Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.1.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 kwi 2013 - 17:15:57

Ludziom dadzą, ale tez hasło zablokują ;)
Ale jak ktoś twierdzi, ze nie da się dać radnym wifi niezależnego od sieci urzędowej to...ja już nic nie powiem, ale....traktować jak debili to my a nie nas.....


A wracając niejako do meritum....dodzwonilem sie do pani z ulotki...powiedziała mi, ze najprawdopodobniej agencja co robi im marketing popełniła błąd zostawiając mi ta reklamę....
Po niedzieli jednak obiecała do mnie zadzwonić z info na jakim etapie jest inwestycja...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-27 17:18 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 27 kwi 2013 - 20:48:52

tak bo na najtańszą za ok. 100 zł, albo full wypas za 500 zł to trzeba budżet znowelizować smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni odcięci od sieci przez Urząd
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 28 kwi 2013 - 11:06:16


Tomasz Zymer
Na razie to Urząd zablokował radnym dostęp do internetu na sali posiedzeń Rady Miejskiej za pomocą haseł dostępowych i twierdzi, że nie może nic z tym zrobić, bo hasło jest... jedno dla całego urzędu i dałoby radnym dostęp do urzędowej sieci wewnętrznej, a do tego radni nie mają uprawnień. Wobec tego zamontują nam KIEDYŚ BYĆ MOŻE jakąś bezprzewodówkę, jeśli sami przeznaczymy na nią pieniądze zmieniając budżet gminy. Przez prywatny modem połączenie b. trudne ze względu na konstrukcję budynku.

całkowita blokada nie.. ale blokada stron streamingowych (np. youtube) skąd można ściagać pliki facebooki, nk, i inne powinny być zablokowane dla wszystkich w urzędzie ..
Wydzielenie sieci wifi czy nawet kablowej nie jest niczym skompliwkowanym i nie trzeba mieć drogich urządzeń..
swoją drogą jest jakaś obsługa informatyczna na stałe u nas w urzędzie? czy jest jakiś outsorcing?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 28 kwi 2013 - 11:08:22

Zobacz takie miasta wypoczynkowe np. Łeba .. w wielu miejscach miasta jest dostepne wifi za darmo sa hotspoty do których można się podłaczać, na urządzeniach poblokowany jest ruch do stron z treściami nielegalnymi.
Jakoś potrafili sobie poradzić..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 28 kwi 2013 - 11:11:28

Jest pracownik etatowy w urzędzie do tych spraw, poza tym przy każdym większym projekcie - wynajmuje się firmę, która tworzy projekt sieci i go realizuje.

Nie wiem, co ma wspólnego blokada Facebooka dla urzędników z blokadą dostępu radnych do tekstów ustaw, orzeczeń sądowych, archiwum gminnego itp., podczas sesji Rady. Złośliwi mówią, że blokadę internetu dla radnych założono po tym, jak radna Lewandowska i radny Zymer, sprawdzając przepisy na bieżąco w sieci, wytknęli publicznie na sesji gminnym radcom prawnym, że mylnie cytują przepisy prawa i że ich interpretacja nie zgadza się z tą wydaną przez NSA.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-28 11:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 10 lip 2013 - 17:35:35

póki co sytuację mamy stabilną tj. cisza w kwestii inwestycji...
ostatntio zapytałem nawet napotkanych panów z f-my grzebiącej przy wystawionych na wioskach centralkach tepsy...
powiedzieli mniej więcej tak 'panie! centrale to postawili! ale nawet często nie ma możliwości przepięcia użytkowników ze skrzynki obok'...dobre, nie? smiling smiley

na razie zatem nie mogąc liczyć na wsparcie urzędu (jakoś Burmistrz chyba nie zamierza wywierać na dostawcach presji by nasze wykluczenie cyfrowe za ich pieniądze zmniejszali..) możemy liczyć na...Marszałka i UE ;)
[warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 10 lip 2013 - 22:46:51

W ramach programu zwalczania wykluczenia cyfrowego (gmina dostała na ten cel ponad 600 tysięcy z Unii i budżetu centralnego - wkład własny 0% !!) urząd wytypuje... 50 najbardziej potrzebujących rodzin, które dostaną komputery i bezpłatny internet. Stanie się to... po wdrożeniu programu. Raczej już nie za mojej kadencji.

Na sali obrad RM dostęp do sieci dla radnych jest już od ok. 3 tygodni, całkiem dobre połączenie. Podziękowałem, ale pewien radny z terenów wiejskich zarzucił, że to było robione specjalnie tylko dla radnego Zymera. Rzeczywiście - jestem jedynym radnym, który podczas obrad na bieżąco sprawdza akty prawne i dokumentację w sieci i jedynym korzystającym z przenośnego komputera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lip 2013 - 22:57:15


Tomasz Zymer
urząd wytypuje... 50 najbardziej potrzebujących rodzin

Ciekawe według jakiego klucza i kto będzie typował?

Może będzie tak jak z mieszkaniami komunalnymi dla "najbardziej potrzebujących"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 10 lip 2013 - 23:09:35

No... wyznaczy się komisję, w składzie będą przedstawiciele OPS, burmistrza, Wydziału Komunalnego i na doczepkę jak zwykle w mniejszości jacyś radni. Potem będzie głosowanie i wyjdzie, że urzędowa większość komisji miała rację. Już to przerabiałem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Program wykluczenia cyfrowego - nabór zgłoszeń do 30 sierpnia
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 16:10:01


Tomasz Zymer
W ramach programu zwalczania wykluczenia cyfrowego (gmina dostała na ten cel ponad 600 tysięcy z Unii i budżetu centralnego - wkład własny 0% !!) urząd wytypuje... 50 najbardziej potrzebujących rodzin, które dostaną komputery i bezpłatny internet. Stanie się to... po wdrożeniu programu. Raczej już nie za mojej kadencji.

