Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 03 wrz 2013 - 21:21:02

Na skrzyżowaniu MIrkowskiej/Saneczkowej z Warszawską jest kamera monitoringu Straży Miejskiej. Gdyby strażnicy mieli ochotę i wiedzę, że łamane są przepisy ruchu drogowego, mogliby przekazywać dane z monitoringu drogówce. Straże gminne nie mogą karać za wykroczenia na podstawie zapisów z monitoringu miejskiego, ale mogą przekazać ten materiał policji (opinia Prokuratora Generalnego: [www.wprost.pl] ).

Jeśli zatem na tym skrzyżowaniu zawraca codziennie co najmniej kilkadziesiąt pojazdów i nikt jeszcze nie dostał za to mandatu (z mojej wiedzy nasza Straż w ogóle nie przekazuje danych o wykroczeniach drogowych), a policjanta widziano tam po raz ostatni za niepamiętnych czasów, to sprawa sprowadza się wyłącznie do przestrzegania zasad zdrowego rozsądku i odpowiednio wykształconej wyobraźni kierowców, ponieważ na egzekwowanie prawa nie ma co liczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 04 wrz 2013 - 09:12:28

Jak widzę kolego "and" jesteś zwolennikiem bardzo głebokiej regulacji, opartej na systemie nakazowo-zakazowym. Jeśli uważasz że istniejące przepisy ogólne nie potrafią uregulowac kwestii zawracania na takim skrzyżowaniu, no cóż masz takie prawo. Ja uważam że to skrzyżowanie jest proste do jazdy i nie muszą wszędzie występowac strzałki kierunkowe do zawracania czy skręcania. Jeśli zawracanie w tym miejscu jest niebezpieczne, a tak dużo samochodów tam zawraca to ile było kolizji ? Z jaką prędkością porusza się samochód skręcający czy zawracający. Moze to jest zawrotna prędkość 20km/h a może jeszcze większa 25km/h ? Jakie są skutki zderzenia, a wzasadzie otarcia samochodu przy takich prędkościach ? Projektanci są ludźmi, pracują według procedur ale popełniają też błedy, czy odniesiesz się do dwóch przykładów sygnalizacji przedstawionych w poprzednim poście (puławska/geodetów i huta). Znam też wiele innych przykładów podobnych oznakowań. Był tu też wątek o oznakowaniu przy innym rondzie gdzie strzałki prosto nagle znikały i zostały tylko w lewo. Czy to było logiczne i bezpieczne, jak w taki sposób byś się zachował gdybyś takie oznakowanie spotkał. Wracając do rzeczonego skrzyżowania, swiatła są wyłączone lub pracują w trybie awaryjnym i już można bezpiecznie zawracać bo nie ma zakazu. Skrzyżowanie nagle staje się bezpieczne dla zawracania. Czy to nie paradoks. W zalezności od tego czy jest prąd czy nie, jest inna organizacja ruchu ! To jest dopiero niebezpieczne i oczywiście projekt jest bezbłędny a projektant nieomylny. Co do twoich miszczow ( swoją drogą co to za słowo), to zawsze można dać taki przykład jaki pasuje. Dam ci inny związany z tym skrzyzowaniem: światła migają na pomaranczowo, podjeżdżam od Warszawy chcę zawrócić i mogę zgodnie z prawem. W momencie gdy wjeżdżam za sygnalizator sygnalizacja zaczyna działać, po kilku tygodniach dostaję mandat. (monitoring mnie złapał). Powinienem zapłacić czy nie ?
Pytając o przepisy skompromitowałeś się, czy nie potrafisz przejechać przez zkrzyżowanie, skręcić w prawo czy w lewo jeśli nie ma świateł lub znaków określających pierwszeństwo ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.tvn.pl)
Data: 04 wrz 2013 - 10:28:00

Wczoraj po południu skręcałam w Mirkowską, jadąc od Wawy i pani, zawracając kilka aut przede mną spowodowałaby kolizję z autem wyjeżdżającym z Mirkowskiej na Warszawę. Takie sytuacje widzę kilka razy w tygodniu, a sama miałabym też kilka razy spotkanie z autem przede mną, które ruszało ze świateł i nagle hamowało, żeby móc się złożyć przy zawracaniu. Tak mnie to wkurza....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-04 10:28 przez winiara.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 wrz 2013 - 10:50:47

Sytuacja z kolizją samochodu zawracającego z tym skręcającym z Mirkowskiej jest możliwa tylko wtedy gdy na sygnalizatorze na Mirkowskiej pali się zielona strzałka. Niezależnie czy ktoś łamie przepisy zawracając czy nie, to przy zielonej strzałce należy mu ustąpić pierwszeństwa.


