MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 17 pa¼ 2013 - 18:16:01

w ramach rewanzu wyremontuje powiatowe oczywiscie smiling smiley co jest jego obowiazkiem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 pa¼ 2013 - 21:11:14

zdaje się że tak było że gmina sie dokładała do powiatowych, dlaczego nie wiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 pa¼ 2013 - 23:29:06


mania
zdaje się że tak było że gmina sie dokładała do powiatowych, dlaczego nie wiem.

Taka nowa świecka tradycja. W toksycznym związku gminy z powiatem rodzą się chore tradycje.



Mixiorek
Szczerze mówiąc jestem ciekaw, które dokładnie odcinki zostaną wyremontowane, a które pozostaną takie jakie są.

Tę tajemnicę pozna wykonawca, któremu urząd wskaże placem: "o tam panowie dzisiaj robimy!".
A jak się trafi stanowczy wykonawca to sam sobie wskaże i zakres robót też zmodyfikuje jak uzna za stosowne smiling smiley.



Mixiorek
Dziwne, nie można było zrobić remontu całego odcinka od Mirkowskiej do Warszawskiej?

Można. Tylko w jakim celu? Żeby za chwilę zrobić kolejny remont? Patrz Dźwigowa w Warszawie.
Żeby zrobić raz a dobrze, trzeba prawdopodobnie utopić w tej ulicy kilka milionów.
Remont to mało. Potrzebna jest kompleksowa przebudowa (jeżeli już wydawać tyle kasy) poprzedzona rozsądną, wielowątkową ekspertyzą i dobrym projektem. Szczerze wątpię w zlecenie odpowiednim osobom takiego opracowania. Zlecenie byle komu, żeby mieć kolejny papier do podtarcia mija się z celem.


Obecnemu remontowi wielkiej przyszłości nie wróżę, bo szansa na powodzenie tej operacji w dłuższej perspektywie jest tylko na jednym odcinku o dlugości 38 metrów. Tam do rozbiórki idzie cała konstrukcja nawierzchni. Oczywiście jest szansa, że i na tym odcinku po kilku (może więcej) latach nawierzchnia będzie się lekko odkształcać.

Na pozostałych wymiana warstw bitumicznych i nacinanie istniejącej podbudowy, pewnie w nadziei, że na warstwie ścieralnej przestaną odwzorowywać się szczeliny.
Pożyjemy, zobaczymy. Jestem sceptyczny, bo nawet pora roku i maniery prawdopodobnego wykonawcy nie wróżą dobrze dla technologii tej operacji.
Chyba, że tym razem nie będzie zalewania czerpakiem z beczki podgrzewanej palnikiem na autorskim ruszcie z gruzu.

Na realizację zadania 7 dni. Ja już wiem kto na 99% będzie wykonawcą. Zobaczymy czy się sprawdzi smiling smiley.


A teraz o pewnych ciekawostkach.
Jak już napisałem, na wykonanie (kawałek drogi na Grapie i remont Bielawskiej w kilku miejscach) jest 7 dni od podpisania umowy.
Termin składania ofert to 4 listopada. Doliczmy czas na sprawdzenie, ogłoszenie wyboru i podpisanie umowy. Połowa listopada? Później?

A w SST do tego przetargu można przeczytać:

2.7 Wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem
(...)
Warstwa gruntu (kruszywa) stabilizowanego cementem nie może być wykonywana wtedy, gdy podłoże jest zamarznięte i podczas opadów deszczu. Nie należy rozpoczynać stabilizacji cementem, jeżeli prognozy meteorologiczne wskazują na możliwy spadek temperatury poniżej 5oC w ciągu najbliższych 7 dni.
Warstwę po ułożeniu należy wyprofilować, zagęścić oraz zabezpieczyć przed wyparowaniem wody - utrzymywać w stanie wilgotnym przez okres około 10 dni.

Pogrubienia teksu w kolorze czerwonym - moje.

Co to powinno oznaczać w praktyce?
A no tyle, że stosując się do zapisów dokumentacji przetargowej remont powinien trwać co najmniej jakieś 12 dni. Chyba, że około 10, to jest 6? smiling smiley.

Oczywiście wiadomo, że w listopadzie trudno liczyć na utrzymywanie się temperatury powyżej 5oC przez 7 kolejnych dni.
Wiadomo też, że niewskazane jest wprowadzenie ruchu bezpośrednio po wykonaniu stabilizacji, a szczególnie jeżeli wykonuje się ją w okresie jesiennym.
Co najwyżej w niedługim czasie po wykonaniu dopuścić ruch samochodów osobowych, ale w żadnym wypadku ciężarówek i autobusów. Wyegzekwowanie takiego zakazu jest praktycznie niemożliwe.

