Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 19
Rozmowy przy odgarnianiu śniegu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 12:17:37

Róznie ludzie podchodzą do odśnieżania. Gdy wczoraj uwijałam się z łopatą, pewna pani sie na mnie zezłościła. "po co to pani robi, przecież ludzie chodzą jezdnią". Nie wiedziałam jak wyjaśnić oczywistą oczywistość, więc rzekłam, że nie mam kasy na mandat, a podobno SM ma dowalać mandaty, a poza tym jeśli ktoś złamie nogę na rzeczonej jezdni, bo nie mógł przejśc chodnikiem, to będę płacić odszkodowanie. Nie usatysfakcjonowało to pani (z rodziną, w tym dzieci - dobra lekcja wych. obywatelskiego): "- ale za kilka dni śnieg na chodniku się roztopi, zamarznie i będzie bardziej ślisko niz na jezdni". Odpowiedziałam, że będe posypywać popiołem z kominka. Pani nie dawała za wygraną - dzieci cały czas słuchały, - "a ten popiół tez zamarznie i znowu będzie slisko ..." itd. W końcu wyjaśniłam, że odkopywanie dzieła "pługolca", to taki aerobic i polecam - znacznie zdrowszy niż wyciskanie siódmych potów w dusznej sali czy na siłowni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Brawa dla SM - łopaty poszły w ruch !
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 15:08:28

Mimo dnia światecznego i zimnicy, Państwo Strażnicy (pani i pan) nie siedzą w strażnicy, tylko uwijają się po Kcinie i obligują "właścicieli" chodników, by się wzięli za łopaty.

Na razie upomnienie, potem mandat - z satysfakcją donoszę jako "właścicielka" prawie* zawsze udrożnionego chodnika

_________________________
prawie*), bo czasem nie nadążam za pługolcem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 27 sty 2013 - 15:51:53

Po Mirkowskiej jeździ mały pług śnieżny (czy traktorek - nie wiem, jak to nazwać), który czyści chodniki. To oczywiście bardzo wygodne, ale zwykle robi to ok. 9.00-10.00 rano, czyli już po przemarszu bardzo dużych grup mieszkańców przez zaspy do szkół i autobusów w Klarysewie. Ponieważ nie może się zmieścić w bramki na przejeździe kolejowym koło mostu, w tym miejscu pokonuje ulicę po skosie i zaczyna oczyszczać chodnik już po drugiej stronie. Oczywiście piesi nie mając specjalnie wyboru podążąją śladami pługa, prosto pod ciężarówki.

Sąsiadów odgarniających śnieg z chodnika nie zauważyłem. My z żoną odgarniamy, ale moja posesja nie przylega do ulicy, więc sprzątamy tylko wewnętrzną prywatną drogę. Strażników też nie widziałem, czemu się nie dziwię, bo jeśli chodzi ich w sumie dwoje w patrolach, a gmina liczy 24 tysiące mieszkańców, nie mogą wszędzie dotrzeć. Strażników mamy teraz 15, za chwilę będzie 18. Zakładając, że pracują na dwie zmiany po 8 godzin, a w nocy są tylko dyżury, powinno to dawać 3 patrole naraz na mieście od 6 rano do 22 wieczorem, plus dyżurnego na Sobieskiego. Jeśli pracują w trybie: zmiana dzienna x 4 - przerwa 1 doba - zmiana wieczorna x 4 itd., tak, jak inni "zmianowcy", to także i w weekendy liczba patroli może być taka sama.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 sty 2013 - 16:31:47

MZDW podobno stoi na stanowisku, że nie mają obowiązku odśnieżania chodników i poboczy. Dla nich w praktyce liczy się jezdnia. Pobocza czyszczą tylko ze względu na utrzymanie jezdni. Na 724 na terenie naszej gminy robili to co najmniej dwa lub trzy razy tej zimy.