[www.auto-swiat.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.tvn.pl)
Data: 04 wrz 2013 - 12:14:20

Tylko, że jakby nie zawracał, to skręcający mógłby spokojnie skręcić, do czego warunkowo jest uprawniony dzięki zielonej strzałce, a nie czekać aż łamiący przepis sobie zawróci. Z drugiej strony patrząc, każdy kierowca - tak mi się wydaje - wie o co chodzi z zieloną strzałką, a pewnie też nadużywa widząc ją kiedy jej nie masmiling smiley
I tak można w kółko...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: PilznerPilzner (89.174.58.---)
Data: 04 wrz 2013 - 14:41:19

Nie ma co nawet wdawać sie w dyskusję na temat "rozsądnego" łamania przepisów.
Dla jednego "rozsądne" będzie przeproczenie prędkości o 10km/h, a dla drugiego nawet o 50km/h. Jeden "tylko rozsądnie" zawróci gdy sygnalizator S-3 będzie wyświetlał dopuszczalny kierunek jazdy w lewo, inny "rozsądnie" przejedzie na czerwonym, no bo przecież nic nie jedzie albo jest jeszcze daleko... I dlatego na naszych drogach każdy jeżdzi jak chce, no bo każdy sam reguluje sobie granice tego rozsądku.
Co ciekawe, Ci wszyscy "rozsądni" dziwnie miękną podczas kontroli drogowej i jakoś nie używają argumentów, którymi na ogół operują!

Przy takim podejściu, to Skandynawii pod względem drogowym u nas długo nie będzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 wrz 2013 - 21:40:33


Tomasz Zymer
Na skrzyżowaniu MIrkowskiej/Saneczkowej z Warszawską jest kamera monitoringu Straży Miejskiej. Gdyby strażnicy mieli ochotę i wiedzę, że łamane są przepisy ruchu drogowego, mogliby przekazywać dane z monitoringu drogówce. Straże gminne nie mogą karać za wykroczenia na podstawie zapisów z monitoringu miejskiego, ale mogą przekazać ten materiał policji (opinia Prokuratora Generalnego: [www.wprost.pl] )..
No właśnie , w tym ambaras by strażnicy nie tylko dbali o budzet miasta/gminy i karali działkarzy za sprzedawane truskawki bez opłaty placowej czy jakiejś tam innej a również byli doksztalcani i dbali o bezpieczenstwo na mieście i gminie


Tomasz Zymer
Jeśli zatem na tym skrzyżowaniu zawraca codziennie co najmniej kilkadziesiąt pojazdów i nikt jeszcze nie dostał za to mandatu (z mojej wiedzy nasza Straż w ogóle nie przekazuje danych o wykroczeniach drogowych), a policjanta widziano tam po raz ostatni za niepamiętnych czasów, to sprawa sprowadza się wyłącznie do przestrzegania zasad zdrowego rozsądku i odpowiednio wykształconej wyobraźni kierowców, ponieważ na egzekwowanie prawa nie ma co liczyć.
Ostatnio rano koło 7.00 policja parkując koło salonu Dyszkiwicza wlepiała mandaty kierowcom , wykonującym cwany objazd ronda przy Borowej polegający jazdą z Borowej na wprost a następnie wykonując szybki skręt na zebrze wjeżdzała na pas skręcający na Warszawską


Arkadio
Jak widzę kolego "and" jesteś zwolennikiem bardzo głebokiej regulacji, opartej na systemie nakazowo-zakazowym. Jeśli uważasz że istniejące przepisy ogólne nie potrafią uregulowac kwestii zawracania na takim skrzyżowaniu, no cóż masz takie prawo.
By wykluczyć niebezpieczne sytuacje na drodze , należy ponieśc jakies ofiary


