Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sie 2011 - 22:49:16

Zgodnie z obietnica wklejam korespondencję mieszkańca Kcina z MZDW ws. obwodnicy.
Dziś mija rok odkąd zdeterminowany mieszkaniec p. Ryszard P rozpoczął starania, by z Kcina wyprowadzić TIRy i inne pojazdy:
Niestety widoki marne...
Może ta wymiana listów zachęci inne osoby do przypominania MZDW, że jedyne uzdrowisko na Mazowszu zapaskudzone spalinami długo nie pociągnie
m



From: Ryszard P.
Subject: sabotaż obwodnicy Konstancina/ Pan Dyrektor Jarosław Waszkiewicz
Date: 20 April 2011 10:16:39 CEST
To: mkotlinska@mi.gov.pl, agrudzinska@mi.gov.pl
Bcc: MZDW Anna Kaminska <a.kaminska@mzdw.pl>

Szanowny Panie Dyrektorze,

Poniżej załączam wymianę mojej, prawie rocznej, korespondencji z MZDW w sprawie prac projektowych nad "obwodnicą Konstancina".

Nie wiem czy podzili Pan mój pogląd, że te niby-prace mają charakter wręcz sabotażu. Ludzie się spotykają, piszą do siebie listy, a sprawa jak stoi w miejscu - tak stoi.

Totalna nieudolność zatrudnionych ludzi powinna spowodować Pańską reakcje. Proszę to towarzystwo rozgonić na cztery strony świata. Oni za 10 lat nie skończą uzgodnień między sobą.

Będę bardzo zobowiązany za przeprowadzenie kontroli nad postępowaniem GDDKiA oraz RDOŚ w przedmiotowej sprawie i poinformowanie mnie o swoich wnioskach.

Załączam wyrazy szacunku,

Ryszard P.


Begin forwarded message:


From: Ryszard P.
Date: 18 April 2011 15:03:09 CEST
To: MZDW Anna Kaminska <a.kaminska@mzdw.pl>
Subject: sabotaż obwodnicy Konstancina

Szanowna Pani,

Bardzo Pani dziękuję za komentarz do "stanu sprawy" obwodnicy Konstancina.

Wniosek jaki Pani wyciąga jest przerażający. Oto banda imbecyli zaopatrzonych w urzędowe stemple dyskutuje po aby dyskutować. Ich olbrzymi wysiłek intelektualny koncentruje się na wydaniu decyzji , która niczego nie tylko wyjaśnia, ale komplikuje dotyczczasowe ustalenia.

Szanowna Pani, " i tu kółko sie zamyka" nie jest prawdziwym określeniem. Oddając istotę sprawy powinna Pani napisać i "i tu trzeba rysować kółka na czole".

Nie jest również prawdziwe Pani określenie, że "problem z obwodnicą nadal istnieje". Tak naprawdę problemem jest kadra zarządzająca tym projektem. To banda pół
( a może nawet całych) głupków. Skończonych imbecyli, którzy na państwowe pieniądze ( czyli za moje podatki) urządzają sobie zabawę w niekończącą się "dyskusję". Ja czuję się potwornie obrażony, że takie bezproduktywne indywidua zajmują się ważnymi sprawami. Trzeba się zastanowić jak pozbyć się takich sabotażystów, bo to jedyny sposób.

Pozdrawiam,

Ryszard P




On 18 Apr 2011, at 10:54, MZDW Anna Kaminska wrote:


Witam Pana,
Czas upływa a ja niestety nadal nie mam dla Pana pomyślnych informacji w sprawie obwodnicy GK i KJ.
Odpowiadając na pytania : 1) GDDKiA odpowiedziała na pismo, jednak problem nie zniknął. Pismo nie zawiera szczegółów tylko same ogólne informacje, ale można z niego wyczytać że w zasadzie żadne z włączeń DW do DK nie jest uwzględnione w rozwiązaniach GDDKiA. Zatem ?dyskusja? nadal trwać musi. Pismo nasuwa więcej pytań niż wyjaśnień. 2) Z uwagi na powyższe RDOŚ nie może kontynuować postępowania do czasu zajęcia stanowiska przez MZDW w przedmiocie zgodności projektowanej drogi z mpzp. I tu kółko się zamyka niestety.
Mając na uwadze powyższe z przykrością muszę stwierdzić, że problem z obwodnicą nadal istnieje.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210

