Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 19
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 sty 2014 - 09:28:05

W kilku gminach (pisały w ub roku gazety) zrobiono przetargi na zimowe utrzymanie dróg i wyniosło to znacznie taniej niż karmienie tego naszego "raka".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.ip.netia.com.pl)
Data: 17 sty 2014 - 10:04:09


mania
W kilku gminach (pisały w ub roku gazety) zrobiono przetargi na zimowe utrzymanie dróg i wyniosło to znacznie taniej niż karmienie tego naszego "raka".

Taniej to raz ja chciałbym żeby to było przede wszystkim zrobione i to zrobione na czas. Wczoraj autobus 710 jechał 5km/h po Wojska Polskiego, Wierzejewskiego, Piasta, tak być nie powinno.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 sty 2014 - 10:37:18

Wczoraj w nocy/ dziś rano ZDPowiat dał .....

Przed chwilą był u mnie kurier i "miał śmierć w oczach" - powiedział, że po nocnych opadach ul. Chyliczkowska to jedno wielkie złomowisko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: pbxpbx (46.183.209.---)
Data: 17 sty 2014 - 11:57:10

Oj dał... dzisiaj rano, w okolicach 8 odcinek od Grapy do Klarysewa pokrywała taka ilość błota pośniegowego, że można by się w nim utopić (przechodzenie po przejściu dla pieszych to też niezła zabawa... nigdy nie wiadomo czy nie poleci się na plecy). Ilość pługów zauważonych w ciągu 30 minut to... 0. Nie piszę nic o soleniu, ale na litość, niech ktoś to zgarnie z jezdni.
Nie wiem jakim cudem, ale zima znów zaskoczyła drogowców (a wystarczyło by zerknąć na prognozę pogody np. tutaj).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sty 2014 - 22:29:58



Nie wiem jakim cudem, ale zima znów zaskoczyła drogowców
tiaaaa....mamy połowę stycznia...
ludzie w nosie mają drogowców...dla nich ta gmina po prostu nie ma gospodarza przez duże G...
ludzie w d...mają w czyjej gestii jest dana droga! dla ludzi grunt to, że ruszając spod domu to nie czują...gruntu pod kołami!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 19 sty 2014 - 14:51:29

Ktoś widział dziś ekipy odśnieżające? Wszystko ścięte warstwą lodu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 sty 2014 - 14:54:12

Dziś chodnik na Oborskiej przemierzał pan na traktorku z pługiem, na kurtce miał napis ZGK, Nie wiem jaki jest klucz / czy harmonogram tej czynności, bo odśnieżał chodniki obok prywatnych posesji (bezpośrednio przylegające). Dobrze ze odgarniał, choć pozbawił właścicieli aerobiku.

Jechała także piaskarka i to byłoby na tyle... - piszę o drogach gminnych w Skolimowie. Aha, dodam jeszcze że płużona była jezdnia przy kościele. Widocznie dostał ktoś z ZGK pokutę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 sty 2014 - 14:29:44

mnie kilka dni nie było w domu...ale droga GMINNA przy moim domu to jedno wielkie lodowisko! jakąkolwiek przyczepność miałem w zasadzie jedynie dzięki świeżo spadającym płatkom śniegu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 21 sty 2014 - 14:59:10

Odnoszę wrażenie jak co zimy zresztą że w mieście jakoś te ulice wyglądają-widuje brygady ZGK na Grapie, Skolimowie ale wioski to jakby do innej gminny,powiatu należałythumbs downnic nie posypanesad smiley Nie ma co debatować o gminnym lodowisku jak mamy je na wioskach - za darmo>grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 sty 2014 - 16:28:17


daru
Odnoszę wrażenie jak co zimy zresztą że w mieście jakoś te ulice wyglądają-widuje brygady ZGK na Grapie, Skolimowie ale wioski to jakby do innej gminny,powiatu należałythumbs downnic nie posypanesad smiley Nie ma co debatować o gminnym lodowisku jak mamy je na wioskach - za darmo>grinning smiley<

wioski obsługują wynajęci supermani na swych wspaniałych maszynach lub miotłach, wykaz kto w jakiej wsi jest tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

odpowiada za to:

Wydział Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych - pozostałe drogi publiczne i wewnętrzne zarządzane przez gminę.
Zimowe utrzymanie dróg gminnych zostało zlecone Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie, który drogi na terenie miasta odśnieża siłami własnymi, natomiast odśnieżanie dróg na terenach wiejskich zlecił niżej wymienionym podmiotom prywatnym.

