MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 18
Re: Dlaczego komendant Wiaterek odszedł?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.144.---)
Data: 15 pa¼ 2014 - 23:25:47


Artek_Bartek
Maniu...tych wszystkich linków nie podeslalaś Burmistrziwi zanim zatrudnił szefa SM?
Poza tym...mam wrażenie, ze internauci/forowicze linki te i tego typu wskazywali po wyborze...
Natomiast moim zdaniem...dziś mają one znaczenie dość średnie....zwłaszcza dla ludzi, ktorzy uważają, że...prasa kłamie...


Jeszcze nie tak dawno p. Mania na tym forum pisała sobie tak ...


mania
Duże brawa dla p. Janusza Wiaterka - Komendanta, który uczynił możliwym to co do tej pory było niemożliwe.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:18 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dobrze że p. Wiaterek odszedł do Mińska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2014 - 00:31:14


Komendant SM

Artek_Bartek
Maniu...tych wszystkich linków nie podeslalaś Burmistrziwi zanim zatrudnił szefa SM?
...


Jeszcze nie tak dawno p. Mania na tym forum pisała sobie tak ...


mania
Duże brawa dla p. Janusza Wiaterka - Komendanta, który uczynił możliwym to co do tej pory było niemożliwe.


Może lepiej odniesie się Pani do zadanego pytania i próbuje wreszcie podyskutować w temacie porządku i bezpieczeństwa które dotąd było Pani tak bliskie a dziś tak dziwnym trafem jest tematem niewygodnym? Przypomnę zatem zadane pytanie - Jakoś dyskusja o SM umilkła. (...)

Po pierwsze: dlaczego używa Pan tytułu Komendant SM ? Zapomniał Pan że w Kcinie jest pan zwykłym mieszkańcem?
Po drugie linków nie wysłałam przed naborem, bo wierzyłam, że być może prasa kłamie. Teraz od nowa przejrzałam - w kilku tytułach prasowych podobne opinie - wszyscy kłamią
Po trzecie - duże brawa były za dobry start, a potem wszystko poległo, bo entuzjazm minął ??? Czy tylko kobiety potrafią zrobić coś z niczego i nie zrażają się przeciwnościami, i nie idą płakać do kąta?

I proszę nie pisać że przestało mi zależeć na porządku:
zgłaszałam
@ rury do rzeki i g.. się leją jak lały
@ nieporządek na posesji pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Graniczną - nie tylko śmierdzące prowizorycznie zabezpieczone szambo, ale stojące na posesji rozwalające się domy grożące śmiercią bawiącym się tam dzieciom, czy został zawiadomiony nadzór budowlany?
@ szopy, komórki na zanieczyszczonej potłuczonym szkłem na posesji za sklepikiem na rogu Szpitalnej - pełnomocnik właściciela nie mieszka na księżycu
@ mimo pytań nie dowiedziałam się nigdy dlaczego SM - rejonowi maja się zajmować tylko miastem, a co na wsiach - strach się bać.
@ śmiecie cały czas się walały i walają przy drogach i nieogrodzonych posesjach, gdyby SM patrolowała to by zauważyła i zgłosiła służbom miejskim, ale Pana model Straży to panowie w biurze czekający aż mieszkańcy zadzwonią, a jak nie zadzwonią to hulaj dusza niech piją nawet przed lokalem SM - jak napisał Bartek
@ fotoradar od święta

Kiedys byłam zwolenniczka likwidacji SM, potem miałam nadzieję, że się mylę, a teraz uważam, że jednak kiedyś miałam rację.

Niech Pan pilnuje roboty w Mińsku, a Konstancin sobie poradzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dobrze że p. Wiaterek odszedł do Mińska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.144.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 08:12:26

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:19 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jakbym czytała Elwirę
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2014 - 10:21:26

tyle dodam

styl jakiÅ› damski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dobrze że p. Wiaterek odszedł do Mińska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2014 - 11:09:03


rondo

mania
Po pierwsze: dlaczego używa Pan tytułu Komendant SM ?

Komendant SM
Odp - albowiem nadal jestem komendantem SM. Zawsze byłem zwykłym mieszkańcem i nadal nim jestem,

Ale nie sądzi Pan, że wypadało by z Pana strony uczciwie dodać, że jest Pan komendantem straży miejskiej.....ale w Mińsku Mazowieckim ? I nie jest moja intencją się czepiać, ja akurat o powyższym wiem. Natomiast z całą pewnością sporo naszych mieszkańców wie, że był u nas taki komendant J.W. ale nie wie, że zostawił służbę dla naszego miasta i poszedł sobie do Mińska .

