MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 11:00:16

Jeśli są twojego autorstwa i udzielisz praw, to jak najbardziej smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 12:22:25

Tak moje, tylko muszę poszukać w komputerze, co niestety potrwa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 16:49:37

a może jakaś współpraca w temacie z członkami klubu F8, który działa przy KDK? wiele z tych osób od lat biega z aparatem po Konstancinie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.co.uk)
Data: 27 pa¼ 2011 - 17:00:04

Mam informacje m że juz jakas drukarnia dostała zlecenie na druk widokówek z Konstancina . Trzy projekty po tysiąc sztuk.
Moge sie dowiedziec która drukarnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 17:27:26

Może też warto wiedzieć jakie pocztówki, żeby np. nie powielać wzorów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 18:14:17

żeby tylko nie za bardzo upchane; UMiG i prywatni właściciele mogliby wyłozyć kasę z kieszeni promocyjnej i na odwrocie pocztówek zamieścić króciutkie info hist-usługowo-cenowe. Widze kilka kategorii pocztówek: "dla hecy", z zadęciem historyczno-patriotycznym, "z życia Kcina i okolic", wysmakowane artystycznie - nostalgia + pzdr z sanatorium, informacyjne dla miejscowych, obrazoburcze/pieniackie etc
... mam niezłe kawałki z powodzi, ale czy to sie nadaje ...???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 18:31:56

Jeżeli chodzi o zwykłe pocztówki użytkowe to najważniejsze żeby w ogóle były.
W sferze marzeń pozostaną pocztówki artystyczne np. przedstawiające naszą wspaniałą przyrodę czy zabytki o różnych porach dnia i nocy.
Pocztówki kolekcjonerskie np. poświęcone Żeromskiemu, Gąsiorowskiemu czy innym wybitnym mieszkańcom naszej gminy itd.
Pomarzyć ludzka rzecz :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 pa¼ 2011 - 20:32:56

Co do zlecenia to nie wiem - na pewno nie od Konstancin.com. My planujemy pilotażową serię na pewno nie po 1000 sztuk, bo wykładamy własną kasę.

Olu - sondażowo puściłem temat jednemu podmiotowi biznesowemu w mieście - na razie czekam na odzew. Na UMiG nie czekam i nie sądzę, żeby się to udało. Od jakiejś dekady próbujemy jako K.com coś z tą instytucją przedsięwziąć. Znaczy - już nawet nie próbujemy.

Na tematyczne przyjdzie czas - jedną z propozycji jest właśnie "Gdzie ty jesteś?" - będzie wiosna, będę miał weekendy, zrobię ładne zdjęcia i na uzdrowisko, i na inne tematy. Pod warunkiem, że seria pilotażowa wypali i będzie zainteresowanie. To nie jest biznes, tylko raczej zabawa - jak Migawki z miasta. ALe zwrot kosztów musi nastąpić.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 07:37:26

W KDK będzie wystawa - pocztówka z Konstancina.

[www.konstancinskidomkultury.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 08:13:35


Klaudiusz
W KDK będzie wystawa - pocztówka z Konstancina.

[www.konstancinskidomkultury.pl]

nie będzie a jest... zdjęcia wiszą jakoś od wakacji (wystawa czynna DO 20 listopada)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2011 - 10:50:25

Podjęliśmy decyzję o wypuszczeniu testowej serii trzech wzorów. Zapraszamy do głosowania na FB [www.facebook.com] lub zgłaszania propozycji tutaj. Wzory pocztówek: [picasaweb.google.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 11:03:23

Z tego co udało mi sie dowiedzieć , pocztówki są drukowane aż gdzieś na Śląsku. To maja być takie pocztówki jak pisze TRAPER. Dla przecietnego kuracjusza lub turysty jacy pojawiaja sie w Knstancinie.
Na tych pocztówkach taki typowy misz-masz z pewnymi charakterystycznymi obiektami Konstancina.. Tak jak juz pisałem będzie tego raczej bardzo duzo , i pocztówki naja byc tanie./
Takie bardziej artystyczne czy kolekcjonerskie , drukowane w krotszych seriach , siła rzeczy muszą byc droższe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2011 - 11:07:53

