Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 mar 2014 - 12:03:57


Tomasz Zymer
Nie będzie bierne, jeśli po otrzymaniu wyceny od Metsy zaczną się niezwłocznie rozmowy i negocjacje w tej sprawie. Czego właśnie dotyczy apel do Burmistrza podpisany przez 12 radnych oraz stowarzyszenia lokalne.

- czyli trzeba poczekać na odpowiedź Metsy i wróciliśmy do punktu wyjścia - do biernego czekania...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 18 mar 2014 - 16:37:51

Jeśli odpowiedzią Metsy miałoby być rozpoczęcie rozbiórki mostu w tym miesiącu, to ja bym przynajmniej zadzwonił i zasugerował wstrzymanie się z pracami (poza zdjęciem torów) przed spotkaniem. Tym niemniej, zakładam, że Metsa woli sprzedać i zarobić, niż rozbierać. W przeciwieństwie do samorządu, na postępowanie firmy zgodnie z zasadą racjonalnego zysku można zwykle liczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 18 mar 2014 - 21:58:44


M
wróciliśmy do punktu wyjścia - do biernego czekania...
I to jest wg Ciebie Maniu oficjalna polityka Burmistrza, którą Ty otwarcie popierasz? Czy jednak masz wiedzę, że Burmistrz próbuje w sposób aktywny problem mostu rozwiązać? Przyznaje sie, że już się gubię kto tu jest za czym a wydawałoby się, że w tej sprawie wszyscy powinni być za jednym tj.pozostawieniem mostu, którego wyburzenie nie leży w niczyim interesie....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-18 21:59 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 19 mar 2014 - 07:30:22


rondo

mania
- proponuję na rzeczonym moście rozstawić namiot (ciagle ten deszcz ) i przykuć się o barierek. Wtedy czekanie nie będzie bierne.

Proponuję dać osobisty przykład a zrobimy na moście drugi Majdan smiling smiley

Osobiście pamiętam jak kończyło się ociąganie UMiG z zakupem stadionu w Mirkowie czy też oczyszczalni. Komu i dlaczego na tej bierności zależy ?

AUTOR WYCOFAŁ SWÓJ KOMENTARZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 19:22 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 19 mar 2014 - 10:10:24

Jak to było?
Pamiętaj chemiku młody
lej zawsze kwas do wody
Chcesz narobić ambrasau
Lej wodę do kwasu..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (95.49.205.---)
Data: 10 kwi 2014 - 19:38:10

Zrywają już tory chociaż wolno im to idzie.
Słyszałem że było jakieś zebranie przedwczoraj w sprawie mostu? coś? gdzieś?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 kwi 2014 - 19:58:11

Torów nie ma już od Mirkowskiej do połowy odległości między mostem a Bielawską. Dzisiaj zdjęcia robiłem, potem wrzucę do Serwisu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 10 kwi 2014 - 20:38:56


Barta Damian
Zrywają już tory chociaż wolno im to idzie.
Słyszałem że było jakieś zebranie przedwczoraj w sprawie mostu? coś? gdzieś?

Spotkanie z mieszkańcami Mirkowa, 8.04 godz. 18.00, ok. 50 mieszkańców obecnych. Pan Burmistrz powtórzył, że będzie rozmawiał z Metsą o przejęciu lub zakupie mostu i działek dojazdowych. Działka od mostu do ul. Bielawskiej - stan prawny nieuregulowany, Metsa nie rości do niej pretensji. Działka od Mirkowskiej do mostu - należy do Metsy, ale roszczenia do niej zgłosiła przedwojenna spółka papierni mirkowskiej. Jeśli mielibyśmy tę działkę kupić, to Burmistrz wystąpi o środki do Rady Miejskiej, informując, że działka "trefna" (z roszczeniami). Co do samego mostu, konkretnego statusu prawnego do dziś nie udało się ustalić. Budowla być może jest własnością Metsy, grunt - oczywiście we władaniu RZGW. Mieszkańcy chcieli, żeby Burmistrz obiecał, że most nie zostanie rozebrany. Burmistrz, że takiej obietnicy złożyć nie może (to oczywiste), ale że będzie "trzymał rękę na pulsie".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (95.49.205.---)
Data: 10 kwi 2014 - 21:15:50