Arkadio
Ja uważam że to skrzyżowanie jest proste do jazdy i nie muszą wszędzie występowac strzałki kierunkowe do zawracania czy skręcania.
Przecież sygnalizacja tam jest od niedawna i powstała tylko po to, by zapewnić BEZPIECZNE wykonywanie manewru skętu , tak z Warszawskiej w Mirkowską jak i odwrotnie , nie wspominająć już skrętu z Saneczkowej w kierunku Warszawy . Jak zapewne pamiętasz , manewr ten na tym skrzyzowaniu kiedyś był dużym osiągnięciem , z powodu potwornego korka i blokujących na srodku skrzyżowania właczenie sie do ruchu tym z bocznych ulic


Arkadio
Jeśli zawracanie w tym miejscu jest niebezpieczne, a tak dużo samochodów tam zawraca to ile było kolizji ? Z jaką prędkością porusza się samochód skręcający czy zawracający. Moze to jest zawrotna prędkość 20km/h a może jeszcze większa 25km/h ?
może to i nie duża prędkosć ale uszkodzenia pojazdu też potrafią być duże


Arkadio
Jakie są skutki zderzenia, a wzasadzie otarcia samochodu przy takich prędkościach ?
to zalezy , jak i gdzie nastapi uderzenie ,jakiś czas temu w warszawie koleś zagadał sie przez telefon i uderzył we mnie ( gdy zawracałem , manewr dozwolony ), jego auto uszkodzone u mnie tylko popękany zderzak , inne skutki , ktore akurat dziwnym trafem omijamy , wystąpią u ludzi , cwiczyłeś kiedyś ( nie na komputerze ) zderzenie na symulatorach dostepnych w szkołach doskonalenia jazdy ?polecam , zdziwisz sie jaka bedzie moc szarpnięcia przy 10km/h


Arkadio
Był tu też wątek o oznakowaniu przy innym rondzie gdzie strzałki prosto nagle znikały i zostały tylko w lewo. Czy to było logiczne i bezpieczne, jak w taki sposób byś się zachował gdybyś takie oznakowanie spotkał.
czynnik ludzki , malarze sie pomylili oznakowanie jest już poprawione , o ile dobrze zauważyłem


Arkadio
Co do twoich miszczow ( swoją drogą co to za słowo), to zawsze można dać taki przykład jaki pasuje
Co za słowo ? zapożyczone z Kabaretu TEY, określające osoby ktorym sie wydaje że sa tymi którymi na pewno nie są

.

Arkadio
Dam ci inny związany z tym skrzyzowaniem: światła migają na pomaranczowo, podjeżdżam od Warszawy chcę zawrócić i mogę zgodnie z prawem. W momencie gdy wjeżdżam za sygnalizator sygnalizacja zaczyna działać, po kilku tygodniach dostaję mandat. (monitoring mnie złapał). Powinienem zapłacić czy nie ?
Tak sie składa ze sygnalizacja sterowana jest przez sterownik PLC lub PC a ten rejestruje wszystkie zdarzenia zwiazane z jego trybem pracy , Wystarczy że zapiszesz / zapamiętasz sobie czas i miejsce i broniąc sie w sądzie wygrasz sprawe ( czasy stycznikarni w układach sterowania ruchem to już archaik)


.

Arkadio
Pytając o przepisy skompromitowałeś się,
Czyżby ? tylko osoba głupia , nie zadaje pytań , przepisy ciągle sie zmieniają , Nie znasz przysłowia Kto pyta nie bładzi ?


.

