Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2013 - 01:14:08

Przy domu kultury na mirkowie jest wgnieciona latarnia. Prawdopodobnie jakiś samochód uderzył w nią wpadając w poślizg w zimę na zakręcie.
dwa miesiące temu zgłaszałem to na straż miejską bo nie wiedziałem za bardzo gdzie. Podziękowali za zgłoszenie osoba rozmawiająca ze mną po tonie głosu wydawała się faktycznie przejęta. Zapewniła że przyjadą i przekażą gdzie potrzeba. Czekałem godzine bo miałem czas chciałem pokazać która to - nie przyjechali. Pomyślałem że będą później i poszedłem do domu.

Latarnia do dziś nie jest zrobiona. W nocy nie świeci w każdej chwili może się przewalić na czyjś samochód albo na małe dziecko idące do przedszkola/domu kultury.

Jutro rano będę szedł do pracy i po drodze przewale ją na sam środek ulicy a nawet zrobię zdjęcie i się tutaj wszystkim pochwalę. Może wtedy będą zmuszeni ją naprawić. Dziękuję za uwagę do jutra

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 maj 2013 - 10:06:02

poczekaj, jutro napiszę do wydz. Dróg, w ich gestii jest oświetlenie: [bip.konstancinjeziorna.pl] zob pkt. 3 . Zwykle dość szybko reagują.
Przewalisz latarnię i ktos powie, ze zniszczyłeś i jeszcze dostaniesz grzywnę. Może przyslij mi zdjęcie, to opublikuję (na maila: m.pw@wp.pl )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2013 - 17:17:12


Barta Damian

Latarnia do dziś nie jest zrobiona. W nocy nie świeci w każdej chwili może się przewalić na czyjś samochód albo na małe dziecko idące do przedszkola/domu kultury.

A jak na dorosłą osobę? Podoba mi się ten eufemizm grinning smiley Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2013 - 23:47:01

Dorosłej osobie nic się nie stanie bo ta latarnia jest aluminiowa chyba. Nie powinna wiele ważyć. ;)
Na szczęście nie miałem dziś czasu. Poczekam jeszcze trochę zobaczymy czy naprawią. Fotę jutro zrobię

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 13 maj 2013 - 06:34:45

A może interaktywna mapa miasta, prowadziłam kiedyś zajęcia z konsultacji społecznych i było o tym:
ParkScan
"Narzędziem komunikacji dwukierunkowej jest ParkScan - interaktywna platforma, dzięki której mieszkańcy mogą pomagać władzom w monitorowaniu miejskich parków i obszarów rekreacyjnych. Osoba, która zauważyła wydarzenie, które wymaga interwencji władz miasta może poprzez tą stronę w bardzo szybki sposób zgłosić to do odpowiednich służb. Reakcja służb jest również widoczna w systemie - osoba zgłaszająca daną kwestię dostaje odpowiedź, a reszta użytkowników może śledzić historię zgłaszanych uwag. ParkScan zapoczątkował swoją działalność w San Francisco. Zgodnie z rocznym raportem przygotowanym przez administratora ParkScanu, w 2008 r. mieszkańcy San Francisco zgłosili prawie 1500 różnego rodzaju zdarzeń wymagających interwencji. Miejskiej administracji udało się rozwiązać 68% zaobserwowanych spraw. Jedna trzecia z nich dotyczyła nielegalnych graffiti. Duża liczba zgłoszeń odnosiła się do takich spraw, jak np. zepsute wyposażenie i obiekty małej architektury, zanieczyszczone place zabaw, potrzeba wprowadzenia zakazów palenia"

lub
"Portal fixmystreet.com, który umożliwia zgłaszanie i dyskutowanie problemów poprzez nanoszenie jej na mapę swojej okolicy. Portal ukierunkowuje się na takie problemy jak graffiti, dzikie wysypiska śmieci, uszkodzone chodniki czy latarnie uliczne. Zgłoszenia przekazywane są odpowiednim służbom, które również mogą wprowadzać do systemu informacje o załatwionych lub nie sprawach. Istotnym elementem portalu jest możliwość prowadzenia dyskusji nad danym problemem przez użytkowników mieszkających w tej samej okolicy (identyfikowanej poprzez kod pocztowy). Tym samym portal daje szanse na dogadanie się lokalnej społeczności i ewentualne wytworzenie presji na lokalne władze lub rozwiązanie problemu własnymi, wspólnymi siłami. Portal działa na terenie Wielkiej Brytanii. Tygodniowo mieszkańcy zgłaszają ok. 1500-2500 problemów zauważonych w swoich okolicach."
maria



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-13 06:35 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Damianie, nie mocuj się z latarnią
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 maj 2013 - 10:20:58

Tak jak obiecałam - wysłałam skopiowaną z forum wiadomość do wydz. Dróg i otrzymałam odpowiedź:

Jeżeli mówimy o tej samej latarni (naszych elektryków poprosiłem o sprawdzenie, czy w pobliżu znanej nam uszkodzonej jest jeszcze inna uszkodzona), to zdaniem naszych ekspertów jej stan nie zagraża bezpieczeństwu.
Tym niemniej podjęta została decyzja o naprawie słupa latarni i ?przesunięciu? jej o kilka metrów w ?bezpieczniejsze? miejsce.
Roboty powinny być wykonane w najbliższych dniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 14 maj 2013 - 11:07:40


maria
A może interaktywna mapa miasta, prowadziłam kiedyś zajęcia z konsultacji społecznych i było o tym

Na Ursynowie można zgłosić kłopot z drogami w ten sposób:
http://www.ursynow.pl/page/index.php?str=1780

Uważam, że to super sprawa. Można to spokojnie rozszerzyć o inne sprawy, nie tylko drogowe. Burmistrz powinien zastanowić się nad wprowadzeniem tego rozwiązania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 maj 2013 - 14:15:14

Może sami zrobimy mapę, nie wiem, na Google Maps, z możliwością edycji? Będzie można dodawać samemu problemy. A Urząd będzie ta mapa kuła w oczy grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2013 - 20:45:15



Jeżeli ta latarnia nie zagraża bezpieczeństwu to ja myślę że stan umysłu ,,ekspertów,, jest wątpliwej kondycji



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-14 20:47 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 14 maj 2013 - 21:02:59


Bartek
Może sami zrobimy mapę, nie wiem, na Google Maps, z możliwością edycji? Będzie można dodawać samemu problemy. A Urząd będzie ta mapa kuła w oczy grinning smiley

Jestem za, tylko przyklasnąć ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2013 - 20:44:03

Naprawione smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 19 maj 2013 - 21:44:24


Bartek
Może sami zrobimy mapę, nie wiem, na Google Maps, z możliwością edycji? Będzie można dodawać samemu problemy. A Urząd będzie ta mapa kuła w oczy grinning smiley

masz na myśli coś takiego kreator map google?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Uszkodzona latarnia mirków
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 maj 2013 - 23:04:26

Z grubsza tak.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.