Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 13
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lip 2014 - 21:13:35

Co zrobicie, Krystian, pomalujcie słup swoim szablonem? A, nie, zaraz, to lewacy w ramach prowokacji, zapomniałem.

A skoro i tak jest offtop, to MRM zgasła definitywnie? Czy coś z niej będzie?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.113.---)
Data: 09 lip 2014 - 22:10:25

MRM miała kilka bardzo ciekawych projektów na ostatnich swoich sesjach (m.in. konkurs dla nauczycieli, festiwal młodzieżowy) i mam nadzieję, że udaje się je realizować.

Co do słupa, mam pomysł na scenariusz zabawnego happeningu na jesieni a la Pomarańczowa Alternatywa. Nagra to się, puści w sieci, wyśle do mediów - i jest nadzieja, że słupowi entrepreneurzy sami dojdą do wniosku, że im się ta wyśmiewana reklama u nas nie opłaca. Za dużo akcji publicznych robimy u nas na superpoważnie, a przecież nic nie działa tak skutecznie, jak śmiech. Zapowiadam zatem na jesień akcję "Wybory w dobrym tomacie" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (87.207.128.---)
Data: 09 lip 2014 - 22:57:27

Zebrało się kilkadziesiąt podpisów przeciw słupowi Mc Donald's. W poniedziałek wysłałem petycję do władz McDonald's wraz z podpisami, więcej informacji tutaj: [sergiuszmuszynski.pl]



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.166.---)
Data: 09 lip 2014 - 23:20:33

Akcja jak najbardziej słuszna, ale...Czy naprawdę trzeba było to wplatać partyjne logo? I żeby nie było...wątpliwości bym miał dokładnie takie same w przypadku każdego innego loga partyjnego....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 lip 2014 - 23:56:33

Kilkadziesiąt to wyjątkowo mało biorąc pod uwagę, że samo miasto K-J to ponad 20.000, a jeszcze Bielawa, na której terenie stoi słup i szkoła amerykańska...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.24.54.---)
Data: 10 lip 2014 - 00:56:51

Ogółem podpisów <100, nie za wiele. Akcję popieram, niestety nie mam czasu, żeby włączyć się w nią w bardzo aktywny sposób. Polecam zbieranie podpisów na żywo.

Szkoda, że przedstawiciele partii (obojętnie jakich) nie robią pozytywnych akcji przez 4 lata każdej kadencji, a dość często w ostatnim roku/półroczu.cyklu.. confused smiley Podobnie, jak przedstawiciele władz - dziwnie często kończą inwestycje akurat w roku wyborczym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (87.207.128.---)
Data: 10 lip 2014 - 13:23:37

Wydaje mi się, że nawet jeśli uznamy że kilkadziesiąt podpisów to za mało, to jednak są to podpisy konkretnych ludzi na kartkach papieru - z pewnością krok do przodu smiling smiley. Zobaczymy, czy McDonald's chociaż raczy odpisać. Niestety Forum Młodych PiS, które organizuje jest organizacją niewielką (większość młodzieży woli działać w Warszawie). Jakby jednak każda z partii / organizacji społecznych z K-J zebrała kilkadziesiąt podpisów i wysłała podobne pismo, to myśle że szanse na usunięcie tego słupa by drastycznie wzrosły smiling smiley.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-10 13:25 przez SergiuszMuszynski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 lip 2014 - 13:41:26

Jeżeli każda organizacja przyniesie kilkadziesiąt, to wtedy to będzie miało dużo większą wagę. Pytanie, czy takie "porozumienie nad podziałami" wchodzi w rachubę tu i teraz?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lip 2014 - 20:55:16


SergiuszMuszynski
Wydaje mi się, że nawet jeśli uznamy że kilkadziesiąt podpisów to za mało, to jednak są to podpisy konkretnych ludzi na kartkach papieru - z pewnością krok do przodu smiling smiley. Zobaczymy, czy McDonald's chociaż raczy odpisać. Niestety Forum Młodych PiS, które organizuje jest organizacją niewielką (większość młodzieży woli działać w Warszawie). Jakby jednak każda z partii / organizacji społecznych z K-J zebrała kilkadziesiąt podpisów i wysłała podobne pismo, to myśle że szanse na usunięcie tego słupa by drastycznie wzrosły smiling smiley.


To można podpisy zbierać także w Warszawie - wielu osobom przyjeżdżającym do Kcina tez ta ozdoba wadzi. Dziwią się że pozwoliliśmy McD na taka fanaberię, bo w Warszawie takich słupów nie widac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.166.---)
Data: 10 lip 2014 - 23:37:04

A w Wilanowie Mac dał się nawet przekonać do zmiany projektu na bardziej pasujący do okolicy...
Moze nie wszystko stracone...choc ten p..ny słup już niestety stoi sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (37.190.208.---)
Data: 12 lip 2014 - 18:58:04


Bartek
Jeżeli każda organizacja przyniesie kilkadziesiąt, to wtedy to będzie miało dużo większą wagę. Pytanie, czy takie "porozumienie nad podziałami" wchodzi w rachubę tu i teraz?

Każdy z nas może zbierać, choćby tylko w swoim otoczeniu i napisać własną petycję. Jakby kilkoro z nas zebrało, np. każdy po 15 podpisów osób z najbliższego otoczenia, to myślę że sprawa może ruszyć z miejsca. Ja póki co czekam na odpowiedź na moje pismo, mam nadzieję że się chociaż tego doczekam smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.210.---)
Data: 12 lip 2014 - 23:37:18

Daleko nie jest ;) zdaje sie Marynarska 15
[Www.mcdonalds.pl]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-12 23:40 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds
Wysłane przez: kaankaan (178.36.3.---)
Data: 13 lip 2014 - 07:33:00


Mixiorek


W takim razie proponuję odbudowanie w Bielawie masztu takiego jak runął w 1991 w Konstantynowie..............................

