od 4.do 10.października Światowy Tydzień Zwierząt
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 pa¼ 2013 - 01:02:24

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) - święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (ang. World Animal Week) trwający do 10 października


źródło: [pl.wikipedia.org]


Pomyślmy o podopiecznych konstancińskiego Azylu. Jest naprawdę ciężko. Kotów przybywa, a karmy coraz mniej. Może jakąś zrzutę, na stronce azylu: [101kotow.pl] podane sa mozliwości udzielenia pomocy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-04 21:52 przez mania.

Re: 4.października Światowy Dzień Zwierząt
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 02:05:49

Święty Franciszku, szkoda mi Ciebie wśród tylu, dla których to coś głosił innym, niezrozumiałym światem jest tylko... Święty Franciszku, smutno mi, że Bóg nie mógł, czy też nie chciał więcej stworzyć takich Franciszków...

Ale mamy Papieża Franciszka, który
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 pa¼ 2013 - 10:36:54

w Rio de Janeiro celebrował mszę dla 3 milionów wiernych i... psa

[deser.pl]

Jakos nie widać, żeby ktoś psa (i na dodatek czarnego) przepędzał

Papież Franciszek i zwierzęta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 pa¼ 2013 - 10:52:09

z pierwszej homilii Papieża Franciszka w której było wiele na temat szacunku do słabszych którym należy się opieka:

"Jednakże powołanie strzeżenia nie dotyczy wyłącznie nas chrześcijan, ma wymiar przekraczający, ogólnoludzki, dotyczący wszystkich. Chodzi o opiekę nad całą rzeczywistością stworzoną, pięknem stworzenia, jak nam to mówi Księga Rodzaju i jak to nam ukazał św. Franciszek z Asyżu: to poszanowanie każdego Bożego stworzenia oraz środowiska, w którym żyjemy."

"Chciałbym prosić wszystkich tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska w dziedzinie gospodarczej, politycznej i społecznej, wszystkich mężczyzn i kobiety dobrej woli: bądźmy 'opiekunami' stworzenia, Bożego planu wypisanego w naturze, opiekunami bliźniego, środowiska. Nie pozwólmy, by znaki zniszczenia i śmierci towarzyszyły naszemu światu!"


tu podobno Papież prosi by nie zabierać matkom maleńkich jagniątek, po to żeby się "nażreć". Nie znam niestety włoskiego, ale może forumowicze znają:

[www.lapresse.it]

fragment byle jakiego tłumaczenia przez ciocie google:

"Jego zabójstwo (malutkiego baranka) na Wielkanoc nie ma podstawy w tradycji chrześcijańskiej , ale raczej ma swoje korzenie w Starym Testamencie - krwawy rytuał , w silnej sprzeczności z koncepcją Zmartwychwstania Pańskiego, które niesie ze sobą odnowę wiary i nadziei . Obrzęd nie jest konieczny w społeczeństwie naszym, już przesiąkniętym przemocą i śmiercią, jest jedynie w celu zaspokojenia interesów przemysłu spożywczego . "



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 11:08 przez mania.

Re: Ale mamy Papieża Franciszka, który
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 20:35:36

To jest MÓJ Papież

Re: 4.października Światowy Dzień Zwierząt
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 21:46:20

No, mój też, choć nie uważam się za chrześcijanina smiling smiley

Re: od 4.do 10.października Światowy Tydzień Zwierząt
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 07 pa¼ 2013 - 16:05:36

a ja serdeczne życzenia dla wszystkich zwierząt na świecie i w okolicach smiling smiley a uważam, że obecny Papież jest wspaniały, oczywiście nie dorówna nigdy JPII, ale dobrze mu z oczu patrzy

Re: od 4.do 10.października Światowy Tydzień Zwierząt
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 pa¼ 2013 - 16:12:17


Zelazna Lejdi
oczywiście nie dorówna nigdy JPII, ale dobrze mu z oczu patrzy

No nie wiem, zobaczymy jak długo uda mu sie pożyć

Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.