Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2014 - 11:16:30

W ostatnich latach gmina Konstancin-Jeziorna odrabia zapóźnienie cywilizacyjne w zakresie infrastruktury. Na naszych oczach miasto i gmina zmieniają się. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Atutem wartym wykorzystania jest status gminy uzdrowiskowej – jedynej w województwie mazowieckim. Wykorzystajmy potencjał Gminy Konstancin-Jeziorna – jej walory historyczne, przyrodnicze i uzdrowiskowe.


Zróbmy to razem! Z korzyścią dla rozwoju gminy, mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Tylko wspólne działania wszystkich środowisk zapewnią sukces. Tych, którym zależy na rozwoju nie może zabraknąć na naszym spotkaniu. Opracujmy plan, uwzględniający potrzeby wszystkich podmiotów i realizujmy go razem z Gminą Konstancin-Jeziorna.


Zapraszamy na konferencję "Odkrywamy potencjał Konstancina" - 11 kwietnia 2014 r., godz. 18.00 sala konferencyjna CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14


Program spotkania:
•powitanie

Ksawery Gut – Przedstawiciel Stowarzyszenia
•o rozwoju gminy

Kazimierz Jańczuk – Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna
•o potencjale uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna

Andrzej Cieślawski – Przewodniczący Rady Miejskiej
•o promocji gminy – czyli nas wszystkich

Joanna Muszyńska-Dziurny - Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi,
•dyskusja

zaproszeni goście, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, mieszkańcy.


Na początek współpracy chcemy Państwu zaproponować włączenie się do tworzonego wspólnie z gminą systemu „Karty Mieszkańca” oraz „Uzdrowiskowej Karty Rabatowej”.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 08 kwi 2014 - 13:06:17



Tylko wspólne działania wszystkich środowisk zapewnią sukces. Tych, którym zależy na rozwoju nie może zabraknąć na naszym spotkaniu. Opracujmy plan, uwzględniający potrzeby wszystkich podmiotów i realizujmy go razem z Gminą Konstancin-Jeziorna.
i rozumiem, że te wspólne działania rozpoczęły się od wysyłki zaproszenia na to spotkanie/konferencję do wszystkich stowarzyszeń z terenu gminy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 08 kwi 2014 - 14:34:33

MATERIAŁ WYCOFANY PRZEZ AUTORA



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 08:56 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2014 - 19:23:03

tak, znalazłam zajawkę na stronie Pulsu Konstancina i wrzuciłam, bo wydaje mi się ze spotkanie ciekawe i nie zamknięte - warto żeby się wybrał kto może, bez obrażania się: "oj jaki jestem bidulek zapomnieli o mnie", "ja im tego nie daruję...". W końcu wszystkim nam chodzi o to żeby Kcin rozkwitł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Zaproszenie dostałem, a nawet dwa kolidujące ze sobą; ważne, jak i o czym będziemy rozmawiać
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 08 kwi 2014 - 20:24:47


mania
W końcu wszystkim nam chodzi o to żeby Kcin rozkwitł.

Mam nadzieję, że tak jest, ale pewności nie mam. Zaproszenie właśnie przed chwilą dostałem. Cytuję w całości,bo tekst jest trochę bardziej rozbudowany. Wbrew Mani podejrzeniom w moim komentarzu powyżej zupełnie nie chodziło o to, kto kogo nie zaprosił, tylko o MERITUM, czyli tematy i ich ujęcie. Nota bene: "Konferencja" odbywa się niemal dokładnie w tym samym czasie, co sesja Młodzieżowej rady Miejskiej. MRM ogłosiła swoją sesję pod koniec marca i zaprosiła na nią wszystkich radnych oraz Burmistrza. Nie sądzę, żeby młodzi radni skończyliu swoją sesję w godzinę, więc ich nie będzie, a dorośli radni będą musieli wybierać, gdzie chcą iść: na pierwszą od pół roku sesję MRM (młodzi obiecują nowe inicjatywy), czy na spotkanie przedwyborcze (dobrze, że w CKiR - może zaproszą przedstawicieli tej instytucji i porozmawiamy poważnie o uzdrowisku?

Szanowni Państwo,

Zapraszam na konferencję "Odkrywamy potencjał Konstancina" organizowaną przez Stowarzyszenie Konstancin Jutra.