No właśnie o zebraniu dowiedziałem się po fakcie :\ bo byłoby 51 mieszkańców smiling smiley
też zrobiłem parę zdjęć ,,na pamiątkę,, gdy już nikt nie będzie pamiętał że tam w ogóle biegly tory.
Swoją drogą ja pamiętam jak jeszcze jeździły pociągi.
One często miały wagony inne niż te co jeżdżą do dziś. Takie z półkolistymi kopułami i te lokomotywy zielone stare smiling smiley
Bartek masz może zdjęcie jakieś na którym widać jak niszczoną właśnie bocznicą jedzie pociąg?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 kwi 2014 - 23:03:37

Niestety, zdjęć z pociągami w mojej osobistej kolekcji brak (najstarsze zdjęcia z mostu mam z początków wieku, kiedy pociągi już w zasadzie nie jeździły). Mosty, bocznicy, mam sporo. Ale mogę popytać i poszukać.

A te wagony z kopułami miały drzwi "na przestrzał" i jak się trafiło taki z pootwieranymi, to można było przez wagon przejść z bandy na bandę, bo one tam powoli jeździły. Lokomotywy zielone, takie krótkie, w odróżnieniu od "siekierkowskich", podobnego pokroju, ale dłuższych i niebieskich. Raptem z 15 lat temu to było. Jeszcze jak w wojsku byłem, to się ostatni raz przejechałem z mostu uczepiony wagonu do Jeziorny, a to było jakieś 12 lat temu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 kwi 2014 - 23:40:23

Tak wygląda teraz "kolejowy".



Pora na Wikipedii uzupełnić informacje o bocznicy...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.143.---)
Data: 11 kwi 2014 - 00:26:45

Jaki piękny mostek na ścieżkę rowerowa....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (178.42.93.---)
Data: 05 cze 2014 - 20:24:31

jak to się mówi na niektórych forach ,,Odgrzewam kotleta,,.
[www.konstancin24.eu]

Kiedy rozpoczną się negocjacje z gminą w sprawie zakupu kładki? (Faktycznie to już bardziej kładka niż most grinning smileysmiling bouncing smiley)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-05 20:24 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.61.131.---)
Data: 05 cze 2014 - 21:01:48

Na razie Burmistrz tylko stwierdził publicznie, że Metsa jest zainteresowana sprzedażą mostu. Do Rady Miejskiej nie wpłynął żaden list ani wniosek od Metsy - a to Rada decyduje ustawowo o przyznaniu funduszy. Możliwe, że Burmistrz ma jakieś pisma w tej sprawie.

W tego typu sytuacjach - kiedy Burmistrz mówi tyle, ile chce powiedzieć - można tylko złożyć wniosek o informację publiczną i poczekać miesiąc. Bez gwarancji, że odpowiedź będzie satysfakcjonująca. Pani wiceburmistrz Gadomska wręcz zaleca radnym tę drogę uzyskiwania informacji z Urzędu jako prawnie najwłaściwszą, po czym odpowiada wybiórczo i tylko na niektóre pytania. Tutaj radni i mieszkańcy mają dokładnie identyczne prawa, choć może się to wydawać trudne do przyjęcia dla kogoś, kto nie próbował funkcjonować jako radny w naszym ustroju samorządowym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (83.28.133.---)
Data: 08 cze 2014 - 21:25:17

A gdybym przykładowo pisał taki wniosek to można w nim prosić aby informacja została udostepniona nie tylko wnioskodawcy ale np na forum publiczne? Np do gazety lokalnej? Albo prosić żeby została udostępniona ta informacja Radzie żeby mogli dalej działać?
Mam na myśli tą pisemną informację od metsy którą Pan burmistrz odebrał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Potencjalna rozbiórka mostu kolejowego w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 09 cze 2014 - 07:22:51

Nie. Można tylko prosić o udostępnienie informacji publicznej wnioskodawcy, a potem samemu przedrukować odpowiedź publicznie. Nie wiem, czy Burmistrz dostał już od Metsy cokolwiek na piśmie, czy tylko ustną deklarację, że nie chcą burzyć. Jest prawdopodobne, że odpowiedź na Pana wniosek nie będzie zawierała nic więcej, niż już napisano w gazetach i w sieci. Metsa długo czekać nie będzie, bo im się to nie opłaca - przedstawi swoją wycenę i warunki, a z nimi Burmistrz musi przyjść do Rady, bo to kwestia zmiany budżetu gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.