Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 17
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 06 lut 2014 - 11:26:28

Źle sypiam, Kaan, choroba budzi mnie w nocy wiele razy. A Pan, jak już raz Pan zaczął krytykę mojej osoby, nie musi od razu krytykować wszystkiego, włącznie z porą dnia i nocy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 06 lut 2014 - 13:03:24

Jeszcze raz podsumuję: dzięki podjętej w grudniu uchwale budżetowej oraz całkowicie abstrakcyjnym zapisom ministerstwa dotyczącym rzekomego wzrostu wpływów gminy z podatku dochodowego o 11%, mamy szansę na koniec roku zwiększyć dług gminy o równowartość KOSZTÓW BUDOWY CAŁEGO CENTRUM HYDROTERAPII, czyli o trzydzieści kilka milionów złotych. Nikt nie kwestionuje zasadności wykonywanych za tę sumę inwestycji, ale drastyczny wzrost zadłużenia gminy pozostaje faktem. M.in. z tego względu Rada i Burmistrz muszą być bardzo ostrożni przy wszelkich zmianach w zaplanowanym budżecie. Wiadomość (i to nie przekazana bezpośrednio do Rady, tylko umieszczona w internecie), że jest inicjatywa społeczna i są zbierane podpisy pod petycją - nie jest wystarczającym argumentem dla zabrania np. 30 tysięcy złotych np. z przebudowy jakiejś ulicy czy budowy przedszkola albo obsługi komunikacji autobusowej i przeznaczenia tej sumy na wynajem na dwa miesiące lodowiska od powiatu. Zresztą takich przesunięć nie wolno robić ad hoc bez ustalenia, czy nie zagrażają one realizacji danej inwestycji lub zadania statutowego gminy.

Organizatorzy akcji powinni przyjść do radnych, przedstawić swoje racje i argumenty, następnie zawnioskować o konkretne środki w oparciu o wykonane obliczenia szacunkowe. Wówczas radni mieliby argumenty i powody, by szukać środków w budżecie (o ile przy takim budżecie jest to realne) - i przegłosować zmianę na sesji. Jeśli ja będę miał jakąś prośbę do Tomka i Krzyśka, to do nich napiszę lub zadzwonię i opowiem, o co mi chodzi, wyłożę argumenty. Tym bardziej w odniesieniu do czegoś takiego, jak wydawanie pieniędzy publicznych, obowiązują jakieś podstawowe zasady współpracy inicjatorów z samorządem.

DO KAANA: Nie wymieniałem poglądów z Rondo (Andrzejem), tylko odpowiadałem na komentarz Artka. Choroba bardzo często budzi mnie w nocy i czasem wtedy zaglądam też na forum. Nie sądzę, by ten fakt stanowił materiał do dyskusji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 11 lut 2014 - 13:27:44



przypuszczam, że obecny Burmistrz wprowadzi zakup sztucznego lodowiska do projektu budżetu, który przedstawi przed wyborami. Taką złożył już teraz deklarację, którą można traktować jako część programu wyborczego
Niezależnie, że deklaracji różnych (i to nie tylko ze strony Burmistrza) to ja już słyszałem wiele to mam nadzieję, że ta konkretnie deklaracja nie tylko zostanie dotrzymana, ale będzie częścią szerszego, strategicznego programu faktycznej (a w nie w sferze deklaracji przedwyboryczych) rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej na naszym terenie...
a nawet jeśli nie będzie i będzie tylko 'wyskokiem pojedynczym' to i tak...będzie to zasługa tej właśnie inicjatywy i Burmistrza, który dal się przekonać - wszak to on projekt budżetu przygotuje, albo...zaproponuje finansowanie na końcówkę roku... a wtedy radni raczej to przegłosują...
Nawet w roku przedwyborczym bez tego szumu nikt by na to nie wpadł bo zawsze będą pilniejsze potrzeby, których kosztem to się odbyć będzie musiało...
a lodowisko naturalne na pewno nie będzie alternatywą dla takiego obiektu...choćby z tego względu, że...zimy już nie będą jak dawniej ;)
OTsad smileyniedawno czytałem, że w zasadzie w żadnym z miejsc, w których kiedyś olimpiada zimowa odbywała się na świeżym powietrzu dziś nie mogła by być rozegrana...)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-11 13:39 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy SPOKO wie, jak wyglądają podstawy ustroju gminy i sposób zmiany budżetu?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.169.---)
Data: 11 lut 2014 - 16:36:26


Artek_Bartek
Lodowisko przy GOSIR...moim skromnym zdaniem jest średnio miarodajne dla potrzeb...

