Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 9 z 13
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 05 lis 2013 - 17:14:36

"Budowa kompleksu sportowo ? rekreacyjnego i parkingu przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie
Rozstrzygnięcie postępowania z dnia 05.11.2013 r."

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=49454

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 05 lis 2013 - 23:50:06

Umowa z firmą Gardenia Sport zostanie podpisana w przeciągu 5 dni od rozstrzygnięcia przetargu, tj. najpóźniej w poniedziałek, 11 listopada.

Kilka tygodni temu, podczas posiedzenia komisji BOKiS Burmistrz Kazimierz Jańczuk obiecał mi, że młodzież jako inicjatorzy, będzie mogła uczestniczyć w uroczystym podpisaniu umowy z wykonawcą.

Liczymy więc na to, że Pan Burmistrz dotrzyma danego słowa!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 05 lis 2013 - 23:55:28

Tomku, to przypomnij to bezpośrednio Burmistrzowi telefonicznie czy osobiście. O ile wiem, pan Burmistrz nigdy nie miał nic przeciw temu, żeby mieszkańcy i radni uczestniczyli w rozmaitych ceremoniach poprawiających wizerunek gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 06 lis 2013 - 00:04:20

tak,tak, wysłałem przed chwilą e-maila z przypomnieniem, a jutro zadzwonię.

miejmy nadzieję, że burmistrz odbiera pocztę ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 08 lis 2013 - 16:27:11

Firma Gardenia sport service do dzisiaj miała poinformowac urzędników, czy aby przypadkiem nie podała zbyt niskiej kwoty w przetargu. Byłem o 15:40 w urzędzie i p. Danuta takiej informacji jeszcze od firmy nie otrzymała.
Z kolei burmistrz zaprosił firmę Gardenia sport na podpisanie umowy, na wtorek na godz. 12.
P. Danuta powiedziała mi, że gdyby w przypadku wycofania się firmy Gardenia sport z podpisania umowy, a co za tym idzie budowy obiektu, urząd niezwłocznie umowę podpisze z firma Park-M (przebudowywali u nas park zdrojowy)
Dzwonilem również do firmy Gardenia sport service. Pan, który odebrał telefon, powiedział, że od trzech dni nie było go w biurze. Zapytany przeze mnie, czy podpisze z gminą umowę, nie chciał odpowiedzieć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 08 lis 2013 - 19:22:14

Skąd się bierze założenie, że firma G. mogłaby chcieć się wycofać, choć złożyli taką a nie inną ofertę? Czy ktoś w urzędzie sugerował, że mogliby chcieć się wycofać? Czy to tylko Twoje obawy, Tomku? Sytuacja wycofania się firmy, która wygrała przetarg, jest w naszej gminie wyjątkiem, nie - regułą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 08 lis 2013 - 19:46:22

w takim przypadku straca wadium (nie wiem w jakiej wysokosci).

Znam sytuacje, ze ktos zle poprzeliczal oferte i mieli problem z realizacja umowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 lis 2013 - 15:44:20


Tomasz Zymer
Skąd się bierze założenie, że firma G. mogłaby chcieć się wycofać, choć złożyli taką a nie inną ofertę? Czy ktoś w urzędzie sugerował, że mogliby chcieć się wycofać? Czy to tylko Twoje obawy, Tomku? Sytuacja wycofania się firmy, która wygrała przetarg, jest w naszej gminie wyjątkiem, nie - regułą.

Taką informację otrzymałem z UMiGU.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 09 lis 2013 - 15:57:53


tomasznowicki
Firma Gardenia sport service do dzisiaj miała poinformowac urzędników, czy aby przypadkiem nie podała zbyt niskiej kwoty w przetargu. Byłem o 15:40 w urzędzie i p. Danuta takiej informacji jeszcze od firmy nie otrzymała.


tomasznowicki

Tomasz Zymer
Skąd się bierze założenie, że firma G. mogłaby chcieć się wycofać, choć złożyli taką a nie inną ofertę? Czy ktoś w urzędzie sugerował, że mogliby chcieć się wycofać? Czy to tylko Twoje obawy, Tomku? Sytuacja wycofania się firmy, która wygrała przetarg, jest w naszej gminie wyjątkiem, nie - regułą.