Kontakt: 22-717-53-69 lub 668-959-162 (koordynatorem zimowego odśnieżania gminnych dróg jest Bogdan Karaś, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych UMiG)

Wiem że dzwonienie tam będzie jak gadanie z piecem - przerabiałam w ub. roku, ale spróbować można

jeszcze raz na podanej w. stronce jest tabelka, a w niej komu p. Karaś powierzył utrzymanie drogi w każdej wiosce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 sty 2014 - 16:37:08

Pani KIerowniczko a ja to jestem miasto czy wioska????????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 sty 2014 - 17:05:04

w zeszłym roku można było pisać na Berdyczów i niespecjalnie się cokolwiek zmieniało...
jakie poszło zlecenie do tych 'supermenów'?
czy na 'przetarcie szlaków komunikacyjnych' czy na 'doprowadzenie drogi do stanu drogi czarnej'?
bo o ile jakoweś przetarcie pewnie nastąpiło o tyle droga jest jedną wielką ślizgawką! (przynajmniej była rano, gdy wyjeżdżałem z domu..)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 sty 2014 - 18:31:09

zrobiłem mały wywiad...
ci 'wioskowi supermeni' mają podpisane umowy jedynie na odśnieżanie (i żaden z nich zdaje się nie posiada sprzętu, który pozwoliłby mu sypać cokolwiek!)
a w obecnych warunkach jest to zabieg niewystarczający by na drodze było bezpiecznie!

dodatkowo problemem na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich przebiegających przez wioski jest fakt, że zdaje się sa one polem do....oszczędności podwykonawców, którym zlecono robotę... przetarg pewnie miał kryterium ceny zatem wozokilometry się nabija a oszczędza na sypaniu...
takie pługi widmo jedynie migające i smrodzące po okolicy widać było zarówno w środę wieczór (gdy problem się zaczynał) jak i w czwartek rano (gdy powinien już być rozwiązany!)... ludzie podobno nawet próbowali zatrzymać taki pług tylko....kierowca albo był tak skupiony by się nie ześlizgnąć do rowu albo...bał się, że ktoś go zlinczuje ;) a on przecież Bogu ducha winny bo tak mu szef kazał...
choć na tej samej drodze 721 przy przejeździe przez Lesznowolę nikt się nie ważył zlekceważyć gospodarza tamtego terenu...

kolejny raz nagły atak zimy zaskoczył drogowców...no, ale czego my oczekujemy skoro nawet urzędujący wicepremier tego kraju twierdzi, że nie możemy mieć pretensji jaki klimat mamy...przykład idzie z góry sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-21 18:32 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Przymrozi i popada
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 sty 2014 - 20:59:32

Przymrozi i popada, czas obudzić p. Karasia. Ktoś wie jak?

pogoda długoterminowa dla Kcina [tvnmeteo.tvn24.pl]

bardzo zimno w czwartkową i piątkową noc do -19 stC

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 21 sty 2014 - 21:32:59

Kiedyś byłem u człowieka, który profesjonalnie zajmuje się zaprzęgami husky i on opowiadał, jak utrzymać taki zaprzęg w ryzach. Trzeba być sprawiedliwym, ale surowym i niezwykle konsekwentnym. Jeśli psy wyczują najmniejszą pobłażliwość, potraktują ją jako znak słabości. Zaczną szukać innego przywódcy i natychmiast zaczną się utarczki, markowanie roboty, walki o pozycję, podkładanie zawyżonych faktur, itp. To jest dziki świat, a psy intuicyjnie wyczuwają stan ducha powożącego zaprzęgiem. Oczywiście, dotyczy to wyłącznie zaprzęgów husky. smiling smiley;);)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 sty 2014 - 08:56:14


mania
wioski obsługują wynajęci supermani na swych wspaniałych maszynach lub miotłach, wykaz kto w jakiej wsi jest tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Maniu wiem o supermanach. Pisałem że drogi są nie posypane a nie nieodśnieżone. Wioskowi supermani tak jak pisał Artek są wynajęci tylko do odśnieżania, posypywać nie mają czym i nie muszą bo umowa tego nie obejmuje. Na mojej wiosce droga jest pięknie odśnieżona - efekt, super ślizgawka. Jednym słowem du..... zbita.
W umowie powinno się wymagać posypanie drogi bo samo odśnieżanie jest
niewystarczające. Teraz mamy sytuację że supermani odśnieżają z godnie z zleceniem, gmina ma czyste ręce bo przecież dba o drogi a mieszkańcy są wkurzeni bo jest ślizgawica.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przymrozi i popada
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 22 sty 2014 - 09:01:30