Jeżeli to miałoby być zrobiony przyzwoicie (zakładając "powyżej 5oC przez 7 kolejnych dni" ), to trzeba liczyć wyłączenie tego odcinka ulicy na co najmniej 2 tygodnie.
Stabilizacje to fajna sprawa, ale jak już wydawać pieniądze, to należałoby dać czas, na związanie wykonanej warstwy.


Druga sprawa to podejście urzędu do dysponowania materiałami z rozbiórki. O ile destrukt z frezowania warstw bitumicznych być może trafi na potrzeby gminy, to już np. rozbierane krawężniki na grapie są przewidziane do utylizacji. To samo z rozbieraną podbudową betonową na Bielawskiej.
Rozumiem, że krawężniki są połamane, z ubytkami itd., ale w wielu wypadkach można to z powodzeniem wykorzystać. W ostateczności zawsze można je przeznaczyć na gruz (choć do "grzech" ), który gmina również kupuje do remontów dróg. Podbudowa z Bielawskiej również idealnie nadaje się do pokruszenia.
Nie można tego gromadzić tego na placu i raz na jakiś czas, jak zbierze się większa ilość, zamówić kruszarkę? Prywaciarzom się to opłaca, ale Urzędowi już nie. Tylko, ktoś musiałby pomyśleć, dopilnować, zamówić usługę. Za ciężko wykonać kilka telefonów, bo lepiej zamówić gotowe, niech wykonawca sam kupi.
Za ciepłe te urzędowe posadki, za ciepłe... A podobno kryzys mamy...

Takie podejście do sprawy, to moim zdaniem, brak szacunku dla publicznych pieniędzy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-17 23:44 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lis 2013 - 18:17:40

Proszę, podpowiedzcie komu dziękować za naprawę całkiem niezniszczonego fragmentu chodnika? Jestem bardzo wdzięczny iż leżąca tam kostka została ponownie ułożona. Różnica jest kosmiczna. Całuję w stópki za ten olbrzymi postęp i udogodnienie jakim jest chodnik...
Chciałem również podziękować za to, że kilkadziesiąt metrów dalej tona piachu, została pozostawiona. Dzięki temu moje buty zażywają codziennej kąpieli błotnej. Zeby nie tylko one miały przyjemność, to sobie funduję chód po ciemnej ulicy gdyż część latarni się nie świeci. Jak niedługo usłyszycie o śmiertelnym potrąceniu pieszego na Mirkowskiej, to będę ja.

Generalnie nie narzekam bo sam jestem sobie winien. Każdy sam ponosi odpowiedzialność za to gdzie kupił mieszkanie. Żałuję, że nie wiedziałem, iż normalny chodnik w dzisiejszych czasach jest takim rarytasem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Chodnik na ul. Mirkowskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 07 lis 2013 - 18:31:40

Awanturniku, oto właściwy adresat Twoich uwag:

"W odpowiedzi na zarzuty Pana Tomasza Zymera, radnego VI kadencji odnośnie jakości wykonanych prac przy budowie chodnika przy ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie uprzejmie informuję, co następuje:
[...] wykonane prace są oznakowane, a teren robót każdego dnia uprzątany.

Z poważaniem
Antoni Kobus, Dyrektor ZDP w Piasecznie

PodajÄ™ adres do komunikacji z wykonawcÄ… prac na Mirkowskiej: m.olejnik@zdppiaseczno.pl
Jednocześnie informuję, że w październiku Rada Miejska dwukrotnie powiększyła pomoc rzeczową dla powiatu w formie używanej kostki, ponieważ okazało się, że poprzednio przekazanej kostki starczyło tylko od mostu do liceum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na ul. Mirkowskiej
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lis 2013 - 18:39:10

Panie Tomaszu, ja to byłbym szczęśliwy jakby tylko odkopali leżące tam płyty chodnikowe. Wiem, że na nic wiecej nie mogę liczyć.
Dziękuję za informacje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na ul. Mirkowskiej
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 lis 2013 - 01:09:03


awanturnik
(...) byłbym szczęśliwy jakby tylko odkopali leżące tam płyty chodnikowe. Wiem, że na nic wiecej nie mogę liczyć.

Na odkopanie też bym nie liczył.



awanturnik
funduję chód po ciemnej ulicy gdyż część latarni się nie świeci.

Za to odpowiada Wydział Dróg Gminnych w UMiG. Budynek "Lima" przy ul. Warszawskiej 31 (I piętro) Tel.: 22-756-40-29
Tam należy skierować swoje zastrzeżenia. Firma, która odpowiada za utrzymanie oświetlenia ma szereg zobowiązań wobec gminy, w tym określony czas (maksymalnie 1 dzień) na naprawę.
Oznacza to tyle, że na drugi dzień po zgłoszeniu oświetlenie ma działać. W większości przypadków chodzi tylko o wymianę lampy lub bezpiecznika, co zajmuje ok. 5 minut na oprawę.