Taką informację otrzymałem z UMiGU.

Nie łapię. Jaką informację? Nie wycofali się w terminie, to znaczy, że podpisują i budują. Skąd te dziwne podchody?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 lis 2013 - 18:00:49


tomasznowicki
Z kolei burmistrz zaprosił firmę Gardenia sport na podpisanie umowy, na wtorek na godz. 12.

Umowa podpisana?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 12 lis 2013 - 18:38:50

Jesli firma została wezwana do uzasadnienia tzw. rażąco niskiej ceny, to znaczy, że nie można uznać że postępowanie jest rozstrzygnięte. Nie jest dopuszczalne informowanie, że firma wygrała, skoro wczesniej miała przekazać wyjaśnienia. Nieprzekazanie wyjaśnień w terminie, zgodnie z pzp., oznacza odrzucenie oferty.
Ergo: kluczowe pytanie, czy wyjaśnienia wpłynęły i zostały uznane za wystarczające.
To być może tłumaczy asekuracyjne podejście wykonawcy i "tut. UMiG-u" grinning smiley
maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 18:39 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 lis 2013 - 23:21:01


Tomasz Zymer

tomasznowicki
Firma Gardenia sport service do dzisiaj miała poinformowac urzędników, czy aby przypadkiem nie podała zbyt niskiej kwoty w przetargu. Byłem o 15:40 w urzędzie i p. Danuta takiej informacji jeszcze od firmy nie otrzymała.


tomasznowicki

Tomasz Zymer
Skąd się bierze założenie, że firma G. mogłaby chcieć się wycofać, choć złożyli taką a nie inną ofertę? Czy ktoś w urzędzie sugerował, że mogliby chcieć się wycofać? Czy to tylko Twoje obawy, Tomku? Sytuacja wycofania się firmy, która wygrała przetarg, jest w naszej gminie wyjątkiem, nie - regułą.

Taką informację otrzymałem z UMiGU.

Nie łapię. Jaką informację? Nie wycofali się w terminie, to znaczy, że podpisują i budują. Skąd te dziwne podchody?

Tak jak pisałem wcześniej, tj. o możliwym wycofaniu się firmy Gardenia sport service z podpisania umowy, dzisiaj mogę potwierdzić, że stało się to faktem. W dniu dzisiejszym do urzędu wpłynęło oficjalne pismo o rezygnacji.

Zgodnie z prawem, do podpisania umowy została zaproszona firma Park-M, która również brała udział w przetargu, ale przegrała (cenowo). Link do pisma :

pismo z dnia 12.11.br. ws. odmowy podpisania umowy przez firmę Gardenia sport service

P. Danuta Nejman powiedziała mi dzisiaj w rozmowie telefonicznej, że umowa z firmą Park-M zostanie podpisana najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : projekt gotowy, budowa w listopadzie - OTWARCIE W CZERWCU ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15 lis 2013 - 14:07:29

z ostatniej chwili :

podpisanie umowy na budowę kompleksu sportowo rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 18.11.br. o godz. 10 w Sali Posiedzień przy ul. Świetlicowej 1.

Wykonawcą budowy będzie firma Park-M z Nowego Sącza. Firma bardzo dobrze u nas znana, przebudowywali Park Zdrojowy. Nie słyszałem zarzutów pod adresem tejże firmy w kontekście w/w inwestycji. Miejmy nadzieję, że solidnie wykonają swoje zadanie !!!

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy !!!! smiling bouncing smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : podpisanie umowy na budowę w najbliższy poniedziałek !!! patrz str. 9 smiling bouncing smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 15 lis 2013 - 15:52:04



zwłaszcza, że zdaje się zwycięska firma należy do poważnych i nie powinno być obaw odnośnie samej realizacji
szkoda, że Gardenia okazała się inna niż wynikało z powyższego...i szkoda, że nie można im jakoś zaszkodzić bo ten smrodek 'wygrałem, ale nie zrobię' powinien się za nimi ciągnąć po całej Polsce... my te dodatkow 300 koła (-zysk ze straconego wadium Gardeni - ile ono wynosiło?) jakoś przeżyjemy...a wreszcie pojawi się nie tylko kawałek parkingu przy szkole ale i miejsce, których powinno być więcej by dzieciaków poodciągać od różnych głupot...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-15 15:53 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : podpisanie umowy na budowę w najbliższy poniedziałek !!! patrz str. 9 smiling bouncing smiley
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 15 lis 2013 - 22:33:16

