Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 13
Mc Donalds usunie "totem" - zob na s.12.
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 30 maj 2014 - 16:02:07

[www.tubapiaseczna.pl] potwierdzi mi ktoś to info?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-08 14:56 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 30 maj 2014 - 16:24:33

aaaaaa, to pewnie ta budowa koło Osiedla amerkanskiego, no bo gdzie może powstać amerykanska restauracja przy Warszawskiej? Boże spełnia sie w koncu moje marzenia ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 30 maj 2014 - 17:14:23

Jak tak logicznie pomyślę, to jest to słuszna lokalizacja;PP No to zaraz jakaś pizza hut itp może w końcu zaistnieje;PP

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.185.38.---)
Data: 30 maj 2014 - 18:24:51

Plan miejscowy z 1998 r. nie zabrania. Mamy wolność inwestycji w granicach wyznaczonych przez ustawy i planowanie przestrzenne. Moja noga tam nie postanie, ale to już każdego indywidualny wybór.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.207.---)
Data: 30 maj 2014 - 18:25:45

znaczy gdzie???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 30 maj 2014 - 19:45:06

jakaś budowa jest przy Warszawskiej na Bielawie, przed osiedlem Konstancja, na wjeździe do Konstancina, przy pierwszym rondzie od Warszawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 maj 2014 - 20:25:45

Mogę potwierdzić tę lokalizację w całej rozciągłości z racji znajomości smiling smiley

Tak, restauracja Złote Łuki stanie między ulicą Warszawską a Szkołą Amerykańską.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 30 maj 2014 - 21:06:09

No w końcu Uzdrowisko i klimat zobowiązuje do zdrowego jedzenia ;)))) zabunkrowali ogrodzenie jak by co najmniej elektrownia atomowa tam powstawała.
Sądzę, że jeżeli zrobią wersję z cafe i będzie czynne od 6-7 to nawet rano mogą mieć klientów, nawet raz na rok ja się skuszę ;)
Wnoszę, że pewnie do września się wyrobią. Budowla nie za duża i nie za skomplikowana. Inwestor (zapewne franczyza) pewnie bogaty, wykonawca sprawny. Nie to co nasze Uzdrowisko. Zburzyli, zostawili dół i zostanie tak już na wieki. Inhalacje wziewne z wielkiej dziury.

Jestem ciekaw czy choć trochę budynek będzie inny od standardów MCD, np taki jak w Wilanowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-30 21:08 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 02 cze 2014 - 11:12:56

mógłby być 24 h czynny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 cze 2014 - 11:46:02


Mixiorek

Jestem ciekaw czy choć trochę budynek będzie inny od standardów MCD, np taki jak w Wilanowie.

a to nie jego (Mc D) wizualizacje, wkleił Mario? [www.tubapiaseczna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 02 cze 2014 - 11:59:07


mania
a to nie jego (Mc D) wizualizacje, wkleił Mario? [www.tubapiaseczna.pl]

To chyba zdjęcie a nie wizualizacja? I za MCD widzę chyba Orlen? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-02 11:59 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: KlarKlar (79.191.149.---)
Data: 02 cze 2014 - 12:34:50

Tu w projektach ,, Budynki użyteczności publicznej" jest wizualizacja McDonald’s Konstancin

[www.dmkprojekt.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 cze 2014 - 18:13:24

sympatyczny, chyba będzie pasował do osiedla Konstancja.
Będę wpadać na Wieś Mac-a

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nad Wisłą zgorszone?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 cze 2014 - 10:56:38

Fast food w mieście uzdrowisku
Konstancin-Jeziorna.

W Konstancinie-Jeziornie będzie restauracja McDonald’s – przy ulicy Warszawskiej,
w pobliżu osiedla Konstancja. Otwarcie zaplanowano na wrzesień, budowa już się rozpoczęła.
(rk)

[www.nadwisla.pl]

Jakoś licznie funkcjonujące w mieście uzdrowisku chińczyki, kebaby, grill bary itp. przybytki nie budzą sprzeciwu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (178.56.17.---)
Data: 06 cze 2014 - 11:37:44

