Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 mar 2014 - 09:14:36

rzeczywiście wspaniały pomysł - na fotce wyżej, miejsce AŻ na cztery rowery i ustawiane byle jak, bo i tak się będą przewracać.
Brawo za pomysł - można tanio i... bez sensu, w końcu to rower a nie człowiek - jak się durny przewróci, to niech sobie leży.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 28 mar 2014 - 18:10:58


Tomasz Zymer
Nie są to jednak rowery urzędników, tylko "petentów". Nie jest mi znany ani jeden urzędnik UMiG dojeżdżający do pracy rowerem.

skąd ta pewność?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 28 mar 2014 - 18:36:10

Napisałem "nie jest mi znany ani jeden urzędnik UMiG dojeżdżający do pracy rowerem". Guciak pisze: "skąd ta pewność?" Nie widzisz różnicy między "nie znam" a "jestem pewien, że nie ma"?! Czytaj uważnie. Może np. ktoś ze Słomczyna codziennie dojeżdża na rowerze do UMiG poboczem na 724, a ja nic o tym nie wiem. spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.171.---)
Data: 28 mar 2014 - 21:57:17


M
rzeczywiście wspaniały pomysł - na fotce wyżej, miejsce AŻ na cztery rowery i ustawiane byle jak, bo i tak się będą przewracać.
Brawo za pomysł - można tanio i... bez sensu, w końcu to rower a nie człowiek - jak się durny przewróci, to niech sobie leży.
Maniu...zapewniam Cię, że do tego stojaka w sposób bezpieczny (tj.za ramę) da sie przymocować kilka razy więcej rowerów niż stwierdzilaś...
A jeśli twierdzisz, że to rozwiązanie tanie i bez sensu to jak nazwiesz to co fundują nam urzędnicy za przyzwoleniem albo na polecenie Burmistrza?
Jeśli on widzi to opaczewskie rozwiązanie za bezsensowne to czemu wg Ciebie tego nie zmienia?
Jesli zdjęcie Tomka i moje Ci nie starcza to wygooglaj sobie jak powinno to wyglądać....
Wtedy może będziesz wiedziała czemu w krajach rowerowych i miejscach w Polsce gdzie sa bardziej świadomi takiego badziewia jak u nas nigdzie sie już rowerzystom nie proponuje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 29 mar 2014 - 08:53:06


Tomasz Zymer

Artek_Bartek
dobrze by było, gdyby były to stojaki funkcjonalne [...] Do stojaka rower powinno być możliwe przypiąć za ramę a nie koło...

Będą to stojaki zakupione przez gminę, zgodne z kryteriami zamówienia. Bywając niemal codziennie w okolicach UMiG widuję po 3-4 rowery przyczepione do zardzewiałego, pogiętego, byle jakiego stojaka przez Urzędem przy Warszawskiej, który zresztą od czasu remontu budynku jest stojakiem całkowicie ruchomym, tzn. nieprzyśrubowanym, nieumocowanym w gruncie. Nie są to jednak rowery urzędników, tylko "petentów". Nie jest mi znany ani jeden urzędnik UMiG dojeżdżający do pracy rowerem. To zapewne powinno stanowić wskazówkę co do funkcjonalności stojaków gminnych. A tak wygląda to w naszym mieście partnerskim Denzlingen w Niemczech:

Na zdjęciu z Denzlingen widzę zaledwie jeden rower przypięty do nowiutkiego stojaka. Przed UMiG jak podajeszTomku, codziennie widujesz 3-4 przyczepione do byle jakiego sprzętu. To które stojaki są bardziej funkcjonalne?cool smiley

Nie bardzo rozumiem, jakie ma znaczenie, czy przed UMiG zaparkowane są rowery urzędników, czy petentów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-29 08:54 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: daramisdaramis (79.185.153.---)
Data: 29 mar 2014 - 10:30:23


zoli

Na zdjęciu z Denzlingen widzę zaledwie jeden rower przypięty do nowiutkiego stojaka. Przed UMiG jak podajeszTomku, codziennie widujesz 3-4 przyczepione do byle jakiego sprzętu. To które stojaki są bardziej funkcjonalne?cool smiley

Nie bardzo rozumiem, jakie ma znaczenie, czy przed UMiG zaparkowane są rowery urzędników, czy petentów.

Czyje są rowery ma podstawowe znaczenie - punkt siedzenia (siodełko grinning smiley) wpływa na punkt widzenia.

Ile jest rowerów na którym zdjęciu to inna sprawa. Można zrobić zdjęcie stojaka w Mirkowie jak jest prawie pusty np w niedzielę. Nie zmienia to faktu, że przeważnie jest on przepełniony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 29 mar 2014 - 20:01:02


daramis

zoli

Na zdjęciu z Denzlingen widzę zaledwie jeden rower przypięty do nowiutkiego stojaka. Przed UMiG jak podajeszTomku, codziennie widujesz 3-4 przyczepione do byle jakiego sprzętu. To które stojaki są bardziej funkcjonalne?cool smiley

Nie bardzo rozumiem, jakie ma znaczenie, czy przed UMiG zaparkowane są rowery urzędników, czy petentów.