nie wiem czy nie beda mieli zakazu startu w przetargach w Konstancinie przez 3 lata. Ale tu siemoge grubo mylic.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : podpisanie umowy na budowę w najbliższy poniedziałek !!! patrz str. 9 smiling bouncing smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 lis 2013 - 13:03:24

Umowa podpisana, Park-M wchodzi na budowę w przeciągu dwóch tygodni. Relacja wieczorem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Reportaż z podpisania umowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lis 2013 - 23:32:24

Można przeczytać i obejrzeć zdjęcia na str. [www.konstancinjeziorna.pl]

fragment:
Wykonawca na plac budowy ma wejść jeszcze w tym miesiącu. Przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie, naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3, powstaną: boisko wielofunkcyjne do gry w minipiłkę nożną oraz minipiłkę ręczną, boisko do siatkówki i skatepark. Mieszkańcy będą mogli poćwiczyć na popularnej siłowni pod chmurką.

Poza tym na działce o pow. prawie 11 tys. mkw. stanie też ścianka wspinaczkowa. Zaplanowano również wiaty rowerowe oraz parking na 53 samochody. Całość ma być gotowa do 31 maja 2014 roku i będzie kosztowała 2.337.913,91 zł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Reportaż z podpisania umowy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 19 lis 2013 - 14:33:33

Myślę, że ta inwestycja to nie tylko dowód na to, że nacisk społeczny (choć ja osobiście wolę określenie 'udział strony społecznej w procesie podejmowania decyzji') ma sens, ale również dowód na to, że urzędnicy jak chcą to potrafią przewalczyć wszelkie trudności...
I to obecnej ekipie zostanie zapisane na plus, że to właśnie jej się udało bo z tym terenem jakoś od lat temat 'skweru sportów' czy jak to się w papierach zwało poprzednicy nie mogli ruszyć z miejsca...
Maniu...podpowiedz (może nowej Szefowej Wydziału Promocji?) jedynie tylko, że jak inne gminy coś ciekawego budują to nie tylko chwalą się fotkami uścisków 'rąsia-rąsia' tylko można sobie na ich stronach podejrzeć wizualizacje pt. 'na to czekacie i to będzie takie piękne i funkcjonalne' ;)
a zdaje się ostatnie wizualizacje to były widoczne tu na forum i pochodziły z okresu pierwszych konsultacji...

ja wiem jedno..im więcej tego typu miejsc tym większa nadzieja odciągnięcia dzieciaków od 'gupot'...i z niecierpliwością czekam nie tylko na salę w Opaczy ale i inne miejsca tego typu zapowiadane przez Burmistrza...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-19 14:35 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : umowa podpisana, rusza budowa obiektu - relacja video
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 21 lis 2013 - 19:30:05

Relacja video - [www.youtube.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-21 21:09 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skatepark : umowa podpisana, rusza budowa obiektu - otwarcie w wakacje 2014r. !!! - zob. filmik na s.9
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 01 gru 2013 - 17:27:07

"Dzisiaj ruszają prace przy budowie skateparku
Opublikowano 28 listopada 2013, autor: Tomek Nowicki

Od dzisiaj,tj. 28.11.br. oficjalnie ruszają prace budowlane przy budowie skateparku i obiektu sportowo -rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej.

Jak powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Danuta Nejman z wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, w tym rokuu wykonane zostaną prace ziemne wraz z budową parkingu. Firma Park-M w przyszłym tygodniu swoje prace rozpocznie od równania terenu, wywozu gruzu i wycinki drzew. Prace potrwają do 31 maja przyszłego roku.

[...]"

http://konstancin.blog.pl/2013/11/28/dzisiaj-ruszaja-prace-przy-budowie-skateparku/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 9 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.