Dla mnie jest miarodajne i owszem i sądzę, że nie tylko dla mnie. Tak samo jak cztery, pięć osób
na jednym pasie na basenie w CKR, gdzie często grzbietem relaksacyjnie pływać się nie da.
Bo albo ci ktoś z nienacka przywali, albo zaleje, albo porwie cię wir bocznych strumieni do masażu. No ale to wszystko jak widać nie odstrasza potencjalnych ryzykantów zdrowia i życia.spinning smiley sticking its tongue out i nie zmniejsza popularności obiektu.

Na zdjęciu zamieszczonym przez pana Rondo widzę niestety jedną osobę szalejącą na tafli i cały tłum ukryty w czapkach niewidkach. Dalaczego, tak się dzieje? Dlatego, że naturalne, a nie sztyczne? Czy dlatego, że za tanie? Czy może dlatego, że ludzie wolą pływanie od jazdy na łyżwach?smiling smiley
Artku-Bartku, widać, że jesteś zagorzałym miośnikiem jazdy na lodzie. Podaj proszę, ile czasu spędziłeś na tym lodowisku zrobionym przy GOSIR?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-11 16:39 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy SPOKO wie, jak wyglądają podstawy ustroju gminy i sposób zmiany budżetu?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lut 2014 - 17:56:06


rondo


niedawno czytałem, że w zasadzie w żadnym z miejsc, w których kiedyś olimpiada zimowa odbywała się na świeżym powietrzu dziś nie mogła by być rozegrana...)


Ciekawe, a to z jakiego powodu ? Ta teza dotyczy wszystkich dyscyplin ?

- z powodu małej ilości śniegu jest kłopot z przygotowaniem dla dyscyplin rozgrywanych na odkrytym terenie. Rosjanie gromadzili śnieg w hałdach od zeszłej zimy.
Natomiast nie ma problemu z dyscyplinami odbywającymi się na sztucznych lodowiskach >grinning smiley<

Warto czasem trochę poczytać cos innego niż ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy SPOKO wie, jak wyglądają podstawy ustroju gminy i sposób zmiany budżetu?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 lut 2014 - 20:57:11

Zróbcie sobie przerwę w waszych rozmowach. Bo ja wam zrobię.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy SPOKO wie, jak wyglądają podstawy ustroju gminy i sposób zmiany budżetu?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.252.---)
Data: 11 lut 2014 - 21:11:50

A mi chodziło tez o to , że kiedyś w hokeja na olimpiadzie grało sie na otwartym powietrzu a teraz w niewielu miejscach byłoby to fizycznie możliwe...ale na pewno nie czytałem tego w ND ;)
Rozumiem Rondo, ze nie chce sztucznych torów do wielu dyscyplin bo tez uważam, ze do wszystkiego podejść należy z rozsądkiem...mam nadzieję jednak, że nie wycofa swych rekomendacji danych w ramach SRS , by lodowisko sztuczne ale nowe zakupić...no i pomimo tego, że nie znam regulaminów pracy SRS a i od początku zdaje sie twierdziłem, że rola tego ciała (które jest bo...ustawa nakazuje) jest...średnio wiążąca dla władz to mam nadzieje, ze co najmniej wskaże władzom kierunki w jakich podążać powinny by sport w gminie mógł być uprawiany powszechnie...wtedy może zaoszczędzimy nieco na opiece zdrowotnej ;)
A jeśli Zoli sugeruje, że moja ewentualna (nie)bytność na lodowisku przy GOSIR stanowi dowód na brak potrzeby zakupu lodowiska to spieszę donieść, że bliżej mam na zamarznięty staw u teścia a jesli mam jechać to wole na Białego Orlika do Góry Kalwarii...
A w piłkę tez jeżdzę pokopać do Warszawy pod balon ale nie mam nic przeciw, by któreś z boisk na naszym terenie zostało czymś takim pokryte ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy SPOKO wie, jak wyglądają podstawy ustroju gminy i sposób zmiany budżetu?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.169.---)
Data: 12 lut 2014 - 01:17:51


Artek_Bartek

A jeśli Zoli sugeruje, że moja ewentualna (nie)bytność na lodowisku przy GOSIR stanowi dowód na brak potrzeby zakupu lodowiska to spieszę donieść, że bliżej mam na zamarznięty staw u teścia a jesli mam jechać to wole na Białego Orlika do Góry Kalwarii...

