Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 6 z 8
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2014 - 19:38:07

Co za smród na fabrycy i okolicach - głowa boli. Czyżby znów wypalali kable? Ognia i dymu nie widać (dobrze ukryte) - rzecz zabroniona - środowisko, a poza tym pewnie bez wiedzy szefa nna lewo. Cudownieeeeeee

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2014 - 10:25:52

Dziś od wczesnych godzin rannych smród palonego plastiku - teren fabryki przy M49 tam gdzie obecnie pracuje ekipa rozbiórkowa. Smród uciążliwy i niebezpieczny dla mieszkańców, złamanie zakazu lokalnego oraz przepisów o ochronie środowiska (taka sytuacja powtarza się od kilku dni).Dziś zgłoszone to zostało do SM i policji (bo SM nie może wejść na teren prywatny bez zgody właściciela). Miejmy nadzieję, że patrole z obu instytucji zostały wysłane na miejsce, a co ważniejsze, że preceder zostanie ukrócony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 24 sty 2014 - 10:45:11

wystarczy, że Burmistrz wyda imienne upoważnienia dla SM to wtedy mogą wchodzić również na prywatną działkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 24 sty 2014 - 12:03:51

a takie imienne upoważnienie tyczyć może konkretnej działki, czy w ogóle każdej?
pytam w kontekście ganiania jakichś lokalnych spalaczy plastiku, o których zawsze była mowa, że się nie da ich skontrolować...mimo, że w innych miastach/gminach jest to możliwe...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 24 sty 2014 - 12:55:24

Wydaje mi się, że ogólnie do kontroli. Bo z ustawy Prawo Ochrony Środowiska takie uprawnienia ma burmistrz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2014 - 13:38:58

Trzeba więc przekazać Burmistrzowi, że ten proceder występuje na terenie dawnej fabryki często - może wyda rzeczone zezwolenie? Współpracownicy Pana Burmistrza, którzy czytają forum - proszę ewentualnie o zwrócenie uwagi na ten problem, aby jutrzejszy Konstancin-Jeziorna był zdrowszy, prawo szanowane było, a lprzede wszystkim ludzie chronieni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 sty 2014 - 17:28:49

Wyburzają budynek obok m49. W budynku tym na parterze zgromadzona jest na paletach prawdopodobnie wełna izolacyjna (z bardzo dużym prawdopodobieństwem azbestowa - tam długo była ona produkowana). Jest tego ok 25 palet, wysokie na ok 1,5 metra (podstawa o kwadracie mniej więcej 1,5m). Czy jest ktoś w tej gminie kto może:
1. sprawdzić, czy jest to rzeczywiście azbest,
2. zapobiec powtórki z kotłowni, gdzie wszystko to poszło w powietrze, wywożone jako gruz,

Wszystko to okręcone jest folią - z licznymi dziurami. Nie wiem, czy więcej tego nie ma, bo zaczynało zmierzchać, a nie miałem latarki. Brak reakcji, to jutro, najdalej pojutrze, wszystko to zostanie wymieszane z gruzami budynku. Zanim wszystko to wywiozą, mogą minąć i miesiące trując w tym czasie mieszkańców, szczegołnie najbliżej mieszkających m49 i m47.

Kto może pomóc i gdzie można się zwrócić o pomoc?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 27 sty 2014 - 20:49:39

AK, zgłoś do Wydziału RIOŚ podejrzenie, że prowadzone są prace przy niezabezpieczonych materiałach azbestowych. Jeśli nie chcesz tego robić sam, ja mogę to zrobić jutro. Każdą rozmowę nagrywam i informuję o tym rozmówcę z Urzędu. Napisz też bardziej precyzyjnie, co to za budynek koło Bristolu, a ja tę informację przekażę od razu dziś wieczorem mailem obu panom Burmistrzom z prośbą o kontrolę. Pozdrawiam - TZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 07:52:37

Budynek w najbliższym sąsiedztwie M49 i M51. Podejrzany materiał zgromadzony jest w części najbardziej zbliżonej do M51. Dziękuję za pomoc. Proszę zgłosić. Ja też do nich zadzwonię

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 08:55:44

Zadzwoniłem do Wydziału Ochrony Środowiska. Rozmowa z p. kierownik. Odpowiedź jaką uzyskałem sprowadza się właściwie do: Nic nie mogą zrobić. Najpierw trzeba ustalić inwestora, potem można zadzwonić do niego, żeby przestrzegał przepisów. Właściwie zgodę wydało starostwo i to do nich należy. P. kierownik zaproponowała napisanie pisma w tej sprawwie przez mnie... W końcu zgodziła się spróbować zadzwonić w tej sprawie dalej..... No i tak to wygląda, niestety. Gmina powinna bronić przepisów lokalnych i mieszkańców.... zaangażowanie? Za dzień, dwa będzie po ptokach. Pójdzie w płuca, i tu i na składowisku, gdzie gruzy zostaną wywiezione.

Na dokładkę panowie budowlańcy palą ognisko (drewna za dużo nie mają, ale jest tam sporo segregatorów itp śmiecia - no i co z tego, że plastik, CO !!!!!! Ale to już do SM. A SM nie może interweniować, bo to na terenie prywatnym smiling smiley I tak jest, a podobno p. Burmistrz mógłby otworzyć "furtkę", aby jednak mogli. A jak to się odbywa, jak ktoś na SWOJEJ posesji palli ogniska? Przecież to też teren prywatny?

A podobno tu u nas nie można palić ognisk poza określonym terminem (nie mówiąc już, co można palić). Żałosne, żałosne i jeszcze raz żałosna ta cała samorządność



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 08:58 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 09:03:39

Odechciewa się wszystkiego!!!!!!!!!!!