Czyje są rowery ma podstawowe znaczenie - punkt siedzenia (siodełko grinning smiley) wpływa na punkt widzenia.

W naszym przypadku ten punkt widzenia i siedzenia niekoniecznie można zastosować, gdyż ze stojaków jak się okazało korzystają zarówno interesanci, jak i pracownicy UMiG.


daramis
Ile jest rowerów na którym zdjęciu to inna sprawa. Można zrobić zdjęcie stojaka w Mirkowie jak jest prawie pusty np w niedzielę. Nie zmienia to faktu, że przeważnie jest on przepełniony.

Daramis, w tym punkcie zgadzam się z Tobą oczywiście. Zdjęcie zawsze można wybrać takie, żeby pasowało. Z mojej strony ta część wypowiedzi była prowokującym żartem.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 31 mar 2014 - 09:53:22

Rowerem przez Krainę Jeziorki.
[www.kurierpoludniowy.pl]

A mówiecie że nie mamy gdzie jeździć a tu:
"Na miłośników dwóch kółek czeka 19 szlaków rowerowych o długości ponad 400 km....">grinning smiley<
Były również "konkretne" działania zachęcające do jeżdżenia na dwóch kółkachsmoking smiley
"W ubiegłym roku Stowarzyszenie przeprowadziło szereg działań promocyjnych, zachęcając mieszkańców do rekreacji rowerowej w Krainie Jeziorki. Wydrukowano także 3 tys. przewodników, które trafiły do pasjonatów dwóch kółek"

Słowo klucz: wyznaczono/wytyczono szklaki i to wszystko za "grosze"moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 mar 2014 - 10:20:48

Takie jeżdżenie plenerowe jest znacznie przyjemniejsze / ciekawsze niż po wybrukowanych ścieżkach. Sama jeżdżę po bezdrożach, moja rodzina - młodsza i najmłodsza także i nie narzekamy. No może czasem gdy teren rozmoknięty - niedawno zaliczyliśmy - ja z rowerem ślizg, mało brakowało a skończyłoby się w rzece Jeziorce - szkoda, że nie mam pamiątkowego zdjęcia, wyglądałam jak utopiec wyjęty z błota >grinning smiley<

Co nie znaczy, że przydałyby się rowerowe trakty, żeby bezpiecznie dotrzeć do pracy, do szkoły, na targ.
Ale to już nie rekreacja. To miastowa wyprawa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 31 mar 2014 - 12:06:52


mania
Takie jeżdżenie plenerowe jest znacznie przyjemniejsze / ciekawsze niż po wybrukowanych ścieżkach. Sama jeżdżę po bezdrożach, moja rodzina - młodsza i najmłodsza także i nie narzekamy.

Po ścieżkach leśnych - tak. Po drogach asfaltowych bez pobocza, na których trwa intensywny ruch samochodów (a taki charakter ma znaczna część "szlaków rowerowych" Zlewni Rzeki Jeziorki w naszej gminie) - już niekoniecznie. Program nie był wcale tani, wydano na niego w sumie ponad 400 tysięcy złotych (patrz podlinkowany wyżej artykuł), z tego na poprawę nawierzchni i warunków jazdy - w zasadzie ani grosza, bo nawet te 22 tysiące na "rewitalizację" dotyczy przede wszystkim odnowienia oznakowania szlaków. W naszej gminie oznakowanie szlaków w centrum miasta nie jest moim zdaniem czytelne dla przyjezdnych. Poza tym wydanie takich środków wyłącznie na znaki drogowe i kilka drewnianych wiat to, jak sądzę, spora przesada. Tak czy inaczej, ten wydatek nie przysporzył naszej gminie ani jednego metra ścieżki rowerowej, a że istnieją szosy i ścieżki, po których można próbować jeździć, to większość z nas wie bez oznakowania za 200 tysięcy złotych. Ktoś powie "to dla turystów" i może będzie miał rację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 31 mar 2014 - 17:24:13


TZ
W naszej gminie oznakowanie szlaków w centrum miasta nie jest moim zdaniem czytelne dla przyjezdnych.
Szlaki w centrum miasta...moze i są...ale ścieżek dla mieszkańców w zasadzie brak...pod Urząd nie biegnie żadna...do szkół rownież...pod ośrodek zdrowia...tez słabo...itd.itp. Poszatkowane szlaki, konieczność jazdy chodnikiem (robią nowy przez Mirkow...moze to oznaczą jako ciąg rowerowe-pieszy? smiling smiley) lub po asfalcie obok tirów... to jest życie codzienne uzdrowiskowego rowerzysty...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-31 17:58 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Będą scieżki rowerowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 28 kwi 2014 - 11:18:21

a propo's mizerii stojaków przy konstancińskiej budynkach użyteczności publicznej...
może by tak wykorzystać pomysł z sąsiedniej Góry Kalwarii? Porządne stojaki i najprawdopodobniej dla Urzędu koszt niewielki...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.