mania
Wracając do tego naszego dzielnego p.Gontka w żółtej, błyskającej lampkami maszynie, wydaje mi się, że powinien trochę inaczej ustawić lemiesz, żeby nie nagarniał na chodniki. Tylko nie wiem czy jest to możliwe (technicznie)

Lemiesz można ustawiać według życzenia. ZGK byle czego nie kupuje, a ten najnowszy pomarańczowy nabytek w rozmiarze XXL to już w ogóle z bajerami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-27 16:33 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 18:18:39


czaknoris
Lemiesz można ustawiać według życzenia. ZGK byle czego nie kupuje, a ten najnowszy pomarańczowy nabytek w rozmiarze XXL to już w ogóle z bajerami.

OK! dziekuję, jutro kogoś zamorduję - przez telefon...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: iannaianna (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 sty 2013 - 19:12:06

Te wszystkie działania (Burmistrza/ZGK oraz mieszkańców zmotywowanych lub nie, przez SM) są wielce chwalebne ale nadal, jak dla mnie nie widać długofalowego działania a raczej działania ad hoc (może poza panem przejeżdżającym traktorkiem odśnieżającym niektóre chodniki - ten jest od lat).

Zatem co przeszkadza Burmistrzowi, żeby o następnej zimie ( w kontekście chodników/dróg-jezni gminnych i wojewódzkich oraz ich poboczy) myślał (działał - szukał sposobów na "zmobilizowanie" MZDW - robienie za nich nie jest rozwiązaniem a jedynie działaniem polepszającym chwilowo jakośc życia mieszkańców) np.już teraz.


P.S
Tak na marginesie:

W kontekście odśnieżania chodników przez mieszkańców - jadąc samochodem przez ul.Mirkowską w ub tyg. widziałam pana który cały śnieg z odśnieżania swojego wjazdu wyrzucał na jezdnię...genialne !grinning smiley Oby takich odśnieżających było jak najmniej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 19:44:22


ianna
W kontekście odśnieżania chodników przez mieszkańców - jadąc samochodem przez ul.Mirkowską w ub tyg. widziałam pana który cały śnieg z odśnieżania swojego wjazdu wyrzucał na jezdnię...genialne !grinning smiley Oby takich odśnieżających było jak najmniej

Może też był wkur.... na pługolca, tak jak pewnie ten "właściciel" chodnika, który sfotografowałam wczoraj - zdjęcia na str.1. tego watku.
Mnie też kusiło by to co nasypał szaleniec z pługiem wywalić na jezdnię, ale się opamiętałam - bacząc, że wrzuci mi z powrotem na chodnik, więc wywalałam za płot (swój), teraz mam sztywny bark.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 sty 2013 - 20:37:47

Dla niedowiarków:

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

Można wybierać, nawet na krajowym podwórku. Każdy większy producent maszyn rolniczych ma coś takiego w ofercie.
Najprostsze umożliwiają ustawianie lemiesza w dwóch pozycjach (lewo-prawo), bardziej zaawansowane mają 4 opcje.

Bardzo rzadko spotyka się pługi z lemieszem ustawionym na stałe, ale nawet i wtedy można sobie radzić. Wystarczy jechać z odpowiedniej strony smiling smiley.
ZGK ma na stanie także inny sprzęt, który również można wykorzystać do odśnieżania. Jak brakuje własnych sił i środków można wynająć na godziny za śmieszne pieniądze w skali wydatków na odśnieżanie gminy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-27 20:39 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
kartki z pamiętnika (jest też o pługu)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 23:09:22

Mały domek

2 sierpnia

Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu w Karkonoszach. Jak tu pięknie. Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem.

4 października

Karkonosze są najpiękniejszym miejscem na ziemi !!!

Wszystkie liście zmieniły kolory na tonacje pomarańczowe i czerwone. Pojechałem na przejażdżkę po okolicy i zobaczyłem kilka jeleni. Jakie wspaniałe i okazałe, Jestem pewien, że to najpiękniejsze zwierzęta na świecie. Tutaj jest jak w raju. Boże !!! Jak mi się tu podoba.

