MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa¼ 2011 - 12:44:09

Był taki wątek na starym forum, przewijały się te pomysły i na tym, więc odgrzewam ten kotlet i wrzucam poprawione w oparciu o tamte uwagi nowe pomysły na pocztówki.

Zostają te same, z układem zmontowanym z kilku - ale to faza pomysłów, więc wiadomo. Jakie obiekty mogą / powinny, się znaleźć na naszych pocztówkach? Które na pewno powinny mieć swój własny wzór "na całą stronę", a które warto łączyć jak na pokazanych przykładach?









Znaki wodne są z Picassy, na ostatecznych wersjach ich oczywiście nie będzie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 21 pa¼ 2011 - 13:29:47

dla mnie szczególnie ładna ta z Jeziorką... choć ja już kiedyś pisałem że wolę jednak pocztówki ze zdjęciem na całą stronę.

W KDK jest jeszcze chyba na finiszu wystawa 'pocztówki z Konstancina'... część zdjęć naprawdę bardzo dobra i fajnie mogłaby promować Konstancin! (moje ulubione to chyba zdjęcie z wnętrza werandy willi Anna)

Kiedyś widziałem też fajne pocztówki z Otwocka - połowa to było stare zdjęcie,a druga to zdjęcie współczesne tego samego budynku (przy czym 'przejście' między starym a nowym było niemal niezauważalne).

I jeszcze ciekawy pomysł miała p.Kaniasta z KDK - pozbierać stare zdjęcia z Konstancina (z tym ze nie 'suche obiekty' a codzienne życie mieszkańców), i z nich zrobić pocztówki. W tym przypadku trzeba wpierw wyszukać takich zdjęć (i aby zarazem miały ciekawe kadry).

Współczesne pocztówki też by można takie zrobić - niech to miasto żyje! (chociaż na pocztówkach ;)

Albo seria z detalami architektonicznymi... Monika B. i Dominik B. mają takich zdjęć sporo, w końcu robili na ich podstawie kilka wystaw.

Jednak wszystko i tak rozbija się o pieniądze - ktoś musi w to zainwestować. Skoro firma o której TRAPER pisał zamarła, to nie ma chyba takiej osoby (kilka rodzajów pocztówek mogłaby przygotować gmina w ramach promocji miasta, z tym że nie wiem czy potem mogłaby je sprzedawać,czy tylko rozdawać za darmo np na różnych festynach) Tak czy inaczej trzeba zainteresować jakiegoś wydawcę aby na stałę włączył się w produkcję konstancińskich pocztówek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-21 13:31 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa¼ 2011 - 13:35:54


pionek AGORY
Kiedyś widziałem też fajne pocztówki z Otwocka - połowa to było stare zdjęcie,a druga to zdjęcie współczesne tego samego budynku (przy czym 'przejście' między starym a nowym było niemal niezauważalne).

I jeszcze ciekawy pomysł miała p.Kaniasta z KDK - pozbierać stare zdjęcia z Konstancina (z tym ze nie 'suche obiekty' a codzienne życie mieszkańców), i z nich zrobić pocztówki. W tym przypadku trzeba wpierw wyszukać takich zdjęć (i aby zarazem miały ciekawe kadry).

Te z Otwocka znam, świetne - tylko skąd stare zdjęcia z prawami autorskimi? To pójdę i zrobię nowe.

Co do starych zdjęć z życia miasta mam ich dużo. Będą dobre za jakieś kolejne 10-15 lat, jak się zestarzeją (najstarsze mam z początków wieku, dosłownie sztuki starsze, niestety - ale jeśli ktoś ma - mnie się marzy wystawa "Płynący czas" - właśnie "kiedyś i teraz" [chociaż to często już jest "było, a nie jeste"], którą kiedyś zrobię.)


pionek AGORY
Jednak wszystko i tak rozbija się o pieniądze - ktoś musi w to zainwestować. Skoro firma o której TRAPER pisał zamarła, to nie ma chyba takiej osoby (kilka rodzajów pocztówek mogłaby przygotować gmina w ramach promocji miasta, z tym że nie wiem czy potem mogłaby je sprzedawać,czy tylko rozdawać za darmo np na różnych festynach) Tak czy inaczej trzeba zainteresować jakiegoś wydawcę aby na stałę włączył się w produkcję konstancińskich pocztówek

Niekoniecznie. Od czterech lat wydajemy z kumplami komiksy, niewielkie nakłady, debiuty, jeden magazyn regularny - włożyliśmy w to jakiś tysiąc złotych i samo na siebie zarabia. No tak, pracujemy za darmo.

Mam pomysł na zrobienie tego po absolutnych groszach (typu 30 gr za pocztówkę), ale muszę go przetestować najpierw. Małe serie, bo 50-100 sztuk na start, na festyny w Parku. Kasa jest do zaryzykowania. Chętnie wezmę do spółki, podział zerowych zysków oczywiście 50/50 ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-21 13:39 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 pa¼ 2011 - 18:08:58

Ja mogę w wolnej chwili jakiś projekcik pocztówki wykonać, ale reszta już dla kogoś innego.
W punkcie sprzedaży "schodzi" około 1000 pocztówek rocznie, zależy od usytuowania (info. od zaprzyjaźnionego handlowca).
A, czy Bartku, możesz te pocztówki wstawiać do punktów handlowych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa¼ 2011 - 20:34:30

Myślę, że mógłbym. W końcu mam wydawnictwo. Wszystko zależy, oczywiście, od nakładów.