dziś nie miałem ze sobą aparatu bo już mam pomysł na zdjęcie pt. 'znajdź kilka szczegółów różniących dane fotografie'...
ale może SPOKO TV zrobi objazd po drogach i pokaże obowiązujące standardy?
różne na drogach wojewódzkich np. 721 do Ciszycy dziś ma standard drogi czarnej, a utrzymywana przez tego samego zarządcę pobliska 712 do Gassów...czarnej tylko w śladach kół...
droga gminna pod moim domem ma status drogi ośnieżono-oblodzonej (z naciskiem na oblodzonej bo śnieg zgarnięty tyle, ile da się pługiem)
przywałowa droga powiatowa (od Ciszycy w stronę granicy z Warszawą) ma status...nieco mniej oblodzonej w niektórych miejscach ze śladami na koła...


Przymrozi i popada, czas obudzić p. Karasia. Ktoś wie jak?
ja osobiście obiecuję, że jeśli się komukolwiek z mojej rodziny cokolwiek stanie na odcinkach niewłaściwie utrzymanych (a już w czwartek rano ostrożnie jadącą małżonkę do rowu ściągało...) to ja tego odpowiedzialnego pana obudzę osobiście... a na początek proponował bym mu nie czekanie na reportaż SPOKO TV i objechanie WSZYSTKICH (!) dróg na terenie gminy i spowodowanie, by wszystko wyglądało co najmniej podobnie!
wtedy zasłuży na swoje pieniądze a jego pan na miano Gospodarza...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 09:03 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przymrozi i popada
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 18:25:14


Artek_Bartek
może SPOKO TV zrobi objazd po drogach i pokaże obowiązujące standardy?
różne na drogach wojewódzkich np. 721 do Ciszycy dziś ma standard drogi czarnej, a utrzymywana przez tego samego zarządcę pobliska 712 do Gassów...czarnej tylko w śladach kół...

MZDW wyznacza standardy zimowego utrzymania na poszczególnych, zarządzanych przez siebie drogach.
Na 712 ustalili V standard, więc jest jak jest.
Na 721 (Piaseczno - K-J) jest III, na 721 od K-J w kierunku Wisły jest IV.
Na 724 obowiązuje III standard.
Na 734 IV i V.
Na 868 V.



Artek_Bartek
jeśli się komukolwiek z mojej rodziny cokolwiek stanie na odcinkach niewłaściwie utrzymanych (a już w czwartek rano ostrożnie jadącą małżonkę do rowu ściągało...) to ja tego odpowiedzialnego pana obudzę osobiście...

Problem polega na tym, że te odcinki dróg wojewódzkich najczęściej są utrzymane tak jak zostało to przewidziane przez MZDW, więc nie ma "niewłaściwego utrzymania".
Co do ustalonych "standardów" na drogach gminnych, to trudno cokolwiek powiedzieć, bo jak zwykle trzeba wystąpić o informację publiczną, co i tak nie gwarantuje sukcesu.
W razie wypadku policja zawsze winą obarcza kierowcę, bo "nie dostosował prędkości i techniki jazdy do panujących warunków". Jeżeli panujące warunki były takie, że nie dało się jechać, to... należało nie jechać. Absurd? Tak już jest w Polsce.



Artek_Bartek
a na początek proponował bym mu nie czekanie na reportaż SPOKO TV i objechanie WSZYSTKICH (!) dróg na terenie gminy i spowodowanie, by wszystko wyglądało co najmniej podobnie!

Wszystkie na pewno nie będą wyglądały podobnie, bo drogi wojewódzkie na terenie gminy mają różne standardy utrzymania, więc różne będą wyglądały.

Jakie standardy ustalono dla gminnych? Możliwe, że w ogóle nic nie ustalono, albo te ustalenia nie są sformalizowane i o wszystkim decyduje uznaniowo pan kierownik.
Wymówką dla gminy są jak zwykle koszty, ale to daje się łatwo obalić przy dochodach K-J. Tak naprawdę wszystko zależy od Burmistrza.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 18:38 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przymrozi i popada
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 22:21:33

