Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 18:36:06


mania
(...) zamiast demonstracji lepiej umówić się z Burmistrzem, pogadać (...) Machanie transparentami przerabialiśmy i nie było to lekarstwem na asfalciarnie ani na TIRy. Spokojna, rzeczowa rozmowa więcej da , niż "popisywanie się" (...) na sesji / komisji - wierz mi !

laboga, Maniusiu, to biedny burmistrz siedzi i czeka, żeby ktoś z nim porozmawiał ? Sam z siebie nie wie ani o tirach, ani o asfalciarni, ani o wykonaniu ustawy śmieciowej we własnej gminie ?! "spokojną, rzeczową rozmowę" próbowała podjąć p. Aleksandra (vide wątek śmieciowy) - ale konwersacja widać się nie kleiła, skoro skończyło się na oficjalnym piśmie moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 18:36:36


mania
Spokojna, rzeczowa rozmowa więcej da , niż "popisywanie się" (powinno byc inne słowo,ale mi się mózg zaciął) na sesji / komisji - wierz mi !

Wierz mi, Maniu, że od 3 lat spokojnie i rzeczowo staram się pełnić rolę radnego i - jak piszesz - "współgospodarza" tej gminy. Udało się nawet coś wspólnie osiągnąć w sprawach związanych ze środowiskiem - np. nie dopuścić do powstania zakładu przetwórstwa ZSEE i to mimo faktu, że Urząd w żaden sposób nie informował radnych o toczącym się dość długo postępowaniu. Udało się to osiągnąć dzięki zdecydowanej postawie mieszkańców i stowarzyszeń, złożeniu na czas stosownych wniosków, itd. Na koniec SAUR sam wycofał swój wniosek. Odnośnie innych spraw - ścieżki rowerowe, infrastruktura turystyczna, inwestycje w "zieloną" energię, "bomba zegarowa", czyli przemysłowa strefa w Mirkowie - było bardzo wiele pracy i dyskusji w Radzie, konkretnych wniosków, sugestii, nawet przedstawiałem projekty uchwał (m.in. Parku Kulturowego, Mariny i Parku Łużyckiego). Mam jednak nadal takie wrażenie, że mówił dziad do obrazu. Dlatego właśnie uważam, że Rada powinna teraz przejąć sama inicjatywę w tych dziedzinach. Ma ostatnią szansę, ostatni rok budżetowy przed zmianą ekipy władającej gminą. Będę namawiał do tego wszystkich radnych - i tych z mojego byłego tzw. klubu, i innych.


mania

TZ
Zgadaliśmy się o naszym miasteczku, on sporo pytał, a ja odpowiadałem i w miarę opowiadania jego oczy robiły się coraz bardziej okrągłe, a twarz - coraz dłuższa. Wreszcie zapytał: And there is really nothing you can do about it?
moja Babcia mówiła, że jest to s..... do własnego gniazda - jesteś wszak jako Radny współgospodarzem gminy

Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa. A skoro zyskałem sojusznika w ważnych sprawach, to znaczy, że znaleźliśmy wspólny język. Nota bene - moim "gniazdem" jest Jeziorna, nie UMiG ani stołek w Radzie Miejskiej, więc broniąc własnego miasta na pewno nie kalam swojego gniazda, co najwyżej ujawniam jakie g... chcą nam do niego wepchnąć.


mania
Mnie się wydaje, że zamiast demonstracji lepiej umówić się z Burmistrzem, pogadać - oczywiście zabrać Szweda.

Wiesz co, jestem radnym już 3 lata i coraz mniej wierzę w to, że w tej roli jestem w stanie zdziałać więcej, niż w roli lokalnego działacza społecznego. Tak czy inaczej, na demonstracje nie mam ochoty ani zdrowia. Są skuteczniejsze sposoby działania, a ja się jednak sporo przez te 3 lata nauczyłem - także o przepisach, prawie i funkcjonowaniu naszej postsowieckiej demokracji



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 18:43 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa 2013 - 19:00:56


Tomasz Zymer
[ Udało się nawet coś wspólnie osiągnąć w sprawach związanych ze środowiskiem - np. nie dopuścić do powstania zakładu przetwórstwa ZSEE

Tak, do było wiekopomne osiągnięcie...

