Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345
Bieżąca strona: 5 z 5
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lis 2011 - 13:35:44



Gdyby kierowcy jeżdżący zbyt szybko, lub po spożyciu myśleli

Kierowca jadący po spożyciu ma jeszcze o czymś mysleć ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 gru 2011 - 09:05:07

Ciężko doszukać się w tych naszych wątkach, gdzie pisano o radarach, ale znalazłam.

Przeczytałam notatkę o tym, co W-wa nowego zdziałała w tym temacie (zdjęcia on-line) - [warszawa.gazeta.pl]

Warto, żeby kierowcy przeczytali, że nie tylko mieszkańcy Kcina mają dosyć pędzących aut, oraz gdzie nowe fotoradary w "naszych" południowych rejonach (gdyby lokalnym patriotom przyszło do głowy przekraczać dozwoloną szybkość, bo to nie Kcin >grinning smiley< )

Na taką technikę trudno liczyć w Kcinie, ale może jest to argument dla Radnych, żeby jednak wystąpili o zakup fotoradaru .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-04 09:25 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: KarolinaSKarolinaS (---.ip.netia.com.pl)
Data: 12 sty 2013 - 11:57:02

Witam wszystkich forumowiczów i dzisiaj chciałam się odnieść do filmiku jaki znalazłam na stronie Konstancin.com, link poniżej.

www.konstancin.com/2011/11/tiry-w-uzdrowisku/

Otóż jak łatwo jest zmanipulować ludźmi, którzy oglądając ten filmik mają sugestywnie zmontowane sceny materiału filmowego.
Materiał umieszczony dzięki uprzejmości Puls Konstancina. Nie wiem czy zmontowanie w taki sposób sceny były za zgodą autora, ale to nie jest przedmiotem dyskusji.
Na początku filmu, akcja dynamicznie rozwija się na rondzie przy Gąsiorowskiego/Piłsudskiego i w sposób szczegółowy pokazane są zniszczenia obrzeży granitowych ronda niby rozjechanych przez ciężarówki.
Każdy, kto widział autobusy MZK próbujące manewrować na tym rondzie, wie, że głównymi sprawcami są przegubowce, które poprzez swoją długość i punk skrętu mniej więcej w połowie nie są w stanie objechać ronda nie wjeżdżając na obrzeże i nie niszcząc go. Nie jest to wina ani kierowców autobusów ani wykonawców, tylko projektantów, którzy zaprojektowali za małą średnicę ronda oraz władz gminy, które dopuściła do wybudowania czegoś co nie spełnia w 100% swojej funkcji. Jak ktoś ma wątpliwości to zapraszam na wizję lokalną.
TIR-y, które tamtędy przejeżdżają mogą mieć wydane zgody na poruszanie się po Konstancinie, więc... nic nie jest ani czarne ani białe, tylko zawsze są odcienie szarości.

Proszę zwrócić uwagę w jaki sposób zmontowane są sceny przy sklepie Aura, "akcja thrillera" nie jest filmowana jedną sceną ciągiem, tylko jest zmanipulowana w taki sposób, że widać nieprzerwany ciąg jadących ciężarówek. Widz, jeśli nie zastanowi się nad tym, ma wrażenie, że przez rondo przejeżdżają tylko ciężarówki. Wycinanie i sklejanie scen tylko z ciężarówkami dało pożądany efekt. Gdyby "akcja" nie była sugestywnie zmontowana trzeba było by wyczekiwać aż pojawi się TIR, ale to nie było by polityczne poprawne na tym forum, więc trzeba zaklinać rzeczywistość.

Każdy reżyser-amator może wziąć kamerę, wyjść na ulicę Konstancina i nagrać "mrożące krew w żyłach sceny" z udziałem niebezpiecznie jeżdżących rowerzystów albo rolkarzy co może skutkować przegłosowaniem ustawy zabraniającej poruszania się po mieście rowerami lub na rolkach. Przecież trzeba dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. A kto jak nie władza, wie najlepiej co jest dla nich najlepsze?

Zajmijcie się bezrobociem, wszechobecną biedą ludzi, którzy utracili miejsca pracy i nie mają z czego żyć, bezpieczeństwem mieszkańców, tak żeby wieczorem można było bezpiecznie wyjść na spacer, biegającymi bezpańskimi psami zagrażającymi dzieciom powracającymi ze szkół do domów, dofinansujcie badania okresowe dla najbiedniejszych tak żeby zapobiegać a nie leczyć, stwórzcie programy aktywizujące zawodowo osoby 50+, organizujcie bezpłatne kursy dla dzieci i młodzieży z języków obcych, pochylcie się nad podstawowymi potrzebami mieszkańców, które są naprawdę ważne, fundujcie stypendia dla najzdolniejszych młodych ludzi, których rodzice nie mają funduszy na rozwój talentów, rozejrzyjcie się wokół i przypomnijcie sobie co żeście obiecywali wyborcom, którzy wybrali Was drodzy radni na kadencje, zajmijcie się dziurami w drogach, na których można zgubić zawieszenie (polecam drogę przez Kierszek, tam nie jeżdżą TIR-y). Tak, żeby na początek nie za bardzo nadwyrężać cierpliwości proszę o zajęcie się psimi kupami na trawnikach i chodnikach, bo na pewno każdy na nas wdepnął kiedyś na "minę" co nie było chyba przyjemnym doświadczeniem.

