Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Targ na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 10:55:49


mania
Prowadzący targowisko pobiera słone opłaty, a sprzedawcy i kupujący brodzą w błocie po kostki. Wiadomość podana w NW daje nadzieję że warunki się poprawią.

Zapraszam Maniu na spacer na teren przeznaczony pod nowe targowisko. W części tej łąki jest obecnie wody i błota nie po kostki, tylko mocno za kolana. Co więcej, bagno jak wiadomo wciąga. Żeby przygotować ten teren pod targowisko, potrzebne będą nie tylko znaczne roboty ziemne (może metrowej grubości warstwa gruzu z papierni - a la ś.p. torfowisko w Powsinie ??) - ale też dodatkowy drenaż. Twierdzenie pana Burmistrza, że nie zmieni to stosunków wodnych w rezerwacie łęgowym po sąsiedzku uważam za chwilowo nieuprawnione (brak wiarygodnych danych, ekspertyzy na razie nie przeprowadzono, mimo, że są na nią środki w budżecie gminy). Jeśli woda znacząco opadnie w wyniku manipulowania stalinowską siecią melioracyjną na oślep, może to się skończyć szybką śmiercią lasu w rezerwacie, który jest najcenniejszym przyrodniczo obszarem w majątku gminy.

Dla tych, którzy laski, ptaszki, żabki i takie inne mają głęboko w poważaniu, podam inny argument: przystosowanie terenu pod targowisko wraz z budową odpowiedniej drogi dojazdowej może się okazać znacznie kosztowniejsze, niż się obecnie wydaje. No, chyba, że do utwardzenia wykorzystamy gruz z azbestem i dodatkami z jakiejś kolejnej socjalistycznej fabryki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Targ na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.6.38.---)
Data: 24 lut 2014 - 11:06:00

Budowa w tym miejscu zakłóci stosunki wodne - tak jasne jak słońce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Targ na Grapie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 lut 2014 - 11:47:59

To może targowisko na palach? Jak pomosty w Parku? Od razu mielibyśmy atrakcję turystyczną.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Targ na Grapie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2014 - 14:08:16


Bartek
To może targowisko na palach? Jak pomosty w Parku? Od razu mielibyśmy atrakcję turystyczną.

i handel na łódkach z możliwością przejażdżki (przepływki)

Teren gdzie dziś targowisko też był bagnem, pamiętam, że sąsiad jeździł tam po torf do użyźniania ogródka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.164.---)
Data: 24 lut 2014 - 15:49:30



Teren gdzie dziś targowisko też był bagnem
był bagnem i jest bagnem ,po deszczu i zimowych roztopach błoto po pachy i tak będzie na nowym miejscu i mam nadzieje ,że wjazd do garażu pana Jańczuka będzie zastawiany przez parkujące samochody , czego mu z całego serca życzę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2014 - 18:33:34


babet
i mam nadzieje ,że wjazd do garażu pana Jańczuka będzie zastawiany przez parkujące samochody , czego mu z całego serca życzę

nazywa się to polską życzliwością - to taka narodowa cecha im komuś będzie gorzej, tym dla innych lepiej

A to dla Ciebie - ta Modlitwa, czytaj ja jak najczęściej...

"Panie, Ty wiesz lepiej aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym, uczynnym, lecz nie narzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.

Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień, w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczenia ich staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę Cię o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.

Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.

Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie łaskę mówienia im o tym".

Święty Tomasz z Akwinu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.164.---)
Data: 24 lut 2014 - 19:04:58

No cóż jest tylko jedna prawda : prawda klakierki burmistrza niejakiej mani .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2014 - 19:33:50


rondo
A czy te osoby , które są przeciwne tej lokalizacji targowiska mogą wskazać lokalizację alternatywną ? Czy po prostu chca aby w Konstancinie nie bylo żadnej innej opcji robienia zakupów jak tylko w supermarketach ?