Ja za nic nie rozumiem ani zasad podziału dróg miedzy gminne, powiatowe i wojewódzkich ani tym bardziej tych...niestandardowych standardów...dlaczego np.mieszkaniec Gassow jadąc do Ciszycy poruszać sie ma po drogach o odmiennych standardach? Sam widziałem jak te kawałki 'obrabial' ta sama pługopiaskarka...
A już dlaczego Burmistrz dopuszcza, ze na wioskach lód a na gminnych drogach miejskich względnie czarno to ja nie wiem...
Rozumiem, ze standard może określić, że tu odladzania najpierw a tam pózniej...a nie tu robimy od razu a tam czekamy na roztopy (woda zawsze przecież spłynie ..no i nie możemy mieć pretensji, że żyjemy w takim klimacie....)...
Za komuny tez były rożne standardy odśnieżania...tylko jakoś w końcu odkopywano (wszak zimy były ostrzejsze...) każdego jednakowo....
Odnośnie zaś dostosowania prędkości.,,,moja żonę ciągnęło do rowu (i to po lewej stronie!), gdy sie zatrzymała....
Ja napisze chya jednak do Burmistrza zapytanie by sie dowiedzieć jak traktuje wszystkie swoje drogi a zatem wszystkich, którzy podatki swe tu płaca...bo mam wrażenie, że jednak nie traktuje wszystkich równo...no chyba, ze on równo ale jego podwładny polecenie znowu inaczej zrozumiał...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 22:25 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przymrozi i popada
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 23:06:33


Artek_Bartek
Ja za nic nie rozumiem ani zasad podziału dróg miedzy gminne, powiatowe i wojewódzkich ani tym bardziej tych...niestandardowych standardów...dlaczego np.mieszkaniec Gassow jadąc do Ciszycy poruszać sie ma po drogach o odmiennych standardach?

To pytanie do MZDW, dlaczego takie standardy ustalono.
Odpowiedz będzie taka jak zwykle. Chodzi o pieniądze i oszczędności zarządcy drogi. Gdyby wszystkie drogi utrzymywać w III standardzie, to trzeba by za to więcej zapłacić.
Podział na standardy wynika m.in. z natężenia ruchu na danej drodze.



Artek_Bartek
Sam widziałem jak te kawałki 'obrabial' ta sama pługopiaskarka...

To nawet logiczne, bo wykonawca obsługuje wszystko jednym sprzętem. Tylko zadania dla tego sprzętu są różne na różnych odcinkach. Mogą być nawet takie odcinki, których się w ogóle nie posypuje.
Jeżeli maszyna jest w danym rejonie, to pewnie objeżdża wszystkie drogi, żeby nie przyjeżdżać kilka razy.



Artek_Bartek
A już dlaczego Burmistrz dopuszcza, ze na wioskach lód a na gminnych drogach miejskich względnie czarno to ja nie wiem...

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą...



Artek_Bartek
Odnośnie zaś dostosowania prędkości.,,,moja żonę ciągnęło do rowu (i to po lewej stronie!), gdy sie zatrzymała....

Znam przypadek ukarania kierowcy 500 zł mandatem za to, że wpakował się do rowu i rozbił tylko i wyłącznie swój samochód na drodze, na której pieszy nie mógł spokojnie stanąć, bo nogi się rozjeżdżały.
Przypadki kiedy zarządca drogi odpowiada za zdarzenie drogowe są bardzo rzadkie.



Artek_Bartek
Ja napisze chya jednak do Burmistrza zapytanie by sie dowiedzieć jak traktuje wszystkie swoje drogi a zatem wszystkich, którzy podatki swe tu płaca...bo mam wrażenie, że jednak nie traktuje wszystkich równo...no chyba, ze on równo ale jego podwładny polecenie znowu inaczej zrozumiał...

To, że nie traktuje równo, to nie nowość. MZDW też nie traktuje równo, wyznaczając różne standardy utrzymania dróg. Jak mieszkasz przy ruchliwej drodze wojewódzkiej, to masz drogę lepiej utrzymaną. Jak mieszkasz przy bocznej drodze, która prowadzi tylko do kilku wsi, to masz np. darmowe lodowisko...

Czy gminy nie stać na kilka ton piasku i trochę soli, żeby zrobić porządek z gminnymi drogami? Pewnie stać, tym bardziej, że tego nie robi się codziennie przez 3 miesiące tylko takich akcji będzie kilka-kilkanaście w ciągu zimy.
Dlaczego tego nie robią? Bo osoby za to odpowiedzialne uważają, że lepiej wydać pieniądze np. na kwiatki na latarniach i klombach niż na sypanie soli i piasku, na lód, który i tak sam się rozpuści na wiosnę... Z takimi argumentami trudno się dyskutuje. Mentalności tych osób nie da się zmienić. Jedne co można zrobić, to wymienić te osoby, na co się nie zanosi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.