Ideą spotkania jest skupienie mieszkańców, przedsiębiorców, stowarzyszeń, którzy aktywnie włączą się w proces wzbogacenia oferty uzdrowiskowej miasta i gminy Konstancin-Jeziorna. Chcemy poznać Państwa poglądy i pomysły na ten temat, jak również przedstawić swoją koncepcję ukierunkowanego w ten sposób rozwoju. Wierzymy, że inicjacja wspólnych przedsięwzięć i promocja koordynowana przez gminę, ma szansę odnieść sukces. Zależy nam na obecności osób zainteresowanych współpracą i nastawionych na rozwój. Prosimy o zaproszenie znajomych lub osób zainteresowanych współpracą oraz udostępnienie informacji.

Na spotkaniu zaproponujemy przystąpienie do tworzonych wspólnie z gminą systemów: „Karta Mieszkańca” oraz „Uzdrowiskowa Karta Rabatowa”. Programy te mają na celu promocję usług, lokali i przedsięwzięć, a także ulg dla mieszkańców i turystów.

Zapraszam

Czas: 11 kwietnia 2014 r. o godz. 18.00

Miejsce: sala konferencyjna CKR, ul. Gąsiorowskiego 12/14, Konstancin-Jeziorna

W załączeniu przesyłam zaproszenie.
Szczegółowe informacje www.konstancinjutra.pl oraz [www.facebook.com]


Do zobaczenia
Ksawery Gut
Przedstawiciel Stowarzyszenia Konstancin Jutra




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-08 20:35 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2014 - 22:51:07

Nie wiem kto wymyślił termin pierwszy, bo jak dotąd o sesji MRM w BIP ani słowa
[bip.konstancinjeziorna.pl]

- mnie się już zbiera na pawia gdy czytam niektóre wpisy: wszystko co się wydarzy kojarzy się z wyborami: mapa interaktywna, bo wybory; budowa dróg, bo wybory; biuletyn gminny w Kurierze (nareszcie się doczekaliśmy), bo wybory... Byłoby najlepiej żeby Burmistrz i urzędnicy przesiedzieli na swych stołkach przez cały 2014 nieruchomo, patrząc się szklanym wzrokiem w przeciwległą ścianę...

Nic Was już zgorzkniali faceci nie cieszy? Że też Wasze kobiety z Wami wytrzymują?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-08 23:02 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie dostałem, a nawet dwa kolidujące ze sobą; ważne, jak i o czym będziemy rozmawiać
Wysłane przez: kaankaan (178.36.60.---)
Data: 08 kwi 2014 - 23:02:35

Te trwające /udział w Targach../ i najbliższe wydarzenia to skuteczne "antidotum" na panujące równiez i na tym forum " lokalne i zgryżliwe malkontenctwo"
Powodzenia w działaniu, "tak trzymać".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.171.---)
Data: 09 kwi 2014 - 00:38:34




- mnie się już zbiera na pawia gdy czytam niektóre wpisy: wszystko co się wydarzy kojarzy się z wyborami: mapa interaktywna, bo wybory; budowa dróg, bo wybory; biuletyn gminny w Kurierze (nareszcie się doczekaliśmy), bo wybory... Byłoby najlepiej żeby Burmistrz i urzędnicy przesiedzieli na swych stołkach przez cały 2014 nieruchomo, patrząc się szklanym wzrokiem w przeciwległą ścianę...
Nie to żebym czuł się na siłach uleczyć Cię z Twego wymiotnego odruchu (przez niektórych usprawiedliwianego ślepym uwielbieniem dla wszelkich działań Burmistrza) jednak....
Mapa interaktywna pomysł zajefajny (sam cośtam zgłosiłem...choć brak mi na ten przykład jakiegokolwiek info zwrotnego (a podanie email jest obowiązkiem) choćby w postaci "dziękujemy za zgłoszenie, odezwiemy się..."....jeśli coś nie zostanie zrobione bo "to nie my to oni" to skąd ludzie bedą wiedzieć, ze to ma sens?
Budowa dróg...gdzie to sie dokonało? Choć oczywiście remonty niektórych na pewno cieszyć mogą...
Biuletyn gminny...zdaje się, że był na ten temat wątek osobny...o postrzeganiu naszej krainy jako mlekiem i miodem płynącej...pewnie niektórzy w to wierzą....a być może niektórzy nawet wpadają w samouwielbienie....i zupełnie nie chcą słuchać nawet najbardziej rozsądnych głosów z gatunku "odłóżmy różowe okulary"...
Urzędnicy mają płacone za robienie co do nich należy...a Burmistrz za egzekwowanie by tak w istocie było oraz za kreowanie odpowiedniej polityki i właściwy dobór...działań operacyjnych by ją zrealizować...analiza, planowanie, wdrażanie i kontrola....to są nauki z podstaw zarządzania...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 00:40 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 09 kwi 2014 - 08:53:02