From: Ryszard P
Sent: Saturday, April 16, 2011 9:54 PM
To: MZDW Anna Kaminska
Subject: Fwd: obwodnica Konstancina

Witam Panią,

Upłynęło 3 miesiące od naszej ostatniej korespondencji. Moje pytanie : czy GDDKiA zajęła stanowisko ? Czy RDOŚ podjęło prace nad wydaniem decyzji o środowiskowych uwaruńkowaniach ?

Czy też może dalej w/w instytucje udają, że pracują ?

Pozdrawiam,

Ryszard P



Begin forwarded message:



From: Ryszard P
Date: 17 January 2011 09:37:36 CET
To: MZDW Anna Kaminska <a.kaminska@mzdw.pl>
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam Panią,

Ale, obowiazuja GDDKiA chyba jakis termin w ktorym ma obowiazek zajac stanowisko ? To juz bity miesiac odkad wystapiliscie do nich.

Pozdrawiam,

Ryszard P



On 17 Jan 2011, at 07:36, MZDW Anna Kaminska wrote:

Witam Pana, GDDKiA dotychczas nie zajęła stanowiska w sprawie. Obecnie postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zostało zawieszone przez RDOŚ do czasu zajęcia stanowiska przez nas i GDDKiA.

Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Friday, January 14, 2011 2:16 PM
To: MZDW Anna Kaminska
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam Panią w Nowym Roku,

Czy udalo sie Pani dotrzeć do ustalen poprzednikow ?

Czy jest juz stanowisko GDDKiA ?

Pozdrawiam,

Ryszard P


On 21 Dec 2010, at 14:44, MZDW Anna Kaminska wrote:

Witam Pana, myślę ze prościej będzie dla mnie odnieść się do pytań po przedstawieniu stanowiska przez GDDKiA. Z uwagi na zmiany kadrowe zarówno po stronie MZDW jak i Ingerop, staramy się dotrzeć do poczynionych ustaleń w ponad dwuletnim procesie projektowym. Niestety poprzednicy nie do końca przekazali nam wszelkie ustalenia.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Friday, December 17, 2010 9:46 PM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: 'MZDW Monika Burdon'
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam Panią,

Bardzo to wszystko skomplikowane dla laika .

1) MZDW i Gora Kalwaria mowia OK dla inwestycji zgodnie z mpzp.
2) GDDKiA uzgodnila/ zaakceptowala ten mpzp.
3) Projektant mowi, ze pomimo tego, GDDKiA nie uzgodni tego w rejonie wezla z projektowana droga nr 79. Czy to znaczy, ze GDDKiA uzgodnilo, ale wtedy nie bylo "wariantu wezla" ? Czy tez GDDKiA wycofalo sie ( chce sie wycofac) z wczesniejszego uzgodnienia ?

Bardzo doceniam Pani cierpliwosc w utrzymywaniu mnie przy biezacych informacjach. Dalej na to liczę.

Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard P


On 2010-12-16, at 09:09, MZDW Anna Kaminska wrote:


Witam Pana, spotkanie odbyło się. Ze strony MZDW i Gminy Góra Kalwaria została wyrażona wola realizacji inwestycji w wariancie zgodnym z mpzp i projektami mpzp. Wg Projektanta wariant ten nie zostanie uzgodniony przez GDDKiA w rejonie węzła z projektowana drogą krajową nr 79.
Zatem skierowaliśmy wystąpienie do GDDKiA aby uzyskać ich oficjalne stanowisko w tej sprawie, zważywszy na fakt, iż GDDKiA uzgodniła projekt mpzp na podstawie, którego chcielibyśmy zrealizować inwestycję.
Na czas oczekiwania na odpowiedź GDDKiA wystąpiliśmy do RDOŚ o zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej. Mamy nadzieję, że opinia GD będzie pozytywna, co pozwoli nam na zmianę wariantu a w konsekwencji na uzyskanie pozytywnej decyzji środowiskowej w ramach obecnie prowadzonego postępowania.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210


From: Ryszard P
Sent: Tuesday, December 14, 2010 8:50 AM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: MZDW Monika Burdon
Subject: Fwd: obwodnica Konstancina

Witam Panią,

Czy doszlo do spotkania w dn 8 grudnia z Gmina ? Czy sa jakies ustalenia ?

