MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 pa¼ 2013 - 10:00:44

Mam nadzieję, że do wiosny wypracują jakiś sensowny system. Ja wolałabym dopłacić nawet po 5 zł za dodatkowy worek niż główkować jak się dostać z workiem pieszo do PSZOKA.
Z moich tegorocznych obserwacji wynika , że potrzebowałabym sezonowo ok 10 worków więcej niż norma przewiduje. Da się przeżyć smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - ZGK nadal zbiera i będzie zbierać aż do skutku
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2013 - 10:14:47

Po prostu ZGK sie nie wyrobiło, bo przy niektórych posesjach były stada worków, rekordzista wystawił 30. Od dziś będą zbierać dużą smieciarką "z prasą", więc sie więcej zmieści. I szybciej pójdzie.

Zapytałam jaka jest częstotliwość sprzątania ulic - pani z działu oczyszczania powiedziała, że trzy do pięciu razy w roku eye rolling smiley.

Zapytałam czy nie należałoby powiesić/ rozesłać mieszkańcom harmonogramu zamiatania. Wtedy mieszkańcy mogliby przygotować chodniki - zn. liście i inne śmiecie zmieść na brzeg chodnika i ZGK miałoby mniej roboty, bo zwykle widzę, że panowie sprzątaja także chodniki. Pani odpowiedziała, że spróbuje ten temat przekazać kierownictwu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - ZGK nadal zbiera i będzie zbierać aż do skutku
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2013 - 14:30:11


mania
Od dziś będą zbierać dużą smieciarką "z prasą", więc sie więcej zmieści. I szybciej pójdzie.

A to ostała im się jakaś maszyna, czy wydzierżawią od kogoś? Od kogo? Własną śmieciarkę, która prasowała, wystawili na sprzedaż jak wchodziła reforma smiling smiley.
Nie wiem czy znaleźli nabywcę?



mania
Pani odpowiedziała, że spróbuje ten temat przekazać kierownictwu.

Coś "musiała" odpowiedzieć.
Na zmiany nie ma co liczyć, bo ZGK działa tak samo od wielu lat. Dlaczego teraz miałoby się coś zmienić po sugestiach mieszkańców?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2013 - 16:27:59

Będzie zajefajnie , będziemy płacic i sami sprzątać - koniec świata angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2013 - 16:44:48

jaki tam koniec świata, Zojko, raczej koniec (prawie) kadencji - już wkrótce kolejna gwiazda lokalnego managementu obieca nam ścieżki, dróżki i gruszki na wierzbach oraz reformę zgk, a także policzenie drzew liściastych w gminie (z wyłączeniem drzew exterytorialnych) drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 12:56:52

Sektor I i II.

A kiedy reszta??? gorsi sÄ… czy co?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Negocjacje z Lekaro zakończyły sie pomyslnie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2013 - 19:05:44

Lekaro odbierze wszystkie wystawione worki spod posesji - niezaleznie od ilości. We wszystkich sektorach. Ze względu na duży urodzaj liści, może to potrwać - choc mają się uwinąć jak najszybciej.

Jak nie urok, to przemarsz wojsk, starosta kwestionuje istnienie PSZOKa na SÅ‚owiczej i jest problem...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 31 pa¼ 2013 - 20:26:01

gdyby wszystko z PSZOKiem bylo w porzadku to by nie mogl sie przyczepic. WIOS tez mial zastrzezenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 20:27:06

Nasz kochany Burmistrz znowu z nas zakpił. Na mojej ulicy już na trzech posesjach palono liście. Ja swoje po tygodniui oczekiwń na ZGK niestety schowałem, no bo święto.
Pytanko do Mani / wszak to Ty " trzymasz ucho" Burmistrza, jak by powiedział Kapuściński /, czy mam wystawiać liście na ulicę w poniedziałek, czy też mam czekać na kolejny termin odbioru liści przez LEKARO pod warunkiem, że nasz kochany Burmistrz dogada się z LEKARO. Jak się nie dogada, to liście trzeba będzie zakisić do wiosny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Negocjacje z Lekaro zakończyły sie pomyslnie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2013 - 20:47:42


mania
Lekaro odbierze wszystkie wystawione worki spod posesji - niezaleznie od ilości. We wszystkich sektorach. Ze względu na duży urodzaj liści, może to potrwać - choc mają się uwinąć jak najszybciej.

