Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lis 2013 - 21:06:51


Barta Damian
Ja Pana AK rozumiem..

Panie Damianie, nie rozumiesz mnie Pan (tak samo jak Mania powyżej). Przeczytajcie jeszcze raz mówj wpis, albo może inaczej...powiem tak prosto jak to możliwe

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA TO BYŁA NP W PRLU. I nie ma znaczenia tu SM, czy inna organizacja. A ;linki podane przeze mnie obrazują to, że w każdym środowisku są czarne owce. Czy wpadki ochotników z OSP uprawniaja mnie do powiedzenia, że strażacy to pijacy i podpalacze? Nie.
Czy teraz wystarczająco jasne Maniu i p. Damianie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-07 21:14 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lis 2013 - 21:12:51


AK
Przepraszam Bartku, jeszcze tylko jedno. To tylko pierwsze z brzegu przykłady powyżej o "kryształowości" niektórych strażaków. Żeby była jasność, nie neguję pracy strażaków (jest wielu, którzy uczciwie i z oddaniem wykonują swoja pracę, jakże potrzebną), jestem tylko przeciw takiej postawie jaka reprezentuje tu Damian Barta. Chodzi mi o zwykły obiektywizm i uczciwe przedstawienie sprawy, ot co. Zostalem niejako oskarżony o dziecinadę.....smiling smiley a mój oskarżyciel wykazuje samą dojrzałość.

Gdzie obrażam naszych jak napisałaś konstancińskich bohaterów? To tak na marginesie, bo w ogóle o co innego mi chodziło, co jasno napisałem w tym, jak i późniejszym wpisie.

kluczowe do zrozumienia - wytłuszczone

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 08 lis 2013 - 07:26:38

Pewnie nie słuchał Pana na lekcjach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lis 2013 - 16:20:30


Barta Damian
Ja Pana AK rozumiem (...)
Panu AK chodzi o to że nie można za błędy jednostki winić całej organizacji


AK
Panie Damianie, nie rozumiesz mnie Pan (...)
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA TO BYŁA NP W PRLU. (...)

??

dobra kończmy to



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-08 16:21 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2013 - 12:44:50


Barta Damian

Barta Damian
Ja Pana AK rozumiem (...)
Panu AK chodzi o to że nie można za błędy jednostki winić całej organizacji


AK
Panie Damianie, nie rozumiesz mnie Pan (...)
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA TO BYŁA NP W PRLU. (...)

??

dobra kończmy to

No tak, niby Pan rozumie (udowadnia mi Pan wyżej), a co jest dalej? Przedstawia Pan listę, która czemu ma służyć? Choć, fakt - pośpieszyłem się, niech będzie, że Pan rozumie o co mi chodzi, ale jednak SM "JEST OD OPIERDALANIA SIĘ I ZŁODZIEJSTWA wszędzie i wszyscy kazdy jeden bez wyjątku", prawda? no bo, np. ........statystycznie częściej się ludzie na nich skarżą (to tak jedno ze spostrzeżeń po przeczytaniu tejże listy)?

??

W przypadku M51 również miałem pretensje do pracy SM (ich rutynowe kontrole wiele by pomogły), ale:
1. nigdy nie oskarżałem w taki sposób wszystkich pracujących w tej jednostce (mimo, że znam przypadki dziadostwa, co nie wyklucza ludzi pracujących tam uczciwie - i takie przypadki też znam),
2. pretensja moja była może nawet bardziej skierowana do decydentów, których polecenia strażnicy wypełniają - Burmistrz?, komendant? Przypadek Warszawy - p. H. G-W oraz komendant główny zaprzeczają, że istnieje system rozliczania SM z wystawionych mandatów. Pomimo ich zapewnień rzeczywistość jest zupełnie inna - H G-W przewiduje w budżecie miasta wzrost wpływów z działalności SM, co przekłada się na pracę SM. Zwierzchnicy gonią podległych, uzależniając od tego premie i awanse, a szeregowi niejednokrotnie "polują" na mandaty. A u nas, np ulgowe traktowanie nielegalnie parkujących z polecenia Burmistrza, o czym, już na forum była mowa.