11 listopada

Ostatniej nocy wreszcie spadł śnieg. Obudziłem się, a za oknem wszystko było przykryte białą, cudowną kołderką. Wspaniały widok. Jak z pocztówki bożonarodzeniowej. Wyszliśmy całą rodziną na zewnątrz. Odgarnęliśmy śnieg ze schodów i odśnieżyliśmy drogę dojazdową do naszego pięknego domku. Później zrobiliśmy sobie świetną zabawę bitwę śnieżną (oczywiście ja wygrałem).
Wtedy nadjechał pług śnieżny i zasypał to co wcześniej odśnieżyliśmy, więc znowu musieliśmy odśnieżyć drogę dojazdową.
Super sport! Kocham Karkonosze.

12 grudnia

Zeszłej nocy znowu spadł śnieg. Odśnieżyłem drogę, a pług śnieżny znowu powtórzył dowcip z zasypaniem drogi dojazdowej. Po porostu kocham to miejsce.

19 grudnia

Kolejny śnieg spadł zeszłej nocy. Ze względu na nieprzejezdną drogę dojazdową nie mogłem pojechać do pracy. Jestem kompletnie wykończony ciągłym ośnieżaniem. Na dodatek bez przerwy jeździ ten pieprzony pług.

22 grudnia

Zeszłej nocy napadało jeszcze więcej tych białych gówien. Całe łapy mam w pęcherzach od łopaty. Jestem pewien, że pług śnieżny czeka już za rogiem żeby wyjechać jak tylko skończę odśnieżać drogę dojazdowa - sk....syn

25 grudnia

Wesołych Świąt !!! Jeszcze więcej napadało tego białego, gównianego śniegu. Jak kiedyś wpadnie mi w ręce ten sk.....l od pługu śnieżnego przysięgam - zabiję ch....
Nie rozumiem, dlaczego nie posypują drogi solą jak w mieście, żeby rozpuściła to zmarznięte, śliskie gówno.

27 grudnia

Znowu to białe kur....wo spadło w nocy. Przez trzy dni nie wytknąłem nosa z domu, oczywiście z wyjątkiem odśnieżania tej jeb.... drogi dojazdowej za każdym razem kiedy przejechał pług. Nigdzie nie mogę dojechać. Samochód jest pogrzebany pod wielką górą białego gówna. Na dodatek meteorolog w telewizji zapowiedział dwadzieścia pięć centymetrów dalszych opadów tej nocy. Możecie sobie wyobrazić ile to jest łopat pełnych śniegu?

28 grudnia

Jeb...y meteorolog się pomylił !!! Napadało osiemdziesiąt pięć centymetrów tego białego kur....a. Ja pi.....e - teraz to nie stopnieje nawet do lipca.
Pług śnieżny na szczęście ugrzązł w zaspie, a ten ch... przylazł do mnie pożyczyć łopaty. Myślałem że go od razu zabiję, ale najpierw mu powiedziałem, że już sześć łopat połamałem przy odśnieżaniu, a siódmą i ostatnią rozp.....liłem jego zakuty łeb.

4 stycznia

Wreszcie jakoś wydostałem się z domu. Pojechałem do sklepu kupić coś do jedzenia i picia. Kiedy wracałem, pod samochód wskoczył mi jeleń. Ten poj....y zwierz z rogami narobił mi szkód na trzy tysiące. Przez chwilę przebiegło mi przez myśl, że jest on chyba w zmowie z tym ch.... od pługu śnieżnego. Powinni powystrzelać te skurwysyńskie jelenie. Że też myśliwi nie rozwalili wszystkich w sezonie.

3 maja

Dopiero dzisiaj mogłem zawieźć samochód do warsztatu w mieście. Nie uwierzycie jak zardzewiał od tej jeb..... soli, którą jednak sypali drogę. Na podjeździe stał zaparkowany, umyty i błyszczący pług śnieżny z nowym kierowcą. Tamten podobno jeszcze leczy rozj....ny łeb. Na szczęście od uderzenia stracił pamięć, bo jeszcze poszedłbym za ch.... siedzieć.