Pozdrawiam
KarolinaS

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 sty 2013 - 12:21:41

Szanowna pani KarolinoS autorem tego filmu jestem ja i zapewniam panią, że film nie jest zmanipulowany. Operator był ustawiony na rondzie przy sklepie Aura, filmował ruch tirów w określonym czasie ( krótkim czasie) celem było pokazanie, jakie jest natężenie ruchu tirów a nie rowerów. Jeśli pani uważa, że w Konstancinie ruch tirów jest minimalny obiecuję, że w tym tygodniu ustawię kamerę na tym samym rondzie i będzie włączona non-stop przez 10 min. Zobaczymy czy problem istnieje czy nie. Kamera zostanie ustawiona również podczas godzin całkowitego zakazu ruchu pojazdów powyżej 16T i zobaczymy jak ten zakaz jest przestrzegany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 sty 2013 - 12:49:08

Bardzo proszę o propozycje, w jakich godzinach ma być ustawiona kamera, podczas filmowania zapraszam zwolenników jak i przeciwników ruchu tranzytowego przez Konstancin. Zapewniam pełną swobodę wypowiedzi przed kamerą, tak aby nikt nie zarzucił, że materiał filmowy jest zmanipulowany

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 sty 2013 - 18:43:14


KarolinaS
Proszę zwrócić uwagę w jaki sposób zmontowane są sceny przy sklepie Aura, "akcja thrillera" nie jest filmowana jedną sceną ciągiem, tylko jest zmanipulowana w taki sposób, że widać nieprzerwany ciąg jadących ciężarówek. Widz, jeśli nie zastanowi się nad tym, ma wrażenie, że przez rondo przejeżdżają tylko ciężarówki. Wycinanie i sklejanie scen tylko z ciężarówkami dało pożądany efekt.

Przypuszczam, że tu raczej nie chodzi o czas, tylko - patrz cytat. Podobną uwagę miałem w sprawie filmu o M51 (wstawki z łazienką).
Ps Żeby było jasne, jestem za ograniczeniem ruchu ciężarówek w gminie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 18:45 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 sty 2013 - 19:33:27

Film był nagrywany w krótkim odcinku czasu ok. godziny 9 rano jednego dnia. W tamtym okresie na rondzie koło Aury prawie nie dało się o tej porze dnia zrobić zdjęcia, które nie objęłoby jakiejś "ciężarówki". Jak jest teraz, po wprowadzeniu ograniczeń - bardzo dobrze, że Jacek chce to ponownie zarejestrować.

Ja mogę tylko powiedzieć, że jadąc Mirkowską (rowerem) do i z mojej pracy jestem z reguły na odcinku ok. 300 metrów *(w ciągu około minuty) mijany przez 2-3 ciągniki z naczepami lub inne duże samochody ciężarowe. Kiedy siedzę na przystanku przy liceum przez 5 minut, mija mnie takich pojazdów około dziesięciu. Nie sądzę, żeby to był tranzyt. Ale dopiero po rzeczywistym wyegzekwowaniu zakazu tranzytu, choćby w tych kilku godzinach, będziemy mogli tak naprawdę ocenić skalę ruchu lokalnego. Który, co ciekawe, po zamknięciu Metsy wydaje się nasilać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 sty 2013 - 20:10:14

Drogi AK pewno trochę racji masz, ale jeśli robię film o uciążliwości ruchu tirów przez Konstancin to chcę jak najbardziej to pokazać. Napisałem, że kamera nie była włączona cały czas, jednak nie zmienia faktu, że tych tirów tam niema, a wrażenie widza jest jego osobistą sprawą. Ja mam ostatnio takie wrażenie, że ulica Warszawska w okolicach ronda przy sklepie Aura jest drogą dojazdową do portu przeładunkowego w Świnoujściu. To co pisze pani KarolinaS odnośnie zniszczonego ronda przy Gąsiorowskiego/Piłsudskiego mija się z prawdą. Rondo było zniszczone jadąc od strony centrum Konstancina, autobus jadący do Piaseczna skręcając w prawo niema szans zniszczenia tego ronda, mógłby go zniszczyć gdyby jechał prosto w stronę Baniochy a tam chyba MZA nie kursuje. Autobusy wracające z Piaseczna nie niszczą ronda co widać na filmie. Pewnie można zrobić film o zbawiennych skutkach tranzytu tirów przez Konstancin bo im większy ich ruch to panie stojące przy drogach dojazdowych miałyby więcej pracy, ale takiego celu nie miałem.
Jeśli robię film o zanieczyszczaniu naszej rzeki to staram się wyszukać takie miejsce, tak jak przykładowo zrobiłem to w Parku Zdrojowym, jednak są również cudowne odcinki naszej rzeki gdzie można zrealizować film o prawdziwej dzikiej przyrodzie, tylko czy to zmieni fakt, że jednak jest zanieczyszczona



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 20:13 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345
Bieżąca strona: 5 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.