Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Dziki w K-J
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.156.---)
Data: 10 kwi 2014 - 20:11:54

Podczas niedzielnego spaceru, w Parku Zdrojowym spotkałam cztery bardzo duże dziki pędzące od strony Hugonówki. Informacji jak się zachować w czasie takiego spotkania w tym rejonie nie widać.

W Regulaminie Parku jest natomiast punkt:

"5.W celu zapewnienia osobom odwiedzającym Park Zdrojowy spokoju i bezpieczeństwa oraz warunków do korzystana z walorów uzdrowiskowych, w Parku Zdrojowym zabrania się:

f) płoszenia ptaków i dzikich zwierząt, łowienia ryb



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-30 13:12 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: kaankaan (178.36.170.---)
Data: 10 kwi 2014 - 21:58:05


zoli
....................................................................

"5.W celu zapewnienia osobom odwiedzajcym Park Zdrojowy spokoju i bezpieczeństwa oraz wrunków do korzystana z walorów uzdrowiskowych, w Parku Zdrojowym zabrania się:

f) płoszenia ptaków i dzikich zwierząt, łowienia ryb

Ze zrozumiałym zażenowaniem "podpowiadam" : Ktoś lekceważąc regulamin /pkt 5 ppkt f / spłoszył dziki , które przemieszczając się w popłochu zakłóciły spokój Osobie odwiedzającej . Sekwencja wydarzeń ,"regulamin niewinny/bezbronny".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-10 21:59 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: trenertrener (95.49.48.---)
Data: 11 kwi 2014 - 18:19:48

Może dziki szukały szaletu?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.240.---)
Data: 11 kwi 2014 - 21:30:29

A może dziki wróciły gdzie były od zawsze .Taki dziki zew natury .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.253.104.---)
Data: 23 kwi 2014 - 22:55:43

Ok 22 jechałem od Góry Kalwarii...przede mną jakoś dziwnie sie zachowujący rowerzysta.....okazało sie, ze chłopina wystraszył sie biegnącego chodnikiem dzika...
Było to na przeciw przedszkola sióstr przy Warszawskiej...dzik wbiegł w podwórko agencji nieruchomosci na K...rowerzysta odetchnął...
Generalnie...problem chyba zaczyna narastać....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: KumosKumos (89.79.136.---)
Data: 23 kwi 2014 - 23:10:04

Polecam poranne odprowadzenie dzieci do ZS nr 2. Poziom adrenaliny rośnie gwałtownie. Stado czasem biega na wyciągnięcie ręki, po drugiej stronie Żeromskiego, za siatką willi Anna. Ewentualnie o 7:45 przebiega skrzyżowanie z Batorego. Dzieci nie chodzą już na basen przez las, tylko nadkładają ok. 1,5 km chodząc na około.
A na Mickiewicza ostatnio grasują lisy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.253.104.---)
Data: 24 kwi 2014 - 00:12:55

Jesli to jedno i to samo stado to czy nie ma opcji jakiegoś jego odłowienia i wywiezienie w inne miejsce?
Ne wiem jak na władzach tego miasta ale na mnie dzik biegnący chodnikiem po głównej ulicy na mnie robi wrażenie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (93.159.28.---)
Data: 24 kwi 2014 - 07:46:44

jakiś czas temu (tydzień-dwa) odłowiono stado z parku zdrojowego które 'nocowało' w zaroślach opuszczonej posesji

a lisy biegają też po parku, ale to na mnie nie robi wrażenia, bo są bardzo płochliwe... cóż, w końcu mieszkamy w mieście-ogrodzie smiling smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-24 07:48 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.188.84.---)
Data: 24 kwi 2014 - 12:18:17

Atakują i dziki i lisy i wściekłe wiewiórki, którym odmówi się orzeszków no i wkrótce sadystyczne komarzyce - wytruć, wystrzelać, wytępić!!!!!!!!!

Proszę mieć świadomość, że nasze akcje wiązą się z reakcją. U nas niestety nie odławia się, a zwyczajnie zabija (a szkoda). Proszę nie wywoływać atmosfery zagrożenia - czy ktoś słyszał o poturbowanym człowieku przez dziki, a tym bardziej przez lisy?

DZIKI ANI LISY, JEŻELI ZDROWE, NIE ZAATAKUJĄ LUDZI. NAWET Z MŁODYMI PIERWSZĄ ICH BRONIĄ JEST STRASZENIE, PRAWDZIWY ATAK TO OSTATECZNA OSTATECZNOŚĆ. Zwierzę zdecydowanie woli sie wycofać niż atakować.