Osobiście rzadko na targ zaglądam ale nie chcę aby ta możliwość i forma dokonywania zakupów została zlikwidowana.

pewnie można, tylko musi pasować mpzp i działka musi należeć do gminy.
W Skolimowie jest duży plac przy OPS, gdyby tam powstało porządne targowisko - urządzone (nie wiem czy nadal są dostępne środki z UE na taki cel).
Tak naprawdę, to przydałyby się dwa mniejsze targowiska, bo Kcin rozległy. Nie wiem czy nie byłoby problemów z parkowaniem, ale jakoś to na świecie urządzają - nawet w znanych kurortach. Rano handel w estetycznych kramach - ładniejszych niż te szczęki w naszym Parku (czasem składanych i zabieranych).Potem gdy kuracjusze szli na plaże lub na obiad - było sprzątanie, a później ....promenada i fiesta.
Nigdy nie widziałam stad samochodów dowożących i sprzątających towary ani traktów pieszych uświnionych zgniłymi owocami, pudełkami, rozdeptanymi serami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 20:10:14


rondo
Osobiście rzadko na targ zaglądam ale nie chcę aby ta możliwość i forma dokonywania zakupów została zlikwidowana.

Jak na razie właściciele istniejącego targowiska nie dali nawet nikomu - ani Burmistrzowi, ani radnym, ani mediom - do zrozumienia, że mieliby je ochotę zlikwidować w najbliższych latach. Wręcz przeciwnie - publicznie wielokrotnie twierdzili, że z inwestycją na terenie obecnego targu czekają na zmianę planu miejscowego lub likwidację stref uzdrowiskowych. Tym niemniej, jest zapewne słuszne, że powinno istnieć gminne targowisko. Inna sprawa, że ponieważ gmina opłaty targowe pobiera wszędzie, to otwarcie gminnego targowiska oznacza rychłą zagładę ekonomiczną obecnego, czyli można "dać kopa w d... prywatnej spółce". Zaryzykowałbym, że jest to podstawowy argument dla wielu osób naciskających tak usilnie na targowisko gminne na łąkach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-24 20:10 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: kaankaan (178.36.37.---)
Data: 24 lut 2014 - 20:23:43


mania


........................................................................
Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym, uczynnym, lecz nie narzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. ...................................................................................................................................................................................................................................
..........................................................................................................................................................................................................................................................................
Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień, w miarę jak ich przybywa, a chęć wyliczenia ich staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.





........... Tomasz ............]


Bez komentarza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-24 20:29 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 20:47:59

Kaan, nie wiedziałem, że Pan ma na imię Tomasz. Reszty Pana aluzyjnego postu nie rozumiem, podobnie, jak paru ostatnich. Wygląda na to, że ma Pan do mnie o coś pretensje. Zapewne o to, że mi się nie podoba, kiedy jedne prywatne podmioty gmina zdaje się traktować zupełnie inaczej, niż inne (vide m.in. sposób egzekucji uchwały o reklamach albo stosunek gminy do lokalizacji obiektów użyteczności publicznej - targowisko vs. GPSZOK - na terenie prywatnym. A może o to, że nie jestem już w BBWR i "żem się stał świntuchów hersztem". Szkoda, bo ja Pana naprawdę cenię. Tak czy inaczej, jakby co, "Wszystko to moja, tylko moja wina - I chwała Bogu, świetnie, tylko tyle..."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: kaankaan (178.36.37.---)
Data: 24 lut 2014 - 21:30:28


Tomasz Zymer
........................................................................................ja Pana naprawdę cenię. ......
,

Panie Tomaszu , ja również cenię pańskie talenty . Dziękuję za pański , tak rzadki w naszym społeczeństwie obiektywizm , wyrażony tą pańską oceną w stosunku do mnie .
Życzę Panu udanego "resetu" z okazji trwających szkolnych ferii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 21:49:22


kaan
Życzę Panu udanego "resetu" z okazji trwających szkolnych ferii.

