Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 13
Re: SKATEPARK w K-J - ruszyły prace przy koncepcji zagospodarowania terenu
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lis 2012 - 22:25:13


maria
rzekłabym nawet nader często, jeśli ktoś nie przypilnuje projektanta, dopiero potem przy robotach wychodzą akcje pod hasłem "doimy inwestora na robotach dodatkowych i zamiennych".
maria
Na etapie budowy to trzeba pilnować wykonawcę. On podmienia, często bez zgody i wiedzy projektanta, materiały i część rozwiązań. Projektant nie ma jak "doić" inwestora.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - ruszyły prace przy koncepcji zagospodarowania terenu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.112.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 24 lis 2012 - 00:37:02

Jest taka grafika przedstawiająca rozbieżność miedzy oczekiwaniami zamawiającego a realizacja wykonawcy...coś o bujanej opinie,,,ale ona tyczyła życia prywatnego ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - ruszyły prace przy koncepcji zagospodarowania terenu
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 24 lis 2012 - 07:49:07

o wykonawcy mówiłam właśnie. niby jest jeszcze inżynier kontraktu, ale jak on przyklepie, a nikt jeszcze nie zweryfikuje, kiszka. w każdym raczej zgłaszane jest to jako wada projektu: błąd, brak, wykonawca składa ofertę. potem kilkadziesiąt protokołów robót zamiennych albo dodatkowych.
maria



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-24 08:06 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2012 - 21:02:25

Budżet uchwalony. Radni przeznaczyli 850 tysięcy złotych na projekt i budowę 'placu sportowego' przy Bielawskiej.

Burmistrz powiedział dzisiaj na sesji, że wszystko zostanie zrealizowane w 2013 roku.
smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 gru 2012 - 21:21:56

Brawo za upór (POZYTYWNY) !hot smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2012 - 23:06:08

Rewelacja. Już nie mogę się doczekać smiling smiley
Tomaszu, czy jest możliwość obejrzenia koncepcji w pdf'ie, dwg, rvt czy innym formacie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-14 23:11 przez awanturnik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 gru 2012 - 00:13:53


awanturnik
Rewelacja. Już nie mogę się doczekać smiling smiley
Tomaszu, czy jest możliwość obejrzenia koncepcji w pdf'ie, dwg, rvt czy innym formacie?

Trzeba oficjalnie wystąpić do urzędu o udostępnienie koncepcji...
ale to zbyt długo trwa. Wydaje mi się, że lepiej poczekać na oficjalną prezentację koncepcji, pewnie na komisji BOKiS. Nie umiem powiedzieć kiedy by to nastąpiło, ale zapewne po nowym roku...

Wiem, że Społeczna Rada Sportu miała wystąpić o ową koncepcję. Zapytam P.Andrzeja Zambrowicza, jak się ma sprawa. Może w ramach posiedzenia SRS...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.227.204.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 gru 2012 - 00:35:32

Bo u nas oczywiście nie da sie tego na stronie gminne zamieścić bez zbędnych ceregieli...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 gru 2012 - 09:46:38


Artek_Bartek
Bo u nas oczywiście nie da sie tego na stronie gminne zamieścić bez zbędnych ceregieli...

Jasne, że sie nie da, dopóki będziemy mieli taki wydział Promocji i nadzór nad nim ze strony wiceburmistrza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.165.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 gru 2012 - 18:14:13

Powiem jak to funkcjonuje...ksiazkowo (a nawet praktycznie w wielu organizacjach)...
Prezes mówi Dyrektorowi ' zrób'..Dyrektor zleca Kierownikowi...i nawet jesli nie wypełni polecenia jakiś pracownik, na którego ta robota spadnie to kto jest Maniu wkurzony? Kto i wobec kogo wyciąga konsekwencje? A tu? Cały czas (juz dwa lata!) to samo...zły wydział Promocji i niewłaściwy wiceburmistrz?
A jeszcze Burmistrz powtarza publicznie, ze jego pracownicy duzo zarabiają...duzo płaci a nie wymaga?
Ech...szkoda sie tym emocjonowac...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 gru 2012 - 22:35:39


mania

Artek_Bartek
Bo u nas oczywiście nie da sie tego na stronie gminne zamieścić bez zbędnych ceregieli...

