Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 13
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 gru 2012 - 10:15:35


tomasznowicki
burmistrz chyba czyta forum, tak więc ja będę mógł tylko coś dopowiedzieć w tej sprawie.

Nie wiem czy ma czas przedzierać się przez zagmatwane wątki - pełne dygresji i uwag nie na temat (moich też).
Tylko tego brakowało, żeby Burmistrz zamiast zarządzać gminą gapił się na forum.
Dlatego kiedys obiecałam, że jak jakiś "pożar", to kopiuję i wysyłam, albo podaję linka.

Moge i teraz, tylko proszę sformułować pytanie, bo już sie pogubiłam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 21 gru 2012 - 10:18:46

Burmistrz powiedział podczas wczorajszej wigilii, że koncepcja zostanie upubliczniona po świętach.

Natomiast podczas otwarcia sali przy Szkolnej burmistrz, p.Machałek powiedział, że po nowym roku "siadają i tworzą dokumentację na ogłoszenie przetargu na projekt 'placu sportowego Bielawska"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-21 10:19 przez tomasznowicki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 sty 2013 - 20:48:01

Oficjalna prezentacja koncepcji zagospodarowania terenu przy ul. Bielawskiej na potrzeby m.in. skateparku odbędzie się 14 stycznia, poniedziałek o godz. 17:00 na posiedzeniu komisji BOKiS.

Zapraszam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 10 sty 2013 - 21:25:38


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 sty 2013 - 21:29:19


maria
[www.mazovia.pl]



maria

dziękuję za info,



mazovia.eu
Do zgłoszenia o wpisanie zadania należy dołączyć kopię :
prawomocnego pozwolenia na budowę lub zgłoszenie robót budowlanych oraz oświadczenie potwierdzające zabezpieczenie środków ujętych w montażu finansowym - pisemne zobowiązanie o zabezpieczeniu środków własnych na finansowanie zadania.

pogrubione - nie mamy sad smiley

ale i tak zadzwonię jutro do nich i dopytam o wszystko. Może, może... są jakieś szanse...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J - koncepcja gotowa, budowa w II kwartale '2013 smiling smiley
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 11 sty 2013 - 06:30:21

na pewno bez spełnienia warunków nie ma możliwości.
Wniosek będzie odrzucony z przyczyn formalnych.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 13 sty 2013 - 18:39:03

Burmistrz do młodzieży: skatepark w tym roku !

[www.puls-konstancina.pl]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 18:58 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 sty 2013 - 19:11:37

Bardzo dobrze zrobiony filmik. Czekamy teraz na drugą część z prezentacją wybranej do realizacji koncepcji zagospodarowania placu.

Zaniepokoił mnie nieco w tym filmie brak wzmianki o urządzeniach dla mniejszych dzieci (ścianka wspinaczkowa itp.) Małe dzieci korzystają z placu przy ul. Południowej obecnie praktycznie "kątem", bo plac jest zdominowany przez dynamicznie zachowującą się młodzież. Nie mam tu niczego złego na myśli, ale zderzenie biegnącego po piłkę nastolatka z 3-latkiem raczej nie należy dla przyjemności dla tego ostatniego (autentyczny obrazek sprzed paru tygodni). Dlatego liczę, że dla tych mniejszych dzieci i do zabaw indywidualnych jakiś niewielki kącik wyodrębiony na placu przy Bielawskiej także się znajdzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 sty 2013 - 22:15:44


Tomasz Zymer
Zaniepokoił mnie nieco w tym filmie brak wzmianki o urządzeniach dla mniejszych dzieci (ścianka wspinaczkowa itp.)