Można wspomnieć też Straż Miejską, która jest zobowiązana zgłaszać takie rzeczy odpowiednim instytucjom, a pewnie tą ulicą przejeżdżają wiele razy w tygodniu.

Wykonawca usługi dla gminy sam z siebie nie ma interesu dokonywać zbyt wielu napraw, bo otrzymuje zryczałtowane wynagrodzenie.
Dawało się to zauważyć szczególnie pod koniec roku, kiedy rosła liczba niedziałających opraw. Jak wygra przetarg w kolejnym roku to pewnie będzie musiał zrobić, ale jak wygra inna firma, to można zaoszczędzić... grinning smiley
Oczywiście jest warunek, że w całej gminie jednocześnie można nie działać 66 opraw. Jeżeli ktoś jest chętny to może zrobić objazd po gminie, policzyć i sprawdzić smiling smiley.



Tomasz Zymer
Jednocześnie informuję, że w październiku Rada Miejska dwukrotnie powiększyła pomoc rzeczową dla powiatu w formie używanej kostki, ponieważ okazało się, że poprzednio przekazanej kostki starczyło tylko od mostu do liceum.

Uchwała jest kuriozalna, bowiem wielkość pomocy rzeczowej określono jedynie kwotą, bez określenia ceny jednostkowej tej używanej kostki. Pierwotnie 6 tysięcy, a ostatnio uchwałę zmieniono (na 12 tysięcy), ale nie wiadomo ile m2 lub sztuk tej kostki ma być przekazane. Jeżeli Rada nie ustaliła ceny jednostkowej, to pytanie kto i na jakiej podstawie dokonał wyceny i wydał taką a nie inną ilość materiału.

We wrześniu w uchwale zapisano, że gmina przekaże kostkę (za 6 tysięcy) na remonty chodników na Mirkowskiej (od mostu na Jeziorce do przejścia dla pieszych przy Mirkowskiej 39A) i na Chylickiej.
W kolejnej uchwale napisano, że po rozpoczęciu robót przez ZDP okazało się, że w tym roku nie zrobią chodnika na Chylickiej i w związku z tym potrzebują dwa razy więcej kostki na samą Mirkowską... Gmina przeznaczyła dwa razy więcej kostki na Mirkowską, zmniejszając zakres zadania przez wykreślenie Chylickiej. Czyli po rozpoczęciu prac okazało się, że ZDP zrobi połowę ustalonego zakresu za dwukrotnie większą cenę (jeżeli chodzi o materiał) grinning smiley


Przypomina mi się pewien skecz znanego kabaretu, świetny w obu wersjach:

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-08 01:10 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 08 lis 2013 - 14:10:44

Beeezzziieeee paaaan zzzaddoowoooloooony... ;) klasyka...gorzej, że to co pisze to również klasyka sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nieświecące latarnie na Mirkowskiej zgłoszone
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 lis 2013 - 14:14:30

p. M.Lewandowski zgłosił problem do firmy, która zajmuje sie oswietleniem ulic

Gdyby jeszcze coś się nie świeciło, proszę dzwonić do:

Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Bichta tel. 22 727 59 65, 602 229 483

Namiar podałam też w komunikatach urzedowych, był podany jakis czas temu ale cos wcięło podobnie jak nocną i świąteczną pomoc lekarską (też uzupełniłam)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 08 lis 2013 - 16:50:01

Rozstrzygnięto przetarg m.in. na mocno cząstkowy remont ul. Bielawskiej:

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=49470

Zgodnie z przewidywaniami forumowymi wygrała znana nam wszystkim firma. Na ul. Jagiellońskiej trwają ostatnie prace (elektryka, studzienki itp.), od Piłsudskiego do Skargi leży już jedna z warst podbudowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 22 lis 2013 - 22:03:39

[nasygnale.pl]


maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2013 - 23:31:46

Nie do końca rozumiem, czemu w tym artykule D. jest synem D. a nie Dxxxx bo przecież ojciec to nie przestępca ;)
No i mimo wszystko nie łapie co to ma do dróg..