Jeżeli SM sie nie sprawdza, dlaczego w wielu miejscach w Polsce jest utrzymywana? A akcje typu fejsbuk? Pomyślał Pan, że to może w dużej mierze dlatego, że SM odwala brudną robotę, co może mieć wpływ na motywację postulujących? Może część z nich to ci, co źle zaparkowali samochód/spożywali alkohol w miejscu publicznym/niszczyli mienie publiczne/porzucali lub znęcali się nad zwierzętami...? A może to też również moda na nienawidzenie SM?

Faktycznie kończmy to.

Ps. brak argumentów? nie to donosy? statystyki? akcja fejsbukowa? nożyce i stół? dziecko i lizak? dureń? itp ( smiling smiley to tak na zakończenie do głębszych przemyśleń).

A odchodząc już od osobistych przepychanek - jak Pan by zabezpieczył nasze śmietniki przed podpaleniem w przyszłości - strażnik przy każdym przez 24h? No bo samo przejechanie się przez targ, nawet co godzina nie jest 100% zabezpieczeniem?



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-09 13:33 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lis 2013 - 15:41:46

Panowie, o SM i jej cechach jest wątek. Tam proszę. A tu może znów o pożarach.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2013 - 16:13:41

Prawda, przepraszam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2013 - 22:33:02

Przed godziną był pożar pustostanu na Piasta / Piłsudskiego. W środku paliły się śmieci. Była policja.
Chodzą słuchy że policja dowiedziała się kto podpala śmietniki więc jak widać można dojść. I faktycznie od tamtej pory ze śmietnikami cisza teraz dopiero dziś ten pustostan. Swoją drogą to ulubiony do podpaleń już nie raz się palił.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-09 22:36 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2013 - 00:26:26

To prawda, w wielu przypadkach wiadomo kto, ale.... no właśnie, brak narzędzi, chęci...mała szkodliwość czynu itp.I niestety łobuzeria się szerzy....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2013 - 00:29:34

Nie chcę być swoistą Kassandrą, ale być może nie będzie Pan musial daleko biegać, gdy płomienie pojawią się w M51 - nadalo budynek otwarty dla "gości"...... a P. Skarżyński regularnie sprawdza stan posesji (to jego mniej więcej stwierdzenie). smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-10 00:30 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2013 - 22:41:59

To niech Pan nawet nie mówi bo willi i zabytków u nas coraz mniej. Tępaki palą wszystko takie piękne drwniane balkony zniszczone nikt nie chce tego odnowić. Za parę lat będzie jedno wielkie blokowisko a wtedy będę musiał szukać nowego domu bo w blokowisku nie chcę mieszkać. Nie wiem skąd Pan wie że niedaleko będę musiał biegać ale to akurat nie prawda bo i tak do remizy będę musiał i tak. Nie te czasy że się każdego po drodze zabierało smiling smiley Nie wiem kto to Pan Skarżyńsk, nie wiem co do kogo należy, nie wiem co robią z tym wielkim domem przy tężni gdzie znalazłem masę niemieckich książek z przed wojny i zabawek ale wiem co będzie. Nie będzie M51 nie będzie niedługo na mapach na przystankach żadnego zielonego kwadraciku (którym są oznaczone zabytkowe wille) Taka jest smutna prawda. Wille takie i zabytki robią temu miastu klimat sprawiają że można od teraźniejszej kwadratowej mody trochę odbiec. Pod te wille stylizować można ławki, latarnie, gabloty, nawet przystanki i urok murowany. Taka ostoja dawnych czasów pod warszawską dżunglą kanciastych ciasnych osiedli typu wilanów / natolin. Tylko lepiej wszystko spalić. Kamer nie przeglądać, nie instalować więcej, sankcji jakich by nie było nie wyciągać. Wszystko przepada jak kolejka wąskotorowa w piasecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lis 2013 - 00:48:02


Barta Damian
(...) Wille takie i zabytki robią temu miastu klimat sprawiają że można od teraźniejszej kwadratowej mody trochę odbiec. Pod te wille stylizować można ławki, latarnie, gabloty, nawet przystanki i urok murowany. Taka ostoja dawnych czasów pod warszawską dżunglą kanciastych ciasnych osiedli typu wilanów / natolin. (..).

