MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 09:00:23

Chwała za zakończenie dróg dojazdowych do Konstancina !!! Jestem pod wrażeniem. Niestety remont spowodował znacznie zwiększenie ruchu tranzytowego przez nasze miasto. W szczególności cierpią mieszkańcy Kierszka i ul. Borowej której jestem mieszkańcem, gdyż częstotliwość przejeżdżających pojazdów, w szczegolności w stronę Piaseczna, zwiększyła się do około 1-2 aut na 5-10 sekund ( i tak do 23:00 potem trochę rzadziej ). Najciekawsze jest to, że naszych rejestracji jest mało, za to widzę Otwocki, Sulejówki, Falenice, Pragi Południe, Wilanowy i Ursynowy. Najwyraźniej łatwiej teraz jechać na południe przez Konstancin, niż Puławską przez Piaseczno. Tylko co na to nasze biedne "Uzdrowisko"? Da radę wytrzymać ten natłok spalin i hałasu tranzytowego? Całe szczęście , że na Kierszku są garby i zwężenie jezdni to przynajmniej tiry nam odpuszczają dodatkowych wrażeń. A może rozwiązaniem byłaby budowa pasa zieleni lub ekranów wyciszających? Ja szczerze mam już dość mimo, że dopiero od ukończenia przejezdności trasy minął miesiąc. Nasza ulica nie była wcześniej wyjątkowo cicha ale teraz to na prawdę dramat. Pytanie, czy nam potrzebna droga ułatwiająca życie mieszkańcom Konstancina, czy ułatwiająca ruch tranzytowy całej Warszawie południowej. Wydaje mi się, że od tego drugiego są władze stołeczne i krajowe aby takie miejscowości jak nasza ocalić przed zajeżdżeniem.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-22 21:08 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.201.167.---)
Data: 19 pa¼ 2011 - 10:55:41

Ja w kwestii ul. Borowej. Zgadam się z przedmówcą, w trakcie mojego ostatniego spaceru między innymi po ulicy Borowej. Stwierdziłem zwiększenie ruchu kołowego. Ale nie to mnie martwi. Martwi mnie to, że na tej ulicy kierowcy urządzają sobie wyścigi i z nadmierną prędkością wyprzedzają się wzajemnie. A przecież po tej ulicy odbywa się również intensywny ruch rowerowy (chodnik jest na tyle wąski, że ledwie starcza dla pieszych) miejscowych mieszkańców oraz osób jadących z i do Powsina ? kwestią czasu jest wypadek z udziałem rowerzysty. Może rozpędzonych kierowców spowolni ustawienie na Borowej (od czasu do czasu) naszej Straży Miejskiej z fotoradarem (swoją drogą może taka akcja przynieść duże korzyści dla naszego miasta)? Może warto postawić zakaz wyprzedzania oraz ograniczenia prędkości do 40 km?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 16:36:30

Mogę jeszcze dodać, że zwłaszcza letnimi nocami często ścigają się tu "szybcy i wściekli" fani motorowych decybeli, więc pod pomysłem z fotoradarem i strażą lub policją podpisuję się wszystkimi kończynami. Za to nie rozumiem po co było inwestować w wiecznie niedziałający fotoradar na dwupasmówce niedaleko stacji benzynowej Shell w Powsinie. Na Borowej na pewno licznik fotoradaru przekręciłby się pierwszego dnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 18:13:13

Radar przy Shellu zacznie działać w ciągu tygodnia - dwóch. Warszawa kończy procedury.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 07:47:28

Oczywiście wcześniej pojawić się powinien znak D-51 (automatyczna kontrola prędkości), bo póki co chyba go nie ma... Fotoradar chyba nie jest też pomalowany/oklejony w obowiązujący obecnie sposób. Nie jestem jednak tego pewien na 100%, muszę się przyjrzeć póki nie działa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 08:42:31

Akurat radar przy Shellu to nie zbyt trafiony pomysł przy aktualnej sytuacji drogowej. Zakręt jest wyrzucający, ale w stronę Warszawy, a kretyńskie ograniczenie prędkości do 50 to kpina. Gdy było zwężenie drogi to rozumiem, bo zdarzały się wypadki przez rozpędzonych cwaniaczków pędzących lewym pasem.

Niech zwiększą dopuszczalną prędkość do przynajmniej 70, nie jeździmy już maluchami i polonezami...

Radar - tak jak było gdzieś już na forum pisane - przydałby się na wylotówce w stronę Góry Kalwarii, straż miejska na Borowej, kontrola dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na Konstancińskich drogach oraz na drodze z Powsina na Kabaty (niby już nie dotyczy KJ, ale warto wspomnieć, że poruszają się tam często pojazdy przynajmniej 5-cio tonowe podobnie zresztą jak na Powsińskiej do Bielawy)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 10:24:46

Ograniczenie jest do 60km/h a sam fotoradar można przekręcać tak, że może też obsługiwać jadących od Konstancina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 pa¼ 2011 - 19:20:59

Burmistrz ma w planach by z Chyliczkowskiej na Kolobrzeska, dalej na Borowa, Wczasowa i wzdluz Lasu Kabackiego pzreniesc ruch do metra Kabaty. Spotkal juz sie z wladzami Wilanowa by te wyasfaltowaly droge pod lasem. Zmian w dobrym klimacie c.d...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 26 pa¼ 2011 - 21:53:22

ale ciekawe co z tych planów wyniknie.

