Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 17 wrz 2013 - 13:56:10

Ale podobno u nas się nie uda. Trzeba zebrać sponsorów jakichś, organizacją się zająć,,,, a naprawdę piękny motyw na promocję sportu, biegania, czy też walorów uzdrowiskowych czy krajobrazowych naszego miasteczka... i mniejsi dawali radę... np. Podkowa Leśna (Podkowiańska Dycha) czy Brwinów (Bieg Sobótkowy) .... więksi też, byłem w Legionowie (Legionowska Dycha) czy też w najbliższą sobotę Grójecki Bieg Uliczny..... Nie trzeba nam tu przecież "Biegnij Konstancinie-Jeziorno" i 10k ludzi, wystarczy biegaczy 300-500 i świetna impreza mogłaby być.

No dobra, pomarzyłem, czas pobiegać grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 17 wrz 2013 - 14:59:52

A moze dodatkowy dystans do Biegu Niepodlegosci ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: majkelmajkel (217.153.76.---)
Data: 19 wrz 2013 - 11:02:41

Popieram!
Może taka traska?
Trochę zakręcona ale start i meta w na prostej w parku.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 11:03 przez majkel.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 19 wrz 2013 - 11:37:40

Bardzo fajna trasa doskonały pomysł, można poszukać sponsora, jakoś fajnie nazwać bieg i mamy imprezę promującą fajne zakątki naszego miasta. Jeśli by coś fajnego powstało można zaprosić znanych sportowców. Właśnie kończę film z imprezy lekkoatletycznej, której organizatorem jest były znany olimpijczyk, w przyszłym tygodniu mam z nim spotkanie mogę pogadać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 19 wrz 2013 - 13:53:23

Moim zdaniem to kapitalny i w sumie naturalny pomysł, na który jeszcze nikt nie wpadł i go nie zrealizował.... Jedyne Uzdrowisko na Mazowszu powinno mieć swój bieg, który wpisał by się w kanon biegowy na mapie Mazowsza przy dobrej promocji może i Polski. Trzeba by pomysł zakiełkował u Burmistrza, który razem z urzędnikami usiądzie i pomyśli jak to zrobić. Trzeba oszacować koszty, wybrać dobry termin, który nie koliduje z innymi biegami (przynajmniej na Mazowszu) i wprowadzić taką imprezę na stałe na kalendarza. Sponsorzy mogą być lokalni lub np: spróbować z PKO bp, które promuje i sponsoruje bieganie. Dystanse mogą być dwa 5 i 10km lub jeden - 10km. Trasa do ustalenia ale na pewno park zdrojowy, brzeg Jeziorki, imberfall i ja chyba byłbym za zahaczeniem Obór jako kolebki. Przy dystansie 10km jest to wykonalne.

Panie Burmistrzu, do dzieła!

P.s.
Tyle myślimy o promocji naszej gminy a jest tyle gotowych pomysłów, które tylko trzeba wdrożyć. Nie zawsze wymaga to milionów złotych, czasem wystarczą dobre chęci, organizacja i konsekwencja.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 13:54 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 wrz 2013 - 23:52:31

Jak się ma zwyczaj działać 'na siedząco' to ciężko jest myśleć o promocji poprzez sport...ale...nadzieja umiera ostatnia....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 wrz 2013 - 08:17:18

Na razie biegam 6 km najwyżej ale może do przyszłego roku się poprawi. Fajny byłby taki bieg na wiosnę, może przy okazji Dni Konstancina? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: majkelmajkel (217.153.76.---)
Data: 20 wrz 2013 - 10:22:02

Albo taka traska. 5km dwie pętle.
Bez konieczności zamykania głównych ulic, łatwiej zorganizować.
Chociaż podobno łatwiej zamknąć pół Warszawy niż zorganizować bieg w lesie albo w parku ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 wrz 2013 - 10:25:49


jacekkk
Bardzo fajna trasa doskonały pomysł, można poszukać sponsora, jakoś fajnie nazwać bieg i mamy imprezę promującą fajne zakątki naszego miasta. Jeśli by coś fajnego powstało można zaprosić znanych sportowców. Właśnie kończę film z imprezy lekkoatletycznej, której organizatorem jest były znany olimpijczyk, w przyszłym tygodniu mam z nim spotkanie mogę pogadać.

Może filmik jak ten na EURO 2012 zrealizowany przez b. stołeczny wydział promocji - o facecie, który ganiał dziewczynę po mieście >grinning smiley< i wybrany jako promujący Warszawę przez nasz a krajankę, kosztował niewielkie pół mln.zł spinning smiley sticking its tongue out

OK! koniec żartów, teraz na poważnie:

biega Tomasz Lis - choć to są maratony, nie krótki bieg uzdrowiskowy (choć czemu nie maraton?), ale może jako mieszkaniec Kcina zechciałby wesprzeć taka inicjatywę.

Może bieg dookoła gminy (ile to może być km?)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 20 wrz 2013 - 11:28:22

Relacja z VIII Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych ? Warszawa 01.09.2013. Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. Ambasadorem tej imprezy jest olimpijczyk Marian Woronin twórca ?Czwartków Lekkoatletycznych? kuźni talentów i przyszłych olimpijczyków. Ciekawostką jest, że najwięcej młodzieży uczestniczącej w czwartkach to dzieci z małych miast

Film, jaki miałem przyjemność zrealizować
[www.youtube.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 11:30 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 20 wrz 2013 - 22:59:26

Pomysł już był, niestety władze sportowe gminy odniosły się odmownie, jak słyszałem ;) roboty sporo, trzeba rozmawiać ze sponsorami...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 20 wrz 2013 - 23:24:37

To może zebrać grupę pasjonatów i zrobimy coś samemu. Roboty nie jest tak wiele, myślę, że na wiosnę może to wypalić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 wrz 2013 - 12:55:46

Poziom zainteresowania i wsparcia takich imprez przez władze gminy dobrze widać na przykładzie Biegu Papieskiego. Test za dwa tygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 01 gru 2013 - 17:57:03

Jest trochę chętnych do wspólnego biegania, czyli może ta Dycha Uzdrowiskowa na wiosnę?

[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dycha Uzdrowiskowa marzy mi się...
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2013 - 19:00:21

Na marginesie pomysłu zorganizowania kolejnego biegu i nie zajmując jakiegokolwiek w tym względzie stanowiska ,pozwolę sobie proapagatorom biegania zarówno tym praktycznie biegającym jak i tym tylko piszącym i dyskutującym o bieganiu / szczególnie tym "niedawno" urodzonym" / , uświadomić pewien fakt historyczny .Powszechnie wiadomo że " Ojcem Chrzestnym" polskiego biegania / NIEKOMERCYJNEGO !!!!!! bez celebrytów , transparentów i reklam , napisów !!!!! / był Tomasz Hopfer. Wiele imprez ,nie tylko biegowych w kraju a także ulic nosi jego nazwę. Rodzinnie p.Tomasz był związany z Naszym terenem a nawet w okresie okupacji tu mieszkał. Tu też mieszkają jego Przyjaciele z okresu Jego , budzącej powszechny szacunek , działalności telewizyjnej / Studio 2 ,Studio Sport /.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.