Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 8 z 13
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.uw-fw1.rtr.net.uw.edu.pl)
Data: 02 pa 2013 - 17:45:09

11 września do starostwa trafił wniosek o pozwolenie na budowę. Sprawą bezpośrednio zajmuje się Pani Barbara Ćwikła z wydziału architektury. W poniedziałek będę w starostwie rozmawiał w owej sprawie.

Jest szansa, o której wyżej napisał Tomek Zymer, że pozwolenie otrzymamy szybko, być może jeszcze w październiku. Na tą sytuację składa się również fakt, że architekt Wojciech Kawęczyński, który przygotowywał projekt budowlany, ściśle współpracował z kierownictwem wydziału architektury Starostwa. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych uchybień i urząd nie będzie musiał niczego uzupełniać.

Pani Danuta Nejman z naszego wydziału inwestycji powiedziała mi, że niezależnie od otrzymania pozwolenia, urząd już przygotowuje się do przetargu i ogłosi go niezwłocznie po pozytywnej weryfikacji wniosku.

Niestety, realnie prace rozpoczną się w połowie listopada. Burmistrz i urzędnicy zakładają, że jeżeli tylko pogoda pozwoli, w tym roku uda nam się wykonać prace przy budowie parkingów chodników etc. O skateparku i boiskach możemy zapomnieć. Tutaj prace rozpoczną się najwcześniej na wiosnę.

Ubolewamy nad tym, że tak późno rozpoczyna się budowa, ale niestety nie od nas to zależało. Będę rozmawiał z urzędem, czy jest możliwość pozyskania środków z Ministerstwa Sportu na budowę infrastruktury sportowej. Wnioski należy składać do końca roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 07 pa 2013 - 10:26:35

Super wiadomość z samego rana :
Byłem przed chwilą w starostwie i rozmawiałem z p. Barbarą Cwikla , ktora osobiście zajmowała się sprawą skateparku. Celowo piszę zajmowała, bo...
Pozwolenie Na budowę kompleksu przy Bielawskiej zostało wydane 30 września... czyli zaledwie po 3 tygodniach od złożenia wniosku!
Od razu zadzwoniłem do p. Danuty Nejman, aby dowiedziec sie kiedy zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Pani Danuta powiedziała, błże jeszcze w tym tygodniu. Firmy będą miały 2 tygodnie na składanie ofert.
:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 07 pa 2013 - 12:40:14

Dzisiaj zostanie ogłoszony przetarg!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 pa 2013 - 21:20:25


tomasznowicki
Dzisiaj zostanie ogłoszony przetarg!

Do północy mają jeszcze czas...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 pa 2013 - 22:02:25


czaknoris

tomasznowicki
Dzisiaj zostanie ogłoszony przetarg!

Do północy mają jeszcze czas...

No to pewnie jutro zostanie ogłoszony. Burmistrz mówił dzisiaj na komisji BOKiS, że nastąpi to na dniach. Zakładam, że będzie to jutro, skoro jeszcze teraz nie ogłosili.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 08 pa 2013 - 10:57:38


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 08 pa 2013 - 11:15:11


Moim zdaniem należą się wielkie gratulacje dla Pana Tomka Nowickiego, który trzymał rękę na pulsie i na działaniach urzędników. Oby znalazł się solidny i konkretny wykonawca, czekamy na wiosnę by zobaczyć pełen efekt. Wielkim ekspertem nie jestem ale po przejrzeniu z grubsza dokumentacji okiem laika wygląda to ciekawie. Oby ten ostatni, ważny krok został wykonany.

Warto chwalić takie działania, które przynoszą wymierne i efekty i oczywiście ganić te działania, które są niegospodarne i niemądre ;-)

P.s.
Oczywiście tym wszystkim, którzy sprzyjali i pomagali w kwestii powstania tego projektu również należą się gratulacje. Oby więcej takich inicjatyw na terenie naszej gminy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-08 11:17 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 23 pa 2013 - 13:25:43

Wklejam wiadomość z Facebooka , żeby dwa razy nie pisać :-)

Kolejna super wiadomość :
Dzisiaj odbyło się posiedzenie komisji przetargowej ws. budowy Skatepark w K-J przy Bielawskiej .
Wpłynęły dwie oferty :
1. Firma Gardenia sport service za kwotę 1 mln 979 tys zł
2. Firma Park-M za kwotę 2 mln 300 tys zł .
Komisja analizuje teraz wszystkie dokumenty i sprawdza, czy nie ma żadnych uchybień. Wygra firma , która złożyła tańsza ofertę!
W dodatku trzeba powiedzieć, że podwykonawca budowy skateparku będzie NAJLEPSZA firma w Polsce skateparki.pl !!!
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie obsuwy, umowa zostanie podpisana jak najszybciej :-) tzn. maksymalnie w przeciągu trzech tygodni
Tak spełniają się marzenia młodzieży !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 23 pa 2013 - 14:29:18

pewnie wyjdzie z tego superzagwozdka...
na tą inwestycję było przeznaczone zdaje się 850 tys. PLN....potrzeba prawie 2 mln...sporo...ciekawe jaki był kosztorys?
oby nie był to przyczynek do unieważnienia przetargu...
jeśli dobrze pamiętam zdjęte zostało w tym roku z tego zadania 350 tys.
Czyli za tegoroczne prace zapłacimy 500 tys. a na rok przyszły nie będziemy potrzebowali 350 tys. tylko prawie 1,5 mln...znowu pewnie kosztem czegoś...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: awanturnikawanturnik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 pa 2013 - 19:51:21