POZA TEMATEM: "Resetu" raczej mieć nie będę, bo ze mnie taki komputer, jak z Pana aluzjonista. Jakby Pan zechciał mniej aluzyjnie, tak po naszemu mi napisać, o co ma Pan do mnie ostatnio żal, to przypomnę mój adres: exams@orange.pl. Raczej tą drogą, skoro w oczy publicznie jakoś mi Pan wygarnąć nie ma sumienia czy chęci.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-24 21:50 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2014 - 21:53:45


Tomasz Zymer
Kaan, nie wiedziałem, że Pan ma na imię Tomasz. Reszty Pana aluzyjnego postu nie rozumiem, podobnie, jak paru ostatnich. Wygląda na to, że ma Pan do mnie o coś pretensje. Zapewne o to, że mi się nie podoba, kiedy jedne prywatne podmioty gmina zdaje się traktować zupełnie inaczej, niż inne (vide m.in. sposób egzekucji uchwały o reklamach albo stosunek gminy do lokalizacji obiektów użyteczności publicznej - targowisko vs. GPSZOK - na terenie prywatnym. A może o to, że nie jestem już w BBWR i "żem się stał świntuchów hersztem". Szkoda, bo ja Pana naprawdę cenię. Tak czy inaczej, jakby co, "Wszystko to moja, tylko moja wina - I chwała Bogu, świetnie, tylko tyle..."

Tomaszu Z.
zacytowany przez kaan tekst jest autorstwa Św. Tomasza z Akwinu, zobacz caly - wyżej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 22:07:40


rondo

Tomasz Zymer
Inna sprawa, że ponieważ gmina opłaty targowe pobiera wszędzie, to otwarcie gminnego targowiska oznacza rychłą zagładę ekonomiczną obecnego,
Tak sie faktycznie stać może. Ale czy z kolei dla wszystkich sprzedających na na targowisku taki ruch ze strony UMiG nie będzie per saldo korzystny? Być może okaże się to też korzystne dla kupujących. Sprzedawca ma mniejsze obciążenia, więc może trochę zniżyć ceny.

Tak może być faktycznie, o ile gmina nie będzie próbowała pokryć wyższych kosztów lepszego standardu targowiska (utrzymanie dróg dojazdowych, parkingu, alejek o odpowiedniej nawierzchni, schludnych straganów, itp.) za pomocą wyższych opłat targowych, lub nawet przerzucić niektóre koszty na handlujących (zakup straganu?) Pamiętajmy, że od gminnego targowiska na łakach dzieli nas nie tylko cały kompleks prac na samym placu targowym (drenaż, podłoże, alejki, itp.), ale też budowa nowej drogi dojazdowej, gdyż ta między garażami a blokami nijak nie wystarczy na potrzeby tak dużego targowiska. Burmistrz zresztą już jasno mówił o nowej drodze poprowadzonej po gminnym gruncie za oczkiem i za garażami (od strony łąki). A skoro tak, to gmina ma do wyboru: pokryć te wszystkie koszty, lub przerzucić ich część na użytkowników. Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć sobie ten lub inny burmistrz oraz nowa Rada w kolejnej kadencji, kiedy okaże się, jaką sumę pochłonął ten projekt i ile kosztuje utrzymanie targu bez błota, z porządnymi straganami i parkingiem z prawdziwego zdarzenia. Taki powinien być nowoczesny plac targowy w podstołecznym miasteczku, tyle, że za wyższy standard trzeba zapłacić - a w ostatecznym rozrachunku pamiętajmy, że zapłacą albo kupcy, albo my mieszkańcy, bo gmina własnych środków nie ma (no, chyba, że ze sprzedaży publicznego majątku).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 22:17:45


mania
Tomaszu Z.
zacytowany przez kaan tekst jest autorstwa Św. Tomasza z Akwinu, zobacz caly - wyżej

CAŁKIEM JUŻ POZA TEMATEM: Wiem, że z Akwinu, a jakże, czytałem Twój wpis. Chcesz przez to powiedzieć, Maniu, że jestem nadwrażliwy i że Kaan się odniósł tylko do tego z Akwinu? Cóż, możliwe. Czytałem go w kontekście naszej wcześniejszej z K. wymiany zdań.

Z tym moim ponoć patronem mam zresztą sporo wspólnego: tuszę, ślęczenie nad tekstami i diabelski racjonalizm ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2014 - 23:18:31


rondo


W Skolimowie kiedyś targ był. Może faktycznie warto i tam uruchomić targowisko ? Z całą pewnością mniejsze od tego na Grapie, tu jednak mamy zgrupowane blisko siebie duze blokowiska.