Pełna zgoda

Opcje: OdpowiedzCytuj
podpalane wille
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2013 - 10:35:27


Barta Damian
Tępaki palą wszystko takie piękne drewniane balkony zniszczone nikt nie chce tego odnowić. Za parę lat będzie jedno wielkie blokowisko a wtedy będę musiał szukać nowego domu bo w blokowisku nie chcę mieszkać.
(...)
Wille takie i zabytki robią temu miastu klimat sprawiają że można od teraźniejszej kwadratowej mody trochę odbiec. Pod te wille stylizować można ławki, latarnie, gabloty, nawet przystanki i urok murowany. Taka ostoja dawnych czasów pod warszawską dżunglą kanciastych ciasnych osiedli typu wilanów / natolin. Tylko lepiej wszystko spalić. Kamer nie przeglądać, nie instalować więcej, sankcji jakich by nie było nie wyciągać. Wszystko przepada jak kolejka wąskotorowa w piasecznie.

Pełna zgoda, tylko kto ma te wille odnawiać? Odbudowa zabytku to większe koszty niż postawienie willi od nowa. Kiedyś ciągnęli sznurem bogaci biznesmeni i mamy kilkanaście (czy nawet kilkadziesiąt odnowionych willi, a teraz wobec coraz większych trudności z dojazdem, raczej wyprowadzają się. Na obwodnicę coraz mniejsza nadzieja. Za to na deweloperska zabudowę coraz więcej chętnych.

Na pocieszenie - kupione zostały trzy wille: Helena, Anna i Syrena i nie wygląda, że nie na zmarnowanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dla AK, żeby docenił smiling smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lis 2013 - 21:08:59


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dla AK, żeby docenił smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lis 2013 - 23:49:40

Szkoda, że ten AK nie docenia. Szkoda, że inni nie rozumieją jak AK docenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2013 - 00:39:04

Panie AK ja widzę że Pana ten temat szczególnie chwycił smiling smiley Myślę że powinniśmy zostawić już sprawę w której straży więcej nieróbstwa. Zostawić sprawę jednostki a organizacji. Wszystko zostało już ładnie powiedziane zdania wymienione. Ja widzę że w wielu sprawach mamy to samo stanowisko (był temat wycinki drzew i sadzenie nowych, są teraz zabytki). Tak już jest że każdy ma inną opinię, można przekonywać, można dyskutować. Jednak chciałbym jeszcze wrócić do głównego wątku w tym temacie. Co prawda pożary się uspokoiły i temat mógłby popaść w niepamięć a od narzekania na SM już na forum temat jest gdzie dyskusja nie mniej burzliwa z tego co widzę. Były propozycje reformacji były propozycje zlikwidowania SM, temat rzeka. Ja bym tylko chciał żeby ktoś opowiedział jak SM działa jak wygląda ich zwykły dzień. Jakie mają zadania, jak to jest dokumentowane? Zobrazowałbym sobie może wtedy jakie były ich czynności w przypadku wielokrotnych podpaleń. Podpalenia są, były i pewnie będą. Przyjdzie wiosna będą trawy / łąki. Będą altanki. Ale tak jak mówię od tego już jest temat. [www.konstancin.com] tutaj użytkownik Loczek w pewnym sensie broni SM takich zdań chciałbym więcej zobaczyć. W tym problem że tutaj nie ma konkretów w wypowiedzi a jedynie wywołane chwilowym uniesieniem krzyki. Wzajemne podburzanie się na SM nie ma większego sensu w momencie w którym prowadzimy monolog bez strony o której się mówi. Gdyby do dyskusji włączył się pracownik SM byłoby łatwiej. Być może znalazłby się problem w którym to wszystko tkwi że tyle narzekań jest na działalność tej organizacji. Wysłuchałoby się drugiej strony