DO MANI, KAANA I INNYCH PIONIERÓW KUŚNIERSTWA W KJ: Jeśli na wiosnę roku wyborczego odbywa się "konferencja", której głównym tematem jest "wykorzystanie potencjału Gminy Konstancin-Jeziorna – jedynej uzdrowiskowej w województwie mazowieckim - jej walory historyczne, przyrodnicze i uzdrowiskowe", a mówcami: Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz pracownik Urzędu do spraw naprawy dróg w roli przewodniczącego platformy propagandowej - to trudno nie zauważyć w takim wydarzeniu elementu kampanii wyborczej. Skoro jednakże moje komentarze mają tak fatalny wpływ na Mani trawienie - niniejszym wycinam wszystkie powyższe. Przeniosę na własnego bloga.

Miło i słusznie, że gmina ma stoisko na targach turystycznych i się promuje. Tyle, że targi turystyczne to wydarzenie głównie dla profesjonalistów, a "turystów", czy raczej weekendowiczów w Konstancinie bardziej by ucieczyło, gdyby zrobiono coś konkretnie dla nich, poza maleńką tężnią (niemalże tylko ona została z "działalności uzdrowiskowej", a i to nie wiadomo, na jak długo), watą cukrową w pięknie wybrukowanym parku, demonstracją "systemu konstancińskiego" na przykładzie (na szczęście coraz mniej licznych) zabytków pod kwaterunkiem oraz skutecznym blokowaniem projektów inwestycji tę turystykę rozwijających zarówno w Radzie Miejskiej, jak i w działalności Wydziału Planowania oraz kontaktach z NGOs.

Jeszcze dla Mani wyjaśnienie: oficjalne zaproszenia na sesję Młodzieżowej Rady przyszły do radnych, urzędników, Burmistrza w dniu 31 marca. W BiPie żadna ich sesja nigdy nie była umieszczana w terminie.

Pozdrawiam towarzyszy optymistycznych "po linii" i "na gruncie". Na "konferencję" przyjdę i mam nadzieję dowiedzieć się, jak bractwo kuśnierskie zamierza ratować uzdrowisko, pilnie i skutecznie, bo to jest w tej chwili daleko ważniejsze od propagandy wodociągowo-drogowo-żłobkowego sukcesu (jakkolwiek byłaby słuszna) oraz od pustych frazesów o "jedynej na Mazowszu", za którymi nie idą żadne uzdrowiskowe konkrety. Moje wypowiedzi w tym wątku wycinam, żeby nie kłuły w oczy. Inne będę także sukcesywnie usuwał. Znajdzie się na nie bardziej właściwe miejsce w gminnym kabarecie. Kaan już dawno zwracał uwagę, że mu się nie podoba ten głos wołającego na karczowisku. Będę zatem wołał w innym, bardziej publicznym miejscu i "kto ma uszy, niechaj słucha", a łamy tego niszowego forum zwalniam dla kuśnierzy, którzy, skoro nie słyszą, że bije dzwon, tym bardziej nie usłyszą mojego cienkiego głosiku, a skoro nie widzą chmar moli w swoim kusym Futrze, tym bardziej nie zobaczą prawdy w moich komentarzach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 09:07 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 kwi 2014 - 09:06:32


Artek_Bartek
Mapa interaktywna pomysł zajefajny (sam cośtam zgłosiłem...choć brak mi na ten przykład jakiegokolwiek info zwrotnego (a podanie email jest obowiązkiem) choćby w postaci "dziękujemy za zgłoszenie, odezwiemy się..."....jeśli coś nie zostanie zrobione bo "to nie my to oni" to skąd ludzie bedą wiedzieć, ze to ma sens?