Pozdrawiam,

Ryszard P



Begin forwarded message:


From: Ryszard P
Date: 30 listopada 2010 13:13:48 CET
To: "MZDW Anna Kaminska" <a.kaminska@mzdw.pl>
Cc: "'MZDW Monika Burdon'" <m.burdon@mzdw.pl>
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam,

Bardzo dziekuje za informacje. Skontaktuje sie z Panią w polowie grudnia. Mam nadzieje, ze cos sie ruszy.

Pozdrawiam,

Ryszard P



On 2010-11-30, at 12:53, MZDW Anna Kaminska wrote:

Witam,
Spotkanie z Górą Kalwarią dotychczas nie odbyło się. Nie oznacza to jednak, iż zrezygnowaliśmy z tego spotkania. Po ostatnich uzupełnieniach wniosku o decyzję tzw. środowiskową przez Biuro Ingerop, zostało wydane postanowienie przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska , w którym odmówiono uzgodnienia warunków dla przedmiotowej inwestycji. Z uwagi na to, iż oczekiwaliśmy na ww. stanowisko, spotkanie z ww. Gminą zostało umówione na 08.12.br .
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210


From: Ryszard P.
Sent: Monday, November 29, 2010 11:58 AM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: MZDW Monika Burdon
Subject: obwodnica Konstancina

Wiatam Panią,

Zgodnie z obietnica, kontaktuje sie pod koniec listopada. Co przynioslo spotkanie z Gora Kalwaria ? Jest jakis postep ?

Pozdrawiam,

Ryszard P.



Begin forwarded message:


From: Ryszard P
Date: 5 października 2010 19:02:09 CEST
To: "MZDW Anna Kaminska" <a.kaminska@mzdw.pl>
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam,

Domyslam sie, ze trudno Pani okreslic konkretne daty.

Pozwole skontaktowac sie z Pania pod koniec listopada, zeby sie dowiedziec o wyniku spotkania z Gora Kalwaria.

Jak Pani skonczy prace projektowe (koncepcyjne) do konca 2011 (czyli za 15 miesiecy) to stawiam Pani szampana.

Pozdrawiam,

Ryszard P


On 2010-10-05, at 15:05, MZDW Anna Kaminska wrote:

Witam Pana,
Spotkanie z Górą kalwarią planujemy za ok. miesiąc. Naprawdę trudno mi określić przewidywany czas zakończenia prac projektowych. Myślę, ze jeśli uda się za 7 miesięcy to będzie sukces. Przypominam jednak, że to prace projektowe wyłącznie w fazie koncepcji. Projekt budowlany zostanie później zlecony.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Tuesday, October 05, 2010 10:47 AM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: 'MZDW Monika Burdon'
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam Panią,

Jeszcze raz dziekuje za informacje.

Czarno widze te wszystkie uzgodnienia. Nigdy i nigdzie na swiecie nie ma planu prowadzenia nowej drogi, ktorej ktos by sie nie sprzeciwial. Drogi sie jednak buduja - bo musza sie budowac. Mam pytanie: kiedy biuro projektowe przygotuje niezbedne materialy i analizy ? kiedy spodziewa sie Pani spotkania z przedstawiecielami Gora Kalwaria ?

Jak sie Pani z latwoscia domysla chodzi mi wyznaczenie ( w swojej glowie) terminu zakonczenia prac projektowych.

