Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 19
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 08 sty 2015 - 17:14:43

Nie neguję wypowiedzi Artka - tez uważam, że powinno być odśnieżone skoro świt. Wkurzające było stwierdzenie, że Parcela cieszy się ostatnio specjalnymi względami. Zazdrość, zawiść, że ma sołtysa który dba o swoją wioskę. Podobnie niektórzy wyzłośliwiają się w stosunku do sołtys Czarnowa. Coś się uda, to go/ ją w łeb - typowo polskie podejście. To tak jak w tym kawale co do piekła trafili przedstawiciele różnych nacji w tym Polacy. Lucyfer postawił diabła - dozorcę, który miał wpychać delikwentów, którzy sami lub z pomocą swych współplemieńców wyłazili z kotła. Diabeł stał odwrócony tyłem od miejsca gdzie się najbardziej kotłowało. Lucyfer mówi: ty durniu, odwróć się bo tam zaraz zaczną uciekać. Diabeł: spoko, szefie, tam są Polacy - jak któryś się wdrapie, to go koledzy na powrót wciągną do smoły.

A wybierzcie sobie dobrych sołtysów, niech pilnują "biznesu", a jak nie to zamiast mendzić - wytypujcie ludzi, którym można zaufać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.218.---)
Data: 08 sty 2015 - 18:44:15




Artek_Bartek
Parcela ostatnimi czasy pod specjalnymi względami...;)
Wioski nadwiślańskie...po drodze wojewódzkiej jedynie ktoś przejechał z plugosolarką... Gminne i powiatowe nie tknięte były o 7:30 (opad skończył sie zdaje sie jeszcze przed północą)...chodniki tez nie były ruszone...ups...zapomniałem, ze tych to sie w zasadzie nie dorobiliśmy także tu zarządcy sa usprawiedliwieni ;)

Co Ty pleciesz? Każda wioska ma swojego odśnieżacza, którego pilnuje sołtys.
Co Maniu Jedyna Nie Mendzaca ja plotę?
O tym, że gminne nie odśnieżone czy, ze chodnika na wioski nie ma?
Na Czarnowie było odśnieżone? Bo słyszałem, ze tez nie.
I znowu będziemy utrzymywać retorykę, ze jak jakiś obowiązek gminny nie jest realizowany to wina 'ludzi w terenie' a jak jest pięknie to zasługa Burmistrza? I przypomnę, ze to jemu ludzie zaufali, ze dobrze o mieszkańców dbać będzie właściwie zarządzając podległymi jednostkami...
Także...nie płeć proszę...i nie uciekaj w wątki sarkastycznie poruszone jeśli tzw.fakty obiektywne mówią, że pomimo bardzo delikatnych opadów i wielu godzin od ich ustania rano nic nie wskazywało, że ktokolwiek d...o ruszył
I jak się to Burmistrzowi uda naprawić pierwszy będę bił brawo!
I tyle w temacie....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-08 18:46 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 08 sty 2015 - 19:14:59

Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem - jeśli jeszcze potrafisz, może zorientujesz się o co mi chodziło.

To z czym się zgadzam, podkreśliłam w następnej wypowiedzi: uważam, że powinno być odśnieżone skoro świt

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.160.---)
Data: 08 sty 2015 - 21:46:15

Maniu...z szacunku do Ciebie odwolam sie do przywolywanej juz tu kiedys dziecinnej zabawy w pomidora...smileys with beer



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-08 21:46 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.235.---)
Data: 09 sty 2015 - 00:10:49

Ja nie wiem o co chodzi grinning smiley , przecież był... nawet posypał... , a że późno i chwilę później zrobiła się dodatnia temperatura i wszystko się rozpuściło, to już czepianie się jest. >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.160.---)
Data: 09 sty 2015 - 00:57:30

Teraz sypie mokrym zacnie...temperatura dodatnia...i wg prognoz nie ma mrozić...rano powinno być zatem mokro a.nie ślisko..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 09 sty 2015 - 10:06:46