pisanie dziękczynne za złożenie zawiadomienia o śmietnisku itp. to zbędna biurokracja. Na mapie zaznaczone na pomarańczowo punkty zmieniają kolor: o ile sobie przypominam zmiana na zielony oznacza, że została informacja przekazana do konkretnych osób, czarny, że już zrobiono co należy itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (93.159.28.---)
Data: 09 kwi 2014 - 11:39:18

przecież to jasne jak 2x2, jaki cel ma ta 'konferencja'... widać to w doborze prelegentów, widać też w postaci organizatora... dlaczego nie ma w programie konkretnych wystąpień lokalnych stowarzyszeń, tylko ogólne stwierdzenie 'dyskusja'?
My (Klub Miłośników...tzn ja, przez facebooka) dostaliśmy zaproszenie na konferencję wczoraj... ja niestety nie będę mógł wziąć udziału. Zresztą o współpracy z urzędem mam już wyrobione zdanie...
Niemniej mam nadzieję że za konferencją pójdą jakieś konkrety, a nie tylko puste słowa, jak zawsze...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.148.---)
Data: 09 kwi 2014 - 11:50:32

I za taką szczerość zawsze pionka Agory lubię, krótko, zwięźle i szczerze jak przystało na pionka po prostu „szach mat” smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: HammerHammer (84.39.169.---)
Data: 09 kwi 2014 - 12:16:25

o ile jeszcze ut występuje jako czlonek Stowarzyszenia o tyle Joanna Muszyńska-Dziurny występuje jako etatowy pracownik Urzędu: Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi.

Mi się takie mieszanie urzędników do kampanii bardzo nie podoba.

A tak poza tym to Tomek Zymer już drugi raz napisał to samo co ja chciałem w tym temacie smiling smiley

I mała uwaga do niego. Nie ma juz CKiR (Centrum Kształcenia i Rehabilitacji), tylko CKR (Centrum Kompleksowej Rehabilitacji).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 09 kwi 2014 - 16:10:51



pisanie dziękczynne za złożenie zawiadomienia o śmietnisku itp. to zbędna biurokracja. Na mapie zaznaczone na pomarańczowo punkty zmieniają kolor: o ile sobie przypominam zmiana na zielony oznacza, że została informacja przekazana do konkretnych osób, czarny, że już zrobiono co należy itd.
tu nie chodzi o pisanie dziękczynne tylko o prostego maila zwrotnego pt. 'zarejestrowaliśmy' z ewentualnym odwołaniem do kolorowej legendy, o której mówisz...



mówcami: Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz pracownik Urzędu do spraw naprawy dróg w roli przewodniczącego platformy propagandowej - to trudno nie zauważyć w takim wydarzeniu elementu kampanii wyborczej
(...)
"kto ma uszy, niechaj słucha"
nieco to Tomku na zasadzie psów i karawany.....
niezależnie jak to forum jest niszowe i opinio(nie)twórcze to znikać z niego nie powinieneś...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: klaroklaro (79.190.176.---)
Data: 09 kwi 2014 - 17:39:36



Wykorzystajmy potencjał Gminy Konstancin-Jeziorna – jej walory historyczne, przyrodnicze i uzdrowiskowe.

Potencjał istniejący, czy potencjał potencjalny ?



Na początek współpracy chcemy Państwu zaproponować włączenie się do tworzonego wspólnie z gminą systemu „Karty Mieszkańca” oraz „Uzdrowiskowej Karty Rabatowej”.

Kto jest autorem/pomysłodawcą wdrożenia w życie tego systemu ?



Tych, którym zależy na rozwoju nie może zabraknąć na naszym spotkaniu.

Nie wybieram się. Znaczy, że mi nie zależy ? smiling smiley


Tomasz Zymer
Skoro jednakże moje komentarze mają tak fatalny wpływ na Mani trawienie - niniejszym wycinam wszystkie powyższe. Przeniosę na własnego bloga.

Zaintrygował mnie Pański wpis. Czy można prosić o link do bloga ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 17:58 przez klaro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.240.---)
Data: 09 kwi 2014 - 20:57:18

Najbardziej mnie zastanawia rola pana Ksawerego Guta w tym przedsięwzięciu ,pracownika UM /Od niedawna przyjętego do pracy/ ,czy taki układ podwładny /pan Gut/ i przełożony Burmistrz /pan Jańczuk/czy to nie jest przykładem klasycznym tz. konfliktu interesu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 11.kwietnia Konferencja ODKRYWAMY POTENCJAŁ KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 kwi 2014 - 21:47:19



Tomasz Zymer
Nota bene: "Konferencja" odbywa się niemal dokładnie w tym samym czasie, co sesja Młodzieżowej rady Miejskiej. MRM ogłosiła swoją sesję pod koniec marca i zaprosiła na nią wszystkich radnych oraz Burmistrza. Nie sądzę, żeby młodzi radni skończyliu swoją sesję w godzinę, więc ich nie będzie, a dorośli radni będą musieli wybierać, gdzie chcą iść: na pierwszą od pół roku sesję MRM (młodzi obiecują nowe inicjatywy), czy na spotkanie przedwyborcze (dobrze, że w CKiR - może zaproszą przedstawicieli tej instytucji i porozmawiamy poważnie o uzdrowisku?