W Konstancinie-Jeziornie przeważnie mieszkają zwykli mieszkańcy, tylko jedni od np. ponad 30 lat. A Pan jeśli można spytać, od kiedy ? Bo mnie sie wydaje, że od bardzo niedawna.

Startuje Pan w najbliższych wyborach samorządowych z okręgu nr. 8. Spytam otwartym tekstem: - Pan mieszka w tym okręgu ? Ja wiem, że startować można z okręgu dowolnie przez siebie wybranego, natomiast, jesli Pan nie mieszka, to takie takie osoby w Konstancinie-Jeziornie zwane są "spadochroniarzami" a niektórzy używają zwrotu "spady", oczywiście nie mając na mysli ludzi upadłych smiling smiley

nic dodać, nic ująć

Pan kandydat na radnego mieszka w Kcinie od kiedy rozpoczął swą niefortunną słuzbę w SM, chyba w kwietniu i podjął pracę w Mińsku, aplikację złozył chyba po dwóch miesiącach służby.

Podobnie jak w wielu innych miejscach, gdzie nie zagrzał stołka dłuzej niż kilka miesięcy:
Kraków - komendant [tematy.wiadomosci.gazeta.pl]
do 2012-11-27 - Czytaj więcej: [www.gazetakrakowska.pl]
od 2013-01-09 z dobra pensją 9 tys/mc w miejskich wodociągach, ale sie szefowie nie poznali...Czytaj więcej: [www.gazetakrakowska.pl]
od 2013-07-03 w Urzędzie Marszalkowkim na Śląsku Czytaj więcej: [www.dziennikzachodni.pl]
08.08.2013 "złożył papiery" na komendanta SM w Zakopanem, ale niestety nie przyjęli do słuzby, czytaj wiecej: [www.fakt.pl]
potem krótka przerwa i Konstancin-Jeziorna, po dwóch miesiącach zaczął się ubiegać o stanowisko komendanta w Mińsku Mazowieckim

Mieszkańców Kcina olał i pozostawił pod opieką niekompetentnej (?)SM. A teraz chce być naszym radnym. My chcemy prawdziwego faceta, który stawi czoła przeciwnościom, a nie pojękująca babę, ktora potrafi jak autorka Harlekinów przelewać na klawisze swoje żale i mieć wszystkim, wszystko za złe. Czy uznał p. były Komendant, że strażnicy, których Pan zastał do niczego sie nie nadają, że nie pomógł im / nie nauczył odpowiedniej służby, tylko naburmuszył sie jak Elwira - pojechał do Mińska i sadzi na forum głodne kawałki i to przeważnie w godzinach kiedy powinien pełnić służbę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dobrze że p. Wiaterek odszedł do Mińska
Wysłane przez: vakossvakoss (31.61.140.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 13:56:15

Znam rozwiazanie z tej sytuacji....
Rozwiazac i zlikwidowac formacje SM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 19:38:40

I przekazać środki policji, która w sile ponad 30 funkcjonariuszy bywa w naszej gminie widoczna tylko przy szczególnych wydarzeniach, a gmina nie ma żadnego wpływu na jej funkcjonowanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.206.97.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 19:39:09

albo rozwiązać albo...wzmocnić...
albo może być dobrze albo...tanio...


My chcemy prawdziwego faceta, który stawi czoła przeciwnościom, a nie pojękująca babę, ktora potrafi jak autorka Harlekinów przelewać na klawisze swoje żale i mieć wszystkim, wszystko za złe.
wydaje mi się Maniu, że nie wszystko i wszystkim tylko co najwyżej Panu Burmistrzowi, który nie odniósł sie w żaden sposób do dość konkretnych zarzutów, które tu ze strony byłego podwładnego padają...
a dla mnie słabo wygląda zbijanie zarzutu niekompetencji stwierdzeniem 'pomysły (na poprawę sytuacji) były od czapki'...
a mam jakieś takie nieodparte wrażenie, że na większość pytań, które stawiasz nie powinien odpowiadać człowiek, który był tu jak się okazało przelotem (niezależnie od jego kompetencji) tylko urzędujący przez ostatnie 4 lata Burmistrz, który zmiany w SM zapowiadał i...zdaje się zapowiada dalej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.209.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 22:04:34

