Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 18
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony, tak
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 12:33:21


Bartek
No to faktycznie, porażające i szokujące, że państwowi urzędnicy są niedouczeni w stosunku do wymagań. Czekam na inne zaskakujące, szokujące i porażające newsy, np. takie, że Jeziorka co roku zalewa postawione na terenach zalewowych osiedla w mieście...

bo Pan Burmistrz używa za dużo wody do mycia zębów >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.128.---)
Data: 21 pa 2014 - 15:54:39

Nie napisali czy nie zdali? Bo pierwsze może dyskwalifikować całkowicie a drugie sigerować, że jeszcze mogą sie nauczyć ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 17:00:41

fakt - nie dość precyzyjnie się wyraziłam: nie zaliczyli i nie odesłano do szkółki, by się douczyli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 21 pa 2014 - 17:17:25

Znaczy to kandydaci byli porażający i szokujący...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 21 pa 2014 - 17:20:19


mania
fakt - nie dość precyzyjnie się wyraziłam: nie zaliczyli i nie odesłano do szkółki, by się douczyli.

W naszej gminie nie ma w tej chwili specjalistów od zarządzania Strażą Miejską. Rozumiem zatem, że pan Burmistrz zamówił w/w test u Wybitnych Specjalistów Skądinąd smiling smiley W związku z tym mam trzy (dłuższe) pytania:

1) Czy przygotowanie testu kompetencyjnego zlecono firmie zewnętrznej, a jeśli nie, to jacy pracownicy UMiG go przygotowali, zgodnie z czyimi wskazówkami i na podstawie jakich kwalifikacji?
2) Jeśli test przygotowała firma zewnętrzna, to za jaką sumę, jaka firma i gdzie można znaleźć złożone przez gminę zamówienie wraz z warunkami.
3) Czy treść testu jest już obecnie (po jego napisaniu przez 4 kandydatów) jawna i Burmistrz może ją przekazać obywatelowi TZ na wniosek o informację publiczną, czy też jest nadal utajniona i będzie służyć kolejnym kandydatom? Jeśli jest tajna, to ile i jakich osób w Urzędzie Miasta i Gminy ma do tej treści dostęp?

Pytania te znajdą się oczywiście we wniosku o informację publiczną.

A teraz mam dla Państwa test kompetencyjny. Kto go zda, zostanie moim zastępcą w firmie Mr Tomasz & His Big Belly Unlimited smiling smiley

1) Jak nazywał się ulubiony pół-jamnik mojej babci?
2) Jakie wydarzenia ostatecznie upewniły mnie w przekonaniu, że Burmistrz nie zamierza rozwiązać problemu uciążliwej produkcji w Mirkowie?
3) Co należy w związku z tym faktem przedsięwziąć po wyborach?
4) Co mam w bocznej kieszeni jesiennej kurtki?

Każdemu, kto prawidłowo napisze ten ekspercki test, oddam połowę moich kolacji do końca roku oraz Złoty Pierścień Władzy, ukryty przez Golluma ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 18:04:51

Test obejmował przepisy prawa, których znajomość była wymagana i podana w ogłoszeniu o naborze. Test został przygotowany przez pracowników UMiGu w ramach ich obowiązków.

Czy mogę napisać wniosek o informację publiczną, żeby dowiedzieć sie co nosi w kieszeni kurtki radny Zymer, który jako radny jest osobą publiczną angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 21 pa 2014 - 18:52:59


mania
Test obejmował przepisy prawa, których znajomość była wymagana i podana w ogłoszeniu o naborze. Test został przygotowany przez pracowników UMiGu w ramach ich obowiązków.

To kandydaci wiedzieli dokładnie, jakie przepisy (ustawy, rozporządzenia, kodeksy itp.) mają znać, a i tego się nie nauczyli?