Żeby oddać Urzędowi Miasta i Gminy sprawiedliwość - tym razem przyjęto inną procedurę. Nie będzie typowania rodzin ani speckomisji. Przypuszczam, że wynika to z wymogów unijnych oraz rządowych (to są dwa źródła finansowania programu - gmina nie dopłaca). Osoby spełniające kryteria (wysokości zarobków, sytuacji rodzinnej) mają się same zgłaszać do udziału w programie - do 30 sierpnia (szkoda, że to w wakacje - inaczej szkoły mogłyby przekazać informacje rodzinom i uczniom). UMiG wydrukował plakaty. Szczegóły są tu: [www.konstancinjeziorna.pl] .

Co prawda wątpię, żeby osoby "wykluczone cyfrowo" miały okazję czytać nasze forum, ale proponuję (moderatorom) zamieszczenie tej informacji na konstancin.com - można dostać komputer i dostęp do sieci za darmo! Może ktoś poinformuje zainteresowanych. nie byłoby dobrze, gdyby OPS okazał się jedynym kanałem przebiegu informacji o tym programie (choć na pewno odegra istotną rolę w jego rozpropagowaniu).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 16:11 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lip 2013 - 18:21:05

OK! Wieczorem ukradnę ze stronki gminnej plakat i przypnę w dziale Polityka lokalna. Póki co kto przeczytał, niech dzwoni do sasiadów lub mówi w sklepie, autobusie, na targu.

Możnaby sie zwrócić do księży, żeby wspomnieli w komunikatach, tylko nie wiem czy wypada o.Rydzyk powiedział że Internet to wynalazek diabła >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 sie 2013 - 09:38:25

Czy ktoś z Was korzysta może z internetu LTE z Cyfrowego Polsatu/Plusa? Czy jesteście zadowoleni bądź nie z tej usługi?
Właśnie znalazłam się w zasięgu i zastanawiam się czy nie porzucić radiówki Netii (1Mb/s za prawie 60 zł) na tę technologię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 26 sie 2013 - 10:36:37

śmiga fajnie, ale w Netii pewnie nie masz limitu przesylu danych, a w LTE masz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (193.106.78.---)
Data: 26 sie 2013 - 16:49:34


Hammer
śmiga fajnie, ale w Netii pewnie nie masz limitu przesylu danych, a w LTE masz.
Jakie są średnie pingi, prędkość przesyłania danych dl/up?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 26 sie 2013 - 18:25:18

az tak nie sprawdzam. Poza tym korzystam glownie z modemu wbudowanego w laptopa, ktory lte nie obsluguje bo ten modem na usb sie szybko przegrzewa (godzinka, dwie) i sterczy niewygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Program wykluczenia cyfrowego - kto sie zakwalifikował
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2013 - 19:32:51

Nie wiem dlaczego wynik jest zakamuflowany - podane są tylko jakieś symbole i skład wysokiej komisji

[www.konstancinjeziorna.pl]

To chyba nie żaden wstyd, że ktos chce być na bieżąco, a nie stać go w tej chwili na zakup sprzetu i opłacenie kursu.

Utajnienie nazwisk (nie danych osobowych) beneficjentów może budzić podejrzenia,

czaknoris jakiś czas temu napisał:


Może będzie tak jak z mieszkaniami komunalnymi dla "najbardziej potrzebujących"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2013 - 12:00:29


Artek_Bartek
o dziwo ja wczoraj znalazłem w skrzynce liścik z Oranżady jakobym znalazł się w zasięgu 'mega szybkiego internetu' dającego 'nieograniczone możliwości internetu stacjonarnego'
nie do końca mi się chce wierzyć, ale...nie mogę tego zweryfikować bo telefon podany w liściku nie odpowiada, ale...jak tylko się dodzwonię to dam znać o co tu kaman


Trochę dziwne, ze TP wycofuje się w trakcie realizacji
kłopoty branży, piorytetyzacja inwestycji + do tego brak (ws)parcia ze strony akurat naszej gminy na rozwój infrastruktury zmniejszającej cyfrowej wykluczenie jej mieszkańców...
ale...życie pisze różne scenariusze i zobaczymy jak będą o klientów walczyć...ja o niczym nie marzę tak jak właśnie o stablinych 10 MB smiling smiley

Czy coś wyjaśniło się z ofertą TP?

Ja dostałem podobną ofertę z oranżu - 40 mb.
Szukam kogoś, kto sprawdził czy to jest coś sensownego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 lis 2013 - 12:37:49

A TP to teraz nie należy do Oranż?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 28 lis 2013 - 12:48:20

juz chyba nie tyle nalezy co sie tak nazywa.

francuzi musza kosic za uzywanie znaczka...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2013 - 14:11:47


Bartek
A TP to teraz nie należy do Oranż?

Może to kogoś zaskoczyć, ale do bardzo niedawna to były dwie różne firmy.
Jak chcesz się dowiedzieć kto dostarcza usługi dla ciebie - przeczytaj nagłówek na fakturze.(znaczek mają taki sam)
Ja rok temu zmieniałem dostawcę internetu z orange na TP, wcześniej dostawałem dwie faktury - na internet z orange, na telefon z TP. Dwa biura obsługi bez połączenia między sobą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.