, to też czujmy się współgospodarzami naszej gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 16 sty 2014 - 17:23:30

A czy u nas jest wprowadzony standard czarna nawierzchnia maksymalnie 3 godziny po ustaniu opadów?

P.s.
Nawet jak jest w co wątpię to pewnie i tak nikt tego nie weryfikuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 22:22:19

chyba się wszędzie nie da, bo zdaje się confused smiley jest jakieś ograniczenie solenia ze względu na uzdrowisko.
Albo gdzies czytałam, albo mówił mi p. Karaś gdy użerałam się ws. odśnieżania w ub. roku

ZGK chyba oszczędzi tej zimy sporo kasy, ciekawe czy nadpłata z gminy zostanie jakos rozliczona. Tomaszu Z. wiesz cos może, bo jak dotąd ZGK miauczało każdego roku ze było za mało kasy i dlatego sypanie piaskiem było ledwie widoczne, a maszyna tez jakoś rzadko jeździła.
Czy pojazdy ZGK maja GPS, a jeśli tak czy ktoś sprawdza gdzie były.
Np. zamiatarka na mojej ulicy wraz z towarzysząca ekipa z ryczącymi odkurzaczami do liści była w ub r. tylko 1 raz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 sty 2014 - 22:35:54

Pojazdy ZGK zwykle mają GPS (choć nie wiem, czy mają go wszystkie pługi, małe śniegospychacze itp.) Według mojej wiedzy, nasza gmina nie rozlicza się z ZGK na podstawie danych GPS. Przynajmniej nigdy takiego rozliczenia nikt z Wydziału Dróg ani z ZGk radnym nie prezentował.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kto odsnieża chodniki - ustawa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 22:56:56


Tomasz Zymer
napisal w innym wątku
Powiat Piaseczyński już zapewnił mieszkańcom naszej gminy eleganckie lodowisko zlokalizowane na chodnikach wzdłuż przynajmniej niektórych głównych ulic powiatowych.

Nie broniąc Powiatu,
- wydaje mi się że mieszkańcy i administratorzy obiektów przy drogach powiatowych sami sobie zapewniają lodowiska, w ustawie o porządku "stoi', że odśnieżanie i czyszczenie chodników to zadania właścicieli posesji bezpośrednio przylegających (do chodnika). Zarządca drogi ma wywieźć zgromadzony na brzegu chodnika śnieg / lód lub in. zanieczyszczenia.

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (z późn. zmianami - tekst od 28 listopada 2013) [prawo.legeo.pl]

Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
(...)
4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;
(...)

3. Uprzątnięcie i pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z wydzielonych krawężnikiem lub oznakowaniem poziomym torowisk pojazdów szynowych, znajdujących się na terenie gminy, należy do obowiązków przedsiębiorców użytkujących te torowiska.

4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także:

1) zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pojemnikach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym;

2) pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej;

3) uprzątnięcie i pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takim chodniku.

5. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na terenach innych niż wymienione w ust. 1-4 należą do gminy. Do obowiązków gminy należy także uprzątnięcie i pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników, jeżeli gmina pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takim chodniku, oraz zbieranie i pozbycie się odpadów zgromadzonych w pojemnikach do tego przeznaczonych umieszczonych na tym chodniku i utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 sty 2014 - 23:09:51

A jakie to obiekty "bezpośrednio przylegają" do chodnika przy Mirkowskiej na odcinku od ronda do Papierni? Zdaje się, że do mostu - działka gminna, na moście - nic, za mostem - droga przywałowa (wspólnoty Bielawa), dalej tereny Szkoły Amerykańskiej oraz Metsa Tissue i Konstansu. Już widzę, jak te SM zmusza te podmioty do czyszczenia chodnika.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.ip.netia.com.pl)
Data: 17 sty 2014 - 07:57:25

Dzisiejszy poranek piękny, człowiek nie rozróżnia gdzie kończy się pole a zaczyna jezdnia. Grubość pokrywa podobna lub taka sama.
Gmina/ ZGK, powiat ponownie nie zdały egzaminu. Nieodśnieżone ulice, chodniki, przystanki brak piasku, soli itp. Na Warszawskiej nieco lepiej ale nie idealnie. Rozumiem, że śnieg nadal pada ale pada od mniej więcej 3:00 a ekip ani widu ani słychu. Szczególnie trasy autobusów oraz rejony szkół powinny być do mniej więcej 7:00 ogarnięte.

Czy tak trudno jest dotrzeć do darmowych, w miarę dobrych prognoz pogody i przewidzieć, że trzeba mieć gotowe ekipy do wyruszenia w teren? Odśnieżanie gminy/ miasta jest nadal w gestii ZGK? Jeżeli tak sugeruję znaczne obcięcie budżetu tej instytucji i przeznaczenie tych środków na podmioty zewnętrzne, gdzie w umowach zostanie wpisane w jakim czasie ma być odśnieżone i jakie są kary za brak odśnieżenia. Normalna praktyka stosowana przez tysiące miast, podmitów itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-17 08:10 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.