Artku-Bartku, dostęp do położonego bliżej, zamarzniętego teściowego stawu całkowicie usprawiedliwia Twoją absencję na lodowisku zrobionym przy GOSIR. Chociaż, jak wcześniej obrazowo pisałeś o tych" niebezpiecznych schodkach"......pomyślałam, że tam byłeś.smiling smiley
A propos niebezpieczeństw - nie boisz się jeździć po stawie, przy tegorocznych temperaturach (nie mam na myśli tych dodatnich, oczywiście)smiling smiley?
Twoją "(nie bytność)" tak, czy inaczej rozumiem. Ale nie mogę pojąć tych "zapalonych łyżwiaży", którzy nie mając innej alternatywy, nie skorzystali z tego co było.smiling smiley Sądzisz, że sztuczny lód coś zmieni? Ściągnie tłumy?

Z doświadczenia wiem, że dzieci często domagają się zakupu kosztownych zabawek, ale nie zawsze się nimi bawią! Dlatego, byłam za tym, żeby przed wydaniem naszych, podatników pieniędzy (Twój ulubiony zwrot), sprawdzić natężenie ruchu na tym lodowisku przy GOSIR.Taki mały biznes plan!!!spinning smiley sticking its tongue out



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-12 10:35 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J i inna baza...
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 12 lut 2014 - 11:58:51

przy GOSiR jestem co najmniej 2 razy w tygodniu...i wieczorkiem zawsze tam cała kupa dzieciaków się ślizga...na butach... po wyjściu z tańców cała grupa dziewczynek (w tym moja córka) to robi ;)
i wtedy też słyszałem komentarze, że tam może być niebezpiecznie...choć ja osobiście się z tym nie zgadzam zwłaszcza, że przecież każdy sport przynosi jakieś ryzyko i mówienie dziecku 'nie ślizgaj się bo się przewrócisz' to początek kalekiego społeczeństwa...
o ile zasadność pilnowania pieniędzy podatników widzę o tyle uważam, że przy obiektach sportowych dla mas pojęcie biznes planu nie powinno funkcjonować!
Najpierw stwórzmy możliwości, później w sposób zorganizowany i świadomy przekonujmy do ich wykorzystania a za lat parę będzie mniej krzywych kręgosłupów, ludzi otyłych itd. itp. Tego typu wydatki to nie koszt zbytków tylko inwestycja w zdrowie społeczeństwa!
Oczywiście istotne jest, by nie przesadzić i postawić 17 hal i 15 boisk na jednym osiedlu (choć w takiej Chorwacji w praktycznie w każdym miasteczku jest pełnowymiarowa hala gdzie dzieci uczą się gry w piłkę ręczną) - w takiej Gminie Góra Kalwaria są dwa boiska typu Orlik, jedno z programu Blisko Boisko, jest Biały Orlik. I jakoś z reguły na tych obiektach jest pełno! A jeszcze kończą halę sportową, której brakowało....
Powie ktoś - jak chcesz uprawiać sport to se weź buty i idź pobiegaj po lesie... też można... ale w tym zakresie istotna jest jak najszersza oferta... Lodowisko to jedna z opcji, która w 20 tysięcznym mieście istnieć powinna...a nie mówimy o wybudowaniu tu ślizgawki typu Torwar tylko malego, sztucznego lodowiska, którego zakup i późniejsze utrzymanie kosztować będzie zdecydowanie mniej niż...kwiatków na latarniach i innych klombach...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J i inna baza...
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.52.---)
Data: 12 lut 2014 - 21:38:29


Artek_Bartek
przy GOSiR jestem co najmniej 2 razy w tygodniu...i wieczorkiem zawsze tam cała kupa dzieciaków się ślizga...na butach... po wyjściu z tańców cała grupa dziewczynek (w tym moja córka) to robi ;)

A dlaczego nie ślizgają się na łyżwach?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J i inna baza...
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 lut 2014 - 21:53:25

A kto bierze na tańce łyżwy? W dodatku przy odwilży smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 12 lut 2014 - 22:37:56