Ps. SM może nałożyć mandat na właściciela terenu za palenie ogniska, jeżeli widzą to bez wchodzenia na rzeczony teren. A więc jaki problem mają tu? Panie Burmistrzu, panie komendancie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 13:17:11

Część budynku ze zgromadzonym prawdopodobnie azbestem już w znacznej mierze zawalona. Panowie robotnicy (w liczbie dwóch) okazali zdziwienie, że coś tam jest (duże bramy do budynku bez drzwi - towar zgromadzony tuż za nimi - nie trzeba nawet wchodzić do środka, żeby zobaczyć - skąd zdziwienie grinning smiley ).

Wiem, że sprawę do Urzędu zgłosiła jeszcze co najmniej jedna osoba - powiedziano jej, że zostanie powiadomiony inspektor budowlany. Jeżeli to znany nam Pan powiadamiany już w sprawie rys na bloku m49 to ..................... smiling smiley

Czy nie może być tak, że mieszkaniec zgłasza problem do urzędu, a tam sprawą zajmują się dalej już urzędnicy, nawet w sytuacji, gdy teoretycznie nie oni w dane sad smiley

Niemniej jednak dziękuję wszystkim zaangażowanym w sprawę choć w niewielkim stopniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2014 - 07:59:35

Mimo interwencji (widać ich skuteczność smiling smiley ) ognisko płonie nadal. I ktoś zapyta "A coż z tego? Zimno, chłopaki na dworze, niech się grzeją. A przepisy...? No cóż, nie bądźmy tacy zasadniczy".
I tylko pytanie, czy myśli takie nadal by się pojawiały, gdyby smród ogniska mieli cały dzień w mieszkaniu. Pal licho zapach ogniska, ale tam nie tylko drewno z palet płonie. Mamy również wszelkiego rodzaju płyty, dykty, sklejki ze zniszczonych mebli niejednokrotnie, klejówek, pokrytych farbą, itd.

A więc płonie wesoło ogieniek, aromaty (kleje, farby, posmarowe, żywiczne drewno smiling smiley ) wesoło się wije.......



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 09:15 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2014 - 08:09:15

A i jeszcze jedno, wg mojej wiedzy, tąpnięcia M49 odczuwane ponownie codziennie ostatnimi czasy (nawet kontener na złom ustawiony jest pod samym blokiem). Żebyśmy tylko, w razie nieszczęścia nie świadkami wydawanych oświadczeń, jak to wszyscy sumiennie i dokładnie postępowali z literą prawa smiling smiley A czego nie zrobili, to tylko dlatego,że nie od nich zależało tylko od przysłowiowych tamtych.

Upps, chyba rozżalenie przeze mnie przemawia (..................i doświadczenie życiowe).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2014 - 09:23:34

Właśnie dowiedziałem się, że wczoraj widziany był samochód ZGK i na ok. (wg relacji świadka) prace wyglądały na wstrzymane. Pytanie, co się działo? Czy zabierali zgłoszoną watę izolacyjną?
Osobiście, nie sądzę, aby widziany samochód ZGK był wystarczająco duży/pojemny. A po drugie podjechali od M51, gdy od fabryki było wygodne wejście do burzonego budynku (czyżby przenosili przez gruzy dookoła?)?

Wszyscy chcą wierzyć, że zabrali. Czy ktoś wie może coś w tej sprawie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
azbest w wełnie mineralnej???
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 sty 2014 - 11:23:52

Z tego co wiem - raczej takiego wrednego dodatku w wełnie izolacyjnej nie stosuje się.

Oczywiście robotnicy powinni obchodzić się z wełna ostrożnie, bo fruwające włókienka (kilkanaście razy dłuższe niż w azbeście) nie zatykają płuc, ale mogą wywoływać podrażnienia i w odróżnieniu od azbestowych sa przez organizm wydalane, nie są rakotwórcze.

Malo to pocieszające, ale zawsze coś. A swoja droga ciekawa jestem jak zabezpieczeni są robotnicy - powinni mieć maseczki, okulary ochr. i rękawiczki. Nadzór budowlany, gdyby nie był śmiechu warty mógłby się przyczepić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: azbest w wełnie mineralnej???
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2014 - 15:47:54


mania
Z tego co wiem - raczej takiego wrednego dodatku w wełnie izolacyjnej nie stosuje się.

Oczywiście robotnicy powinni obchodzić się z wełna ostrożnie, bo fruwające włókienka (kilkanaście razy dłuższe niż w azbeście) nie zatykają płuc, ale mogą wywoływać podrażnienia i w odróżnieniu od azbestowych sa przez organizm wydalane, nie są rakotwórcze.

Malo to pocieszające, ale zawsze coś. A swoja droga ciekawa jestem jak zabezpieczeni są robotnicy - powinni mieć maseczki, okulary ochr. i rękawiczki. Nadzór budowlany, gdyby nie był śmiechu warty mógłby się przyczepić

Oby to była prawda w tym konkretnym przypadku. Co do robotników i ich zabezpieczenia, to mają waciaki, rękawiczki, czasami kaski i od lata kamizelki odblaskowe. Co do maseczek to widziałem raz u operatora "machiny" burzącej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lut 2014 - 18:27:40

Dymy dają się nadal zauważyć na fabryce - bywają czarne i białe, różne różniste smiling smiley Szczęściem te już dalej od bloków mieszkalnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lut 2014 - 18:32:04


AK
Dymy dają się nadal zauważyć na fabryce - bywają czarne i białe, różne różniste smiling smiley Szczęściem te już dalej od bloków mieszkalnych.
czy powiadomiłeś odpowiednie władze ,czy tylko czytających forum Konstancin ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lut 2014 - 00:20:51

Policja, SM, Ochronę Środowiska w K-J, gdy ogniska palone były w bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 6 z 8


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.