MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 17
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.80.---)
Data: 02 mar 2014 - 01:03:54

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź, panie Rondo.
Jak widać nie wiedziałam, ale liczyłam na Pańską rozległą wiedzę.smiling smiley
Przyznam, że tym razem przerosła ona moje oczekiwania.spinning smiley sticking its tongue out

Wydaje mi się, że skoro klub "Zryw" wypuszcza takich orłów jak Artur Nogal, to warto go rozpropagować i więcej w niego zainwestować, żeby swoim działamiem mógł obiąć także szkolenie dzieci i młodzieży
z miasta Konstancin-Jeziorna.
Sam tor wrotkarski moim zdaniem, również jest wart rozreklamowania. Obawiam się,
że wielu mieszkańców nie wie, że w naszej gminie istnieje taki obiekt.
To była taka moja sugestia, w ramach umiejętnego wykorzystania tego, co już mamy!

Domyślam się, że właśnie w tej sprawie SRS organizuje najbliższe spotkanie.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.240.---)
Data: 02 mar 2014 - 21:20:52

A znając stanowisko SRS sie wycofa? Zadbacie rozumiem o to, by to stanowisko przedstawić?
Choc obawiam sie, ze zdanie SRS ma wartość dla decydentów...średnie..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.246.---)
Data: 04 mar 2014 - 06:50:25


rondo
Oczywiście, że tak !!!

Pani zoli tak bardzo związana ze środowiskiem Słomczyna nie wie o tym ? Dziwne. A wystarczyło spytać kuzyna.

O czyim niby kuzynie mowa, panie Rondo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.43.60.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 17:21:01

Czasami efekty starań przychodzą z nieco większym opóźnieniem. Jednak będzie lodowisko smiling smiley!

Sztuczne lodowisko w Konstancinie-Jeziornie - artykuł w Konstancin24.eu [www.konstancin24.eu]

Prawdopodobnie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie zostanie otwarte lodowisko ze sztuczną taflą, wypożyczalnią łyżew oraz plenerową kawiarenką.(...) Już w ubiegłym roku grupa mieszkańców wystąpiła do władz naszego miasta z inicjatywą utworzenia sztucznego lodowiska z wypożyczalnią łyżew na terenie boiska Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej 12 w Konstancinie.

Do parku na łyżwy - Nad Wisłą strona 7 [www.nadwisla.pl] (...) obiekt będzie działał od 6 grudnia do końca lutego (...)

Lodowisko na mikołajki - Kurier Południowy [www.kurierpoludniowy.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-24 18:21 przez Krzysztof Bajkowski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2014 - 20:49:30

O lodowisku mówił Burmistrz na spotkaniu z mieszkańcami Skolimowa na początku października, była tez informacja w Biuletynie gminnym oraz tu na forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 22:34:11

Wybacz Maniu Krzyśkowi...on sie ostatnio skwerek i kampanią zajął ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.148.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 10:08:55

Mam poważne obiekcje, co do lokalizacji tego lodowiska!!!

Wydaje mi się, że skoro ma ono służyć naszym mieszkańcom, naszej młodzieży i naszym dzieciom,
powinno być usytuowane w miejscu dla nich bardziej dostępnym i najlepiej sprawdzonym.

Znakomitym miejscem dla usytuowania tego typu obiektu jest np. teren doskonale funkcjonującego już "Skateparku", obleganego nawet po zmroku przez mieszkańców w różnym wieku.
Celowo tu podkreślam mieszkańców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 10:44:35


zoli
Znakomitym miejscem dla usytuowania tego typu obiektu jest np. teren doskonale funkcjonującego już "Skateparku", obleganego nawet po zmroku przez mieszkańców w różnym wieku.
Celowo tu podkreślam mieszkańców.

Cytowałem już fragmenty gdzie urząd mówił, że lodowisko będzie na skwerze sportów przy ul. Bielawskiej. Nawet trawa na boisku do siatkówki jest ponoć po to by położyć instalację do lodowiska. No to urzędowi się odmieniło. Nie po raz pierwszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 pa¼ 2014 - 13:27:03


zoli
Mam poważne obiekcje, co do lokalizacji tego lodowiska!!!

Wydaje mi się, że skoro ma ono służyć naszym mieszkańcom, naszej młodzieży i naszym dzieciom,
powinno być usytuowane w miejscu dla nich bardziej dostępnym i najlepiej sprawdzonym.

Znakomitym miejscem dla usytuowania tego typu obiektu jest np. teren doskonale funkcjonującego już "Skateparku", obleganego nawet po zmroku przez mieszkańców w różnym wieku.
Celowo tu podkreślam mieszkańców.

