Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 19
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 sty 2014 - 00:16:35


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 29 sty 2014 - 09:54:00

dziś kolejny przykład...pomyślunku...
jak na fotce...droga gminna z rana...zasypana/zawiana bez możliwości przejazdu!

zadzwoniłem do gościa, który wg strony gminnej tą drogę odśnieża...
powiedział, że on musi zostać zawezwany przez ZGK (ale sygnalizował, że już mu wczoraj ciężko było spychać...)
zadzwoniłem do ZGK...potwierdzili, że to prawda i że to zrobią...
na moje pytanie jak to jest, że już wieczorem jak wracałem po 22 było źle (sypało i nawiewało), pani powiedziała 'ale wczoraj tam byliśmy'...
na moje pytanie jak to jest, że nikt się nie pofatyguje z rana zobaczyć, że się jeszcze pogorszyło powiedziała, że 'przekażę kierownikowi'...
po czym oddzwonił do mnie gość, który rzekomo ma odśnieżać i okazało się, że ten odcinek drogi gminnej przynależy jednak nie do niego tylko do...ZGK...
Dziękujemy Panie Kierowniku już nie tyle za możliwość bezpiecznego wyjazdu rano do pracy ile...w zasadzie brak jakiejkolwiek możliwości bez...koparki ręcznej przedsiębiorczej zasięrzutnej!
A dodam, że dziś drogowcom na drogach wojewódzkich udało się przetrzeć z samego rana z tego co przez noc zawiało i zamiotło...i problem tyczył jedynie drogi gminnej...dziękujemy! Burmistrzowi za właściwe zlecanie zadań i nadzór nad nimi również...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 09:56 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 lut 2014 - 15:58:54

Nie wiedziałam czy tego nie wpisać w wątku o lodowisku w gminie ....

Pod Urzędem Gminy na Warszawskiej i w okolicach, na chodnikach po prostu czysta tafla szkła. Przejeżdżałam tam i widziałam przechodniów, którzy ledwo mogli utrzymać równowagę.

Nic kompletnie nie posypane, tylko patrzeć jak ktoś sobie złamie rękę czy nogę !!!

angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 lut 2014 - 16:08:36

Po wpadce z nieprzetarciem dróg gminnych po zawiejach i zamieciach było kilka dni, w których jednak sobie z problemem poradzili...

Ale teraz...na drodze dramat i ni diabła nie widać stolarki, która jest jedyna opcją by na drodze było bezpiecznie w taka pogodę!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 lut 2014 - 17:03:35


Artek_Bartek
Po wpadce z nieprzetarciem dróg gminnych po zawiejach i zamieciach było kilka dni, w których jednak sobie z problemem poradzili...

Ale teraz...na drodze dramat i ni diabła nie widać stolarki, która jest jedyna opcją by na drodze było bezpiecznie w taka pogodę!
No ale sorry o co chodzi przecież mamy taki klimat , jak powiada wicepremier Polskiego Rządu Bieńkowska .Wzory idą z góry ,to tak jak z ta rybą co psuje się od głowy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 02 lut 2014 - 19:25:14

Droga powiatowa do Obór (przedłużenie Od Lasu) - rano dzisiaj nieprzejezdna smiling smiley nie wiem jak teraz grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 lut 2014 - 01:21:47

Niewdzięcznicy. Jak śmiecie głosić tak niesprawiedliwe opinie?!

Zostawcie sprawy odśnieżania "powołanym do tego przez gminę osobom", które za marną pensję, gorszą od jałmużny, czynią rzeczy wielkie i piastują urzędnicze stanowiska organizując znakomity system zimowego utrzymania dróg.

Trzeba rozumieć cechy naszego klimatu i zamiast narzekać, to wziąć się za łopaty i kupić sól w najbliższym spożywczaku. Gmina ma wiele ważniejszych wydatków niż np. odśnieżanie wiejskich dróg i posypywanie chodników na każde zawołanie.

Tyle podpisów pod petycją o lodowisko, a promocja łyżwiarstwa figurowego pod urzędem miasta przeszkadza?
Wykazujecie kompletne niezrozumienie dla przemyślanej akcji, której celem jest wychowanie kolejnych olimpijczyków w naszej gminie.

Zimowe utrzymanie dróg dzięki pracy urzędników obecnej kadencji jest tak doskonałe jak nigdy wcześniej, a wszelkie opinie oczerniające lokalne władze są wynikiem niespotykanej i niezrozumiałej "histerii".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-03 01:22 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 03 lut 2014 - 06:53:50


czaknoris
Zimowe utrzymanie dróg dzięki pracy urzędników obecnej kadencji jest tak doskonałe jak nigdy wcześniej, a wszelkie opinie oczerniające lokalne władze są wynikiem niespotykanej i niezrozumiałej "histerii".

Zgadzam się. Mieszkam tu już kilka lat, ale pierwszy raz wywinąłem orła na d..ę pod urzędem dopiero dziś rano.