Wspomniałem o ściance wspinaczkowej na samym początku smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sty 2013 - 22:25:57

Może plac na Południowej straci zainteresowanie dużych, bo będą mogli wyszaleć się na Bielawskiej i maluchy nie będą "rozdeptywane"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.31.190.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 13 sty 2013 - 22:45:07

Po oblukaniu filmiku mam kilka refleksji...
Poza radością, ze coś ma szanse jednak powstać to....Żałuje, ze z okresu kampanii przedwyborczej mam tylko emeila a nie nagrane na taśmie 'wybuduje asap sale'...
dodatkowo fajnie, ze burmistrz niedługo przedstawi koncepcje co młodzież ma robić w wolnym czasie....jednak...odwlekanie budowy sali gimnastycznej przy szkole w Opaczy leży jakby w sprzeczności z deklarowanym dbaniem o samopoczucie i rozwoj fizyczny dzieci i młodzieży...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 22:46 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 sty 2013 - 22:53:23


tomasznowicki

Tomasz Zymer
Zaniepokoił mnie nieco w tym filmie brak wzmianki o urządzeniach dla mniejszych dzieci (ścianka wspinaczkowa itp.)

Wspomniałem o ściance wspinaczkowej na samym początku smiling smiley

Przepraszam, nie dosłyszałem - pewnie ze zmęczenia. Ale przydałaby się nie tyle samotna biała ścianka, ile jakiś skromny "kącik" dla maluchów (parę "nietypowych" urządzeń niedublujących tych na Południowej: np. labirynt, rury do zjeżdżania różnych kształtów i form, 'głośnik' do rozmowy na odległość - jest taka zjeżdżalnia z rurami i głośnikiem na wzorcowym placu w Powsinie, "trzepak" z prowadnicą i rączką do "jeżdżenia w powietrzu jak Tarzan") i oczywiście zawsze bezkonkurencyjna piaskownica, najlepiej - zakrywana porządnie na noc, nie folią - widziałem takie oferty), całość - oddzielona żywopłotem lub płotkiem od reszty terenu. Wystarczyłoby powiedzmy 15 x 20 metrów.

Samotna biała ścianka bez otoczenia ani nie byłaby dobrym celem pielgrzymek dla mam / tatusiów / opiekunów z dziećmi, ani nie wytrzymałaby długo na placu z parkingiem i boiskami głównie dla 'starszaków'.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 22:57 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.31.190.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 13 sty 2013 - 23:11:28

Wzorcowy płac w Powsinie...marzenie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 sty 2013 - 23:34:24


Artek_Bartek
dodatkowo fajnie, ze burmistrz niedługo przedstawi koncepcje co młodzież ma robić w wolnym czasie....

powiem szczerze, że nie wiem o jakiej burmistrz mówił koncepcji, tzn. tej poza skateparkiem przy Bielawskiej, ale się cieszę, że to powiedział smiling smiley Czekamy, czekamy, tym bardziej, że mamy to na taśmie smiling smiley

jutro film ukaże się na stronie urzędu.


Tomasz Zymer
Ale przydałaby się nie tyle samotna biała ścianka, ile jakiś skromny "kącik" dla maluchów (parę "nietypowych" urządzeń niedublujących tych na Południowej: np. labirynt, rury do zjeżdżania różnych kształtów i form, 'głośnik' do rozmowy na odległość - jest taka zjeżdżalnia z rurami i głośnikiem na wzorcowym placu w Powsinie, "trzepak" z prowadnicą i rączką do "jeżdżenia w powietrzu jak Tarzan"winking smiley i oczywiście zawsze bezkonkurencyjna piaskownica, najlepiej - zakrywana porządnie na noc, nie folią - widziałem takie oferty), całość - oddzielona żywopłotem lub płotkiem od reszty terenu. Wystarczyłoby powiedzmy 15 x 20 metrów.

Samotna biała ścianka bez otoczenia ani nie byłaby dobrym celem pielgrzymek dla mam / tatusiów / opiekunów z dziećmi, ani nie wytrzymałaby długo na placu z parkingiem i boiskami głównie dla 'starszaków'.

W trakcie konsultowania przy przygotowywaniu koncepcji, na jednym ze spotkań u burmistrza zrezygnowano z urządzeń dla maluchów. Jednym z powodów był fakt, że plac zabaw dla małych dzieci jest przy szkole na Bielawskiej, a drugi - nie chcemy powtórki z Południowej.