Radny zanim napisze (walnie coś), zamiast słuchać podpowiedzi suflerów, powinien sprawdzić:

Posiedzenie MRM rozpoczyna się o 16:30 - m.in zaproszeni zostali: Przewodniczący i Radni RM oraz Burmistrz [bip.konstancinjeziorna.pl] wiadomośc wisi w BIP od 28. marca

Konferencja zaczyna się o 18:00, na która zaproszono też członków MRM

Do babeta:
Czy pracownik UMiGu nie może być członkiem dowolnego stowarzyszenia?

do Hammera:
Kto ma mówic o promocji gminy? Cieć, ochroniarz?

A jakby Konferencję organizowało Towarzystwo Picia Piwa przy Imberfalu, to występowanie tych osób tez byłoby naganne

Stowarzyszenie Konstancin Jutra nie jest komitetem wyborczym, ani partią jak sobie niektóre osoby ubzdurały.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Konstancin Futra - tak kto ani?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 09 kwi 2014 - 22:52:25


mania
Posiedzenie MRM rozpoczyna się o 16:30 - m.in zaproszeni zostali: Przewodniczący i Radni RM oraz Burmistrz [bip.konstancinjeziorna.pl] wiadomośc wisi w BIP od 28. marca

Konferencja zaczyna się o 18:00, na która zaproszono też członków MRM

To jest pierwsza sesja MRM od września, jej program jest bardzo bogaty. W godzinę się z pewnością nie skończy, a trzeba jeszcze dojechać z Świetlicowej na Gąsiorowskiego (młodzi nie mają samochodów). W ten sposób zatem młodzi radni zostali z udziału w "konferencji" skutecznie wyeliminowani (i to świadomie, skoro termin sesji był w BiPie od 28 marca!), zaś ich dorośli goście będą musieli się szybko zwijać, żeby dotrzeć na 18.00 na "konferencję".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-12 07:29 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak najwięcej takich spotkań
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 kwi 2014 - 15:48:47

Wydaje mi się, że takich konferencji/ spotkań itd. powinno być w Kcinie jak najwięcej. Nasze społeczeństwo nie jest zintegrowane. Każdy siedzi w domu, labidzi przy kolacji lub klepie w klawisze, to jak ma być dobrze.

Warto się spotykać: pochwalić, zganić i zastanowić się wspólnie jak/ co zrobić żeby było lepiej Każde stowarzyszenie powinno organizować takie spotkania. Stowarzyszeń jest w Kcinie ponad 30 i co o nich wiemy - nic lub prawie nic.
Spośród nich wiem że spotkania robi TMPiZ, robiło Nasze Miasto - pamiętam jedno z nich, było bardzo ciekawe poświęcone opiece zdrowotnej i choc było tuz przed wyborami, nikt nie rwał sobie piór, że mają jakiś niecny cel.

A co robia inne stowarzyszenia? Kto wie?

Niech wobec tego zapraszają mieszkańców, urzędników, radnych i mówią o sobie, niech słuchają co/ jak zrobić, żeby było lepiej - wiele jest spraw, także drobnych, które możemy po sąsiedzku rozwiązać, tylko trzeba wiedzieć co. Urzędnicy / radni oleją, to trudno. Przecież mamy wśród nas mądre, praktyczne osoby.

Zbliża się ciepła pora roku, można zrobić takie spotkania w Parku, nad rzeką, na kocykach, na krzesełkach w amfiteatrze, który często bywa pusty, bo przypuszczam, że niektórych stowarzyszeń nie stać na wynajęcie sali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak najwięcej takich spotkań
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 10 kwi 2014 - 20:31:44



Każde stowarzyszenie powinno organizować takie spotkania. Stowarzyszeń jest w Kcinie ponad 30
a ja jestem zdania, że ktoś powinien mieć na tyle woli i samozaparcia by zorganizować stowarzyszenie...stowarzyszeń... spróbować to rozczłonkowane towarzystwo zebrać maksymalnie do przysłowiowej kupy i poprowadzić do wspólnego celu...jeśli się nie dadzą namówić wszystkich to...ich problem..... bez jakiejś woli porozumienia ponad podziałami nic z tego dobrego nie wyniknie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.