A wracając do kotka to [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2013 - 13:59:25


Barta Damian
Panie AK ja widzę że Pana ten temat szczególnie chwycił smiling smiley Myślę że powinniśmy zostawić już sprawę w której straży więcej nieróbstwa. Zostawić sprawę jednostki a organizacji. Wszystko zostało już ładnie powiedziane zdania wymienione. Ja widzę że w wielu sprawach mamy to samo stanowisko (był temat wycinki drzew i sadzenie nowych, są teraz zabytki). Tak już jest że każdy ma inną opinię, można przekonywać, można dyskutować. Jednak chciałbym jeszcze wrócić do głównego wątku w tym temacie. Co prawda pożary się uspokoiły i temat mógłby popaść w niepamięć a od narzekania na SM już na forum temat jest gdzie dyskusja nie mniej burzliwa z tego co widzę. Były propozycje reformacji były propozycje zlikwidowania SM, temat rzeka. Ja bym tylko chciał żeby ktoś opowiedział jak SM działa jak wygląda ich zwykły dzień. Jakie mają zadania, jak to jest dokumentowane? Zobrazowałbym sobie może wtedy jakie były ich czynności w przypadku wielokrotnych podpaleń. Podpalenia są, były i pewnie będą. Przyjdzie wiosna będą trawy / łąki. Będą altanki. Ale tak jak mówię od tego już jest temat. [www.konstancin.com] tutaj użytkownik Loczek w pewnym sensie broni SM takich zdań chciałbym więcej zobaczyć. W tym problem że tutaj nie ma konkretów w wypowiedzi a jedynie wywołane chwilowym uniesieniem krzyki. Wzajemne podburzanie się na SM nie ma większego sensu w momencie w którym prowadzimy monolog bez strony o której się mówi. Gdyby do dyskusji włączył się pracownik SM byłoby łatwiej. Być może znalazłby się problem w którym to wszystko tkwi że tyle narzekań jest na działalność tej organizacji. Wysłuchałoby się drugiej strony

A wracając do kotka to [www.youtube.com]

Nie no, ja chyba śnię...
Odpowiadam ironicznie na Mani zaczepkę niezrozumienia mojej wypowiedzi (zawsze reaguję, gdy ktoś próbuje wmawiać mi intencje i słowa, których nie miałem i nie powiedziałem), na co z kolei następuje reakcja Pana Damiana słowami "Pana ten temat szczególnie chwycił", koncyliacyjnie i patrialchalnie rozwijając dalej swoje stanowisko.

To teraz ja coś powiem niezbyt poetycko, LUDZIE ODCZEPCIE SIĘ ODE MNIE. Proszę o uczciwą i przemyślaną analizę moich wypowiedzi. Gdzieś tu Leki napisał do swojego rozmówcy, że buduje własną rzeczywistość, z którą zażarcie prowadzi spory w oderwaniu od rzeczywistej dyskusji i wyrażanych w niej argumentów Lekiego (taki to mniej więcej miało sens). Maniu, jako żywo, masz z tym problem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2013 - 14:15:31


AK

Barta Damian
(...) dobra kończmy to

(...) Faktycznie kończmy to.

(...)
A odchodząc już od osobistych przepychanek (...)

Przypominam rozmówcom, że tematem wątku jest "Pożary śmieci CO ROBI SM?", a nie "Ależ ten AK nie docenia straży pożarnej" (a dla właściwej analizy wytłuszczonych słów pozwolę sobie dodać - to jest IRONIA).

Wróćmy zatem do tematu, którym, już poważniej, proponuję objąć ogólnie zjawisko podpaleń. A nuż uda nam się znaleźć również sposoby zlikwidowania tej głupoty w naszej gminie, a jak nie to przynajmniej ulżymy sobie dzieląc się własnymi przemyśleniami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.pjwstk.edu.pl)
Data: 17 lis 2013 - 17:18:37

___



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-17 19:59 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.