Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 sty 2014 - 09:49:19

Drodzy mieszkańcy Konstancina-Jeziorny (i okolic),

pasjonaci historii regionu, miłośnicy piękna i zabytków, sportowcy i turyści korzystający z otaczającej nas przyrody.

Mam na imię Bartek i od ponad dekady ochotniczo współtworzę portal Konstancin.com. Staramy się w jego ramach dostarczać ciekawe informacje, zapewniać możliwość kontaktu i wymiany opinii między mieszkańcami naszej gminy, a także oferować dodatkowe, ciekawe przedsięwzięcia, jak publikacje, nagrania audio i video czy wreszcie - zdjęcia.

Pomysł na Serwis Zdjęciowy Konstancina-Jeziorny zrodził się w mojej głowie kilka lat temu, kiedy przeglądałem swoje zasoby zdjęciowe. Przez te lata, odkąd go uruchomiłem, z pewną pomocą moich przyjaciół udało się w nim zgromadzić ponad 7.5 tysiąca zdjęć, sięgających wstecz aż do 1994 roku. Na zdjęciach tych można zobaczyć miejsca, które odeszły, zmieniły się, które utraciliśmy. Wydarzenia,ludzi, imprezy. Zobaczyć to, jak dla naszej gminy upływa powoli czas, jak ona się zmienia.

Chciałbym, aby Serwis Zdjęciowy Konstancin-Jeziorny trwał jak najdłużej i dziękuję za wsparcie wszystkim. Chciałbym mieć też o wiele więcej czasu i możliwości, aby tych zdjęć, dla Państwa, dla siebie, dla następnych pokoleń - robić jak najwięcej.

Serwis Zdjęciowy jest darmowy. Wszystkie zdjęcia udostępnione są na wolnej licencji, z prawem do dalszego, niekomercyjnego wykorzystania. Nigdy nie prosiłem i nigdy nie poproszę o pieniądze za korzystanie z tych zasobów, które lubię uważać za nasze wspólne dziedzictwo - historyczne i dokumentalne. Nigdy też nie zwróciłem się i nie zwrócę nigdy do nikogo o zapłatę za mój czas i wkład pracy, ponieważ po prostu lubię robić zdjęcia tego miasta.

Jednak, aby Serwis Zdjęciowy mógł trwać, potrzebny jest sprzęt - aparat fotograficzny. Robiłem już zdjęcia telefonami, smarfonami, kompaktami, ostatnio - pożyczonym ultrazoomem. Postanowiłem, aby zdjęcia te mogły być lepszej jakości, ciekawsze, dokładniejsze - kupić nowy aparat.

Postanowiłem też poprosić Państwa o częściowe wsparcie mnie w tym zakupie.

Wybrałem model Lumix DMC-FZ200 ze względu na bardzo dobre parametry techniczne - optyka, zoom, matryca - przy jednoczesnej możliwej do zaakceptowania cenie - niecałe 1700 zł.

Dla mnie jest to niestety bardzo duży wydatek i spłacać do będę przez cały 2014 rok. Proszę wiec Państwa o wsparcie w wysokości 500 zł (pomniejszone o opłaty manipulacyjne serwisu zbiórkowego). Pozwoli mi to opłacić ok. 25% ceny sprzętu.

Gdybyście chcieli Państwo wesprzeć tę inicjatywę, można zrobić to na stronie projektu na portalu WspieramKulture.pl - wybranie tej formy zapewnia bezpieczeństwo i pewność - w przypadku niepowodzenia zbiórki, Państwa pieniądze zostaną zwrócone.

Kwota - najzupełniej dowolna. Dla mnie - każda będzie duża, bo pozwoli mi realizować moją pasję - ocalenia przed niepamięcią naszej małej ojczyzny.

Niezależnie zaś od powodzenia zbiórki, ja nadal robić będę kolejne galerie w Serwisie Zdjęciowym, starając się utrzymać w mocy swój własny slogan - co tydzień nowe zdjęcia. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem na forum Konstancina-Jeziorny.

Dziękuję!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-30 09:51 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 sty 2014 - 10:28:33

Przyłączam się do akcji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 sty 2014 - 10:41:52

Ogromne dzięki!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 30 sty 2014 - 10:44:38

Popieram!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 sty 2014 - 10:57:46

Dziękuję równie ogromnie!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 sty 2014 - 09:49:17

Moi drodzy, zaczyna się drugi dzień, a udało się już zebrać 50% kwoty. Jestem tym bardzo zaskoczony - oczywiście jest to miłe zaskoczenie.