Wszystkim odpowiedzialnym za odśnieżanie życzę tego samego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.170.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 lut 2014 - 09:03:19

Jak to było na Seksmisji? " Wam sie d...ach poprzewracało?!" ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 03 lut 2014 - 09:36:12


Klaudiusz
Droga powiatowa do Obór (przedłużenie Od Lasu) - rano dzisiaj nieprzejezdna smiling smiley nie wiem jak teraz grinning smiley

Dzisiaj rano - przejezdna!!!! Hurra!!! grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 lut 2014 - 22:43:26

Przestało wiać, nie pada a w dzień na plusie...woda sama spłynie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.218.---)
Data: 08 sty 2015 - 08:41:59

Ostatnio ktoś linkował meldunek o gotowości do zimy [www.konstancin24.eu]
Urzędnicy zapewniali a wyszło zdaje sie jak zwykle....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.129.---)
Data: 08 sty 2015 - 08:49:31

Przed 07:00 drogi i chodniki gminne tam gdzie jechałem nie były ruszone. Akurat jechałem obok ZS i ulicami, po których jeździ komunikacja miejska. Dobrze, że to był mały opad. Tyle, że on się zaczął wczoraj, czasu na odśnieżenie było sporo. Cóż, trzeba kupić ZGK z 5 nowych samochodów i zatrudnić kolejne 50 osób.
Mirkowska posypana. Nagle wyjeżdżając z naszej gminy do dzielnicy Wilanów wszystko odśnieżone. Na przystankach ekipy z łopatami, a na jezdni pługo-solarki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 08 sty 2015 - 08:58:35

Przed 8 Literatow ogarniete, a droga w strone Parceli/Gassow posypana. Działał samochod z lampa ZGK na czole.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.218.---)
Data: 08 sty 2015 - 11:28:55

Parcela ostatnimi czasy pod specjalnymi względami...;)
Wioski nadwiślańskie...po drodze wojewódzkiej jedynie ktoś przejechał z plugosolarką... Gminne i powiatowe nie tknięte były o 7:30 (opad skończył sie zdaje sie jeszcze przed północą)...chodniki tez nie były ruszone...ups...zapomniałem, ze tych to sie w zasadzie nie dorobiliśmy także tu zarządcy sa usprawiedliwieni ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 sty 2015 - 12:16:09

Przed 8 jechałem, widziałem dwa minipługi na chodnikach - Piłsudskiego, a drugi CHYBA na Mirkowskiej, nie zwróciłem uwagi.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-08 12:16 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.235.---)
Data: 08 sty 2015 - 12:18:56

Nie narzekaj tak bardzo - jakąś godzinę temu i u nas przejeżdżała żółta piaskarka. Powiem więcej - nawet widziałem jak piach sypała na prostej. ( co w poprzednich latach nie było takie oczywiste, bo posypywane były tylko zakręty )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 08 sty 2015 - 14:50:53


Artek_Bartek
Parcela ostatnimi czasy pod specjalnymi względami...;)
Wioski nadwiślańskie...po drodze wojewódzkiej jedynie ktoś przejechał z plugosolarką... Gminne i powiatowe nie tknięte były o 7:30 (opad skończył sie zdaje sie jeszcze przed północą)...chodniki tez nie były ruszone...ups...zapomniałem, ze tych to sie w zasadzie nie dorobiliśmy także tu zarządcy sa usprawiedliwieni ;)

Co Ty pleciesz? Każda wioska ma swojego odśnieżacza, którego pilnuje sołtys.

Widocznie AUTO SERWIS Piotr Śliwka Słomczyn, który odśnieża Parcelę jest solidniejszy niż inni "umyslni", albo sołtys dobrze pilnuje swojego sołectwa.

Kto gdzie odgarnia w sołectwach jest podane w grudniowym Biuletynie Gminy Kcin na s. 6 - [www.konstancinjeziorna.pl]
zobacz najpierw, a dopiero potem rzucaj gromami i snuj teorie spiskowe. Żeby gościu dostał dolę za odgarnianie, musi sołtys zaakceptować, a chyba wśród wymienionych w tabeli wolontariuszy nie widać.

Odgarnianiem chodników przylegających do prywatnych posesji zajmują się właściciele posesji, nie umyślny i nie ZGK. Stoi tak w ustawie i w regulaminie porządku, Jak ktoś na "Twoim" chodniku straci zęby, to Ty będziesz mu fundował sztuczną szczękę, nie UMiG

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.218.---)
Data: 08 sty 2015 - 14:51:44

Ja nie narzekam bo nogę z gazu zdjąć w trosce o zdrowie moich dzieci przychodzi mi łatwo...
Odniosłem sie jedynie do rzekomej jak sie okazało gotowości służb odpowiedzialnych za poradzenie sobie ze skutkami 'nawałnicy', która nas wczoraj spotkała...
Życzę nam tylko, byśmy nie mieli powodów do narzekań, gdy przyjdzie prawdziwa zima....choć po tym drobnym teście mam wrażenie, że powinniśmy sobie życzyć by nie przyszła ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 08 sty 2015 - 15:33:47

Tak sobie rozmawiacie o Parceli to gwoli ścisłości dopowiem że o 7.15 wioska nie była odsnieżona ani posypana więc z tymi specjalnymi wzgledami bym nie przesadzał smiling smiley Klaudiusz napisła że o 8 droga w kierunku Parceli/Gasów została posypana. Skoro tak napisał to pewnie tak było ale to powinno być zrobione w godz 6-7 gdy ludziska wyjeżdzają do pracy/szkoły. Artek zwrócił delikatnie uwagę że gotowość służb jest ale na papierze w realu różnie to bywa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.