Zauważ, że w pobliżu Parku sa dwie szkoły, a nawet trzy, bo z Żeromskiego tez bliżej niż do Skejt Parku i sporo ludzi mieszka na południe od Prusa: Skolimów, Czarnów, Wierzbno, Królewska Góra - więc niech tez cos mają.
Szkoła na Wojewódzkiej jest w tej chwili największą tego rodzaju placówką w Kcinie, a z Integracyjnej na Szkolnej tez rzut beretem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 16:12:05

Rada klepnęła na ostatniej sesji ten wydatek? Była jakakolwiek dyskusja czy tradycyjnie przez aklamację decyzji Włodarza, który raczej nikogo o zdanie nie pytał?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.148.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 20:40:54


mania

Zauważ, że w pobliżu Parku sa dwie szkoły, a nawet trzy, bo z Żeromskiego tez bliżej niż do Skejt Parku i sporo ludzi mieszka na południe od Prusa: Skolimów, Czarnów, Wierzbno, Królewska Góra - więc niech tez cos mają.
Szkoła na Wojewódzkiej jest w tej chwili największą tego rodzaju placówką w Kcinie, a z Integracyjnej na Szkolnej tez rzut beretem.

Jak na razie to zauważyłam, że:

1) przy Szkole Podstawowej na Żeromskiego, już lodowisko, w ubiegłym roku było i............................,
poza tym szkoła ta ma całkiem dobre zaplecze sportowe. Chyba nie mogą narzekać?

2) w Szkole Podstawowej na Wojewódzkiej, też chyba najgorzej nie jest , skoro dzieci z nr.5, Integracyjnej do nich na zajęcia w-f chodzą, bo sami boiska dostosowanego do takich zajęć nie mają, ino czarny asfalt po całości równiutko wylany

3) ze Szkoły Integracyjnej na Szkolnej taki sam rzut beretem na Bielawską do "Skateparku", jak do "Hugonówki" w Parku Zdrojowym

4) w bliskiej okolicy Skateparku przy Bielawskiej istnieją trzy duże (jak na nasze warunki) osiedla mieszkaniowe oraz zwarta zabudowa jednorodzinna

5) "Skatepark" już teraz tętni życiem nawet w późnych godzinach wieczornych. Boisko jest non stop zajęte. Rolkarze i miłośnicy jazdy na hulajnogach również dopisują. Narzekają tylko, że to "coś" z betonu jest śmiesznie małe. Mają wnioskować o powiększenie.
Użytkownikami tego obiektu, co jest istotne, są prawie wyłącznie mieszkańcy gminy.
Chyba o to nam wszystkim chodzi, aby nasza młodzież miała zdrowe zainteresowania.

Jestem bardzo częstym gościem tego miejsca. To co napisałam nie pochodzi z magla i nie jest wyssane z palca, tylko jest wynikiem moich obserwacji.

6) równie często bywam z dzieciakami na placu zabaw w Parku Zdrojowym (tym dużym) i z ciekawości pytam ludzi, czy są miejscowi? W odpowiedzi słyszę: Piaseczno, Warszawa, Brześce, a tylko bardzo sporadycznie Konstancin

7) jak wgląda sprawa wykorzystania boiska do siatkówki w Parku Zdrojowym? Nie zauważyłam, żeby były tam tłumy

8) inicjatorem powstania sztucznego lodowiska, jak pamiętam była młodzież. Zbierane były podpisy mieszkańców pod petycją. Podpisało bodajże ok. 600, czy 700 osób. Nie widziałam tej petycji.
Ciekawa jestem, czy w jej treści podana była lokalizacja tego lodowiska? Jeżeli tak, to jaka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.202.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 22:28:37

Petycja toczyła bodaj ustawienia powiatowego szrotu u nas...do dyskusji o lokalizacji zdaje sie nie doszło...
Pózniej były deklaracje zakupi własnego i montażu go na boisku (szumna dość nazwa jak na to co już teraz z tego zostało...) do siatkówki przy skwerze...
A tymczasem...teraz pomysł Burmistrza na...ożywienie Parku zimą...
Według mnie błąd...argument 'lodowisko przy GOSiR w ubiegłym roku nie żyło'..średnio trafiony (ani lód dobry ani oświetlenie ani...)...Park jest miejscem sztucznym dla uprawiania masowego sportu (chyba, ze jakieś biegi, kijki..)....skwer sportów do tego został wybudowany...
W Gorze Biały Orlik jest przy szkole...tętni życiem przez cały dzien! Jesli nie skwer to Orlik w Mirkowie...ale nie Park!