Jasne, że sie nie da, dopóki będziemy mieli taki wydział Promocji i nadzór nad nim ze strony wiceburmistrza

Ale to burmistrz Jańczuk sprawuje nadzór na wydziałem Promocji...

bip.konstancinjeziorna.pl
22) nadzorowanie:
a) Wydziału Finansowego,
b) Biura Prawnego,
c) Biura Zarządzania Kryzysowego,
d) Straży Miejskiej,
e) Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 gru 2012 - 22:51:56


Artek_Bartek
Bo u nas oczywiście nie da sie tego na stronie gminne zamieścić bez zbędnych ceregieli...

Jak się nie dało zamieścić info o sesji budżetowej, a informacja o utrudnieniach w związku z jarmarkiem wisi od paru dni, to powątpiewam czy znajdzie się tam prezentacja koncepcji smiling smiley

Z koncepcją jest tak, że architekt przedstawił dwa możliwe rozwiązania : z tego co pamiętam, różnią się one rozmieszczeniem boisk, alejek, ławek i parkingu. No i pomyślałem sobie, że można by przedstawić mieszkańcom te dwie koncepcje i dać możliwość wyboru, która komu się bardziej podoba. Na zasadzie konsultacji społecznych. Poza tym do koncepcji można jeszcze wprowadzać zmiany przed przetargiem na projekt budowlany, a więc drobne poprawki (uwagi od mieszkańców) .

Nie wiem czy burmistrz na to przystanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 gru 2012 - 23:11:19

za politykę informacyjną odpowiada zastępca

Do zakresu działań II Zastępcy Burmistrza należy:
1) zastępowanie Burmistrza oraz I Zastępcy Burmistrza w okresie ich nieobecności oraz podejmowanie decyzji na podstawie stosownych upoważnień,
2) nadzorowanie:
a) Wydziału Planowania Przestrzennego,
b) Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami,
c) Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa,
d) Biura Informatyzacji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej,
e) Ośrodka Pomocy Społecznej.
3) udostępnianie informacji publicznej,
4) wykonywanie zadań z zakresu kontroli zarządczej wewnętrznej i zewnętrznej w Urzędzie Miasta i Gminy i jednostkach organizacyjnych gminy.
5) wykonywanie innych poleceń służbowych Burmistrza.
__________________________________
źródło BIP [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 gru 2012 - 23:22:36

Pani Mario, nie chcę się ścigać i spierać, kto ma rację... smiling smiley


bip.konstancinjeziorna.pl
Do zakresu działania Sekretarza Gminy należy:
1) sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad:
a) Wydziałem Administracyjno - Gospodarczym,
b) Biurem Rady Miejskiej,
c) Urzędem Stanu Cywilnego.
d) Samodzielnym Stanowiskiem ds. Działalności Gospodarczej,
e) Biblioteką Publiczną,
f) Gminnym Żłobkiem.
2) koordynowanie i sprawowanie nadzoru nad prawidłowością obsługi interesantów i załatwiania spraw wnoszonych do Urzędu,
3) prowadzenie korespondencji kierowanej od Burmistrza do Rady Miejskiej, instytucji oraz osób fizycznych,
4) prowadzenie spraw związanych z przyjmowaniem skarg, wniosków i listów mieszkańców oraz czuwanie nad terminowym udzielaniem na nie odpowiedzi,
5) sporządzanie projektu regulaminu organizacyjnego Urzędu,
6) kontrola realizacji zaleceń pokontrolnych wynikających z przeprowadzonych kontroli zewnętrznych,
7) organizacja wyborów samorządowych, parlamentarnych, prezydenckich, referendów, wyboru ławników sądów powszechnych,
8) obsługa mieszkańców w zakresie sporządzania i poświadczania dokumentów (za zgodność z oryginałem, własnoręczności podpisów, poświadczania autentyczności sporządzanych testamentów),
9) prowadzenie zbioru zarządzeń Burmistrza Gminy,
10) prowadzenie rejestru skarg oraz postępowań wyjaśniających,
11) sprawowanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji,
12) prowadzenie spraw związanych z wykonywaniem prac społecznie użytecznych (ewidencja wykonywania prac społecznie użytecznych, przygotowywanie wniosków do Powiatowego Urzędu Pracy o refundacje poniesionych wydatków),
13) prowadzenie spraw związanych z odbywaniem praktyk uczniowskich i studenckich oraz organizacja staży dla osób bezrobotnych,
14) prowadzenie spraw związanych z rejestracją wniosków i interpelacji Radnych kierowanych do Burmistrza, przygotowywanie propozycji odpowiedzi,
15) opracowywanie okresowych analiz realizacji wniosków i uchwał Rady Miejskiej,
16) udostępnianie informacji publicznej,
17) koordynacja oraz wykonywanie zadań z zakresu kontroli zarządczej wewnętrznej i zewnętrznej w Urzędzie Miasta i Gminy i jednostkach organizacyjnych Gminy.
18) wykonywanie innych zadań zleconych przez Burmistrza.