rondo
P.Bogdana Karasia w UMiG już nie ma, nie ma p. mania z kogo kozła ofiarnego zrobić. A aura dla UMiG w tym roku wybitnie sprzyjajaca. Opad śniegu delikatny....a i tak d...pa blada.
Przed wyborami myslałem, że pęknę ze śmiechu kiedy widziałem jak panowie z ZGK latali w deszcz i zdmuchiwali liście z mokrych chodników. Liście....których nie było smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Pana Karasia faktycznie nie ma, ale jest p. Kralik. Zobaczymy czy i jak rozprawi się z niedoróbami ZGK. Te liście "grabią" dmuchawami od kilku lat - odkąd dostali te cholerne zabawki, których używanie powinno być w uzdrowisku zakazane. Z własnego doświadczenia wiem, że prędzej idzie grabiami i miotłą, niż znęcanie się gościa z warcząca maszyną nad przyklejonym liściem. Żeby było smieszniej, to ekipa od liścia liczy kilku facetów - jeden warczy, a dwóch/ trzech stoi z miotłami lub grabiami i czeka aż warczący usypie górkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 09 sty 2015 - 11:00:53

pan Kralik to chyba najbardziej zaskakująca nominacja w Urzędzie....ale może doświadczenie z zarządzania kryzysowego przełoży się wprostproporcjonalnie na zarządzanie procedurami i działaniami dotyczącymi odśnieżania ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.248.---)
Data: 16 sty 2015 - 17:43:02

Do wszystkich narzekających ,jednak w Konstancinie-Jeziornie lepiej niż w Karkonoszach/uwaga : słownictwo od lat ...!!!/ [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.166.---)
Data: 20 sty 2015 - 01:02:34

Teraz sypie przy dodatniej temperaturze...nad ranem ma być mroźne...szykuje się wesoły poranek...i kolejny egzamin...

Opcje: OdpowiedzCytuj
pochwała miejskich służb
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 20 sty 2015 - 20:49:40

Zdjęcie i komentarz przysłała czytelniczka forum:


"Wiem że robią to za co maja zapłacone. Ale dzisiaj posypywali ronda i chodniki fachowo dokładnie na czas. Taki widok jest balsamem na moją duszę."


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 29 sty 2015 - 09:05:54

I znowu nikt du...y nie ruszył w odpowiednim momencieangry smiley Zarówno na wsi jak i w mieście ślizgawka lepsza niż na narodowym. Czy ZGK ma sztywne godziny pracy? Czy ktoś ich pracę nadzoruje,spawdza pogodę, przewiduje? Godz 7,30-7,50 nic nie zrobione,jazda 20 km/h, ok 7,50 pomaranczowe ludziki spotykam w dużej grupie, na Wareckiej. 1-szy traktor posypujący ulicę widzę w Skolimowie. Naprawde ten temat jest nie do ogarnięcia? Nie mamy śnieżycy jak w USA, mamy trochę topniejacego za dnia śniegu i zamarzającego w nocy/rano. Tak trudno to przewidzieć i wysłać rano ekipy i sprzęt. Przypuszczam że wystarczy jeden przejazd, posypanie z rana i sprawa załatwiona. thumbs down

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 lut 2015 - 07:48:16

Jak wygląda przygotowanie do odśnieżania? Dziś rano widziałem w 5 miejscach przygotowane i oczekujące pługo-solarki "na pomarańczowych światłach". Żadne zgruopowanie nie stało na terenie naszej gminy. Pierwsza grupa stała obok shella w Powsinie, kolejna grupa w Wilanowie na pętli itp. itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 03 lut 2015 - 09:53:47

Nie wiem jak u nas, ale Warszawa placu za przejechane kilometry. Wiec każdy śnieżek i oni chetnie jada.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 09 lut 2015 - 07:29:58

Godzina 06:40, brak akcji odśnieżanie na terenie naszej gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 09 lut 2015 - 08:50:30

6-20 ZGK w akcji widziałem grinning smiley 5 skocznych wyskoczyło z busa by walczyć z chodnikami smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lut 2015 - 09:48:46

Ok. 8 małe pługi na chodnikach widziałem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 09 lut 2015 - 10:10:39

Uspokoiliście mnie, ZGK nadal funkcjonuje smiling smiley choć uczniowie idą do szkół zwykle na 08:00, a ludzie do pracy zwykle jeszcze wcześniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 19 lut 2015 - 07:48:16

Dziś gołoledź/ czarny lód, którego nie widać. Wystarczy zakręt lub naciśnięcie hamulca i od razu czuć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (NIE)ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (93.154.129.---)
Data: 19 lut 2015 - 10:50:10


Mixiorek
Dziś gołoledź/ czarny lód, którego nie widać. Wystarczy zakręt lub naciśnięcie hamulca i od razu czuć...

"czarny lód" Pewnie się komuś kawa rozlała i dlatego "od razu czuć" aromat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.