Arkadio
czy nie potrafisz przejechać przez zkrzyżowanie, skręcić w prawo czy w lewo jeśli nie ma świateł lub znaków określających pierwszeństwo ?
Och nie ! odkryłes moją najwięszą skrywaną od lat tajemnicę , ale zapewne by ją odkryć musiałeś jechać za mną w kierunku Góry Kalwarii i by skecić do Debowki pojechać do ronda w G K by tam zawrócić i miec łatwy skret w prawo tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 05 wrz 2013 - 22:33:43


and

No właśnie , w tym ambaras by strażnicy nie tylko dbali o budzet miasta/gminy i karali działkarzy za sprzedawane truskawki bez opłaty placowej czy jakiejś tam innej a również byli doksztalcani i dbali o bezpieczenstwo na mieście i gminie

Straż miejska mie powinna mieć zdublowanych zadań z policją i innymi służbami, niech się zajmuje porządkiem: pijaczkami, truskawkami, spacerami po parku, zbieraniem papierków itp.


Tomasz Zymer
Jeśli zatem na tym skrzyżowaniu zawraca codziennie co najmniej kilkadziesiąt pojazdów i nikt jeszcze nie dostał za to mandatu (z mojej wiedzy nasza Straż w ogóle nie przekazuje danych o wykroczeniach drogowych), a policjanta widziano tam po raz ostatni za niepamiętnych czasów, to sprawa sprowadza się wyłącznie do przestrzegania zasad zdrowego rozsądku i odpowiednio wykształconej wyobraźni kierowców, ponieważ na egzekwowanie prawa nie ma co liczyć.
Ostatnio rano koło 7.00 policja parkując koło salonu Dyszkiwicza wlepiała mandaty kierowcom , wykonującym cwany objazd ronda przy Borowej polegający jazdą z Borowej na wprost a następnie wykonując szybki skręt na zebrze wjeżdzała na pas skręcający na Warszawską

Też to widziałem, nikogo nie zatrzymali mimo kilku samochodów które tam skrecały. Wlepić mandatów nie mogli, bo tam jest linia przerywana i można zawracać, a po drugie nawet jeśli ktoś przejechał po obszarze wyłączonym to byli zbyt daleko by można to było prawidłowo ocenić.

Arkadio
Jak widzę kolego "and" jesteś zwolennikiem bardzo głebokiej regulacji, opartej na systemie nakazowo-zakazowym. Jeśli uważasz że istniejące przepisy ogólne nie potrafią uregulowac kwestii zawracania na takim skrzyżowaniu, no cóż masz takie prawo.
By wykluczyć niebezpieczne sytuacje na drodze , należy ponieśc jakies ofiary

"Ofiary" tak, ale w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem. W Polsce stawia się za dużo znaków na drogach, taka sytuacja prowadzi do zmniejszania bezpieczeństwa na drodze, Przy pewnej ilości sygnałów (znaki , sygnalizacji) przestajesz już dostrzegać nowe. Byłeś samochodem w krajach tzw "starej" Europy, jeśli bedziesz to porównaj to bałaganem który my mamy przy drogach. Do tego dochodzą reklamy np droga Lesznowola - Piaseczno, skrzyżowanie na Bobrowiec. Za sygnalizatorem jest widoczna wielka tablica diodowa świecąca na przemian czerwony zielony. Za dużo znaków, za dużo sygnalizatorów i totalny burdel reklamowy na poboczach.
A najbezpieczniejsze są skrzyżowania równorzędne i ronda bez świateł.


Arkadio
Ja uważam że to skrzyżowanie jest proste do jazdy i nie muszą wszędzie występowac strzałki kierunkowe do zawracania czy skręcania.
Przecież sygnalizacja tam jest od niedawna i powstała tylko po to, by zapewnić BEZPIECZNE wykonywanie manewru skętu , tak z Warszawskiej w Mirkowską jak i odwrotnie , nie wspominająć już skrętu z Saneczkowej w kierunku Warszawy . Jak zapewne pamiętasz , manewr ten na tym skrzyzowaniu kiedyś był dużym osiągnięciem , z powodu potwornego korka i blokujących na srodku skrzyżowania właczenie sie do ruchu tym z bocznych ulic

Tak pamiętam, mieszkałem na Mirkowie i uważam że skręt w prawo na Warszawską i później w lewo na Mirkowską nie był takim heroicznym wyczynem jak opisujesz , trzeba było troche postać.