Na razie więc, w ramach podziękowań - kilka zdjęć zimowych: [picasaweb.google.com]

Być może w weekend uda mi się przygotować coś większego i ciekawszego.

Dziękuję wszystkich, którzy dotąd wsparli ten projekt w jakikolwiek sposób!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 sty 2014 - 19:06:26

Popieram. Moim zdaniem jest już komplet :-) 100%



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-31 19:07 przez TRAPER.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 sty 2014 - 20:35:03

Achem. Nie miałem pojęcia, dopiero siadłem do komputera.

Pozwolicie moi drodzy, że ja jutro od siebie coś może napiszę, bo dzisiaj po prostu zabrakło mi słów.

Z całego serca serdecznie dziękuję wszystkim.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 lut 2014 - 11:22:18

Pozwolę sobie po prostu wkleić tekst, który napisałem na swojego bloga.

W zasadzie sam nie wiem, co powiedzieć, bo po dwóch dobach zbiórki kwota dobiła do minimalnej, dzięki czemu projekt już teraz jest udany.

Przyznam się szczerze, że liczyłem na trochę drobnych wpłat od znajomych. Tymczasem wszystko to były kwoty raczej duże ? na dobrą sprawę kilka osób dosłownie zrzuciło się na ustawioną w projekcie kwotę.

Nie spodziewałem się tego ? nie tak szybko, nie tak widowiskowo. Jestem bardzo mile zaskoczony, tym bardziej, że w przedsięwzięciu wzięli udział i ludzie, którzy znają mnie osobiście, i tacy, których znam tylko za sprawą rozlicznych moich projektów. Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny (w tym i tacy bardzo zaangażowani), lecz nie tylko!

Wszystkim, którzy się dorzucili, serdecznie dziękuję. Daliście mi jasny znak, że robię coś, co ma sens. To dla mnie wyjątkowo ważne. Zbiórka trwa nadal i może nawet uda uzbierać się coś więcej, ale to właśnie tych kilku pierwszych wspierających nadało jej sens.

Wybrałem się wczoraj na półtoragodzinną wyprawę nad rzekę, zrobiłem jakieś półtorej setki zdjęć, przekonałem się, że przejście z FZ20 na FZ200 to naprawdę skok jakościowy ? pod wieloma względami. Oczywiście muszę nauczyć się obsługi nowego sprzętu, a jak już opanuję obsługę ? muszę w końcu nauczyć się robić zdjęcia. Ale możecie spojrzeć na to, co wymodziłem w Serwisie Zdjęciowym ? Zimowa Jeziorka.

Jeszcze raz powiem ? dziękuję. Ta kwota, którą już udało się zebrać, to dla mnie bardzo dużo. Ale dużo więcej warta jest świadomość, że kogoś naprawdę interesuje to, co robię.

To na koniec taki mały dynks z taką ruinką niedaleko Parku Zdrojowego.



Raz jeszcze - bardzo dziękuję wszystkim.

PS. Dyplomy i tytuły sponsorskie oczywiście jak najbardziej utrzymuję w mocy, jeśli tylko ktoś chce, proszę dać znać, co mam napisać na nich smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 lut 2014 - 13:04:42


Bartek
Daliście mi jasny znak, że robię coś, co ma sens. Ale dużo więcej warta jest świadomość, że kogoś naprawdę interesuje to, co robię.

Oczywiście, że interesuje i to bardzo.
Tak trzymać :-)
Pozdrawiam i życzę kolejnych setek, tysięcy fotek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prośba o wsparcie Serwisu Zdjęciowego Konstancina-Jeziorny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 lut 2014 - 13:04:59

Może tym zdjęciem potrząśniesz właściciela tej ogromnej, zapyziałej działki, który niestety takim jest gospodarzem jak widać wzdłuż płotu.

Radzę nie chodzić ul. Graniczną wzdłuż włości tego magnata, bo śmierdzi szambo, w którym zawalił się strop i teraz jest litościwie - chyba przez ZGK nakryte arkuszami blachy falistej.

Śmierdzi od Szpitalnej do Przeskok / Przebieg (nie wiem która jest która - chodzi o tę na krańcu Granicznej).

Dziwne, że mieszkańcom nie przeszkadza, klientom sklepiku chyba też...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.