Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 13
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 cze 2014 - 14:27:55

Tomku, proszę, jestem pewien, że Hitler korzystał z telefonu, jesteśmy wszyscy w doborowym towarzystwie. Przegrałem dyskusję.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 06 cze 2014 - 14:42:50

Co ma Hitler do kościołów "ewangelicznych" w USA? Po prostu bardzo znaczące grupy społeczne uważają problem za urojony: masowego wymierania gatunków, wpływu wielkich farm przemysłowych i industrializacji rolnictwa na środowisko, tzw. globalnego ocieplenia itp. Czy te grupy mają rację - przekonają się, jak napisałem, nasze dzieci. Jeśli przeżyją. Żyjecie Państwo w wolnym kraju: Nikt tu też bomb pod McDonaldy nie podkłada. Wasza dieta, Wasz wybór i Wasza odpowiedzialność za świat, jaki zostawimy po sobie. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 cze 2014 - 14:54:42

Poglądy grup wyznaniowych na pewne sprawy, wiesz, to nie jest dla mnie argument. Ja mogę nie jeść w McD. Ale skoro to taki problem, to może gmina powinna była zadbać, żeby na jej terenie nie powstał?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: KumosKumos (91.229.22.---)
Data: 06 cze 2014 - 15:02:47

Tak mi ostatnio skojarzył się ten Mc Donalds, kiedy czytałem wywiad (nie pamiętam z kim) na temat zaśmiecania przestrzeni miejskiej w Polsce. Stawiania bilboardów, nieznanego w Europie zwyczaju zasłaniania budynków płachtami. Padła wzmianka, że gdy Mc chciał się sprowadzić do Glastonbury mieszkańcy i rada na to nie pozwolili, bowiem naruszałby charakter miasteczka, mimo iż miał leżeć na samych przedmieściach. To tak na marginesie waszej dyskusji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 06 cze 2014 - 16:09:52


Bartek
Ale skoro to taki problem, to może gmina powinna była zadbać, żeby na jej terenie nie powstał?

Plan miejscowy z 1998 roku pozwala. To II kadencja. Obecnie, w VI kadencji, powstają nowy mpzp dla poszczególnych obszarów Bielawy, ale nowe plany nie zabierają raz danych możliwości, bo wiązałoby się to z płaceniem odszkodowań właścicielom gruntów. Dlatego każdy nowy plan miejscowy jest zwykle mniej - nie bardziej - restrykcyjny, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 06 cze 2014 - 16:11:13

no i przy okazji w nawiązaniu do pytania Tomasza? Dlaczego Polski nie ma na liście......ale jak się wszyscy postaramy, może w przyszłym roku tam trafimy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 06 cze 2014 - 20:54:08



Nie, ja nie kupuję "z tego samego źródła".
A ja bym chciała tylko jeść te produkty,ale jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma i na co mnie stać [ciekawe.onet.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 cze 2014 - 21:39:50

Biedne krowy - najpierw piwo i masowanie, a gdy już są przekonane że maja boski żywot, to dostają miedzy rogi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 cze 2014 - 17:42:08

Do rzeczy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 08 cze 2014 - 09:33:20


Zelazna Lejdi
o kurcze, to do mnie jakoś przemawia, chyba zbojkotuję Maca na zawsze.[...] Powstała w USA specjalna agencja Ethical Traveler, która przygotowuje co roku zestawienie najbardziej etycznych krajów na wakacyjne wyjazdy. [...] Bahamy, Barbados, Chile, Dominikana, Litwa, Łotwa, Mauritius, Palau, Urugwaj i Wyspy Zielonego Przylądka.

Zelazna Lejdi
no i przy okazji w nawiązaniu do pytania Tomasza? Dlaczego Polski nie ma na liście......ale jak się wszyscy postaramy, może w przyszłym roku tam trafimy

Bardzo cenię sobie ironię. Najsubtelniejszą, najcelniejszą ironię można uzyskać jedząc dużo szpinaku, cykorii, skorzonery i innych warzywek. Ironia na pędzonej wołowinie jest mocno przyciężka, no i panom rosną od niej cycki.

Właśnie dlatego, że postawa większości Polaków w poruszonych przeze mnie kwestiach (Mc Donalds a środowisko, ale także - ochrona środowiska w ogóle) jest żartobliwie lekceważąca - degradacja naszego najbliższego otoczenia postępuje. Wraz z nią tracimy zdrowie i piękno życia. W wioskach nadwiślańskich także. Oczywiście można się schować w wypielęgnowanym ogródku albo za szybą samochodu i udawać, że nie widzimy, co się dzieje na zewnątrz.

Pod względem stosunku do tych tematów dorośli Polacy - także ci u steru władzy - przegrywają z pierwszoklasistami. Będzie o tym w moim artykule na temat tzw. Programu, a właściwie Parodii Ochrony Środowiska na lata 2013-20, które gmina ma zamiar uchwalić 11 czerwca. Do poczytania wkrótce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-08 09:35 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 cze 2014 - 17:20:57


rondo
Chińczyka w Konstancinie nie ma ani jednego.

A te dwa to zniknęły? Fakt, ostatnio w tym "Pod kasztanami" byłem z miesiąc temu, a w tym obok Gawitu, to z kwartał, ale były i miały się dobrze. A zaraz, w Konstancinie nie ma, one oba w Jeziornie przecież ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 cze 2014 - 17:22:08


rondo
Grill bary ?

Naprzeciw placu zabaw w Parku? Mają też kebaba (no, mieli, nie wiem, nie byłem tam z dwa tygodnie...)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 cze 2014 - 08:54:14

No tak, nie TIR tylko samochód o dopuszczalnej masie powyżej... ;)

To nie mówmy też "kebab" o tych barach orientalnych z mięsem z rożna, bo tyle wspólnego mają z oryginalnym kebabem, co "chińczyki" z kuchnią chińską.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 16 cze 2014 - 09:44:28

Akurat między "Chińczyk" a "Wietnamczyk" jest różnica. Wiem, że panowie chcieliby aby nie nazywać ich "chińczykami", bo nimi nie są, a są dumni ze swego pochodzenia. Ja to bardzo szanuję.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 cze 2014 - 10:10:11

Ogromna jest, ale jak pisałem, notorycznie mówimy TIR na duży samochód, a to co innego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
TIR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2014 - 10:41:05

TIR = Transport International Routier (Międzynarodowy Transport Drogowy), a nie pojedynczy pojazd


Nazywanie TIRem każdego dużego samochodu ciężarowego, to tak jak nazywanie niektórych pań tirówkami, które wszak nie tylko w wielkich samochodach (ciężko) pracują...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 16 cze 2014 - 13:05:27

w Powsinie przy Mrówce, gdzie kiedys była stacja paliw, powstanie KFC I Biedronka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.1.247.---)
Data: 27 cze 2014 - 17:52:00

To coś, co stanęło dziś na terenie budowy jest zgodne z planem zagospodarowania?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 cze 2014 - 18:21:55

Masz na myśli słup? A wieś Bielawa ma uchwalony plan w ogóle?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (77.114.37.---)
Data: 27 cze 2014 - 18:42:39


Bartek
Masz na myśli słup? A wieś Bielawa ma uchwalony plan w ogóle?
Tak, ten gustowny, mały słupek. Mam nadzieję, że Bielawa ma coś co pozwoli to coś zmniejszyć choć o połowę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.