Pozdrawiam,

Ryszard P


On 2010-09-30, at 08:06, MZDW Anna Kaminska wrote:

Witam Pana, do spotkania z Ingeropem doszło w dniu wczorajszym. Okazało się, iż niezgodność planowanego przebiegu drogi z planem zagospodarowania przestrzennego, podnoszona przez RDOŚ, dotyczy głównie odcinka drogi od istniejącej drogi wojewódzkiej 724 do projektowanej drogi krajowej 79. Zostały na tym odcinku zaproponowane przez projektantów 2 warianty przebiegu projektowanej obwodnicy ? jeden z nich przebiega po istniejącym śladzie ul. Adamowicza w Górze Kalwarii, drugi poprzez tereny wsi Mikówiec. Niezgodność z mpzp dotyczy drugiego wariantu. Również mieszkańcy Mikówca nie wyrażają zgody na ten wariant.
Zatem postanowiliśmy, iż dołożymy wszelkich starań aby zaprojektować obwodnicę zgodnie z ustaleniami planów miejscowych, uwzględniając również postulaty i protesty społeczeństwa.
Należy nadmienić również, iż w celu realizacji inwestycji w pierwszym wariancie, niezbędne jest uzgodnienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z którym dotychczas też były pewne problemy.
Po przygotowaniu niezbędnych materiałów i analiz przez Biuro projektowe, zostanie zorganizowane spotkanie z przedstawicielami gminy Góra Kalwaria oraz zostanie zasięgnięta opinia GDDKiA, a w konsekwencji zapadną z naszej strony ostateczne decyzje co do przebiegu planowanej obwodnicy.
Mam nadzieje, iż uda się stworzyć wariant przebiegu drogi zgodny z oczekiwaniami społeczeństwa, a zarazem zgodny z mpzp (i ewent. projektami mpzp), dla którego RDOŚ wyda pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Wednesday, September 29, 2010 9:05 PM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: MZDW Monika Burdon
Subject: Re: obwodnica Konstancina

Witam Panią,

Jestem niezmiernie ciekaw, czy doszło do spotkania z Ingeropem i czy jest jakis postep w pracach studyjnych nad obwodnica. Bardzo prosze o informacje.

Pozdrawiam,

Ryszard P



On 2010-08-27, at 08:46, MZDW Anna Kaminska wrote:


Witam, Radę planuje się w drugiej połowie września, o ile Ingerop-owi będzie pasował termin. Mamy wstępne przemyślenia co do możliwości rozwiązania problemu. Musimy przedyskutować je wewnętrznie z Wykonawcą oraz z samorządami, o ile będzie akceptacja stosowne wnioski złożymy do RDOŚ.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Thursday, August 26, 2010 10:21 AM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: 'MZDW Monika Burdon'
Subject: Re: obwodnica Konstancina]

Witam Pania,

Jezeli nie przewiduje sie udzialu spoleczenstwa, to z pewnoscia nie bede probowal wtargnac na obrady. Natomiast prosze o podanie mi daty posiedzenia Rady. Wtedy przypomne sie Pani i poprosze o przeslanie mi protokolu z posiedzenia. A czy moze jest juz ustalona agenda tego posiedzenia ? Jezeli tak, to bardzo bym prosil o przeslanie. Domyslam sie, ze posiedzenie bedzie dotyczyc kwestii odrzucenia przez RDOŚ wydania decyzji srodowiskowej. RDOŚ ma - wydaje mi sie - mocny argument : nie ma planu zagospodarowania - nie ma decyzji. Na pewno jest mozliwosc osiagniecia kompromisu/ wyjscia z sytuacji. Tylko trzeba popracowac nad tym.

Jeszcze raz dziekuje za otrzymywane informacje i bardzo prosze o dalsze.