mieli rozpocząć działalnośc od wczoraj, dziś ich widziałam. Tylko musi potrwać, bo choć ZGK wyręczało, to teraz muszą obsłużyć wszystkie sektory i wywieźć z PSZOKa

Tym razem chodzi o lokalizację PSZOKa, starosta nie widzi placu w tym miejscu i jest problem, bo albo mpzp nie zezwalają, albo mieszkancy będą protestować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Ryszard_PRyszard_P (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lis 2013 - 16:40:33


mania
Trochę głupio, że niektórzy sasiedzi dopiero dzisiaj (w niedzielę) sobie przypomnieli, żeby wystawić wory. (23.XI worów nie było). W ten sposób ZGK będzie jeździć i jeżdzić, a jak nie trafi na te nowowystawione wory, bo już zostały z ulicy X czy Y zebrane, to znowu będzie saigon - będą urywały sie w RiOŚ telefony. Jakby nie mozna było poczekać do nastepnego odbioru.

Przypominam:

W sektorach I. i II. liście i in. biodegradowalne będą odbierane wtym roku jeszcze dwa razy:


6. listopada

i 20. listopada


Mam pytanie : czy w tych dniach Lekaro odbierze "regulaminowe" tylko dwa worki, czy też nielimitowaną ilość ? Jeżeli tylko dwa, to czy i kiedy ZGK odbierze pozostałe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2013 - 17:45:33

O ile wiem, to Lekaro już zaczęło wywozić worki w środę (30.X), ZGK może oddać sie bez reszty sprzątaniu ulic >grinning smiley<.

Worki zobowiązali sie zabierac wszystkie (pisze o Lekaro), wystawiamy zgodnie z harmonogramem. Jak im pójdzie - trudno prorokować, może sie uwiną jednego dnia - myslę że największa workowa fala juz za nami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. i II. - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 lis 2013 - 18:03:31

jak wczoraj pedałowałem wzdłuż wału od Gassów do Ciszycy to gdzieś po drodze widzialem całą kupę worków z liścmi...tak na oko do zapełnienia dobrej ciężarówki....tylko to raczej pole było a nie konkretna posesja to ciekawy jestem ile to tam poleży....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2013 - 19:01:53

A ciekawe co robili z workami panowie, którzy za drobne 2 zł/ worek wywozili spod posesji niecierpliwym? Przecież nie wieźli do kompostowni pod Płock czy do Ostrołeki. Znajomy, który wybrał się na przejażdzkę rowerem po lasach, tez zauważył workowisko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 04 lis 2013 - 19:19:25

Worki do odzysku, a liście w lesie (jeśli nie są zagrzybione czy zarażone przez szkodnika) to w ogóle nie jest żaden odpad. Wręcz przeciwnie - drobne stworzenia sobie w nich świetnie przezimują.

Ja zebrałem liście tylko spod brzoskwini, bo ma chorobę grzybową. Reszta sobie leży gdzie chce. Jeszcze tylko muszę wyciągnąć część ze stawiku, ale na razie nie mogę (pochorowałem się niestety).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2013 - 21:29:05

zdaje się, że te zagrzybione powinienes spalić, żeby nie szerzyć zarazy. Nie było to gdziueś napisane w instrukcji obsługi Lekaro? A może na śmieciowej stronce gminy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 04 lis 2013 - 23:33:25

Liści zgodnie z instrukcją na oficjalnej stronie gminnej palić nie wolno ;) Wolno natomiast piec kiełbaski na potrzeby rodziny, więc może kupię sojowe (mięsnych nie jadam) i podgrzeję na drewnie z aromatem brzoskwiniowym smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SEKTOR I. II. III. i IV - proszę pozostawić worki z liśćmi przed posesjami - zostaną zabrane przez Lekaro (zob. na s.4)
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 04 lis 2013 - 23:34:50


mania
A ciekawe co robili z workami panowie, którzy za drobne 2 zł/ worek wywozili spod posesji niecierpliwym? Przecież nie wieźli do kompostowni pod Płock czy do Ostrołeki. Znajomy, który wybrał się na przejażdzkę rowerem po lasach, tez zauważył workowisko.

Nie wiem czy o tej samej ekipie mowa, znam dwóch panów zabierających zielone odpady i wywożących do rolnika gdzieś nad Wisłę. Tenże sam rolnik ten zielony "śmieć" zaora i na wiosnę sadzi. Jakoś jemu się kalkuluje pozbierać potem te worki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.