Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lis 2011 - 09:48:50

smiling smiley SUPER !!! thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lis 2011 - 15:00:48

Nie wiem tylko co na to mieszkańcy Wczasowej i Opieńki by tamtędy jeździły samochody. Zabudowania na Opieńki są na granicy z drogą. Jest tam wąsko. Poza tym Ogród Botaniczny i Las Kabacki. Od wiosny do późnej jesieni wzdłuż lasy wielu rowerzystów i spacerowiczów jest. W zimę zwierzęta żerują na pobliskich polach. Już widzę słoików śmigających wzdłuż lasu nie zwracając uwagi na nic. Władze Wilanowa musiałyby wyłożyć kasę na asfalt wzdłuż lasu. Ale oni nie mają w tym żadnego interesu. Mam nadzieję, że nie będzie tego łącznika.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lis 2011 - 14:26:38

Jak Borowa ma być trasą przelotową na Wawę? Może ktoś z urzędasów zobaczy co tam rano i wieczorem się dzieje. Rozjeżdżana przez Piaseczno i Józefosław. Popołudniami wyścigi.Strach przejść na przejściu dla pieszych. Jańczuk chce przebitki przez Wczasową, wzdłuż Ogrodu Botanicznego i Lasu Kabackiego do metra Kabaty. A co z mieszkańcami, którzy mieszkają tam kilkadziesiąt lat i płacą podatki?? Jańczuk będzie stał i pilnował jak szybko oszołomy tam jeździć będą?? Na pewno nie. Czy ulica Gąsek i dalej na górę kwalifikuje się na to?? To jakaś kpina!!! To mają być zmiany w lepszym klimacie???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lis 2011 - 14:44:45

Zoja to chyba nie w tym wątku.


Zoja
Jańczuk będzie stał i pilnował jak szybko oszołomy tam jeździć będą??

Niestety zanosi sie na to , że nikt w tym miescie oszolomów pilnował nie będzie. W żadnym miejscu pilnował nie będzie...ponieważ nie mamy pomieszczenia z "pancernymi" drzwiami sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lis 2011 - 17:20:10

poniższa propozycja (zastosowanie winiet) nie wymaga pancernych drzwi ...


ola
17 lis 2011 - 08:03:27

jesteśmy małą gminką, a liczba marketów (oraz obiektów uzdrowiskowych typu "asfalciarnia) wymagających dostaw wielkimi ciężarówami raczej nie przekracza 10. Znaki "tylko dla ruchu lokalnego" i wyposażenie lokalnych dostawców w stosowne winiety, a lokalnej policji i SM w listę tych dostawców. Tak widzę techniczny aspekt wykonalności/ wyeliminowania tranzytu. Gdzies tu wspominałam prawie drogowym i ponadgminnych strukturach samorządowych - bo nie wiem, czy wg Ustawy Samorządowej sama gmina może taki manewr wykonać. Ale próbować może na pewno

... wymaga tylko odpowiednich kroków RM w kierunku v-ce Machałka (inwestycje, drogi)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 lis 2011 - 23:54:07

Ponieważ p.burmistrz nie wystapił do rady o środki na zakup fotoradaru. (NIE POJ-MU-JĘ) ruch nalezy do rady. Jesli radni sami nie wystapią o te pieniądze. jesli oni sami ich na ten cel nie przeznaczą , będzie to kompletną ich kompromitacją w oczach mieszkańców.
Presja społeczna jest jasna - kupić fotoradar i walić mandaty .
W przypadku gdy rada zdecyduje inaczej , za każdy kolejny wypadek z udziałem ofiar śmiertelnych , to właśnie na sumienia tych panów i pań z rady spadnie odpowiedzialność.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 lis 2011 - 19:28:51


Opcje: OdpowiedzCytuj
tiry na tory
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lis 2011 - 16:35:41

[www.tirynatory.pl] dobry pomysł Shaggy. Mamy linię kolejową przez naszą mieścinę i nią mogły być dostarczane towary do Lidla, Biedronki, Carefoura itp. - do stacji przeładunkowej, a stamtąd samochodami dostawczymi < 10 t , a wtedy TIRy, które bywaja u nas pzrejazdem niech spadają