Targ jest i teraz, i w warzywnych porach roku bywa nawet do 15 - 16. i nie tylko w środy i w soboty. Zwykle są 2 stoiska, ale bywa więcej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (194.177.29.---)
Data: 27 lut 2014 - 23:28:47

Czyli Burmistrz upiera się by budować nowe targowisko na terenach mocno podmokłych? Niezależnie od kosztów w zlociszach jak i tych ewentualnie związanych z degradacją przyrodniczą terenów przyległych? Są jakieś racjonalne argumenty za tym by o tym wszystkim przynajmniej nie podjąć rzeczowej dyskusji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: czaknoris (77.255.35.---)
Data: 27 lut 2014 - 23:55:57


Artek_Bartek
Czyli Burmistrz upiera się by budować nowe targowisko na terenach mocno podmokłych? Niezależnie od kosztów w zlociszach jak i tych ewentualnie związanych z degradacją przyrodniczą terenów przyległych? Są jakieś racjonalne argumenty za tym by o tym wszystkim przynajmniej nie podjąć rzeczowej dyskusji?

Tak naprawdę oficjalnie nie wiemy co zamierza Burmistrz, który nie tak dawno publicznie opowiadał się za budową pola golfowego. Pola, które chyba dalej jest ujęte w mpzp. Czy to nie "dziwne", że w ogóle powstał plan miejscowy, z tak dokładnie określonym przeznaczeniem terenu...

Jak dokładnie wygląda sytuacja gruntowa na tym obszarze, to możemy się tylko domyślać i wyciągać pewne wnioski na podstawie obserwacji. Czy wybudowanie tam placu targowego jest uzasadnione ekonomicznie, czy nie spowoduje nadmiernych szkód w środowisku? Każde działanie człowieka ma jakieś przełożenie na środowisko, obojętne czy to budowa drogi, domu, czy targowiska.

Należałoby to przeanalizować w oparciu o dokładne dane, przede wszystkim analizę warunków gruntowo-wodnych. Wtedy można proponować rozwiązania, kalkulować koszty w odniesieniu do planowanych pożytków i przewidywanych konsekwencji np. dla środowiska przyrodniczego.

Przypomina mi się sprawa budowy ratusza w okolicach "oczka wodnego". Pomijam sprawę braku własności co do jakiejś części gruntu, co ostatecznie chyba przekreśliło plany.
Wtedy powszechna była opinia (szczególnie na tym forum), że ten Skowroński to jest ..., bo chce budować na bagnie, bo tam trzeba będzie pale wykonywać.
Jak Pan Jańczuk buduje żłobek w Mirkowie na kilkudziesięciu kilkumetrowych studniach, bo warunki nie pozwoliły na bezpośrednie posadowienie, to jest w porządku.
Teraz Pan Jańczuk chce budować plac targowy niedaleko miejsca gdzie miał stanąć ratusz "w bagnie".
Czy słusznie? Nie wiem. Jak już napisałem, potrzebna jest analiza w oparciu o dobre rozpoznanie geotechniczne terenu. Jak będą dane, to można się odpowiedzialnie wypowiadać na temat.

Może, jako mieszkańcy, zostaniemy zaproszeni do konsultacji społecznych i będziemy mogli zapoznać się ze wszelkimi danymi. Jak wiadomo rola konsultacji społecznych jest niezwykle ważna i urzędnicy zawsze bardzo biorą sobie do serca wnioski z nich płynące.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 00:00 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SPOŻYWCZY DOBRY SKLEP?
Wysłane przez: daramisdaramis (95.49.46.---)
Data: 28 lut 2014 - 08:43:37

Gmina ma działać tak, aby mieszkańcy mieli z tego korzyść.

Jaką korzyść będą mieli z inwestycji na łąkach?

+ ładne nowoczesne targowisko z częściowym zadaszeniem i zapleczem sanitarnym,

- straty środowiskowe,
- gorszy dojazd, parking,
- wysokie koszty inwestycji,
- nadal nieuporządkowany teren prywatny po starym targowisku,

Jeżeli jedyną korzyścią ma być ładny plac do handlu, to może warto zapytać właściciela obecnego targowiska, czy byłby zainteresowany modernizacją we współpracy z Gminą. Koszty byłyby dużo niższe, przy lepszych efektach. Oczywiście chcieć muszą obie strony. Dla kupujących nie ma znaczenia czyj jest plac, ale ma znaczenie czy jest tanio i wygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.