Serdecznie pozdrawiam,

Ryszard P



On 2010-08-26, at 07:38, MZDW Anna Kaminska wrote:

Witam Pana. Oczywiście możemy poinformować Pana o terminie Rady, która odbędzie się w naszej siedzibie. Muszę jednak podkreślić, iż skład Rad jest odgórnie ustalony i nie przewiduje się udziału społeczeństwa w tych radach. Możliwe jest jedynie przekazanie do wiadomości zainteresowanym protokołu z Rady. W skład rad wchodzą m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, zatem za ich pośrednictwem mieszkańcy mogą proponować tematy , które będą przedmiotem dyskusji na Radzie.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Wednesday, August 25, 2010 5:15 PM
To: MZDW Anna Kaminska
Cc: 'MZDW Monika Burdon'
Subject: Re: obwodnica Konstancina]

Bardzo dziekuje za informacje. Bardzo prosze o powiadomienie mnie o dacie i miejscu obrad Rady Technicznej.

Pozdrawiam,

Ryszard P



On 2010-08-25, at 09:22, MZDW Anna Kaminska wrote:


Witam Pana, oczywiście będziemy informować o dalszych losach decyzji tzw. środowiskowej dla przedmiotowej inwestycji. W obecnej sytuacji zostanie zwołana Rada techniczna z udziałem projektantów oraz przedstawicieli samorządów lokalnych w sprawie omówienia skorygowanych przebiegów obwodnicy.
Pozdrawiam,

Anna Marczak - Kamińska
Kierownik Działu Dokumentacji i Przygotowania Inwestycji
MZDW w Warszawie
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14
tel. (22) 244-90-00 do 12 wewn. 210



From: Ryszard P
Sent: Tuesday, August 24, 2010 4:40 PM
To: MZDW Monika Burdon; MZDW Anna Kaminska
Subject: obwodnica Konstancina]

Witam Panie,

Pozwolilem sobie napisac do RDOŚ z pytaniem o decyzje srodowiskowa. Ponizej odpowiedz jaka otrzymalem.

Bede bardzo zobowiazany jezeli Panie zechca mnie informowac na biezaco o postepie w tej sprawie, bo dla mnie - nie znajacego szczegolow - sprawa nie jest jasna/ jednoznaczna. Nie wiem w czym tkwi "diabel".

Pozdrawiam,

Ryszard P



Begin forwarded message:


From: "Monika Warda" <monika.warda.warszawa@rdos.gov.pl>
Date: 24 sierpnia 2010 14:31:44 CEST
To: "'Ryszard P
Subject: FW: obwodnica Konstancina]

Dzień dobry,

W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że termin wydania
decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia
polegającego na budowie obwodnic m. Konstancin Jeziorna i m. Góra Kalwaria w
ciągu drogi wojewódzkiej nr 724 relacji Warszawa - Góra Kalwaria na terenie
m. st. Warszawy, gmin Konstancin - Jeziorna i Góra Kalwaria, powiatu
piaseczyńskiego, województwa mazowieckiego w chwili obecnej uzależniony jest
od dalszych zamierzeń Inwestora.
Pismem z dnia 9 lipca 2010 r. (znak: RDOŚ-14-WOOŚ-II-MW-6613-021/09)
Regionalny Dyrektor poinformował Pełnomocnika Inwestora o niezgodności
lokalizacji przedsięwzięcia z zapisami miejscowych planów zagospodarowania
przestrzennego.
Zgodnie z art. 56 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2000 r. Prawo ochrony
środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150, ze zm.) organ wydaje decyzję o
środowiskowych uwarunkowaniach po stwierdzeniu zgodności lokalizacji
przedsięwzięcia z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego. W związku z powyższym, w przedmiotowej sprawie, niemożliwe
jest wydanie decyzji środowiskowej dla żadnego z przedstawionych przez
Inwestora wariantów inwestycji. Jest to jednoznaczne z wydaniem decyzji
odmawiającej określenia środowiskowych uwarunkowań zgody na realizację
przedsięwzięcia. Możliwe jest natomiast wydanie decyzji dla innego, nie
kolidującego z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wariantu.
W związku z tym, poproszono Pełnomocnika Inwestora o informację na temat
ewentualnej zmiany przebiegu planowanej drogi i dostosowania jej do zapisów
miejscowych planów.
W chwili obecnej Regionalny Dyrektor oczekuje na zajęcie stanowiska w tej
sprawie przez Pełnomocnika Inwestora.