Arkadio
Jeśli zawracanie w tym miejscu jest niebezpieczne, a tak dużo samochodów tam zawraca to ile było kolizji ? Z jaką prędkością porusza się samochód skręcający czy zawracający. Moze to jest zawrotna prędkość 20km/h a może jeszcze większa 25km/h ?
może to i nie duża prędkosć ale uszkodzenia pojazdu też potrafią być duże


Arkadio
Jakie są skutki zderzenia, a wzasadzie otarcia samochodu przy takich prędkościach ?
to zalezy , jak i gdzie nastapi uderzenie ,jakiś czas temu w warszawie koleś zagadał sie przez telefon i uderzył we mnie ( gdy zawracałem , manewr dozwolony ), jego auto uszkodzone u mnie tylko popękany zderzak , inne skutki , ktore akurat dziwnym trafem omijamy , wystąpią u ludzi , cwiczyłeś kiedyś ( nie na komputerze ) zderzenie na symulatorach dostepnych w szkołach doskonalenia jazdy ?polecam , zdziwisz sie jaka bedzie moc szarpnięcia przy 10km/h

Rozbiłem samochód na wymuszaczu lewoskretu ze znacznie większą prędkością (dozwoloną) więc się nie zdziwię


Arkadio
Był tu też wątek o oznakowaniu przy innym rondzie gdzie strzałki prosto nagle znikały i zostały tylko w lewo. Czy to było logiczne i bezpieczne, jak w taki sposób byś się zachował gdybyś takie oznakowanie spotkał.
czynnik ludzki , malarze sie pomylili oznakowanie jest już poprawione , o ile dobrze zauważyłem

Tak samo projektant może sie pomylić.

.

Arkadio
Dam ci inny związany z tym skrzyzowaniem: światła migają na pomaranczowo, podjeżdżam od Warszawy chcę zawrócić i mogę zgodnie z prawem. W momencie gdy wjeżdżam za sygnalizator sygnalizacja zaczyna działać, po kilku tygodniach dostaję mandat. (monitoring mnie złapał). Powinienem zapłacić czy nie ?
Tak sie składa ze sygnalizacja sterowana jest przez sterownik PLC lub PC a ten rejestruje wszystkie zdarzenia zwiazane z jego trybem pracy , Wystarczy że zapiszesz / zapamiętasz sobie czas i miejsce i broniąc sie w sądzie wygrasz sprawe ( czasy stycznikarni w układach sterowania ruchem to już archaik)

Stawiasz świat do góry nogami, to nie ja mam udowadniać swoją niewinność, tylko sąd musi udowodnić moją winę,

.

Arkadio
Pytając o przepisy skompromitowałeś się,
Czyżby ? tylko osoba głupia , nie zadaje pytań , przepisy ciągle sie zmieniają , Nie znasz przysłowia Kto pyta nie bładzi ?

Jeśli jesteś kierowcą to masz obowiązek znać aktualne PoRD a pytać to można o drogę. Już to widzę oczyma wyobraźni : sławne skrzyżowanie w Dębówce, ja za tobą zatrzymujesz się i pytasz mnie co zrobić żeby skęcić w lewo smiling smiley

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 wrz 2013 - 18:14:53


Arkadio


Straż miejska mie powinna mieć zdublowanych zadań z policją i innymi służbami, niech się zajmuje porządkiem: pijaczkami, truskawkami, spacerami po parku, zbieraniem papierków itp..
Straż miejska nie jest od zbierania papierków , tym zajmują sie inne służby , także nie ma nic do spaceru po parku czy okolicy



Arkadio
Też to widziałem, nikogo nie zatrzymali mimo kilku samochodów które tam skrecały. Wlepić mandatów nie mogli, bo tam jest linia przerywana i można zawracać, a po drugie nawet jeśli ktoś przejechał po obszarze wyłączonym to byli zbyt daleko by można to było prawidłowo ocenić..
Rozumiem że spędzileś tam więcej czasu skoro wiesz na pewno że nikogo tam nie zatrzymano , ja widziałem oraz słyszalem na CB co innego , poza tym samochody zawracały nie na lini przerywanej tylko na wysepce , co jak za pewne wiesz ; nie jest dozwolone