Burmistrze Wilanowa i Ursynowa też chcą mieć między sobą połączenie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 26 pa¼ 2011 - 22:33:37

Z Chylickiej, Zoja, Chylickiej smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 pa¼ 2011 - 22:41:18

Jakoś mi ta Chyliczkowska nie pasuje, gdy patrzę na mapę - może chodzi o Chylicką, która przecina Kołobrzeską, potem chyba Prawdziwka, Borowa i Wczasowa. Byłoby fajnie, gdyby samorządy uwzględniły tę inwestycję w budżetach 2012

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:18:17


Zoja
Burmistrz ma w planach ( ...)

skąd to wiadomo ? czy w tych "planach" są terminy, osoby odpowiedzialne, źródła finansowania ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:25:21


potkal juz sie z wladzami Wilanowa

Tere fere tam mieszka ponoć rodzina Pani Prezydent Warszawy.
Po prostu akcja "Przyjazne Państwo" Rodzinka musi jakoś dojechać do pracy w "Warsiawie"
Po to właśnie mieszkańcy Skolimowa głosowali na wiodącą partię hot smiley
Jestem święcie przekonany, iż w przypadku tej inwestycji "źródła finansowania" szybko się znajdą.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-27 08:26 przez Akizuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:34:20

Jak rozmumiem w ramach ruchu lokalnego widziałem dzisiaj dwie cysterny z cementem, które kierując się na Górę Kalwarię wcale nie chciały ominąć płatnej drogi smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:35:31


Zoja
Burmistrz ma w planach by z Chyliczkowskiej na Kolobrzeska, dalej na Borowa, Wczasowa i wzdluz Lasu Kabackiego pzreniesc ruch do metra Kabaty. Spotkal juz sie z wladzami Wilanowa by te wyasfaltowaly droge pod lasem. Zmian w dobrym klimacie c.d...

Cudnie. Ogród Botaniczny, flora i fauna w porannych i popołudniowych spalinach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:39:51


Hammer
Burmistrze Wilanowa i Ursynowa też chcą mieć między sobą połączenie...

Tak, ostatnio stwierdzili, że najlepiej by to była Ciszewskiego Bis.... działki nie wykupione, plan zagospodarowania przewiduje w miejscu drogi zabudowę, kasy brak, projektu brak. Do tego to musi być inwestycja ZMiD....
W budżecie Wilanowa jak co roku planuje się kasę na Nowokabacką. W tym roku Radni chcą wpisać chyba 2 mln zł.... nie wiem co Oni chcą za to zrobić ale na pewno nie starczy na wybudowanie ani na wykupienie działek. Może zrobią kolejne ślepe skrzyżowanie jak na Drewny? Apropos tego skrzyżowania to już widać, że lewoskręt na Kabaty od strony Konstancina jest za krótki i auta będą blokować lewy pas jak obecnie na wcześniejszym skrzyżowaniu....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:41:42


Akizuka
Tere fere tam mieszka ponoć rodzina Pani Prezydent Warszawy.
Po prostu akcja "Przyjazne Państwo" Rodzinka musi jakoś dojechać do pracy w "Warsiawie"
Po to właśnie mieszkańcy Skolimowa głosowali na wiodącą partię hot smiley
Jestem święcie przekonany, iż w przypadku tej inwestycji "źródła finansowania" szybko się znajdą.

Dokładnie. Wredne województwo wybudowało światła Warszawska/ Borowa i teraz jak Pani Prezydent ma się wydostać? Coś czuję, że może nas czekać ciekawe grzebanie przy cyklu świateł na tym skrzyżowaniu tylko aby ktoś ważny nie stał 40 minut na Borowej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:42:06


Hammer
Jak rozmumiem w ramach ruchu lokalnego widziałem dzisiaj dwie cysterny z cementem, które kierując się na Górę Kalwarię wcale nie chciały ominąć płatnej drogi smiling smiley

Ale o co chodzi? Jakiej płatnej drogi? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
pies ogrodnika
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 09:41:14



tam mieszka ponoć rodzina Pani Prezydent Warszawy.


to jasne, nie robić zadnej drogi w promieniu kilkunastu kilometrów - my ziomale mamy swoje tajne drogi i damy radę, a tamci niech siedzą w domu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pies ogrodnika
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 09:51:37

Ale to tym lepiej, że mieszka. Pierwszy sekretarz dał nam dwupasmówkę, nie prezydent da nam drogę do ominięcia tej dwupasmówki grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.