Opcje: OdpowiedzCytuj
30 XI, w Sejmiku Maz. o TIRach w Konstancinie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lis 2011 - 20:40:40

wiadomośc przysłana przez wiceprzewodniczącego konstancińskiego koła PO - Wojtka Polaczka z prośbą o liczny udział mieszkańców K-J


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 18:30:42

No i czy nam ktoś to zreferuje? Ktoś tam z Gminy będzie? jakiś reprezentant Rady Gminy? czy tylko tak sobie będą gadać gdzie te auta puścić jak nie przez Konstancin....z Góry Kalwarii czy z Piaseczna...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 18:47:46

Na spotkanie mogą i powinni się wybrać mieszkancy. Po to proszono aby zajawkę wywiesic na forum.


Pewien mądry pan poprosił żebym zaapelowała do mieszkańców, żeby wzieli ze sobą zdjęcia TIRów na ulicach uzdrowiska, a ja pomyslałam, że skoro jest kilka dni do spotkania, może by zrobić akcję obywatelską - w ciągu doby spisać ile wielkich ciężarówek pzremieszcza się drogami 724 i 721. Może udałoby się zrobić dyżury i każdy chętny przez pół godziny, potem na herbatkę do domu i ponownie za jakiś czas. Nie wiem ile osób chciało by wziąć udział w takim eksperymancie, ale w ten sposób mozna by obalić tezę Sejmiku, ze TIRy przez Kcin to mozna na palcach policzyć. Aby uwiarygodnić warto spisać numery rej TIRów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Film TIRy w uzdrowisku ok 40>12 t. w ciągu 20 min.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 22:46:44

Można liczyć na filmie, który dostaliśmy do publikacji dzięki uprzejmości naszego forumowicza prowadzącego stronę Puls Konstancina:

[www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-25 14:20 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 23:07:12

20 minut kamerowania...jeśli dobrze policzyłem ponad 40 wieeeeelkich ciężarówek (zakładając, że są uchwycone wszystkie wszak kamera zmieniała miejsce filmowania)...raczej nie więcej jak kilka lokalnych... tak na oko to mi to jest więcej jak mityczne 4 % bo w tym samym czasie musiałoby przejechać około 1000 innych samochodów!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2011 - 23:16:19

Czas nagrania to nie całe 9 minut i w tym czasie 40 TIRów, ja wymiekłam przy 35, zaczeły mi sie obrazki troić. Teraz pzrez zasnięciem zamiast baranów będę liczyć cięzarówki.

ten filmik powinno się pokazać radnym sejmikowej komisji, przez kilka min wytrzymają. Może płytkę z filmikiem dołaczyć do protokołu komisji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2011 - 23:28:07

nie ma specjalnie znaczenia ile trwa filmik bo Jacek wskazał w nim, że filmował przez minut 20. Jednak do tych ok. 40 należałoby ewentualnie dodać to czego nie sfilmował przez te kilka niesfilmowanych minut...aż strach pomyśleć, jeśli uciekło mu drugie tyle...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 24 lis 2011 - 13:39:25

Wracając do tematu ul. Borowej to właśnie przedwczoraj był tu ( już 5 lub 6 w ostatnim czasie ) śliczny dzwonek dwóch aut. W godzinach wieczornych gdyż ktoś komu spieszyło się bardziej niż innym ( oczywiście na warszawskich numerach ) znów zapomniał, że porusza się w terenie zabudowanym, a nie trasie A2. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar w ludziach. Nie mieliśmy tylko prądu przez pół dnia, a sąsiedzi mają okazję przeprowadzić kompleksową naprawę ogrodzenia. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Przy takim natężeniu ruchu i rozwijanych prędkościach emocje i koszty gwarantowane....Może któryś z radnych zainteresowałby się tym problemem i zwrócił uwagę władz miasta na niebezpieczeństwo czychające na tej ruchliwej ulicy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lis 2011 - 15:51:57

Nadmierna prędkość przyczyną "dzwona" ?



.Może któryś z radnych zainteresowałby się tym problemem i zwrócił uwagę władz miasta na niebezpieczeństwo czychające na tej ruchliwej ulicy.