Arkadio
"Ofiary" tak, ale w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem. W Polsce stawia się za dużo znaków na drogach, taka sytuacja prowadzi do zmniejszania bezpieczeństwa na drodze, Przy pewnej ilości sygnałów (znaki , sygnalizacji) przestajesz już dostrzegać nowe. Byłeś samochodem w krajach tzw "starej" Europy, jeśli bedziesz to porównaj to bałaganem który my mamy przy drogach. Do tego dochodzą reklamy np droga Lesznowola - Piaseczno, skrzyżowanie na Bobrowiec. Za sygnalizatorem jest widoczna wielka tablica diodowa świecąca na przemian czerwony zielony. Za dużo znaków, za dużo sygnalizatorów i totalny burdel reklamowy na poboczach..

To że panuje totalny bałagan na obrzeżach dróg to już sprawa włąscicierla terenu i zarządcy drogi , zresztą nie jest to tematem tego wątku

Arkadio
A najbezpieczniejsze są skrzyżowania równorzędne i ronda bez świateł..
Z tym , niestety się zgadzam




Arkadio
Tak pamiętam, mieszkałem na Mirkowie i uważam że skręt w prawo na Warszawską i później w lewo na Mirkowską nie był takim heroicznym wyczynem jak opisujesz , trzeba było troche postać.
" Troche " to termin czasowy zbyt luźny , dla jednego to bedzie 5 min dla drugiego15,





Arkadio

Tak samo projektant może sie pomylić.
Proponuje wysłac pismo do projektanta z wnioskiem o poprawienie projektu , oraz podobne pismo wyslać do policji by przetestowała to skrzyżowanie

.

and
Tak sie składa ze sygnalizacja sterowana jest przez sterownik PLC lub PC a ten rejestruje wszystkie zdarzenia zwiazane z jego trybem pracy , Wystarczy że zapiszesz / zapamiętasz sobie czas i miejsce i broniąc sie w sądzie wygrasz sprawe ( czasy stycznikarni w układach sterowania ruchem to już archaik)


Arkadio
Stawiasz świat do góry nogami, to nie ja mam udowadniać swoją niewinność, tylko sąd musi udowodnić moją winę,
w dzisiejszych czasach, niestety to podejrzany musi udowodnić swoją niewiność , przykladem sa obecnie wystawiane mandaty przez ITD, bez dowodu winy ( zdjęcia)




Arkadio
Jeśli jesteś kierowcą to masz obowiązek znać aktualne PoRD a pytać to można o drogę.
w moim wątku , gdzie krytykuje łamanie zasad ruchu drogowego , mnie piszesz o obowiązku znajomosci tych zasad a nie innych którzy są na bakier z tymi zasadami ? dobre , to sie nadaje do kabaretu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2013 - 11:16:21


Tomasz Zymer
Na skrzyżowaniu MIrkowskiej/Saneczkowej z Warszawską jest kamera monitoringu Straży Miejskiej. Gdyby strażnicy mieli ochotę i wiedzę, że łamane są przepisy ruchu drogowego, mogliby przekazywać dane z monitoringu drogówce.

SM w polsce jest od opieprzania się i złodziejstwa smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2013 - 20:45:03


Barta Damian


SM w polsce jest od opieprzania się i złodziejstwa smiling smiley

A jakieś dowody? Mówię o złodziejskim procederze tej formacji w Polsce.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-10 20:46 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2013 - 22:37:59


AK

Barta Damian


SM w polsce jest od opieprzania się i złodziejstwa smiling smiley

A jakieś dowody? Mówię o złodziejskim procederze tej formacji w Polsce.