A ja się cieszę i nie mogę doczekać. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie bezproblemowo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 25 pa 2013 - 11:52:12


Artek_Bartek
pewnie wyjdzie z tego superzagwozdka...
na tą inwestycję było przeznaczone zdaje się 850 tys. PLN....potrzeba prawie 2 mln...sporo...ciekawe jaki był kosztorys?
oby nie był to przyczynek do unieważnienia przetargu...
jeśli dobrze pamiętam zdjęte zostało w tym roku z tego zadania 350 tys.
Czyli za tegoroczne prace zapłacimy 500 tys. a na rok przyszły nie będziemy potrzebowali 350 tys. tylko prawie 1,5 mln...znowu pewnie kosztem czegoś...

Kosztorys zakładał kwotę 3 milionów złotych. Kwota 850 tys. zł, którą Artku podajesz pochodzi zapewne z 2011 roku, kiedy była jeszcze koncepcja tylko skateparku.

Przetarg nie zostanie unieważniony, ponieważ w tegorocznym budżecie, jak i w prognozie finansowej są pieniądze na ten cel.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (5.174.5.---)
Data: 28 pa 2013 - 22:57:21


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 29 pa 2013 - 12:48:28

'Zamawiający powiedział, że przeznacza 2,5 mln PLN'...znaczy wszystko jasne i kasa się znajdzie.....i dobrze! zwłaszcza, że zdaje się zwycięska firma należy do poważnych i nie powinno być obaw odnośnie samej realizacji...ja w każdym bądź razie trzymam kciuki! im wcześniej włodarze zrozumieją, że młodzież trzeba jakoś zachęcić do uprawiania sportów (a przez stwarzanie im ku temu warunków droga najlepsza!) tym lepiej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Plac sportowy będzie na 10-lecie, na razie mamy Park-and-Sleep dla tirowców
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 17:27:25

Przypuszczam, że Plac Sportowy Porąbka wreszcie powstanie - w 10 lat od uwzględnienia tej inwestycji po raz pierwszy w budżecie gminy. Lepiej późno niż wcale. Na razie jednak plac ponownie zaczął służyć jako parkowisko dla tirów. Można tam się zdrzemnąć kilka godzin w szoferce nie płacąc za parkowanie. Kiedy taki tir zjeżdża sobie potem przez chodnik z placu koło przystanku, to po drodze musi oczywiście uważać na wychodzące ze szkoły dzieci, które sobie przez ten plac na ukos skracają drogę do mostu drogowego i kolejowego. Właśnie w ubiegłą środę był przed tą szkołą wypadek, potrącono dziewczynkę (nie tir). Dziś zacząłem zatem ponownie (poprzednio taka sytuacja miała miejsce ok. 3 lata temu) robić zdjęcia parkującym na placu tirom. Mania pewnie zapyta, czy zawiadomiłem Strasz Miejską, więc odpowiadam, że nie. Jak mi się uda zebrać kilka ciekawych ujęć, to wyślę je bezpośrednio do burmistrza, do radnych i do gazet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac sportowy będzie na 10-lecie, na razie mamy Park-and-Sleep dla tirowców
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa 2013 - 17:57:52


Tomasz Zymer
Przypuszczam, że Plac Sportowy Porąbka wreszcie powstanie - w 10 lat od uwzględnienia tej inwestycji po raz pierwszy w budżecie gminy. Lepiej późno niż wcale.

Następny czarnowidz, przecież w SIWZie [bip.konstancinjeziorna.pl] jest podany termin wykonania, str 4/44 :
2. Zakończenie realizacji przedmiotu umowy ustala się do dnia 15.07. 2014 przy czym przez zakończenie realizacji rozumie się:
1) dokonanie odbioru końcowego, itd


Nie w roku 2024 >grinning smiley<

zamiast labidzić, przeczytaj dokumenty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac sportowy będzie na 10-lecie, na razie mamy Park-and-Sleep dla tirowców
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 pa 2013 - 18:04:25


mania

Tomasz Zymer
Przypuszczam, że Plac Sportowy Porąbka wreszcie powstanie - w 10 lat od uwzględnienia tej inwestycji po raz pierwszy w budżecie gminy. Lepiej późno niż wcale.