Pozdrawiam,
Monika Warda
---
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Wydział Ocen Oddziaływania na Środowisko
tel. 022 556 56 81




Temat: obwodnica Konstancina
Od: "Ryszard P
Data: 20 Sierpnia 2010, 11:25 am, Pt
Do: rdos.warszawa@rdos.gov.pl
--------------------------------------------------------------------------

Witam,

Uprzejmie prosze o informacje kiedy wreszcie RDOĹ&#65533; zakonczy
procedure srodowiskowa w sprawie obwodnicy Konstancina ?

Pozdrawiam,

Ryszard P

Opcje: OdpowiedzCytuj
Oficjalna odpowiedź MZDW - przekreslająca marzenia mieszkańców uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sie 2011 - 22:59:47



Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 sie 2011 - 23:30:00

Pod tym adresem: [siskom.waw.pl] można pobrać i zapoznać się ze znaczną częścią dokumentacji obwodnicy, m.in. z raportem oddziaływania na środowisko (76 stron, warto dokładnie przeczytać - zawiera m.in. opis wszystkich trzech zaprojektowanych wariantów: zgodnego z mpzp., z drobnymi korektami m.in. w Goździach, oraz autorskiego), raport w zakresie ochrony powietrza atmosferycznego przed zanieczyszczeniami, mapę zanieczyszczeń powietrza, obliczenia oddziaływania na środowisko w zakresie uciążliwości akustycznej, mapę akustyczną, ocenę oddziaływania inwestycji na obszary i obiekty objęte ochroną przyrody w tym obszary Natura 2000. W raporcie czytamy m.in., że ekrany akustyczne i/lub zieleń izolacyjna stanowią jedynie "zalecenie".

Prawdopodobnie to musztarda po obiedzie, ale gdyby obwodnicę zaprojektowano tylko na obszarze naszej gminy, duża część problemów omawianych w powyższej korespondencji nie miałaby miejsca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-20 23:31 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 sie 2011 - 00:02:15

Ryszardzie P. - kocham Pana!
Czyta się to jak romans kryminalny, napięcie rośnie i ... popłakałam się ze śmiechu.

Kolejny post Mani i - "z uwagi na, naszym zdaniem, nie służące sprawie wykorzystywanie przekazywanych Panu w dobrej wierze w formie korespondencji mailowej informacji na temat stanu zaawansowania prac projektowych nad budową obwodnicy m.Konstancin-Jeziorna i m.Góra Kalwaria w ciągu drogi wojewódzkiej..."
- no teraz to już tylko zsyłka na Sybir. Przez takiego obywatela jak Ryszard P, nikt nie może się dogadać!

Nie przeszkadzać urzędnikom!smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.181.139.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 21 sie 2011 - 10:29:38

Ja tez podziwiam p. Ryszarda, ze osmielil się zaklocac urzędnikom spokój.

W Konstancinie poprzedni burmistrz tez rozpuscil urzędników i teraaz wszelkie próby p. Janczuka nowego burm naprawy sytuacji w UMiGu poprzez reorganizacje urzędu - zmniejszenie ilości wydziałów, nie dawanie premii za nic, nie dawanie podwyżek od czapy budzą zdecydowany sprzeciw. Nikt zdaje się nie myśli ze jak będę wydajniejszy to może wpłynie premia. Ludzie odchodzą z ratusza, bo "zmusza" się ich do wydajniejszej pracy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 sie 2011 - 11:57:50

I nich odchodzą z bogiem. Może na ich miejsce przyjdą tacy, którzy myślą, że pensję i premię dostaje się za pracę, nie za picie kawy i pierdzenie w zapleśniały stołek.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 sie 2011 - 22:32:29

OT...trzeba pamiętać, że każdy medal ma końce dwa a traktowanie wszystkich jedną miarką nie jest najlepszym sposobem motywowania...