Moje dziecko jest w GOSIR np.we wtorek o 16:30...zabieram po 20 często obserwując końcówkę treningu...Dla mnie to i tak cud, że ma jeszcze w ogóle ochotę się ślizgać na butach ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J i inna baza...
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.52.---)
Data: 13 lut 2014 - 00:47:43


Bartek
A kto bierze na tańce łyżwy? W dodatku przy odwilży smiling smiley

Widocznie lód przy GOSIR mocno się trzyma mimo odwilżysmiling smiley, skoro się ślizgają (na butach)

Taniec i jazda figurowa, to takie pokrewne dziedziny, że łyżwy zawsze mogą się przydać na wypadek,
gdyby instruktor urzeczony lodową taflą zmienił program lub gdyby grzejniki w obiekcie zamarzły.

No ale przede wszystkim musi być nieodparta chęć, bo bez niej, ani na sztucznym, ani na naturalnym
lodowisku, na łyżwach się nie pojeździ .spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 lut 2014 - 10:16:39

Daj mi, proszę, spokój, z nieodpartą chęcią grinning smiley Moja córka miała nieodpartą chęć pojeździć na nartach.

Trzeba jej jednak przyznać, że chodzić o kulach nauczyła się maksymalnie w kwadrans.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.249.---)
Data: 13 lut 2014 - 22:22:35


Bartek
Daj mi, proszę, spokój, z nieodpartą chęcią grinning smiley Moja córka miała nieodpartą chęć pojeździć na nartach.

Trzeba jej jednak przyznać, że chodzić o kulach nauczyła się maksymalnie w kwadrans.

Brawa dla córki, zuch dziewczyna!
Nie wykluczone, że jak gips zdejmą nieodparta chęć powróci. smiling smiley

Po tegorocznych, olimpijskich "złotych" sukcesach naszych rodaków, należy prognozować,
że zainteresowanie jazdą na deskach diametralnie wzrośnie. Może więc warto się zastanowić, czy zamiast sztucznego lodowiska, nie zrobić sztucznej górki z mini wyciągiem.spinning smiley sticking its tongue out Ta w Bełchatowie cieszy się ponoć dużą popularnością.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lut 2014 - 22:29:40

To raczej Góra Kalwaria by mogła - w Łubnej jest spora górka.

- myślę, że sypanie górki byłoby bardziej kosztowne niż wypożyczenie lodowiska (nie od starosty). No chyba, żeby górkę tak jak lodowisko usypać społecznie na Wygonie, najlepiej ku czci...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.249.---)
Data: 13 lut 2014 - 23:17:23

Myślałam o Łubnej w ramach współpracy dobrosąsiedzkiej.
Zawsze bliżej niż do Bełchatowa. O innych kurortach zimowego sportu nie mówiąc.spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 lut 2014 - 23:24:57


zoli
Brawa dla córki, zuch dziewczyna!
Nie wykluczone, że jak gips zdejmą nieodparta chęć powróci. smiling smiley

Dziękuję bardzo. Chęć pewnie tak, ale chirurg powiedział, że dwa lata przerwy od nart grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J i inna baza...
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.193.---)
Data: 13 lut 2014 - 23:46:32

W Gorze poza Lubną jest jeszcze...Gora...tj.skarpa, która daaaaawno temu była zagospodarowania, zrobiony był specjalny tor na sanki...zima tętniło to wszystko życiem... Był ponoć niedawno pomysł zagospodarowania skarpy ale jakoś cisza....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycję do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (178.36.156.---)
Data: 14 lut 2014 - 00:38:21

To daaaaaaaaaawno temu, w Górze Kalwarii, to czasy mojego dzieciństwa i młodości. Na nartach i łyżwach, na tych skarpach wiślanych i okolicznych rozlewiskach szaleliśmy do zmroku. Łza się w oku kręci. Szalały nie tylko dzieciaki ale i starsza młodzież, a potem coraz mniej , coraz rzadziej, aż przyszło NOWE i się to skończyło i teraz co niektórzy chcą to odtworzyć..Zyczę powodzenia.
Jak pracowałem w Górze to miałem pretensje to władz, że mając taki potencjał / koniec lat siedemdziesiątych, INCO, HORTEX, PRK, WOJSKO, POLSPORT/ zaniedbali calą skarpę nadwiślańską i tereny nad Wisłą. Siermiężność niestety została do dzisiaj.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 17


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.