18 maja

Sprzedałem tą zgnitą ruderę w Karkonoszach jakiemuś wypacykowanemu inteligentowi z miasta. Powiedział, że całe życie o tym marzył i zbierał kasę, aby na emeryturze odpocząć. A to się głupi ch... zdziwi jak przyjdzie zima i ten drugi ch.... wyjdzie ze szpitala. Ja przeprowadziłem się z powrotem do mojego ukochanego i urokliwego miasta. Nie mogę sobie wyobrazić jak ktoś mający chociaż troszeczkę rozumu i zdrowego rozsądku może mieszkać na jakimś zasypanym i zmarzniętym zadupiu w Karkonoszach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
zdjęcie z mojej akcji "zima w uzdrowisku"
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 23:34:49


Z taką górą śniegu i skamieniałych brył na 60.m chodniku musiała się zmierzyć moja łopata. Jeszcze jej nie złamałam, ale chyba zrobię to co autor pamiętnika (patrz wyżej).
Ślady na jezdni wskazują że operator chyba zasypiał, bo raz jechał bliżej chodnika, raz dalej. Sąsiadowi jeszcze bardziej zajechał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: iannaianna (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2013 - 10:36:44

Akurat wtedy Mirkowska nie była tknięta żadnym sprzętem odśnieżającym. Ja wiem, że łatwiej jest wyrzucać na ulicę śnieg niż podnosić łopatę i sypać śnieg na boki ale śnieg na drodze dla kierowców tez jest niebezpieczny.

Na marginesie - po odśnieżaniu wjazdu przez męża tez następnego ranka była taka hałda zbrylonego śniegu po przejechaniu pługa ale do głowy nam nie przyszło, żeby ten śnieg z powrotem na ulicę wyrzucać . Taki śnieg jest potwornie ciężki - zgadzam się i znam z autopsji i dla kobiety to ch...nie ciężka praca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zdjęcie z mojej akcji "zima w uzdrowisku"
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.play-internet.pl)
Data: 28 sty 2013 - 11:28:22


mania
[Z taką górą śniegu i skamieniałych brył na 60.m chodniku musiała się zmierzyć moja łopata. Jeszcze jej nie złamałam, ale chyba zrobię to co autor pamiętnika (patrz wyżej).
Ślady na jezdni wskazują że operator chyba zasypiał, bo raz jechał bliżej chodnika, raz dalej. Sąsiadowi jeszcze bardziej zajechał.

Skąd ja to znam smiling smiley Nieraz już miałam takie problemy. Wtedy, aż mi się chce cisnąć łopatą smiling smiley Strasznie się można namachać przy takim zamarzniętym śniegu sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.77.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 lut 2013 - 21:23:27

dziś zdaje się tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców i niestety nasze służby miejskie!
gdzie są pługi?!
ten gminny widziałem jak sobie majestatycznie z podniesionym lemieszem przejeżdżał Warszawską...tak przed urzędem widać był jakiś przejazd paradny...
a tymczasem...na wioskach pługu od rana nie widziałem....w efekcie...tyle co osobowe przetrą drogi...
dobrze, że po tych wojewódzkich jakiś pług ze spuszczonym lemieszem przejechał...
Panie Burmistrzu! mam wrażenie, że to dość kryzysowa sytuacja a nikt d...a ruszyć nie raczy?!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 lut 2013 - 21:47:39

Pług pewnie się szykuje na moją ulicę, żeby mi zasypać chodnik - dopiero skończyłam. Czai się pewnie w krzakach nad rzeczką.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 lut 2013 - 22:15:11


Artek_Bartek
dziś zdaje się tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców i niestety nasze służby miejskie!
gdzie są pługi?!
ten gminny widziałem jak sobie majestatycznie z podniesionym lemieszem przejeżdżał Warszawską...tak przed urzędem widać był jakiś przejazd paradny...
a tymczasem...na wioskach pługu od rana nie widziałem....w efekcie...tyle co osobowe przetrą drogi...
dobrze, że po tych wojewódzkich jakiś pług ze spuszczonym lemieszem przejechał...
Panie Burmistrzu! mam wrażenie, że to dość kryzysowa sytuacja a nikt d...a ruszyć nie raczy?!