Dzięki temu na podwórkach, w komórkach odbywa się dziki demontaż ZSEE. Szkodliwe składniki wędrują do atmosfery, do ziemi, zasilają cieki wodne. Nikt przecież nie odsysa freonu (jeszcze spotyka się stare lodówki), olej ze sprężarek PCB (polichlorobifenyl) wsiąka w podłoże, a rtęć srebrzy sie w krzakach. Gryzący dym z wypalanych kabli (związki chlorowcoorganiczne ? zawierające chlor, brom, fluor i inne pierwiastki) snuje się po uzdrowisku.

SAUR się wycofał, ponieważ Burmistrz zawojowany przez wszystkowiedzących radnych i członków stowarzyszeń - oznajmił że nie wyrazi zgody na to przedsięwzięcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 19:06:02

To "przedsięwzięcie", jeśli ktoś czytał szczegółową dokumentację złożoną przez SAUR, nie spełniało żadnych kryteriów: bezpieczeństwa technologicznego, zgodności z ustawami i ze Statutem Uzdrowiska.

Ale zgadzam się całkowicie Maniu z Tobą, że "Burmistrz [został] zawojowany przez wszystkowiedzących radnych i członków stowarzyszeń." Bez naszych działań zakład dziś zapewne już uruchamiałby działalność. Podobnie, jak niedaleko działająca inna całkowicie nieszkodliwa wytwórnia. Tyle, że poprzedni burmistrz gminy przynajmniej po fakcie starał się stworzyć wrażenie, że próbował się jej powstaniu przeciwstawić. Nie, żeby to cokolwiek pomogło. ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa 2013 - 19:24:16

No to chociaż uczulcie Strasz na tych dziadków odzyskiwaczy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 19:26:02

grinning smileyconfused smileyTyle


, że poprzedni burmistrz gminy przynajmniej po fakcie starał się stworzyć wrażenie, że próbował się jej powstaniu przeciwstawić. Nie, żeby to cokolwiek pomogło
Panie Zymer, Pan jest za poprzednim burmistrzem ? .Ciekawa sprawa bo mnie się też zmieniło .Ja za obecnym i nie jestem radnym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 pa 2013 - 19:26:51

No, staranie się stworzyć wrażenie, że się coś starało zrobić, to osiagnięcie jeszcze bardziej żałosne, niż sprawianie wrażenia, że się wie lepiej i olewanie innych.

Ale ponieważ niewiele jest w tej dziurze alternatyw, to możemy liczyć na szybki powrót radnego Skowrońskiego do władzy na najwyżzym szczeblu. I wtedy nikt nie będzie gadał, że Park albo reprezentacyjne coś, bo nie będzie o czym smiling smiley Za to będzie i na seniorów i na dożynki i na resztę igrzysk, bo to się zawsze sprawdzało.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 19:34:39


Bartek
No, staranie się stworzyć wrażenie, że się coś starało zrobić, to osiagnięcie jeszcze bardziej żałosne, niż sprawianie wrażenia, że się wie lepiej i olewanie innych.

Tak dokładnie należało zinterpretować moje zdanie na temat działań poprzedniego burmistrza.


Bartek
niewiele jest w tej dziurze alternatyw, to możemy liczyć na szybki powrót radnego Skowrońskiego do władzy na najwyżzym szczeblu

Nie, to nie jest żadna alternatywa. Mnie jednak nie interesują personalia, tylko efekty. Klimat nieistotny, ważne są rezultaty. Spokojnie mogę zagłosować na pana Jańczuka, jeśli przez ten rok ukaże realne szanse na te najistotniejsze w moim rozumieniu rezultaty - i nie mam tu na myśli kiełbaski wyborczej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 19:38 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 20:00:31



Nie, to nie jest żadna alternatywa. Mnie jednak nie interesują personalia, tylko efekty. Klimat nieistotny, ważne są rezultaty. Spokojnie mogę zagłosować na pana Jańczuka, jeśli przez ten rok ukaże realne szanse na te najistotniejsze w moim rozumieniu rezultaty - i nie mam tu na myśli kiełbaski wyborczej
Czyli cytując klasyka " jestem za ,a nawet przeciw"confused smiley Tak sie zastanawiam dlaczego wypowiedzi pana radnego coraz mniej są wiarygodne dla mnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa 2013 - 20:46:33


babet
Czyli cytując klasyka " jestem za ,a nawet przeciw"confused smiley Tak sie zastanawiam dlaczego wypowiedzi pana radnego coraz mniej są wiarygodne dla mnie

Mnie ciekawi, kto Radnym steruje? tj. rewanż za manię co nie potrafi mieć własnego zdania.