A taka atmosfera służy tylko pretekstem dla sadystów do wystrzelania "wszystkiego co żywe" - nawet 100% populacji na danym terenie, co było i naszym udziałem w planach (i pewnie w znacznym stopniu w dzialaniu)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 kwi 2014 - 12:22:10

Lisy fajne, któregoś wieczora spotkaliśmy z dzieciakami w parku jednego. Wychodziliśmy z pomostu, a on przybiegł wzdłuż Małej, przebiegł mostek, stanął, popatrzył na nas. Dzieciaki jak urzeczone patrzyły na niego. A potem pobiegł.

Dziki spotykałem wielokrotnie, jasne, że to nerwowe doświadczenie (a ja to jeszcze młody jestem, nogi szybkie i na słup wskoczyć umiem) - parę razy z zupełnego zaskoczenia - w przypadku bliskiego spotkania uciekały spłoszone.

Sytuacja jest trudna, ale zaraz zacznie się panika, jak tak dalej pójdzie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 24 kwi 2014 - 12:30:12

Wiele razy je widziałam podczas przebieżek po lesie, w okolicach Potulickich czy na ścieżce zdrowia. Zawsze zachowywały się tak samo - widzą bestię (człowieka) więc w tył zwrot i chodu do lasu. Dziki, oczywiście, liska raz widziałem na skarpie wiślanej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.33.---)
Data: 24 kwi 2014 - 19:47:41

Bartku, Klaudiuszu zgadzam się.

Niestety tzw psychologia tłumu, panika niszczy rozsądne myślenie. Przykład, który podawałem tu na forum wcześniej: po emisji "Ptaków" Hitchcocka zarejestrowano całkiem liczne przypadki trucia ptaków w parkach..... sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dziki w Parku Zdrojowym i łomiarze
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 kwi 2014 - 21:00:59

Dzik, który na mojej ulicy sprawdzał worki, tak się mnie przestraszył (he, he wcale się nie dziwię...angry smiley), albo mojego roweru, że usiłował sforsować ogrodzenie, choć nie miałam żadnych złych zamiarów.

Już wolę dziki niż panów z łomami, których zauważyli ochroniarze z sąsiedniej posesji. SM przyjęła zgłoszenie i.... po 15 min. ochroniarze zadzwonili do Policji. Kiedy i czy ktoś przyjechał nie wiem.

Ciekawe czy panowie z łomami też by się mnie przestraszyli tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: BielauBielau (159.205.213.---)
Data: 27 kwi 2014 - 07:18:06

Dzisiejszej nocy dzicza rodzina odwiedziła ul. Lipową. Na porannym spacerze mój pies oszalał i przypomniał sobie, że jest psem myśliwskim. Przy jego pomocy i trochę czytając ślady mogłem ustalić, że przyszły od strony Jeziorki, zapuściły się aż pod Warszawską, a następnie wróciły tą samą drogą. Pies jest wybiegany i szczęśliwy (znowu był w swoim żywiole - tropił dolnym wiatrem).

Opcje: OdpowiedzCytuj
wypadek przez dziki
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.189.---)
Data: 29 kwi 2014 - 20:01:39

Niestety śmiertelny - zginęła młoda dziewczyna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wypadek przez dziki
Wysłane przez: KumosKumos (89.79.136.---)
Data: 29 kwi 2014 - 20:43:01

Proponuję przerzucić do wątku o dzikach. Wczoraj wieczorem na drodze z Obór do Gassów, dzik wskoczył pod samochód.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym i łomiarze
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.96.---)
Data: 30 kwi 2014 - 00:12:56


mania
Dzik, który na mojej ulicy sprawdzał worki

Czego ten dzik szukał w tych workach?
Może obierek, wystawianych jako odpady biodegradowalne?cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 kwi 2014 - 11:24:45

Dzik sprawdzał żółte worki (akurat był dzień "plastikowo makulaturowy"), pewnie wywąchał resztki po twarożku lub papier po kiełbasie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.96.---)
Data: 30 kwi 2014 - 12:46:35

A te opakowania wrzucane do żółtych worków mają być ponoć czyściutkie?
Takie sobie pytania zadaję, bo zastanawia mnie, co ściąga dziki do miasta. >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dziki w Parku Zdrojowym
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 kwi 2014 - 13:12:01

Śmietniki na poboczach i w lasach.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.