Warszawska,Piaseczyńska, Pułaskiego, Wilanowska śliskie że szok.. na jezdni tarka z lodu.. chodniki zaśnieżone..
ciekaw jestem jak stan chodników przy straży miejskiej? ktoś wie?

służby miejskie wychodzą z założenia: po co odśnieżać.. rano samochody jadące do stolicy zabiorą wszystko na kołach do Warszawy gdzie drogi czarne.. wracjaące przywiozą soli to się samo rozpuści..

a czy mi się dobrze wydaje że w naszej wsi zwanej Konstancin nie można sypać solą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2013 - 22:50:54

to skandal - nie dość, że nie solą to i jeszcze nie pieprzą smiling smiley

Pada śnieg - nie odśnieżają, pada deszcz - żadnego nie widać z suszarką, a w lato jak świeci słońce, wyobraźcie sobie Państwo, chodniki bez parasoli ochronnych, nie mówiąc o miejskim systemie wypożyczalni okularów przeciwsłonecznych.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.77.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 lut 2013 - 23:25:16

po 'mojej' drodze przed chwilą coś na sygnale przegnało...i to w obie strony...zatem widać czekali aż więcej napada i mają nadzieję, że do rana nie dopada za wiele i będzie przejezdnie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE thumbs down
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 lut 2013 - 10:03:01

Warszawska, Piłsudskiego, Pułaskiego - to nie są gminne drogi, zagadka rozwiązana. Dojedzie powiat albo województwo, odpłużone będzie. Nie dojedzie? Kogo obchodzi.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
ODŚNIEŻANIE - kto odpowiada
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 lut 2013 - 18:55:11

O wyruszeniu ekip odśnieżających podejmuje decyzję upoważniony przez Burmistrza urzędnik - B.Karaś, Kierownik wydz. Gospodarki Komunalnego.
I do niego należy kierować zastrzeżenia, zażalenia, prośby, groźby itp. na niewłaściwa pracę ekip ZGK.
Wydz. GK mieści się przy ul. Warszawskiej 32 (dziedziniec) Tel.: 22-717-53-69, 22-717-53-70

Wobec śniegowej klęski urodzaju, ZGK otrzymało dodatkowe 100 tys zł.

Dbając o bezpieczeństwo pieszych - wobec nie wywiązywania się ze swoich obowiązków władz powiatu i województwa, Burmistrz polecił ZGK udrożnianie chodników nie tylko przy drogach gminnych.

Nie wywiązywanie się z obowiązków przez powiat oraz informacja o kosztach jakie ponosi nasza gmina zostało wytknięte podczas spotkania, w którym ze strony Kcina uczestniczyli: Burmistrz i Przew. RM, a ze strony Starostwa: Starosta, Wicestarosta Gieleciński oraz Przewodnicząca Rady Powiatu (mieszkanka K-J !!!)

Burmistrz stale pzrzypomina MZDW o obowiązkach właściwego utrzymania dróg 721 i 724 - efekty bywają różne, raz odgarną, raz nie.

I na zakończenie wiadomośc, że gmina ze względu na kcińska roslinność - mocno ogranicza solenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ODŚNIEŻANIE - kto odpowiada
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 lut 2013 - 23:04:10


modern


a tymczasem...na wioskach pługu od rana nie widziałem.
na wioskach chyba odśnieżają prywatne osoby, które mają podpisane z Urzędem umowy na tę pracę. Swoim własnym sprzętem oczywiście.

Proszę zadzwonić do p. Karasia i zapytać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.