Ola
laboga, Maniusiu, to biedny burmistrz siedzi i czeka, żeby ktoś z nim porozmawiał ? Sam z siebie nie wie ani o tirach, ani o asfalciarni, ani o wykonaniu ustawy śmieciowej we własnej gminie ?!


dobry masz ogląd spraw samorządowych, jeśli tylko takie tematy warte są omówienia.

- na komisjach sesjach bywa saigon - radni sie przekrzykują, mieszkańcy też staraja sie dodać swoje - czasem trudno chwycić o co biega. Dlatego uważam, iż rzeczowa rozmowa w małym gronie może lepiej zaowocować niż pogaduszki na Świetlicowej (dla Oli na ul.Świetlicowej jest sala gdzie odbywaja sie posiedzenia RM)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 20:53 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 20:47:18

Niektórzy nie mogą zrozumieć, że można popierać sprawy i działania, a nie konkretnych ludzi. Nic na to nie poradzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 20:48:26


mania
Mnie ciekawi, kto Radnym steruje?

Rozum, obserwacja i doświadczenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa 2013 - 20:57:49


Tomasz Zymer

mania
Mnie ciekawi, kto Radnym steruje?

Rozum, obserwacja i doświadczenie.

dodam: dobre serce, które przychyliłoby nieba róznym przedsięwzięciom i naiwność która pozwala wierzyć w "szczere intencje"...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 21:09:20

Kochani - na temat - tu są śmieci ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 22:10:34


Zojka
Kochani - na temat - tu są śmieci ;-)

Właśnie moje śmieci popierają wniosek.

Wy tu o polityce, wyborach, burmistrzach ... a moje worki czują się świetnie i nadal stoją na ulicy - te brązowe z zielonym w środku. smoking smiley

ZGK olało decyzję burmistrza?tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 23:02:29

Co dokładnie ZGK robi z tymi zielonymi odpadami, które mieli zbierać doraźnie w zastępstwie za Lekaro?
Wywożą na wysypisko? Oddają jakiejś firmie do utylizacji, kompostowania? Składują na placu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 23:04 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 pa 2013 - 00:03:53

OT

babet


Nie, to nie jest żadna alternatywa. Mnie jednak nie interesują personalia, tylko efekty. Klimat nieistotny, ważne są rezultaty. Spokojnie mogę zagłosować na pana Jańczuka, jeśli przez ten rok ukaże realne szanse na te najistotniejsze w moim rozumieniu rezultaty - i nie mam tu na myśli kiełbaski wyborczej
Czyli cytując klasyka " jestem za ,a nawet przeciw"confused smiley Tak sie zastanawiam dlaczego wypowiedzi pana radnego coraz mniej są wiarygodne dla mnie

Nie "za ,a nawet przeciw" tylko zwykłe czytanie ze zrozumieniem.
Poprzedni burmistrz był zły.
Obecny jest niewiele lepszy, ale ma jeszcze rok na udowodnienie, że jest dobry. Jeżeli udowodni - znaczy można na niego głosować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa 2013 - 07:17:37



na komisjach sesjach bywa saigon - radni sie przekrzykują, mieszkańcy też staraja sie dodać swoje - czasem trudno chwycić o co biega

ciekawe, dlaczego ...smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 pa 2013 - 08:53:24

Na mojej ulicy w sektorze I worki z bio odpadami stoją już od tygodnia. Ciągle te same, nikt nic nie dokłada. Ciekawi mnie też czy ZGK zabierając je da worki na wymianę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 pa 2013 - 09:50:37


czaknoris
Co dokładnie ZGK robi z tymi zielonymi odpadami, które mieli zbierać doraźnie w zastępstwie za Lekaro?
Wywożą na wysypisko? Oddają jakiejś firmie do utylizacji, kompostowania? Składują na placu?

Wywożą do PSZOka, skąd ma zabrać Lekaro. Mieli podstawić więcej kontenerów.

ZGK worków na wymianę nie daje. Dawało Lekaro w dniu odbioru po 2 brązowe, bo tylko 2 spośród kupy worków zabierało. Nie wiem jaki będzie cd.
Lekaro ma przedstawic swoje oczekiwania - ile będzie chciało za odbiory worków ponad te dwa zapisane w SIWZ. Pozostały jeszcze dwa terminy: 6 i 20 listopada, no i wiosenne branie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.