Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:03:47

Przypominamy że 11 listopada dobrze jest wywiesić flagę narodową.
(Można ją kupić w Kauflandzie lub na Sierakowskiego w Piasecznie )
I proszę nie ściemniać, że brudna nieuprasowana, żona schowała, zapomniałem kupić itp.
Wystarczy powiedzieć "Nie czuje się polakiem, nie wywieszam flagi" twoja wola smiling smiley

Na marginesie:
Według KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r. Art. 28. paragraf 2. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony.
W związku z tym "niebieska szmata z gwiazdkami" nie jest uważana za flagę polski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lis 2011 - 09:04:49

A biało-niebiesko-zielona z drzewem może towarzyszyć państwowej? Czy taki lokalny patriotyzm też będzie źle widziany? ;)

PS. Piszemy "Polakiem" smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-09 09:05 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:08:51


Akizuka
Według KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r. Art. 28. paragraf 2. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony.

Oznacza to również, że transparent z orzełkiem lub jakimś napisem również nie jest polska flagą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:09:04

Dlaczego - też ?

Jest jakiś inny patriotyzm źle widziany ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lis 2011 - 09:13:41


harmattan
Dlaczego - też ?

Bo skoro europejski jest źle widziany (tak to odczytałem) - a można być też i takim patriotą, chociaż akurat to nie jest europejskie święto.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: trenertrener (Moderator)
Data: 09 lis 2011 - 09:14:35


Akizuka
Wystarczy powiedzieć "Nie czuje się polakiem, nie wywieszam flagi" twoja wola smiling smiley

Zdecydowanie bardziej preferuję upamiętnianie istotnych rocznic narodowych poprzez swój przykład niż tworzenie takich uproszczonych i obraźliwych w zasadzie haseł.
Wg mnie one raczej przeszkadzają niż pomagają.
Przy okazji - u mnie w ogrodzie flaga łopocze sobie cały rok. Pamiętam, jak byłem w Finlandii - tam takie maszty stały sobie w każdym ogródeczku. Co mi się baaardzo spodobało. I mam smiling smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: tomaszjerzytomaszjerzy (---.wpia.uw.edu.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:21:27

[marszniepodleglosci.pl] Na pewno warto przyjść zupełnie poza podziałami politycznymi i pokazać, ilu Polaków chce świętować

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 lis 2011 - 09:32:10

Akurat z młodzieżą wszechposką mi nie po drodze i chyba to co wyżej napisał TJ "warto przyść zupełnie poza podziałami politycznymi..." nijak się do tego stwierdzenia nie ma

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 lis 2011 - 09:44:00

Dziś nie można nakazowo zmuszać kogokolwiek do świętowania. Tzn. nie można nikomu narzucic formy tego świetowania.
Tak było za komuny , ktos przecież w tym pochodzie pierwszomajowym musiał iść smiling smiley

11-11-2011r. jedni pomaszeruja , inni pobiegną.

Ale najgorsze jest to , że są takie elementy , które próbują nam zabronić świętowania. A dzieje sie tak przy cichym akcepcie ze strony władz .
I tego to ja kompletnie nie "kminię" !!!

P.Bartku , Akizuce raczej chodziło o to aby niektórym nie myliły sie flagi smiling smiley Europejczykami jesteśmy tak czy siak smiling smiley

A reprezantacja Polski w piłce nożnej , podczas EURO-2012 będzie po raz pierwszy grała w koszulkach bez orzełka na piersi sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-09 09:46 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 09 lis 2011 - 10:02:53


Oznacza to również, że transparent z orzełkiem lub jakimś napisem również nie jest polska flagą
Czytaj w KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 r. Art. 28. paragraf 1 smiling smiley

Europejczykami jesteśmy tak czy siak
I to od ponad tysiąca lat, nie od 2001 roku. Według mnie Europa kończy się nie na Bugu,tylko na Uralu.

Zapytajcie Pana Bartka thumbs up



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-09 10:07 przez Akizuka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wywieś flagę na 11 listopada
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lis 2011 - 10:26:49

Konkretnie to na Uralu i Kaukazie ;)

Co do flag, to o ile się nie mylę (w woju byłem dawno), to flaga z godłem to wzór bandery - wywieszanej na okrętach, ale nie będącej oficjalnym wzorem "cywilnej" flagi państwowej. Jest więc pełnoprawna, ale tylko w konkretnych kontekstach.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.