Dowody w polsce? są ich miliony ale zapodam kilka:
najpopularniejszy to chyba okradanie obywateli z ich pieniedzy poprzez kretynskie umieszczanie fotoradarów (ukrywanie ich, ustawianie niezgodnie z instrukcją np pod złym kątem lub z metalowymi obiektami w tle działania, brak ostrzeżenia uwaga kontrola radarowa) Tu polecam sławny juz kanał na yt [www.youtube.com] na którym można policzyć setki takich kontroli mających na celu nie poprawę bezpieczeństwa a okradanie kierowców w celu poprawienia budżetu gminy / miasta.
Następna rzecz jeżdżenie służbowymi samochodami w celach prywatnych np do sklepu po fajeczki , zakupy czego świadkiem byłem sam ale w razie potrzeby film: [www.youtube.com] Jest to okradanie obywateli z ich pieniędzy poprzez marnowanie benzyny. Pominę już wielokrotne parkowanie i stanie godzinami na włączonym silniku żeby np sobie podgrzać w samochodzie a zabraniaja tego przepisy.
Jak więcej przykładów potrzeba to służę tylko że to temat o czym innym więc się robi mały spam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-10 22:39 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 11 wrz 2013 - 10:13:01

SM dba o bezpieczeństwo:
wtorek godizna 17.3?, Konstancin-Jeziorna, ulica Gąsiorowskiego, rowerzysta jedzie pod prąd, naprzeciwko zmotoryzowany patrol SM, zero reakcji, po chwili drugi, reakcja SM ta sama.

Pozdrawiam ślepo wierzących we wszystko co usłyszą na CB zobaczą w TV i przeczytaja w gazecie oraz życzę przebudzenia ze śpiączki.
Żeby było w temacie o ruchu drogowym coś o znakach oraz co zrobić żeby zyskać popularność i za czyje pieniądze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 wrz 2013 - 15:03:14

Koperty dla niepełnosprawnych / szczególnie tych na wózkach / musżą być większe. Nie rozumieją tego Ci, którzy nie mają bliskich niepenłosprawnych na wózkach. Kto tego nie rozumie, niech przetestuje sam parkowanie przy pomocy wożka, może wtedy przejrzy na oczy.

Działania naszej straży są daleko odbiegające od zakresu ich działań i oczekiwań społecznych.
Ciągle powtarzam, działanie straży zależy o przełożonych / głównie Burmistrza / , którzy określają ich zadania i rozliczają ich z wykonawstwa tych zadań.
Na / chyba ostatniej / Komisji Uzdrowiskowej jej Przewodniczący powiedział, że społeczeństwo nasze uważa, że straż nic nie robi. Zaprotestował Burmistrz. Ja uważam że p. Skowroński miał jednak rację. Najgorsze jest to, że nikt i nic w tej sprawie nadal nie robi.
Od wielu lat w sprawie straży panuje marazm. Trochę dziwne, że społeczeństwo jest raczej bierne w ocenie tego zjawiska w naszym mieście i nie żąda radykalnych zmian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2013 - 21:11:04


Barta Damian

AK

Barta Damian


SM w polsce jest od opieprzania się i złodziejstwa smiling smiley

A jakieś dowody? Mówię o złodziejskim procederze tej formacji w Polsce.

Dowody w polsce? są ich miliony ale zapodam kilka:
najpopularniejszy to chyba okradanie obywateli z ich pieniedzy poprzez kretynskie umieszczanie fotoradarów (ukrywanie ich, ustawianie niezgodnie z instrukcją np pod złym kątem lub z metalowymi obiektami w tle działania, brak ostrzeżenia uwaga kontrola radarowa) Tu polecam sławny juz kanał na yt [www.youtube.com] na którym można policzyć setki takich kontroli mających na celu nie poprawę bezpieczeństwa a okradanie kierowców w celu poprawienia budżetu gminy / miasta.
Następna rzecz jeżdżenie służbowymi samochodami w celach prywatnych np do sklepu po fajeczki , zakupy czego świadkiem byłem sam ale w razie potrzeby film: [www.youtube.com] Jest to okradanie obywateli z ich pieniędzy poprzez marnowanie benzyny. Pominę już wielokrotne parkowanie i stanie godzinami na włączonym silniku żeby np sobie podgrzać w samochodzie a zabraniaja tego przepisy.
Jak więcej przykładów potrzeba to służę tylko że to temat o czym innym więc się robi mały spam


Młody człowieku, mam prośbę, jak piszesz o Polsce to stosuj wielką literę. Po drugie, co mnie radar obchodzi jeżeli nie łamię przepisów, a jak złamię, to i bardzo dobrze, że pieniądze mogą iść na wspólne cele danej gminy. Po trzecie, pozostałe przypadki opisu "złodziejstwa" nie są li tylko charakterystyczne dla SM - podobnych przypadków świadkiem byłem w odniesieniu do ...... straży pożarnej.

