Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP? TARGOWISKO
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 03 lut 2014 - 09:47:29

Gdzie najlepiej doradzili byście robic zakupy? Gdzie znajdę w Konstancinie dobrze zaopatrzony sklep spożywczy? i w dobrej cenie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-02 11:04 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: KlarKlar (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2014 - 11:16:53

Można również zadać pytanie, w którym kiosku sprzedaje się lepsze bilety ztm ?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 03 lut 2014 - 13:31:35

dośc dobrze zaopatrzony jest sklep w Jeziornie, dawna Aura, jak również delikatesy Bomi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Paweł WronaPaweł Wrona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2014 - 16:09:55

na zakupy to raczej Piaseczno ( Auchan i inne ) .... w K to jak już wędlina w API ... ale ostrożnie
Ceny w K są często z kosmosu + dodatek za uzdrowisko :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 03 lut 2014 - 17:43:11

Dopiero jesteśmy w trakcie przeprowadzaki na stałe do Konstancina więc mamy wypróbnowany Lidl i pare lokalnych sklepów sklep Zorza drogi ale wędliny ma dobre i duży wybór warzyw ale nie zawsze miła obsługa:/ a Aura to tu przy rondzie jak się wjeżdza w Konstancin?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lut 2014 - 21:21:32


KrystianJachacy
Aura jest przy rondzie w centrum miasta, już za torami jadąc od strony Warszawy. To delikatesy, więc ceny nie są "ekonomiczne". ;)

To Aura została reaktywowana, czy pomyliłes nazwę - może chodziło o TOP MARKET w miejscu d. Aury?

Jest też niewielki Carrefourek - Ekspress w Skolimowie - dobrze zaopatrzony, no i targ w soboty i środy - ładne i w dużym wyborze warzywa, owoce, kwiaty, wyroby mleczarskie zagrodowe i "państwowe", chemikalia, naczynia, ozdoby, meble, zabawki, ubrania - nowe i pchli targ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 04 lut 2014 - 05:27:22

Aura zmienila logo na to market. Bo na rachunku dalej jest Aura.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 05 lut 2014 - 17:24:29

Bomi na ul. Bielawskiej. Dojazd dobry zarówno autem (spory parking) jak i autobusem (przystanek niedaleko) i rowerem (są stojaki). Sklep niby pod logiem sieci ale produkty zamawiają z szerokiego wachlarza, czego nie można powiedzieć o innych sklepach. Można tez porozmawiać z obsługą i zwrócić uwagę, na ofertę, produkty, których nie ma. Zupełnie niemożliwe w innych sklepach tej wielkości. Odnośnie cen to zależy co kto kupuje. Są niektóre produkty, których cena jest niższa niż maja duże markety..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (46.76.87.---)
Data: 11 lut 2014 - 13:42:34

Byłam w Bomi i w Top MArket Aura a Top Markecie było lepiej jak gdyby po remoncie obsługa miła a z cenami to zawsze są produkty tańsze są droszsze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 11 lut 2014 - 15:24:53

ja na ten przykład tylko w Bomi w weekend kupiłam ciasto do pizzy, nigdzie indziej nie było, Bomi zaopatrzenie ma naprawde super, a co do cen...no cóż na wieksze zakupy rzeczywiście lepiej jechac do Piaseczna, ewentualnie do Tesco, nie wiem jak Simply bo mi nie po drodze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.252.---)
Data: 11 lut 2014 - 20:51:23

Kupowałem ostatnio w Bomi jakaś pierdolke spożywczą do dekoracji ciasta...
Pózniej zajechalłem do żaby przy rondzie...to samo kosztowało...4 razy taniej....dla mnie przegięcie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.164.---)
Data: 11 lut 2014 - 21:41:16

Ale macie problemy , sklep na sklepie i sklepem pomiata .Za komuny to były super zakupy i nikt nie narzekał na ceny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 lut 2014 - 08:17:49

Ja mogę powiedzieć, że w Auchan woda Muszynianka kosztuje 3,20 a w Bomi 1,99. Na tradycyjnym sześciopaku daje to sporą różnicę.
Sądzę, że wyszukiwanie produktów które w jednym sklepie są tańsze a w drugim droższe jest bez sensu. Liczy się cały rachunek... Ważne, że mamy wybór.