Radni w reakcji na wniosek Zarządu Rady Osiedla Grapa , wystąpili do p.burmistrza o zakup fotoradaru mobilnego. Niestety, ktoś burmistrzowii robi "wodę z mózgu" i wymyśla coraz to nowe , urojone powody , dla których burmistrz ma urządzenia nie kupować.
Dziś "dzwon" bez ofiar , ale nie zawsze tak będzie. I wtedy p.burmistrz pospołu z tym mądralą podpowiadaczem, powinien kwiaty na groby ofiar codziennie nosi i świeczkę zapalać..

Ja wiem , że fotoradar nie może być jednoczesnie w każdym miejscu i nie stanowi on 100% gwarancji , że już nie dojdzie na naszych drogach do żadnej tragedii. Ale wtedy przynajmnej nikt nie będzie mógł władzom miasta zarzucić grzechu zaniechania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-24 15:53 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 24 lis 2011 - 18:18:26


harmattan
Ponieważ p.burmistrz nie wystapił do rady o środki na zakup fotoradaru. (NIE POJ-MU-JĘ) ruch nalezy do rady. Jesli radni sami nie wystapią o te pieniądze. jesli oni sami ich na ten cel nie przeznaczą , będzie to kompletną ich kompromitacją w oczach mieszkańców.
Presja społeczna jest jasna - kupić fotoradar i walić mandaty .
W przypadku gdy rada zdecyduje inaczej , za każdy kolejny wypadek z udziałem ofiar śmiertelnych , to właśnie na sumienia tych panów i pań z rady spadnie odpowiedzialność.


harmattan
Nadmierna prędkość przyczyną "dzwona" ?



.Może któryś z radnych zainteresowałby się tym problemem i zwrócił uwagę władz miasta na niebezpieczeństwo czychające na tej ruchliwej ulicy.

Radni w reakcji na wniosek Zarządu Rady Osiedla Grapa , wystąpili do p.burmistrza o zakup fotoradaru mobilnego. Niestety, ktoś burmistrzowii robi "wodę z mózgu" i wymyśla coraz to nowe , urojone powody , dla których burmistrz ma urządzenia nie kupować.
Dziś "dzwon" bez ofiar , ale nie zawsze tak będzie. I wtedy p.burmistrz pospołu z tym mądralą podpowiadaczem, powinien kwiaty na groby ofiar codziennie nosi i świeczkę zapalać..

Ja wiem , że fotoradar nie może być jednoczesnie w każdym miejscu i nie stanowi on 100% gwarancji , że już nie dojdzie na naszych drogach do żadnej tragedii. Ale wtedy przynajmnej nikt nie będzie mógł władzom miasta zarzucić grzechu zaniechania.



Nie mam pojęcia skąd ta wiara we wszechmoc fotoradaru.
Pojawienie się u nas tego urządzenia niewątpliwie zmieni wieloletnie przyzwyczajenia kierowców zwłaszcza okazjonalnie przejeżdżających przez Konstancin. Jeżeli pomimo to zdaży się wypadek, to będzie wina Straży Miejskiej, która stoi w złych miejscach, lub o złych godzinach.

Myślę, że o efektach remontu całej drogi 724 będziemy mogli mówić około miesiąc po tym jak stanie ostatni znak pionowy na ostatniej wysepce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 25 lis 2011 - 12:43:38

To nie wiara we wszechmocność radaru , a wiara we wszechmocność pieniądza którego strata każdego boli i zmusza do przemyśleń. Chodzi o to aby delikwent który zapłaci parę razy za jazdę 100 lub 80 km na godz. w terenie zabudowanym przy dużym natężeniu ruchu pieszych oraz rowerów w okolicy jezdni zastanowił się wreszcie czy go na to stać bo myślenia o życiu oraz dobru innych użytkowników drogi oraz okolicznych mieszkańców i tak nikogo się nie nauczy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ruch tranzytowy przez Konstancin - na komisji w Sejmiku zob na s.4
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 25 lis 2011 - 13:19:31

Gdyby kierowcy jeżdżący zbyt szybko, lub po spożyciu myśleli - to policja miałaby znacznie mniej pracy, a "recydywiści" w tych dziedzinach byliby wielką rzadkością.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.