W Kuroerze Polidniowymznalazłem odpowiedz na moje pytanie - Rada dała kasę...dyskusji o lokalizacji chyba niestety nie było...
110 tysięcy wydamy i....

Kurier Południowy
korzystanie z lodowiska iloraz wypożyczanie łyżew nie będą darmowe. Wysokość opłat nie została jeszcze ustalona, ale, zgodnie z zapewnieniami urzędu, mają być symboliczne
Czyli głosujemy za kiełbasą bez wiedzy o szczegółach?
I jak to sie ma sie do obietnic o ZAKUPIE?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-24 23:06 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 25 lis 2014 - 23:31:43

Czy już wybrano firmę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.44.---)
Data: 25 lis 2014 - 23:37:26

Jesli ustalono I kwotę za użytkowanie, i kwotę na inwestycję i...miejsce (niestety park..) to...chyba wybrano?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J - podpisz petycjÄ™ do burmistrza - str.2
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.37.---)
Data: 02 gru 2014 - 14:29:38

Ruszyła budowa sztucznego lodowiska
VIDEO [www.pulskonstancina24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 05 gru 2014 - 11:23:53

"Ślizgawka z wypożyczalnią łyżew będzie czynna siedem dni w tygodniu od 10.00 do 21.00 (w weekendy do 22.00). Wstęp: 3 zł za godzinę (dzieci, uczniowie i studenci) i 6 zł (dorośli). W dni powszednie do godz. 14.00 za darmo będą mogły jeździć grupy przedszkolne i szkolne z gminy"
[nadwisla.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.199.---)
Data: 05 gru 2014 - 12:57:19

Czyli miasto płaci sporo pieniedzy a do tego..nie jest dla mieszkańców za obiecana złotówkę...
Dla grup przedszkolnych i szkolnych do parku cała wyprawa...zwłaszcza, że musiałaby sie odbyć kosztem lekcji...
Oj nie tak winno wyglądać krzewienie sportu masowego...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: maniamania (159.205.249.---)
Data: 05 gru 2014 - 14:59:41


rondo
Te opłaty to jakis ponury żart !? To my zafundowalismy jakiejś firmie, nawet nie konstancińskiej, możliwość robienia na nas interesu ? To moze niech mi UMiG postawi restaurację a ja do godz. 14:00 będę za darmo serwował dla urzędnikow czarną polewkę.

PRL się skończył - wszystko za darmo także, choć komunałki pozostały także dla wielu, których stać na zagraniczne wojaże, limuzyny oraz własne lokum. Utrzymanie sztucznego lodowiska oraz wypożyczalni kosztuje. Czy to dziwna, że właściciel firmy chce zarobić?

A czarna polewka chyba zdrowsza (tu przepisy: [durszlak.pl]) niż kebab na wygonie, który tez nie był za darmo


___________________________
żeby było jasne nie jestem przeciwna budowaniu mieszkań komunalnych lub socjalnych, ale dla tych co nie mają dochodów, które umożliwiłyby im zakup mieszkania, albo są bezrobotni lub z różnych względów nie mogą podjąć pracy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.154.---)
Data: 05 gru 2014 - 19:18:49

Szanowny Panie rondo miałem nie odpowiadać, ale jednak Panu odpowiem. Nie nabrałem wody w usta, tylko niestety nie mam tyle wolnego czasu jak pan by klepać w klawiaturę. Oczywiście jestem zły, że mieszkańcy będą musieli płacić za korzystanie z lodowiska i mnie niestety na to nie stać, aby pojeździć na łyżwach w Parku Zdrojowym, bo każdą złotówkę oglądam kilka razy zanim ją wydam. Odnośnie Tomka to chyba Pan się zorientował, że on nie udziela się na tym forum od dawna, jednak wiem, że i on ma podobne zdanie jak ja. Nadal się cieszę, że lodowisko powstało jednak moje zdanie jest takie, że powinno być bezpłatne. Tym razem jest to naprawdę ostatni mój wpis na tym forum i idę za przykładem innych, bo potrafi Pan skutecznie zniechęcić do zaglądania tu. Jednak muszę Panu pogratulować wybrania swojego nicka, bo rondo swoim kształtem bardzo przypomina zero. Teraz może Pan pisać na mój temat, co zechce, serdecznie Pana pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lodowisko w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 05 gru 2014 - 19:48:43



Partia rzÄ…dzi, partia radzi, partia nigdy ciÄ™ nie zdradzi!
powodzenia panie jacekkk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 17


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.