Gdybym mógł tobym pokazał notatkę z tego spotkania. Tam jest wyraźnie ten zapis o rezygnacji z placu zabaw...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 sty 2013 - 23:48:25

Nie chodzi o plac zabaw, tylko o "kącik" dla młodszych dzieci. Myślałem, że ta ścianka wspinaczkowa ma być właśnie elementem takiego skromnego kącika. Mniejsze dzieci nie powinny (jak to ma miejsce na Południowej) wchodzić młodzieży pod nogi.

Nic mi nie wiadomo o tym, by plac zabaw przy szkole na Bielawskiej był ogólnodostępny - a mieszkam tuż obok. Jeśli jest, to proszę skoryguj Tomku moje informacje.

Jeśli ścianka nie ma być elementem kącika dla młodszych dzieci, to jak ma być wkomponowana w przestrzeń placu? Nie może przecież "sterczeć" gdzieś na środku, bo tego typu urządzenie musi mieć w miarę bezpieczne otoczenie (dziecko na ściance nie powinno oberwać np. piłką w głowę). Tych szczegółów pewnie dowiemy się po jutrzejszej prezentacji (jeśli osoby nieobecne na posiedzeniu a zaintersowane dostaną koncepcję w jakiejś innej formie).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 sty 2013 - 10:33:45

Myślę, że bezpieczniej będzie, jesli maluszki będą miały osobną przestrzeń. Cichszą i bezpieczniejszą niż plac na którym energię będą mogli wyładować nastolatkowie - pewnie przy głośnej muzyce.
Dlatego następnym etapem powinno być uporządkowanie, rozbudowanie np. dodanie ścianki na placu przy Południowej. Może w ramach oszczędzania wydatków gminy, warto by było zwrócić się do producentów takich ścianek, żeby zrobiły tańszym kosztem za umieszczenie ich reklamy. Oczywiście rozmiar reklamy zgodny z uchwałą RM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 sty 2013 - 19:41:51



Projekt skateparku, w ramach zadania "Projekt i budowa zespołu sportowo rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej"

PS. Zadanie będzie realizowane w systemie "Zaprojektuj i wybuduj". smiling smiley Jak mówi burmistrz " po raz pierwszy"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 15 sty 2013 - 21:33:40

przy takim małym projekcie to nie jest żaden problem, a pozwala skrócić czas.

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.uw-fw1.rtr.net.uw.edu.pl)
Data: 21 sty 2013 - 14:52:48

dokładny opis i zdjęcia placu przy Bielawskiej tutaj : konstancin24.eu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SKATEPARK w K-J oficjalna prezentacja koncepcji , 14 stycznia, godz. 17:00 KOMISJA BOKiS ----- zobacz film burmistrza do młodzieży - str. 5 !!! smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 sty 2013 - 16:37:00

w artykule nic nie ma o tym, że komisja zawnioskowała (słusznie) o połączenie założeń dwóch koncepcji tj. układ boisk i skateparku jak z koncepcji, której ilustracją się posłużono (boisko do piłki nożnej jak o ogrodzone bezpieczniej jest usytuować bliżej skateparku) ale parkingu jak z tej alternatywnej (parking na dłuższej przestrzeni, ale parkowanie po skosie i najprawdopodobniej z jednym kierunkiem).
W każdym bądź razie ja trzymam kciuki by się udało (potrzebne są bodaj jakieś odstępstwa od ochrony nasypów kolejowych, o które już wystąpiono - bez niej zdaje się, że teren byłby w zasadzie bezużyteczny...) - i to tak udało, że nie tylko się prace w tym roku zaczną, ale i skończą przed nadejściem kolejnej zimy...
istotna jest też deklaracja Pana Burmistrza, że kierowany przez niego Urząd zamierza rozpraszać obiekty sportowo/rekreacyjne na terenie całej gminy - ten skwer to dopiero ma być początek tego typu inwestycji...Czekają tereny przy Wojewódzkiej (od lat domagają się tego rodzice z tamtej szkoły) a i Opacz czeka nie tylko w zakresie sali, ale i boisk przyszkolnych! ;)
kierunek na pewno właściwy...byle został sensownie zrealizowany....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.