I Zastępcy Burm i sekretarz w swoich obowiązkach mają udostępnianie informacji publicznej w zakresie ich obowiązków i zadań.

Ale nam w tym wątku chodziło o wydz. promocji w kontekście upublicznienia na stronie urzędu koncepcji, a więc wydaje mi się, że to burmistrz jest za to odpowiedzialny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013. smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.165.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 gru 2012 - 23:53:19

Brawo Tomek! Tak jawne wykazanie, ze w tym wypadku Burmistrz nie będzie miał na kogo zwalić z pewnością spowoduje, ze juz w poniedziałek obie koncepcje zostaną upublicznione i ogłoszone konsultacje społeczne (udostępniona zostanie na stronie ankieta), która z koncepcji jest bliższa sercom obywateli! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 gru 2012 - 23:58:10

Tak to bywa jak jest kucharek sześć. Za dużo osób odpowiada za to samo i jedna się ogląda na drugą. Ciekawe jak jest w innych gminach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.165.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 gru 2012 - 00:05:43

Tu nie książka kucharska jest potrzebna tylko podręcznik z podstaw zarządzania...;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 gru 2012 - 00:08:51


mania
Tak to bywa jak jest kucharek sześć. Za dużo osób odpowiada za to samo i jedna się ogląda na drugą. Ciekawe jak jest w innych gminach?

Dla mnie, p. Mario jest tak :
burmistrz odpowiada za funkcjonowanie wydziału promocji, z racji tego, że w jego obowiązkach jest ten nadzór. Z kolei wiceburmistrzowie i sekretarz są zobligowani do udostępniania informacji publicznej, w zakresie wykonywanych zadań.

Zatem, to od burmistrza zależy, czy owa koncepcja ukaże się na stronie www.konstancinjeziorna.pl i czy zostaną ogłoszone konsultacje społeczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 gru 2012 - 01:10:36

Jutro będzie okazja, zeby przy wzajemnym składaniu sobie życzeń z burmistrzami napomknąć o rowerowych konsultacjach. Przy pierogach i barszcu chyba wypada? Nie wiem czy sie wybiorę, bo cholernie ślisko - musiałabym załozyć łańcuchy na koła o roweru, tylko nie wiem co mój rower na to?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 gru 2012 - 23:38:50


mania
Jutro będzie okazja, zeby przy wzajemnym składaniu sobie życzeń z burmistrzami napomknąć o rowerowych konsultacjach. Przy pierogach i barszcu chyba wypada? Nie wiem czy sie wybiorę, bo cholernie ślisko - musiałabym załozyć łańcuchy na koła o roweru, tylko nie wiem co mój rower na to?

e tam, świąteczna atmosfera, gdzie ja tu o konsultacjach społecznych smiling smiley
burmistrz chyba czyta forum, tak więc ja będę mógł tylko coś dopowiedzieć w tej sprawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.