A czy dyskusja nie powinna odbywać się w sprawie a nie....pod czyjejkolwiek dyktando?
Dla mnie jesli ktoś ma szansę wnieść cokolwiek do merytorycznej dyskusji o problemie może pochodzić choćby z Marsa...zwłaszcza jesli wylądował tam startując z naszego lotniska ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2014 - 22:27:13

Na razie lotniska nawet nie ma, co dopiero lÄ…dowania na Marsie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2014 - 22:45:13


Tomasz Zymer
I przekazać środki policji, która w sile ponad 30 funkcjonariuszy bywa w naszej gminie widoczna tylko przy szczególnych wydarzeniach, a gmina nie ma żadnego wpływu na jej funkcjonowanie.

A widziałeś w ciągu ub. roku Strazników na ulicy, mieli jeździć na rowerach i co ?

Może Policja + firma ochroniarska, pewnie taniej by wyszło. Był kiedys taki pomysł Mietusiewicz gdy był Komendantem Policji - działały "brygady tygrysa". Po gminie jeździły samochody z policjantem i mieszkańcem, wtedy policja miała chyba jeden rozklekotany pojazd i korzystała z aut mieszkańców. Teraz gmina trochę bardziej zasobniejsza, może by zrobic kalkulację ile by kosztowało wynajęcie firmy/ firm ochroniarskich + kasa dla policji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 23:02:37

Przepraszam, ale wysłuchałem sprawozdań komendantów naszej lokalnej policji trzykrotnie jako radny i były to puste dane statystyczne, bez jakiejkolwiek spójnej koncepcji bezpieczeństwa w mieście. Gdzie są dzielnicowi? Kto zna swojego dzielnicowego? Dlaczego ponad 30-osobowy zespół stać tylko na jeden 2-osobowy patrol, a i to - nie przez całą dobę? Dlaczego po telefonie na posterunek w sprawie np. kradzieży roweru, publicznego zażywania narkotyków, itp., osoba odbierająca zgłoszenie namawia, by ewentualnie przyjechać później na posterunek i spisać zeznanie, bo oni nie mają kogo wysłać? Dlaczego wszczęte proste postępowania (np. w sprawie zasypania brzegu rzeki na tarasie powodziowym: znany zleceniodawca, znany wykonawca, są zdjęcia, świadkowie, dowody) toczą się 3 i pół miesiąca bez rezultatów i nawet bez wezwania świadków? Dlaczego dane monitoringu nie są wykorzystywane przy postępowaniach np. w sprawie wandalizmu czy kradzieży (Czarnów)?

Nie widzę sensu przekazywać pieniędzy policji, póki nasz posterunek nie zostanie gruntownie zreformowany. A na to wpływu nie mamy. Natomiast na Straż pan Burmistrz może mieć pełny wpływ i może ją reformować, a że tego przez cztery lata nie zrobił, to jest jego osobista decyzja i jego osobista odpowiedzialność. To Burmistrz decyduje o zakresie i kierunkach reformy Straży, a nie ten czy kolejny komendant. Przyczyną braku reformy Straży jest brak woli Burmistrza. Zwalanie na komendantów, że jeden był "na chorobie" wiele miesięcy, a drugi szybko odszedł, jest próbą rozmydlania sprawy, bo myli się skutek z przyczyną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.209.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 23:07:40

I tak jak pisze Tomek jest w istocie....
Policja to..budżet i statystyki....
Jak było za duzo wakatów to...ograniczono ich liczbę a nie zatrudniono nowych policjantów...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 20:47:32

(...)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:16 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony
Wysłane przez: MarioMario (188.147.71.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 20:57:39

A raczy Pan podać powody unieważnienia naboru na komendanta SM, skoro wie już Pan, że będzie unieważnienie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 21:01:16

(...)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:17 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 pa¼ 2014 - 21:02:47

to ten kolega z Krakowa?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 21:12:12

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:17 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 pa¼ 2014 - 22:10:49


Janusz W
Czy w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wprowadzono w drodze Zarządzenia Burmistrza przejrzyste zasady określające przeprowadzania naboru na stanowiska urzędnicze i kierownicze tak, aby nabory te były uczciwie przeprowadzane a tym samym otwarte, konkurencyjne i ... niedyskryminujące?

w jakim względzie - chodzi o kolor skóry, orientację seksualną czy wyznanie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 22:30:28

(...)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-20 22:51 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 18


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.