MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Poranne odwiedziny
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 18:30:12



Odwiedziła nas dzisiaj parka dzięciołów zielonych. Pierwszy raz widziałem tak bajecznie kolorowe ptaki u siebie w ogrodzie. Popłoch był w robieniu zdjęć ogromny, baliśmy się, że odfruną, więc na fotce jest tylko jeden...Ptaki dosyć duże, ponad 30 cm smiling smiley Zdjęcie jest robione przez szybę, a sprzęt taki sobie więc kolory zielone nieco na tle trawy i liści się rozmyły, ale taki widok z rana - bezcenny smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-19 18:31 przez Klaudiusz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 19:58:59

Fajna fotka. Jaka to rasa. Palikotówka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 19 pa¼ 2011 - 20:39:26

Gatunek to wspomniany - dzięcioł zielony. Nic nie wiem o związkach tego uroczego ptaka z posłem Palikotem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 20 pa¼ 2011 - 09:03:40

a nie nazywa się "dzięcioł średni" ? ja kiedyś na Litwie natrafiłem na dzięcioła czarnego (taki czarny z czerwoną czapeczką), który był tak zaaferowany opukiwaniem drzewa na wysokości mojej głowy, że nie zauważył mnie dopóki nie podszedłem na odległość ok. 1 m, a potem nie miał wyjścia tylko znieruchomieć....

miałem okazję, żeby przyjrzeć mu się bardzo dokładnie, a ptaszysko było jak zamrożone ze stresu, więc zdecydowałem sie nie wyciągać aparatu, co by dzięcioł nie zszedł na zawał...
ale skutek jest taki, że nie mogę się pochwalić zdjęciemsad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: BielauBielau (---.um.warszawa.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 09:09:05

Zdecydowanie dzięcioł zielony. Na trawniku szukał gniazd mrówczych. w miejscach jego pracy można znaleźć charakterystyczne lejki w ziemi. Do gniazda zapuszcza długi, lepki język wyciągając odrętwiałe owady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 20 pa¼ 2011 - 09:47:28

Znalazły niejedno mrowisko smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 20 pa¼ 2011 - 10:29:31

macie rację. średni to jest ten "klasyczny", najbardziej popularny....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 11:38:44

qrczę...a u mnie 'tylko' Sójki... ale też ich aparatem nie straszę ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Sójki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 pa¼ 2011 - 14:27:05

one aparatu ani człowieka, ani kota się nie boją. Jakiś czas temu kot z sójką na plecach wleciał przerażony do domu. Dopiero wtedy ptaszysko zorientowało się, że coś nie tak odczepiło się od kocura i zaczęło fruwać po mieszkaniu - stres spowodował że spod sufitu leciały kupy. Kot schował się pod łózko i nie wyłaził do wieczora. Innym razem sójki polowały na mnie gdy sobie kopałam grządki. Myslę że musiały mioeć w pobliżu gniazdo.
Na porządku dziennym jest atakowanie małych ptaszków, które przylatują do karmnika. Zdaje się że jest jakaś odmiana sójek które nie lecą za morze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 15:11:24

dziś rodzinka sójek zbierała sobie orzechy włoskie - jedna odleciała niosąc w dziobie orzecha. Druga, miałem wrażenie, że zbierała w jedno miejsce orzechy - zanim ją niechcący spłoszyłem zdążyła zebrać dwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: BielauBielau (---.um.warszawa.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 15:12:39


Leki
macie rację. średni to jest ten "klasyczny", najbardziej popularny....
Tu muszę cię zmartwić, średni jest gatunkiem stosunkowo rzadszym niz duży, czyli najpopularniejszy z tzw. dzięciołów "pstrych". On to jest napopularniejszym gościem w naszych, konstancińskich ogrodach.
A propos sójek, to zachowania opisane przez Manię dotycza okresu gdy młode sójki (jeszcze niezbyt lotne) wychodza z gniazda i kryja się po różnych kątach. A działanie ich rodziców ma charakter zastraszania ew. amatorów ich pociech. W moim ogrodzie spotykało to i koty, i psy. Za kazdym razem mozna mieć pewność, że w pobliżu jest mały sójczak. Jego "starsi" o tym wiedzą, więc na wszczelki wypadek starają sie przepędzić wszystkich ocenianych jako potencjalne zagrożenie dla pociech, w tym też ludzi poruszających sie w pozycjach przypominajacych zwierzęce np. w trakcie pielenia badź poruszania się chyłkiem między grządkami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-20 15:13 przez Bielau.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poranne odwiedziny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 20 pa¼ 2011 - 17:22:42

Ok, całe życie się człowiek uczy...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.