odnośnie zaś obwodnicy...mówiąc brutalnie nie sądzę by stała się ona jakąś kluczową inwestycją w ciągu najbliższych kilku lat sad smiley
jeszcze pewnie w kilku kampaniach będzie przedmiotem obiecanek, ale....jako temat 'trudny i skomplikowany' (dużo bardziej niż...pozytywnie zakończone 150 m krzaków w ciągu 724) będzie odkładany na wiele urzędniczych półek...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 sie 2011 - 11:11:30

nie wiem czy sam temat obwodnicy nie jest z tych rodem z filmow SiFi. Od przeszło 15 lat słyszę, że obwodnica jest już w planach i niedługo będzie budowana. Efekt taki że zamiast obwodnicy powstaje dwupasmówka w mieście. Zaznaczam, że nie mam jej nic przeciwko, bo jednak ostatnimi czasy wyjazd z KCN był koszmarny, nie mówiąc o powrocie. Wydaje mi się jednak, że kolejność inwestycyjna powinna być odwrotna, w pierwszej kolejności obwodnica w drugiej dwupasmówka do miasta.

Trzymam jednak kciuki za burmistrza i całą radę by z uporem walczyli o obwodnica dla naszego uzdrowiska. W przeciwnym wypadku TIRy nas rozjeżdżą, a nowe drogi zniszczą szybciej niż się budowały. (w późnych godzinach nocnych TIRy mkną ul.Pułąskiego co najmniej z prędkością 90km/h - STRACH!)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 22 sie 2011 - 14:46:37

A czy obwodnica jest nam potrzebna?

Dla ruchu lokalnego zmodernizowana 724 oraz kilka mniejszych dróg - droga przywałowa, rozprowadzenie ruchu z Borowej itp.
Dla ruchu tranzytowego udrożniona Puławska i dwupasmowa dk 79

Jeżeli wybudują naszą obwodnicę, bez Puławskiej i dk 79 to tranzyt nas rozjedzie.

Wniosek:
jest źle, ale po wybudowaniu obwodnicy może być gorzej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sie 2011 - 19:49:17


daramis

Wniosek:
jest źle, ale po wybudowaniu obwodnicy może być gorzej.

Obwodnica według mapki na www.siskom.waw.pl miała by swój początek jeszcze przed Konstancinem więc może nie było by tak źle wiadomo 79 też by dała dużo bo tranzyt by nie pchał się od Piaseczna do Konstancina . Moim zdaniem najgorszym zagrożeniem jest wcześniejsza budowa mostu na Wiśle w Ciszycy . Przydał by się również generalny remont 721 od granic piaseczna do kcn jak i też przedłużenie Chylickiej . no i jeszcze jedna ''wylotówka" z kcn to Warecka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 sie 2011 - 21:24:30

Chyba zrezygnowano z mostu w Ciszycy. Zdaje się że sprawę rozwiąże budowana droga S2



(nie pamietam kto mi przysłał tę mapkę )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sie 2011 - 21:56:56

Gdy patrzę na mapę, która pokazuje przebieg obwodnicy [www.konstancin.eobip.pl] widać, że w 2006 (wtedy w BIP ukazała sie ta mapa), większość terenów przez kt ma przebiegać obwodnica ma już uchwalone mpzp. Wg tej mapy pozostały do uchwalenia mpzp: lasów Chojnowskich, Cieciszewa i Kawęczyn wsch.

Plan/przebieg obwodnicy zatwierdzili radni V kadencji [www.kurierpoludniowy.pl]
Były awantury, czy już uporano się z zarzutami? Może ktoś napisze o co w tym wszystkim chodzi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-28 10:39 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sie 2011 - 10:45:47

Poprawienie drogi 79 i usprawnienie przez ominięcie Góry Kalwarii już blisko czyt. [www.nadwisla.pl]

Jeśli uda sie skłonić władze wojewódzkie, by po drodze 724 mogły sie poruszać samochody do 12 ton, to cały tranzyt przeniesie się na 79.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OBWODNICA Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 sie 2011 - 11:04:37

Nie tyle nakłonić, co wyegzekwować. To pierwsze jest osiągalne, a to drugie - cóż, to Polska właśnie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.