P.s.
O Tesco na Kabatach nie wspominajmy bo ostatni raz dobre zakupy zrobiłem tam gdyby był to jeszcze Hit. Teraz to jest syf, syf, syf, bałagan i nic więcej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: majkelmajkel (217.153.76.---)
Data: 12 lut 2014 - 15:50:06

Ja polecam API. Może trochę drogo ale można znaleźć jadalną wędlinę i jakieś mięcho całkiem świeże (ale trzeba pytać). Mają dobry wybór produktów, chociaż pewnie w Auchan kupisz taniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 12 lut 2014 - 22:26:58

Taniej...kwestia co...jesli mówimy, ze zgrzewke wody kupimy gdzieś taniej to ok (ja osobiście nie do końca rozumiem politykę marketów i sklepów liczących na naiwności konsumentów)....natomiast jesli ktoś twierdzi, ze cieszy sie z kiełbasy 'krakowskiej' z 9,90 za kilogram to....życzę smacznego...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: majkelmajkel (217.153.76.---)
Data: 14 lut 2014 - 13:45:14


Artek_Bartek
Taniej...kwestia co...jesli mówimy, ze zgrzewke wody kupimy gdzieś taniej to ok (ja osobiście nie do końca rozumiem politykę marketów i sklepów liczących na naiwności konsumentów)....natomiast jesli ktoś twierdzi, ze cieszy sie z kiełbasy 'krakowskiej' z 9,90 za kilogram to....życzę smacznego...

Raczej miąłem na myśli produkty identyczne typu ser pleśniowy, mleko, mąka, cukier, masło (tej samem marki), proszek do prania, detergenty itp. nie zaś wyroby mięsopodobne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak czytać etykiety prod. spożywczych - przewodnik
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lut 2014 - 19:02:44

Apeluję po raz któryś z rzędu: CZYTAJMY ETYKIETY
m

cytat:

Robiąc zakupy w sklepie, wrzucamy różne produkty do koszyków i jeżeli już sprawdzamy cokolwiek na opakowaniach to ich datę terminu ważności. A to stanowczo za mało! Czy robiąc zakupy sprawdzacie skład danego produktu?

Jeśli nie to warto zacząć to robić. Sprawdzanie co zawiera dany produkt, jest w dzisiejszym świecie wręcz koniecznością bo może nas uchronić przed bardzo niekorzystnymi efektami działania na organizm. Tylko w ten sposób możemy zadbać o to co jemy i o nasze zdrowie. Czytając etykiety łatwo możemy zmienić nasze nawyki żywieniowe. Dzieki temu zobaczymy ile cukru zawiera niby zdrowy jogurt czy płatki śniadaniowe i może dzieki temu zrezygnujemy z zakupu niezdrowego produktu.

Niby proste i oczywiste, tylko dlaczego tak mało osób sprawdza co tak naprawdę je? Jeśli chcecie to zmienić a tak naprawdę nie wiecie czego szukać i jak czytać etykiety na opakowaniach, dziś prosty przewodnik dla Was!


[beautyandblossom.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Targ na Grapie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lut 2014 - 13:19:02

Nowy targ?
Konstancin -Jeziorna .

Gmina chce mieć własne targowisko. Plac do handlu i parking mają powstać na Łąkach Oborskich, w pobliżu ulicy Literatów.
Na razie radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania tego terenu.
Obecne targowisko, prywatne według burmistrza Kazimierza Jańczuka ?urąga wszelkim normom dla tego typu obiektów?.


źródło: [www.nadwisla.pl]

Targowisko jak głosi komunikat na gminnej stronie:
Przypominamy - gmina nie prowadzi targowiska

10-02-2014
Burmistrz Kazimierz Jańczuk informuje, że gmina nie prowadzi targowiska przy al. Wojska Polskiego w Konstancinie-Jeziornie. Jego operatorem jest "FTF Marcin Koprowski", który prowadzi je na gruncie wydzierżawionym od podmiotu prywatnego przez "Feder Spółka z o.o.".

------------------------------------------------
Prowadzący targowisko pobiera słone opłaty, a sprzedawcy i kupujący brodzą w błocie po kostki. Wiadomość podana w NW daje nadzieję że warunki się poprawią.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Targ na Grapie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.41.---)
Data: 23 lut 2014 - 23:19:40

jakoś nie mogę namierzyć, który artykuł z podlinkowanego NW traktuje o planach odnośnie nowego targowiska...
to, że obecne 'urąga nowoczesnym standardom' jest oczywiste...
kwestia, czy nie da się tak porozumieć wszystkim stronom by w tym miejscu, do którego wszyscy są przyzwyczajeni nie powstało targowisko nowoczesne?
czy naprawdę trzeba...zaczynać od nowa?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Targ na Grapie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lut 2014 - 23:32:29


Artek_Bartek
jakoś nie mogę namierzyć, który artykuł z podlinkowanego NW traktuje o planach odnośnie nowego targowiska...

5.str - mały artykulik po prawej stronie z widoczkiem targowego pobojowiska, na szczęście potargowe pobojowiska są dość sprawnie przez ekipę sprzątane

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.