Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 7 z 9
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 04 wrz 2014 - 11:18:49

Proszę o przywrócenie skanów interpelacji 15 radnych w sprawie uroczystości nadania imienia oraz oficjalnej odpowiedzi Burmistrza na tę interpelacje (wpisy powyżej na tej stronie). Umieszczę je także (jako współsygnatariusz interpelacji) na moim blogu w dziale interpelacje oraz na Facebooku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 13:39:41


Tomasz Zymer
Proszę o przywrócenie skanów interpelacji 15 radnych w sprawie uroczystości nadania imienia oraz oficjalnej odpowiedzi Burmistrza na tę interpelacje (wpisy powyżej na tej stronie). Umieszczę je także (jako współsygnatariusz interpelacji) na moim blogu w dziale interpelacje oraz na Facebooku.

kto ma przywrócić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 04 wrz 2014 - 14:39:22

Po prostu były przez kilka godzin niewidoczne (w ich miejsce pojawiały się ikonki). Zapewne problem techniczny. Teraz już wszystko jest na swoim miejscu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 16:37:25

Tomku, my nie odpowiadamy za i nie mamy żadnego wpływu na materiały zamieszczane na zewnętrznych serwerach. Jedynie za funkcjonowanie samego forum jako takiego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 04 wrz 2014 - 17:05:11

Przepraszam, nie zrozumiałem, że problem był z serwerem zewnętrznym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 19:26:02

Wszystkie obrazki wieszamy za pośrednictwem serwerów zewnętrznych, sama mam kłopoty, bo jedne serwery "przyjmują", inne grymaszą, a jeszcze inne odwalają i potem cieszysz się że obrazek wisi, a on jest tylko ikonką
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 05 wrz 2014 - 10:38:31

po co urzędnik ma się napracować i usłyszeć od szefa, że niepotrzebnie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.254.---)
Data: 15 wrz 2014 - 16:33:42

"W dniu 12 września br. w trakcie prac ekshumacyjnych na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, na terenie kwatery nr 14 wydobyto szczątki czterech osób - informuje rzecznik prasowy Instytutu Pamięci Narodowej Andrzej Arseniuk. Jak dodaje, wśród nich są szczątki kobiety z przestrzeloną czaszką. Ślady po kuli odnaleziono również w szczątkach mężczyzny, który był pochowany obok kobiety. "
[telewizjarepublika.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.84.---)
Data: 13 pa 2014 - 19:09:10

A dziś odbył się z honorami pogrzeb oprawcy "Inki"[wpolityce.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.64.---)
Data: 13 pa 2014 - 19:28:28

Żałosne i okropne - bandyta dostaje honory wojskowe.......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.64.---)
Data: 13 pa 2014 - 19:31:54


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 14 pa 2014 - 18:06:47

Nie wiem, jak Rondo, ale ja tych tabliczek na rondzie zupełnie nie jestem w stanie odczytać. Litery są bardzo wąsko ścieśnione, napis (przy jeździe samochodem) - nieczytelny. Widać tylko ładny i czytelny drogowskaz "HUGONÓWKA" poniżej nazwy ronda. Proszę inne osoby o komentarz, na ile napisy na tabliczkach na rondzie Inki są dla nich czytelne. Może po prostu zepsuł mi się wzrok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.239.---)
Data: 15 pa 2014 - 00:29:18

Ja nie widzę tabliczek w ogóle...ale ja od spojrzenia na Lenina ślepy jestem ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 pa 2014 - 09:44:34

Na rondzie Jana Pawła II tez nie ma żadnej tabliczki, a kto wie że jest też rondo AK ?
Zdaje się, że prawo drogowe zabrania umieszczania nazw, które odwracałyby uwagę kierowcy. Powinna być nazwa jak na innych rondach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 15 pa 2014 - 10:21:27


mania
Zdaje się, że prawo drogowe zabrania umieszczania nazw, które odwracałyby uwagę kierowcy. Powinna być nazwa jak na innych rondach.

Na rondach w całej Polsce (a dużo się najeździłem) są tabliczki z nazwą ronda umieszczone na środku i nazwy są BARDZO czytelne, ponieważ ronda są kluczowymi węzłami komunikacyjnymi i kierowcy, szczególnie nie-miejscowi, muszą wiedzieć, gdzie się znajdują. Jeśli na pozostałych dwóch wymienionych przez Ciebie Maniu rondach nie ma rzeczywiście tabliczek, to jest to poważny błąd do szybkiego naprawienia.

Na rondzie Inki problem polega na tym, że ktoś z nieznanych powodów uparł się, by pseudomin, imię i nazwisko patronki miejsca "wcisnąć" w jedną linijkę klasycznej tabliczki. Nie było to konieczne, ponieważ zgodne z przepisami są też tabliczki ulicowe z dwiema liniami tekstu i wiele takich wisi np. w Warszawie. Przeciwników nowej nazwy w Radzie i Urzędzie było sporo; część z nich była przeciw wyłącznie ze względu na nazwiska wnioskodawców i autora uchwały, nie - z powodów merytorycznych (historycznych). W tym wypadku sądzę jednak, że zmarnowanie funduszy publicznych na nieczytelne tabliczki wynikło po prostu z głupoty urzędnika. Będę wnioskował o wymianę tabliczek na czytelne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 pa 2014 - 11:02:41

Na słupie na rondzie to powinna być tradycyjna tablica, jak z nazwą ulicy. Jak Tomek pisze.

Cokolwiek więcej typu tablica informacyjna, to i tak powinno być poza jezdnią.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 pa 2014 - 22:57:42

Wszystko zależy od koniunktury.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 16 pa 2014 - 07:51:17

Wczoraj Komisja Ładu Przestrzennego na mój wniosek zwróciła się jednogłośnie do Burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy o wymianę tabliczek na Rondzie Inki na czytelne. Według moich obliczeń wykonanie wniosków tej Komisji Rady Miejskiej (wniosków, których w tej kadencji było ok. 600) wyniosło mniej niż 20%. Mamy więc statystycznie może 20% szans, że tabliczki zostaną wymienione.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.206.97.---)
Data: 16 pa 2014 - 19:25:29

już zwracałem uwagę, że o ile w biuletynie gminnym ilość wniosków była o tyle 'szansach' Burmistrz się nie zająknął...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Inicjatywa społeczna - rondo im."INKI" Danuty Siedzikówny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.84.---)
Data: 25 pa 2014 - 13:41:57

Dlaczego nie ma pieniędzy na porządną tablicę na rondzie "Inki" w Konstancinie-Jeziornie ,może właśnie dla tego :[wpolityce.pl] I może miedzy innymi dlatego nie da się oddzielić czasami polityki krajowej od samorządowej .Bardziej to jest widoczne w Warszawie /pomnik Ofiar Smoleńskich czy sprawa pomnika tz.Braterstwa Broni/.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 7 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.