Wynikałoby z tego, że nie było tam poważnych kandydatów. Może po wypadkach ostatnich lat w naszej Straży po prostu kandydaci obawiają się ciężaru odpowiedzialności? No bo przecież zadanie jest niebagatelne: tak gruntownie zreformować Straż, żeby jej nie daj Bóg nie reformować; być tak samodzielnym i zaradnym, aby robić dokładnie i tylko to, czego sobie życzy pan Burmistrz; jednocześnie iść i stać w miejscu, podejmować działania i się od nich powstrzymywać. Sam wielki Harry Houdini mógłby nie podołać takiemu zadaniu.

Ja bym naszym urzędnikom / menadżerom gminnym dał jeszcze jeden test: z zasad delegowania zadań. Jak dać specjaliście okazję do maksymalnego wykorzystania swoich umiejętności na powierzonym mu stanowisku tak, żeby on / ona miał satysfakcję, a gmina i mieszkańcy - pożytek z zatrudnienia eksperta.

Odnośnie pytania w moim prywatnym teście: kurtka osoby publicznej nie stanowi przedmiotu informacji publicznej, ponieważ nie należy do zakresu wymaganej jawności danych o osobie publicznej. Każda bowiem osoba publiczna ma prawo do zachowania sfery prywatności. Zapytaj Maniu prawnika. Niestety nie zaliczam Ci testu, ale spróbuj przy kolejnym naborze smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 20:50:54


rondo
Ale zabawne. Test kompetencyjny, jako narzędzie do uwalenia każdego konkursu na dowolne stanowisko kier. w UMiG smiling smiley

Szanowna użytkowniczko maniu, nie dawaj sie wpuszczać UMiG w maliny. Proszę sobie przypomnieć to święte i powszechne oburzenie, kiedy to unieważniany był konurs na dyr. KDK. W poprzedniej kadencji oczywiście. Ten krzyk, te lamenty, to święte oburzenie smiling smiley Ale mam ubaw.

Natomiast zasadne pozostają kwestie postawione przez zoli no i niestety przeze mnie. P.Janusz Wiaterek , były Komendant SM zapewne się do nich ustosunkuje ?

Wcale nie zabawne, że przychodzi klient, który chce być komendantem i nie zna prawa. Nie myślę o wszystkich ustawach i rozporządzeniach, ale o wybranych - tych najbardziej potrzebnych w pracy SM - bez szukania w google, które były wskazane w ogłoszeniu o konkursie na to stanowisko, zdaje się że dotyczyły spraw porządkowych.

Zlituj sie rondo, niech J. Wiaterek stosunkuje się gdzie indziej, nie on zarządza ta gminą i nie on ustala kryteria.

Tomku, nie pretenduję do stołka wysiadywanego przez b. komendantów, ani do innego i nie muszę znać ustaw i wiedzieć czy ktoś jet publiczny, nie publiczny - zażartowałam, bo co mnie obchodzi co masz w kieszeni, jakbym sprawdziła to mogłabym mieć kłopoty - bo gdyby to był np. cukierek ze Świetlicowej kupiony za pieniądze podatników, to co? To tez był żart - głupi, ale czytając wypowiedzi ... dostaję czasem małpiego rozumu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 21:40:22

Jeden wątek o SM wystarczy. Formacja ta nie jest tak przebojowa, żeby poświęcać jej więcej miejsca.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 21 pa 2014 - 22:21:40

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:14 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony, tak
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 21 pa 2014 - 22:29:15

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:14 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 22:59:48

No to zamiast uskuteczniać tanią sensację z okazji własnego kandydowania i zamiast próbować maniakalnie zdyskredytować i wykazać nieudolność obecnej władzy, która jeszcze niedawno pana opłacała, niech pan łaskawie raczy albo powiedzieć coś, albo zamilknąć, bo zabawy w "wiem, ale nie powiem" to były dobre w zerówce. A teraz, to się pan zwyczajnie ośmiesza, jak radny Dunin, który w przedwyborczym amoku żądał ode mnie łamania prawa, a potem nagle jakoś dziwnie ucichł - chyba zrozumiał, że pajacując bardziej sobie szkodzi w kampanii.