Nierealna propozycja.Wielce prawdopodobnym i skutecznym oponentem będzie były gminny radny z Nowego Duninowa Adam Struzik , miejscowy lekarz ,"zasłużony i sławny " w Europie z walki / w trosce m.in o mlecznośc krów...... / z tym , najwyższym w tym okresie na świecie masztem obiektu radiowego .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (83.31.10.---)
Data: 15 lip 2014 - 20:40:52

A ja uważam że ta restauracja jest wybudowana tak daleko od centrum ,,uzdrowiska,, że niczemu nie szkodzi.
Wielki słup z logiem też specjalnie nie szpeci bo również znajduje się praktycznie poza miastem.
Wydaje mi się że niektórzy są wciąz zaślepieni magicznym słowem ,,uzdrowisko,, podczas gdy to miasto na dobrą sprawę nie powinno nim już dawno być.
Nie oszukumy się.

Słupa na pewno nie usuną bo juz jest wybudowany i trochę kosztował. I kto to wymyślił że w uzdrowisku nie może być McDonalda?
Jeżeli ktoś nie lubi takiego jedzenia to najzwyczajniej nie korzysta a wiele osób jest zadowolonych z tego że taka restauracja powstaje.
W uzdrowisku nie przebywają wyłącznie osoby chore które przyjechały odżyć ale przede wszystkim w pierwszej kolejności zwykli mieszkańcy ,którym
takich miejsc wciąż brakuje.
To że jakieś miasto jest uzdrowiskiem to oznacza że mają być same drzewa i eko sklepy? grinning smiley
Uśmiałem się z pomysłu tej petycji naprawdę smiling smiley
Zamiast się czepiać nowych miejsc pracy dla mieszkańców proponuję atakować wytwórnie mas albo zainteresować się terenami pofabrycznymi żeby tam coś konkretnego powstało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 lip 2014 - 21:32:13

Słup łatwiej atakować i bardziej na czasie smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lip 2014 - 23:04:42


robert
Akurat "słupów" w Konstancinie jest o wiele więcej i nie zauważyłem żeby ktoś konstruktywnie walczył z nimi. Przeciwnie, co wybory to samo. Czyli nie jest łatwo albo takich mamy wyborców grinning smiley

Walczymy- pokazujemy obrzydliwe psujące krajobraz reklamy, przytaczamy jak inne miasta pozbyły się reklamowego bajzlu. Radni podjęli uchwałę - ws. zaśmiecania miasta różnymi słupami obwieszonymi kolorowym badziewiem. I co? Od razu znaleźli się etuzjaści reklam, i podnieśli wielkie larum, że jak się zdejmie te szmaty to masowe bezrobocie, bo padną przedsiębiorstwa. To co się dziwić McDonald'sowi, że chciał się przypodobać mieszkańcom confused smiley

Udało się szczęśliwie usunąć te ozdoby w strefie A, a pozwolenia w strefie B i C daje ochoczo powiat (patrz rzeczony pomnik McD)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 15 lip 2014 - 23:41:46

Maniu zdaje się nieco upraszczasz bo uchwała 'antyreklamowa' zdaje się doskonałą nie jest a dodatkowo jest egzekwowana w sposób...zdaje się nieco wybiórczy...
We wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek..a tego zabrakło zarówno realizatorowi wadliwej uchwały jak i Macowi....
O ile każdy ma wybór w wyborze między fast czy slow foodu o tyle tez kazdy ma prawo do oceny wrażeń estetycznych tego słupa....
Fast food unikam jak mogę...na słup w tym rozmiarze tez wolałbym nie patrzeć... Władze w tym pomogą? Czy oficjalną wersją znowu będzie 'powiat nam zafundował a my nic z tym zrobić nie możemy'?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-15 23:42 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.112.131.---)
Data: 20 lip 2014 - 14:38:20

Wreszcie mieszkańcy osiedla Konstancja, uczniowie i pracownicy szkoły amerykańskiej nie będą chodzili głodni... MCD przyszedł z odsieczą głodującym ludziom.

"Mieszkańcy Konstancji daniami z menu nowej restauracji będą mogli napawać się już za kilka tygodni. - Będzie to lokal typu McDrive naszej sieci. Otwarcie planujemy pod koniec sierpnia - informuje Dominik Szulowski z biura prasowego McDonald's Polska. "

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16347857,Kupili_luksusowe_wille__Obok_mial_byc_fitness__ale.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 20 lip 2014 - 15:39:30

Aaaaa....dlatego taki ten słup wielki by leżący w łóżkach mieszkańcy Osiedla patrząc w okno widzieli gdzie mają sie "ponapawać"! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lip 2014 - 16:53:38

tongue sticking out smiley A na pohybel tym bogaczom co im się zachciało domów za 3 miliony, niech wąchają smród "tirów", oleju od frytek i od czasu do czasu asfalciarni. >grinning smiley<

Tak naprawdę, to powinni tego developera wywiesić (nie powiesić) na tym słupie i zrobić zawody w rzucaniu hamburgerami...



PS. Do McD nic poza słupem nie mam - lubie czasem zjeść WieśMaca, lepszy niż kebaby, po którym (raz jadłam) do dziś zbiera mi się na pawia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.