1. McDonalds nie będzie w mieście, tylko we wsi Bielawa na granicy z W-wą.
2. Najpierw musielibyśmy naprawdę stać się uzdrowiskiem, żeby to mógł być ewentualnie jakiś temat do dyskusji. Na razie jesteśmy na równi pochyłej do utraty nawet teoretycznego statusu uzdrowiska.
3. Jeśli komuś nie chce się czytać obszernych opracowań, przed pójściem do restauracji Mc Donalda polecam krótki artykuł z The Guardian na temat bezpośredniej relacji między wielkimi sieciami fast foodów a błyskawicznym znikaniem lasów amazońskich. Przy obecnym tempie znikania tego kluczowego dla światowego klimatu ekosystemu doprowadzi to do globalnej katastrofy klimatycznej w ciągu kilkunastu lat - i Mc Donalds będzie w pierwszej piątce firm odpowiedzialnych za tę katastrofę. Wyprodukowanie jednej kilokalorii mcdonaldowskiego hamburgera wymaga zużycia 35 razy więcej energii, niż tradycyjna ekstensywna hodowla bydła i drobiu oraz ponad 200 razy więcej, niż w przypadku tradycyjnej uprawy warzyw - i jest to energia przy obecnym sposobie jej pozyskiwania nieodnawialna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
oraz rzeczowa informacja w Kurierze Południowym
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 cze 2014 - 11:43:54

McDonald's w Konstancinie
Konstancin-Jeziorna

Przy ul. Warszawskiej (niedaleko granicy gminy z Warszawą) powstaje nowa restauracja znanej sieci McDonald's. Prace budowlane maja skończyć się po wakacjach.
Firma rozpoczyna już nabór przyszłych pracowników restauracji. Nowy McDonald's prawdopodobnie zostanie otwarty we wrześniu.

(gt)
[www.kurierpoludniowy.pl]


KP podał ważną informację dla osób poszukujących pracy lub pragnących podratować domowy budżet

na s. [www.konstancin24.eu] znalazłam wiadomośc o planowanym 18.czerwca spotkaniu rekrutacyjnym

Opcje: OdpowiedzCytuj
A ile ginie lasów itp
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 cze 2014 - 11:52:26

przy wyprodukowaniu mięsa do kebaba czy wkładu do chińszczyzny albo steka nie w sieciówce?

Niestety, człowiek jest mięsożerny zje wszystko - z różnym skutkiem. Piszę o kebabie, bo miałam "nieprzyjemnośc" zjeść nie z budy ulicznej, ale w jednej z galerii... Nie opiszę ile razy wysiadałam z autobusu... Smak tego świństwa pamiętam do dziś.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 06 cze 2014 - 11:54:34

o kurcze, to do mnie jakoś przemawia, chyba zbojkotuję Maca na zawsze.
A tak btw, w Wyborczej byl oststnio ciekawy artykuł apropopo etycznych aspektów wyjazdów na urlop. Powstała w USA specjalna agencja Ethical Traveler, która przygotowuje co roku zestawienie najbardziej etycznych krajów na wakacyjne wyjazdy. Pod uwage brane są standardowe kryteria, nieskażona przyroda, autentyczna kultura, ochrona środowiska, przestrzeganie praw człowieka, a od tego roku także stan i warunki w jakich żyją zwierzęta. W tym roku do wyboru są: Bahamy, Barbados, Chile, Dominikana, Litwa, Łotwa, Mauritius, Palau, Urugwaj i Wyspy Zielonego Przylądka.
trochę zboczyłam z tematu, ale tak mi sie skojarzyło z tym artykułem w Guardianie o którym wspominał przedmówca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nad Wisłą zgorszone?
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.195.---)
Data: 06 cze 2014 - 13:04:53

Ale przecież Tomku w sklepach kupujemy mieso z tego samego źródła co McDonalds czyli z wielkich ferm gdzie hodowane są zwierzęta. W nielicznych sklepach, po wysokich cenach mozna kupić mieso z ekstensywnego chowu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 06 cze 2014 - 14:20:00

DO HAMMERA: Nie, ja nie kupuję "z tego samego źródła".
DO ŻELAZNEJ LEJDI: Na tej liście jest Litwa i Łotwa. Polski nie ma. Ciekawe dlaczego?
DO WSZYSTKICH, KTÓRZY NIE WIDZĄ PROBLEMU: Podobnie nie widzi go prawie 100% chrześcijańskich fundamentalistów w USA (stanowiących znaczny i bardzo aktywny procent ludności) oraz zdecydowana większość zwolenników skrajnej europejskiej prawicy nacjonalistycznej. Także jeśli nie widzą Państwo problemu, to są Państwo w dobrym towarzystwie. Ciekaw jestem, czy Państwa dzieci będą patrzyły na sprawę podobnie za lat trzydzieści.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.