Albo pan powie, co to za szok i niedowierzanie, albo po prostu dam panu bana za śmiecenie na forum. Proste. Dość mam tego robienia z gęby cholewy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.222.---)
Data: 21 pa 2014 - 23:00:23


Rondo
Test kompetencyjny, jako narzędzie do uwalenia każdego konkursu na dowolne stanowisko kier. w UMiG
Andrzej...a nie moze być test kompetencyjny jako...test kompetencji? Domagają sie weryfikacji proceduralnej a nie dopuszczają sprawdzenia wiedzy?


JW
Klamstwo. Wszyscy TRZEJ kandydaci NAPISALI test kompetencyjny. Kto twierdzi inaczej, to po prostu KŁAMIE.
Noooo....ja już..nie mogę....Napisali czy zdali? Bo jak dla mnie to różnica...ze 100 % tych co napisali maturę 30 % nie zdało matematyki...i to pomimo tego, że do zaliczenia potrzebne było jedynie 30 % punktów...
Jesli było określone minimum punktów, których ktoś nie osiągnął to ten co twierdzi, ze ten ktoś ZDAŁ test wydaje się..MIJAĆ Z PRAWDĄ....
naprawdę...jest jakaś szansa na poważną debatę miedzy adwersarzami w realu? Bo tu to sie wszyscy pozjadają..;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-21 23:06 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nabór na komendanta SM - unieważniony?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 21 pa 2014 - 23:14:42

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:14 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 23:18:27

NAPISAŁ, nie ZDAŁ. To różnica.

Tak samo, jak między mówić, a powiedzieć. Niektórzy tu dużo mówią, ale nic w sumie nie powiedzieli.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 21 pa 2014 - 23:21:41

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:14 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 23:23:22

Panie Wicherek, ja nie muszę szukać sposobu, ja pana mogę zbanować ot tak, to prywatny ośrodek jest. Kwestią mojej dobrej woli jest jedynie, że pańskie przedwyborcze "sensacje" i podgryzanie ludzi, którzy do niedawna pana pracę opłacali (a co ja o niej, i nie tylko ja, sądzę, to pan z tego forum wie) jeszcze ma tu miejsce.

Niech mi pan wytłumaczy, po co pan robi sensację ze wszystkiego, w tym z niekompetencji, których sam się pan niedawno dopuszczał?

Jakbym kogoś oblał, nie podając kryterium, to cóż, uznałbym, że głupcy podchodzili, bo nie pytali o kryteria. Na pewno głupich bym nie chciał zatrudnić.

Albo pan zacznie mówić merytorycznie, albo do dnia wyborów zawieszę panu konto i każda wypowiedź będzie czekała w moderacji na zatwierdzenie. Różne tu bywały przypadki.

Co do niedawania satysfakcji, to - NIE WIERZĘ PANU. Nie wytrzyma pan nawet dnia bez najeżdżania na obecne władze i prób sensacyjnego zakładania nowych wątków na istniejące, dawne obgadane tematy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 23:25:28

A skoro ktoś popełnił jakieś wykroczenie, to właśnie łamie pan prawo nie zgłaszając tego. Chyba, że jak radny powiatowy Dunin, nie z Konstancin-Jeziorny wybrany, także nie zna pan prawa.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2014 - 23:35:04

Najlepiej by było żeby zawsze przed każdym konkursem, egzaminem czy innym sprawdzianem także na uczelniach były wywieszone pytania na które chętni do stołka będą odpowiadali.

czy miało być tak?

Pytanie x: do kogo należy oczyszczanie chodnika?

podpowiedzi: do własciciela przylegającej posesji, gospodarza domu, zgk, ztm, sołtysa

i tak
za wymienienie zapamiętanych wszystkich pozycji - piątka
za cztery - czwórka
za trzy - trójka
i td

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.145.---)
Data: 21 pa 2014 - 23:36:19

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:15 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.