Następny czarnowidz, przecież w SIWZie [bip.konstancinjeziorna.pl] jest podany termin wykonania, str 4/44 :
2. Zakończenie realizacji przedmiotu umowy ustala się do dnia 15.07. 2014 przy czym przez zakończenie realizacji rozumie się:
1) dokonanie odbioru końcowego, itd


Nie w roku 2024 >grinning smiley<

zamiast labidzić, przeczytaj dokumenty

Szanowna Maniu,

Informuję, że Plac Sportowy Porąbka był ujęty w budżetach naszej gminy w latach 2004-09. Potem z nich nagle wypadł. Każdego roku począwszy od 2004, w budżecie było rezerwowane kilkaset tysięcy złotych na ten cel. Pisałem o tym na forum już kilkakrotnie. Kto czyta nie błądzi, a ja zawsze dbałem o pamięć historyczną. Zatem w roku 2014 minie dokładnie 10 lat od wpisania tego obiektu sportowego do budżetu naszej gminy i na 10-lecie właśnie plac powstanie. W roku 2009, kiedy Plac Sportowy wypadł ostatecznie z budżetu poprzedniej kadencji, przewodniczącym Rady Miejskiej był... no kto? Bo to Rada Miejska uchwala budżet, cokolwiek Ci Maniu pan Burmistrz mówił na ten temat.

Budżet na 2004 zadania inwestycyjne załącznik nr 8: [bip.konstancinjeziorna.pl] . Tu w planie budżetowym nie ma jeszcze Placu Sportowego Porąbka, to zadanie inwestycyjne pojawi się dopiero w ciągu roku budżetowego 2004 w jednej z uchwał zmieniających budżet (niestety na razie nie odnalazłem tej uchwały - w BiPie uchwały z lat poprzednich nie mają żadnego opisu - ale od radnego IV kadencji wiem, że zadanie wprowadzono w ciągu roku budżetowego).
Budżet 2005: str. 10 Dział 926 ? Kultura fizyczna i sport ? 1 303 300,- Tu już zadanie jest uwzględnione od samego początku (100 tys, zł na wykonanie projektu i dokumentacji)
W tym:
Rozdz. 92695-Pozostała działalność:
1) Wydatki bieżące ? nagrody na imprezy sportowe organizowane przez gminę, wyposażenie
placów zabaw i boisk sportowych na terenie gminy, współorganizacja imprez rekreacyjnosportowych,
[...] Plac Sportowy, Porąbka 100 000,- [bip.konstancinjeziorna.pl]
- dalej zadanie jest powtarzane w kolejnych budżetach 2006, 2007.
Budżet 2008 - str. 18 wydatki - "budowa boisk, placów zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą - Porąbka 400 TYS. ZŁ." [bip.konstancinjeziorna.pl]
Budżet 2009 - inwestycje są na stronach 15-17: [bip.konstancinjeziorna.pl] . Zadanie "Plac Sportowy Porąbka" wypadło z budżetu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 18:20 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 pa 2013 - 20:09:02



Burmistrz odrzuca wniosek p. Krzysztofa Klucza, przewodniczącego rady osiedla Mirków, o lokalizację w tym miejscu targowiska, ze względu na obecność dużego zespołu szkół bezpośrednio po drugiej stronie ulicy a także ze względu na komunikację w godzinach szczytu.
i bardzo dobrze ,że odrzuca propozycję pana Kucza .Czy Pan Klucz był kandydatem na burmistrza z ramienia SLD ?Pytam bo nazwisko mi się kojarzy .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac sportowy będzie na 10-lecie, na razie mamy Park-and-Sleep dla tirowców
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 pa 2013 - 12:15:37

Miałam rację krytykując - poprzedniego burmistrza, który więcej mówił niż robił, choćby ws. ogarnięcia śmieciowiska.

Teraz obserwuję miasto i widzę że się zmienia, a bezkrytycznie nie przyjmuję wszystkiego i nie raz pozwalam sobie wygarnąć, ale do telefonu, bo publiczne pranie robią Zymer, Artek_Bartek i inne osoby - więc nie dokładam od siebie. Natomiast Wasze uwagi przekazuję i proszę o wyjaśnienia.

Nigdy nie napisałam, że nowy jest wspaniały, że jest zbawcą Kcina, ale podaję konkrety. Jeśli z tych konkretów wynikają zasługi, to o czym swiadczy?

Inni natomiast wierzą ślepo w to co piszą osoby mające to i owo do ugrania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac sportowy będzie na 10-lecie, na razie mamy Park-and-Sleep dla tirowców
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 30 pa 2013 - 12:26:21

jeżeli Tomek Zymer pisze, że Burmistrz na posiedzeniu Rady stwierdził, że czegoś się nie da i ma to nagrane, a potem nagle ty piszesz, że w rozmowie z tobą się już da to jest to coś dziwnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Plac sportowy będzie na 10-lecie, na razie mamy Park-and-Sleep dla tirowców
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 pa 2013 - 12:30:47

To znaczy głównie, że burmistrz powiedział dwie różne rzeczy dwóm różnym osobom. To nic nowego. Podobnie, jak szybka zmiana zdania z niedasię na możesięjednakda.

grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 8 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.