Gliwice być może? A wiadomo kto jest autorem?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 11:07:54

Obejrzałem projekty proponowane wyżej. Te , które są drukowane sa bardzo podobne.

mod tu był smiling smiley
pzdr trener




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-28 13:04 przez trener.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 16:32:11

jakos nie widzę sensu w robieniu od podstaw czegos, co nie odróżnia sie od już istniejącego. Myślę, że Bartek wrzucił tę sprawe na forum, byśmy zbiorowym wysiłkiem wykombinowali cos własnie odrózniającego produkt "by BB.com" od pocztówkowej konfekcji.
... i tak np pocztówkę z dymiącą asfalciarnią można na awersie podpisać "rózne atrakcje uzdrowiska", a na rewersie - skrót tekstu petycji lub odsyłacz do www
... widoczki targowe podpisać he he "vanity fair", a na rewersie - dni i godziny działania targu
... parkowy pejzaż z tężnią - a na rewersie ceny i godz. otwarcia; jesli restauracja dofinansuje, można dodać w rogu jej fotke, a na rewersie godz. otw. i 2-3 pozycje menu


itede

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 17:46:47

Ja kupujÄ™ 1, 2 i 4.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 02:57:36

Nie Gliwice. Autorem i wydawca jest spóka ze sporym kapitałem. Chca przy tej okazji robić sobie promocję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.162.84.---)
Data: 30 pa¼ 2011 - 10:43:54


od pocztówkowej konfekcji

Moja propozycja:
Jeziorskie pola zasłane dywanem śmieci z okolicznych gospodarstw.
Widoki miejsc biesiadnych autowidolowo-alpagowych nad rzekÄ… JeziorkÄ….
Panorama porannego korku rondo Warszawska-Piaseczyńska.
"Widoki Konstancinia - U nas turysta czuje siÄ™ jak u siebie" tongue sticking out smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-30 10:44 przez Akizuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2011 - 14:24:27

Niedługo UMiG otrzyma zamówiona za drobne 40 tys zł ortofotomapę, na której oprócz dachów z azbestu (jeśli nie zostały pomalowane), będzie mozna zobaczyć przydrożne wysypiska - piekne i kolorowe w sam raz na pocztówki.

40 tys, to koszt zakupu mapy, ale to nie wszystko - co pewien czas trzeba będzie ja aktualizować. Co też kosztuje sporo.
Niestety bez tej mapy - jak twierdzi RiOŚ nie da się policzyć ile w gminie jest azbestu. Chociaż mocno zdegustowany szastaniem pieniędzmi radny Kafara powiedział na komisji, że jest w stanie policzyć azbest własnym sumptem za 10 tys zł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pocztówki z Konstancina-Jeziorny?
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lis 2011 - 12:24:00

Znajomy handlowiec podpowiada, że najlepiej "schodziły" pocztówki z obiektami w których przebywali kuracjusze czy pacjenci.
Powodzeniem cieszyły się pocztówki z wizerunkiem: Białego Domu, STOCERU, CKR itd.
Oczywiście na nich obok wymienionych obiektów np. Tężnia itd.
Powodzeniem cieszyły się również wille, ale bardzo dobrze "sprzedawał" się również kościół przy ulicy Batorego.
Pocztówki sprzedawały się zarówno w punktach wewnętrznych (W CKR "schodziły" te na których był oczywiście budynek Centrum itd.) jak i zewnętrznych.
W ocenie znajomego w każdym takim punkcie sprzedawano rocznie od jednego do dwóch tysięcy pocztówek.
Można założyć, że rynek pocztówkowy to około 15 tysięcy sztuk rocznie na terenie gminy.
Ostatnio w sprzedaży było około 14 wzorów.
Byli tacy, którzy kupowali po jednej z każdego wzoru dla swojej kolekcji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.