Często tutaj różni forumowicze mówią - masz dowody łamania prawa, zgłoś do prokuratora. Generalizowanie, zawsze i wszędzie krzywdzi ludzii. Najsłabszym ogniwem KAŻDEJ organizacji jest ................. człowiek właśnie i jego ułomności.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 12 wrz 2013 - 08:48:20


Obserwator2
Koperty dla niepełnosprawnych / szczególnie tych na wózkach / musżą być większe. Nie rozumieją tego Ci, którzy nie mają bliskich niepenłosprawnych na wózkach. Kto tego nie rozumie, niech przetestuje sam parkowanie przy pomocy wożka, może wtedy przejrzy na oczy.
Mam kolegę jeździ na wózku, samodzielnie do samochodu nie wsiądzie, trzeba go porządnie wspomóc, jeździ też ze mną, więc wiem co mówię, a ty chyba jesteś teoretykiem skoro uważasz że koperty powinny mieć 7 m szerfokości. Ale ten artykuł był nie o tym, jeśli nie zrozumiałeś to twoja sprawa, możesz przeczytać jeszcze raz, albo spytaj kogoś inteligentniejszego

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (217.153.87.---)
Data: 13 wrz 2013 - 14:04:17

"w dzisiejszych czasach, niestety to podejrzany musi udowodnić swoją niewiność , przykladem sa obecnie wystawiane mandaty przez ITD, bez dowodu winy ( zdjęcia)"

to zdjęcie delikwenta cyknięte z fotoradaru nie jest dowodem? pierwsze słyszę. ciekawe, co wg autora tego poglądu byłoby dowodem - chyba tylko przyznanie się kierowcy. wiadomo, confessio est regina probationum grinning smiley tylko musimy jeszcze dopuścić hmmm przekonywanie do przyznania się czyli poczciwe tortury....

mam prawo zapieprzać stówą po mieście i niech mi co udowodniągrinning smiley jeszcze jeden "kierowca nieprzeciętny"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 wrz 2013 - 20:13:19

Tu jest ciekawy wyrok na kierowce , ktory choć miał pierwszenstwo (i zapewnie nie był kretynem oraz wg siebie jechał z rozsadkiem ) jest winny śmierci innych uczestników wypadki , na szczęście było to w Wawie [warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 wrz 2013 - 20:24:55

i bardzo dobrze, że kara nie jest zawieszona - to i tak za łagodna kara dla takich bezmyślnych baranów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sygnalizacja świetlna i strzałka w lewo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 16 wrz 2013 - 13:41:35


Leki

to zdjęcie delikwenta cyknięte z fotoradaru nie jest dowodem? pierwsze słyszę. ciekawe, co wg autora tego poglądu byłoby dowodem - chyba tylko przyznanie się kierowcy. wiadomo, confessio est regina probationum grinning smiley tylko musimy jeszcze dopuścić hmmm przekonywanie do przyznania się czyli poczciwe tortury....

Moim zarejestrowanym tylko i wyłącznie na mnie samochodem regularnie jeździ jeszcze jedna osoba. Otrzymując po kilku tygodniach mandat bez dowodu (zdjęcia) nie mogę się przynać do winy ani nie udowodnic swojej niewinności. Jeśli ja prowadziłem to się przyznam się, zapłacę i dostanę punkty, ale dlaczego mam się przyznawać skoro nie wiem kto prowadził ? Hipokryzją też jest możliwość mandatu bez punktów (wyższego niż z punktami). Przyjmę mandat, ale nie w ciemno. Udowodnienie swoje niewinności przez proces sądowy ? Panowie bez przesady, sąd ma się zajmować poważniejszymi sprawami, a nie kradzieżą za chleba, czy przekroczeniem prędkości. Wystarczyłoby dodać to zdjęcie do listu z mandatem, czy to takie trudne ? Ile mniej pracy miałyby sądy.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.