Natomiast jeśli idzie o zdaje się zakończony już 'cząstkowy remont Bielawskiej'....dziś miałem okazję przejechać...osobiście uważam, ze biednego nie stać na robienie po lebkach....chyba, ze teraz ZGK zrobi cząstkowy remont kanalizacji na kawalkach, których bieżący remont nie dotknął ;)
Jeśli jednak dobrze zaobserwowalem odtworzono podbudowe na zakręcie przy Naroznej....przynajmniej wyglada to już normalnie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lis 2013 - 10:36:20

Nie wiem czy już ktoś pisał, że od kilku dni przyzwoicie wyglada Jagiellońska. Porządnie zrobiona jezdnia, wygodny chodnik i przystanki z krzaków wróciły pod Stocer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
coÅ› dobrego !
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 lis 2013 - 17:51:06

nasz sięgacz (ok 120 m) wchodzi w XXI wiek ! w ub roku podłączono nas do wod-kan, a teraz - od tygodnia - szutrowa droga zmienia się w ..hm.. ciąg pieszo-jezdny, chodniki (szerokości ok 1 m, kostka bauma) są po obu stronach drogi, a droga jest z geokraty. Tempo dobre, wykonanie takoż i nawet latarnie będą !! Koniec robót w piątek. Mam nadzieję, że droga zda egzaminy deszczowo-mroźno-śnieżne smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: coÅ› dobrego !
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2013 - 20:28:36


ola
w ub roku podłączono nas do wod-kan, a teraz - od tygodnia - szutrowa droga zmienia się w ..hm.. ciąg pieszo-jezdny

A w najbliższych wyborach wdzięczni mieszkańcy szturmem wezmą wyborcze lokale i lojalnie oddadzą głosy na swoich dobroczyńców smiling smiley.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 20:28 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 gru 2013 - 02:44:10


Tomasz Zymer
Kanalizacji w części Skolimowa na razie nie będzie, bo nie udało się na czas skomunalizować prywatnych odcinków ulic.

I tak nie ma pieniędzy na budowę kanalizacji, więc jest dobry argument dlaczego nie ma i nie będzie przez kolejne lata.



Tomasz Zymer
Na Bielawskiej grunt prywatny wchodzi na 2/3 pasa drogowego.

Jakim cudem ktoś pozwolił sobie wybudować drogę na swojej prywatnej działce?



Tomasz Zymer
Gmina planuje ciąg pieszo-jezdny przez mostek kolejowy w Mirkowie, a prywatny właściciel zapowiada jego rozbiórkę.

Z posiadania takiego obiektu wynikają obowiązki właścicielskie. Właściciel definitywnie zaprzestał produkcji, a z transportu kolejowego ostatecznie zrezygnował przynajmniej 10 lat temu, więc logiczne, że nie chce ponosić kosztów i ryzyka odpowiedzialności cywilnej i karnej.

W wariancie utworzenia drogi tylko dla pieszych i rowerzystów rozbiórka nie jest wielkim problemem o ile RZGW i WZMiUW zezwolą lub wręcz nakażą pozostawienie nieuszkodzonych przyczółków i przynajmniej dwóch z czterech pozostałych podpór.



Tomasz Zymer
Na Baczyńskiego chodnika nie ma, na Mirkowskiej starosta dostał kostkę i dwie uchwały Rady Miejskiej o pomocy dla powiatu, ale to mu nie wystarczyło i ekipa ZDP poszła zamiast do Mirkowa do Złotokłosu.

Na Baczyńskiego już dawno miała być nowa nawierzchnia (na tym stromym zjeździe ze skarpy) i nic z tego nie wyszło, to o chodniku tym bardziej nie ma co marzyć.

Na Mirkowskiej ZDP w drugim podejściu ułożył 50 m chodnika.
Tym razem ułożyli kostkę pochodzącą z parku zdrojowego. Zabrali przy tym o wiele więcej betonowych płyt chodnikowych, które na pewno nie poszły na zwałkę, bo pieczołowicie układano je na paletach. To co tam zrobili można było w zupełności wykonać z materiału z rozbiórki. Nie wiem po co gmina marnuje swój materiał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-30 02:47 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 19 sty 2014 - 22:03:43

Może coś się zmieni na lepsze. Ogłoszono wyniki rekrutacji na Inspektora w Wydziale Dróg Gminnych
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sty 2014 - 23:17:59


jacekkk
Może coś się zmieni na lepsze.

To Ci się żart udał grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sty 2014 - 00:17:42

Myślę, że się zmieni, bo młody, energiczny, z dobrym pomyślunkiem i doświadczeniem, i od urodzenia Konstancinianin-Jez.

Gratuluję Ksaweremu i życzę powodzenia smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nakładki asfaltowe, nawierzchnie betonowe i oświetlenie dróg w gminie w roku 2013
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sty 2014 - 00:40:12


mania
Myślę, że się zmieni

To był konkurs na inspektora (szeregowego urzędnika), a nie kierownika wydziału.

Ciekawe czy obecny kierownik już sobie szuka innej posady? Ciasno w tym wydziale zaczyna się robić smiling smiley.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-20 00:41 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.