A projekty wszelkie chętnie przyjmę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kubeczki z Konstancina
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa¼ 2011 - 20:59:15

jeden z internautów proponował kubeczki i tp. reklamujące naszą mieścinę- o ile pamiętam - wykonane przez niepełnosprawnego artystę . To było zaraz po wyborach, gdy Burmistrz miał co innego na głowie, ale obiecałam że kiedyś zapytam. Do tej pory ciągle się coś działo, jak nie powódź to "przemarsz wojsk", a później zmiany w wydziale promocji UMiGu.
Co sadzicie o tym pomyśle?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-21 20:59 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 08:41:32

Bartek, śliczne te pocztówki ! wersja ceramiczna (kubki, kafelki/podstawki, miniaturki "kultowych" obiektów etc) też jest dobrym pomysłem. Rozumiem, że ich "promocyjna" funkcja nawiązuje do zakresu obowiązków odpowiedniego działu UMiG-gu, ale o co tak naprawdę chodziłoby w tej "promocji" ? O przyciągnięcie turystów ? inwestorów ? Hm ... Dla mnie takie pocztówki mają wartość artystyczną, a nie użytkową (promocyjną)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2011 - 10:48:50

Promocyjna o tyle, że taki np. kuracjusz stacjonarny wysyła rodzinie kartkę nie z Chopinem, ale właśnie z tężnią czy czym tam. Z mieszkania moich św. pamięci dziadków pamiętam, że takie pocztówki stoją dekadami potem na telewizorze - do dziś wiem dzięki temu, jak wyglądają tężnie w Ciechocinku.

Mnie często ludzie znajomi pytają "A wy to tam te tężnie chyba macie, nie? Kiedy to otwarte, ile to kosztuje?" - wystarczy na odwrocie takie pocztówki machnąć godziny i ceny "na ten sezon". W klubach rozdawane są za darmo pocztówki reklamujące imprezy, festiwale, inne kluby czy miejsca, prasę - wiadomo, że może nie ten target - a może ten?

W tym wypadku jest to jedynie najprostsza promocja - przez ekspozycję. Ale jestem pewien, że niejeden licealista przypiąłby sobie do plecaka znaczek z lokalnym motywem. I to już jest coś - szansa na okazanie lokalnego patriotyzmu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 11:55:13


Bartek
(...) że niejeden licealista przypiąłby sobie do plecaka znaczek z lokalnym motywem. I to już jest coś - szansa na okazanie lokalnego patriotyzmu.

to jest skrzyżowanie sexizmu z ageizmem tongue sticking out smiley Ja tez bym chętnie przypięła i/lub przykleiła np na zderzaku auta czy ramie roweru - właśnie dlatego, by okazać lokalny patriotyzm. To są takie tożsamościowe i integracyjne triki, naprawdę świetne - dla nas, nie tylko dla "gości". Jakies pocztówkowe motywy można by skomponować w logo dowolnej akcji obywatelskiej i w formie plakietek/naklejek umieszczać na autach i na domu (nr ul)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2011 - 12:12:28

Mogę ci dostarczyć magnes na samochód "konstancin.com" na początek.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2011 - 15:27:56

dzięki, posiadam już od paru lat smiling smiley Myślałam o takich naklejkach na zderzak, np zielony zarys Kcina (skyline) i jakoś wkomponowane weń pojemniki do segregacji - taki bumper sticker mogłaby dawać HesiaMela za elektrośmieci.
... a co do pocztówek, to podoba mi się taka ich funkcja info :



na odwrocie takiej pocztówki machnąć godziny i ceny "na ten sezon".

... i właściciel sfinansowałby artystę thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2011 - 17:45:08

Już widzę jak mi Konstancin-Zdrój płaci ;) No, ale pocztówki typu "Kołomyja" czy "Sayam Grill" już by mogły tak zafunkcjonować.

Nalepki, mówisz, nalepki, dobrze, pomyślę. Na razie czeka mnie wieczór robienia relacji z Hubertusa w Sewanie, więc pewnie w nadchodzącym tygodniu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 pa¼ 2011 - 11:22:48

Dwie tematyczne, z jednym obiektem:





Jakie inne miejsca / obiekty?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 pa¼ 2011 - 11:33:32

asfaltownia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 pa¼ 2011 - 11:40:04



Mają zachęcać, nie odstraszać.

Mieliśmy już serię "Witamy w Konstancinie" ze zdjęciami śmieci. Dawno, dawno temu ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 pa¼ 2011 - 12:08:25

Ale to jest przecież atrakcja turystyczna. Jakie inne uzdrowisko może się czymś takim pochwalić smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 08:02:20

targ i stary, ceglany Mirków ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 09:00:59

Ceglany Mirków będzie, ale na razie walczę o pozwolenie na obfotografowanie terenu fabryki. Co to targu, to nie wiem, jak to ugryźć. Musiałbym zrobić trochę nowych zdjęć, bo w Serwisie Zdjęciowym niespecjalnie.

Myślałem też o takiej zbiorczej "dużo się dzieje", czyli jakiś koncert, festyn w parku, impreza w papierni, konie w Sewanie itp. żeby walczyć z wizją, że "nic się nie dzieje w tym smutnym jak" mniejsza co mieście.

Bo dzieje siÄ™, wbrew pozorom, sporo.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 09:50:34





Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 10:41:45

Może składankę ze starymi (odnowionymi willami) np.zdjęcia z Otwartych ogrodów, wianki w Gassach, warsztaty rekodzieła w Parku, dożynki, Miedzynarodowy dzień dziecka w Czarnowie.
Mam sporo różnych fotek jakby co.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.