Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 13
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (83.28.143.---)
Data: 21 lip 2014 - 16:07:09

Ale beke mam z tego tematu grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.31.79.---)
Data: 23 lip 2014 - 16:25:33

Pani Małgorzata napisała bardzo ciekawą rzecz na funpage'u bloga [www.facebook.com] :

"Jeśli MCDonald otrzymał pozwolenie na wybudowanie takiego słupa, to jest ono wg mnie sprzeczne z mpzp Bielawy. Niby mowa w nim o wysokości budynków, gdzie dla tego obszaru oznaczonego U1 wynosi ona max. 15 m (słup nie jest budynkiem, a raczej budowlą, ale ma więcej niż 15 m), ale mówi się w nim o tym, także że "budynki i zagospodarowanie terenu powinno być projektowane ze szczególną starannością w celu nadania reprezentacyjnego pierzei ulic Przyczółkowej i Warszawskiej" Plan znajduje się tu [bip.konstancinjeziorna.pl]" Art 24 (przyp.)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-23 16:28 przez Krzysztof Bajkowski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 lip 2014 - 21:43:27

Jak to skąd? Przecież nawet tu u nas pewien wieloletni radny deklarował, że jego wyborcom asfalciarnia nie śmierdzi.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 23 lip 2014 - 22:59:53

I stad sie biorą problemy...komuś coś nie śmierdzi...ktoś ugrywa swoje..tu nie ma strategicznego porozumienia ponad podziałami sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 lip 2014 - 08:51:24

I tak wygrają ci co zawsze. Robert, jakby ludzie mieli wybrać najlepszych, to połowy obecnej rady by nie było grinning smiley Ale nie róbmy offtopa.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: olaola (178.36.58.---)
Data: 24 lip 2014 - 08:58:35


robert
(...) Co do wyborów (przepraszam, ze tutaj ale wszystko się łączy) - zaprośmy wszystkich kandydatów na JEDNO, DUŻE PUBLICZNE SPOTKANIE i zapytajmy o wszystko. ..grinning smiley

a są już jacyś - liczni ?! - kandydaci ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lip 2014 - 10:39:07


robert
nie wiem czy już są ale wiem, ze będą..... to tak pewne jak śmierć grinning smiley liczni, rozliczni, kuglarze i wisielcy, królowie odpustów, sztukmistrze, wodzireje....spinning smiley sticking its tongue out
nie doszukuj się kandydatów w moim poście - poprę nawet diabła, byle by zmienił to, co się dzieje.....

To może być zawodne, jeden jest bardziej złotousty, drugi mniej.
Kilku złotoustych z przeszłości pamiętam i dokonania - zarówno burmistrzów jak i wiceburmistrzów.

Kto był burmistrzem i wiceburmistrzem jak rosła asfalciarnia? Kto pamięta?

Radni wówczas byli niemal etatowi, a kto był przewodniczącym komisji Ładu Przestrzennego??? Kto pamięta?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.235.---)
Data: 24 lip 2014 - 20:26:12


robert
To już nie jest lokalna sprawa a powinno interesować władze najwyższe I
dobre , a nawet bardzo mocne , ( zwłaszcza w obecnych czasach kiedy likwiduje sie / prywatyzuje zakłady przemysłowe , podnosi wiek emerytalny i wydaje sie nasze pieniadze z podatków na opłate wystawnej kolacji i tłumaczy sie społeczeństwu że to dla jego dobra i te jak potulne barany tylko przytakuje )
myśle że władze najwyższe mają to w d... ( znaczy siew dużym poważaniu ) , co najwyżej wydadzą jakieś zarządzenie po czasie , które nadawać sie bedzie do tego samego co papier toaletowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-24 20:27 przez and.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.150.---)
Data: 25 lip 2014 - 00:41:56

W jedności siła...w porozumieniu ponad podziałami tez...tyle, ze co nas lokalnie moze dzielić jesli za przeproszeniem zesr..c sie musimy do tej samej rury?
To takie uproszczenie jednak...tu nie ma miejsca na wielka politykę...tu chodzi o to by skupiać sie na rozwiązywaniu problemów lokalnych.....przy czym ten nieszczęsny słup do nich wg mnie rownież należy....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Maxim159Maxim159 (89.67.22.---)
Data: 04 sie 2014 - 15:11:47

Wiadomo czy restauracja będzie 24h jak na puławskiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.87.---)
Data: 04 sie 2014 - 15:30:13

Ma być 26 godzin na dobę, 8 dni w tygodniu, a stali klienci dostaną voucher na audiencję u samego Św. Piotra w pierwszej kolejności pod warunkiem zamawiania gigaburgera z megacolą przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.89.---)
Data: 04 sie 2014 - 21:32:58


Tomasz Zymer
Ma być 26 godzin na dobę, 8 dni w tygodniu, a stali klienci dostaną voucher na audiencję u samego Św. Piotra w pierwszej kolejności pod warunkiem zamawiania gigaburgera z megacolą przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca ;)
a pan Zymer to RP czy w SLD ,a może tu i tu .Bardzo mało zabawny ten wpis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: kubbbakubbba (178.183.228.---)
Data: 04 sie 2014 - 21:58:55

Jest odpowiedź z McD: "Pragnę poinformować, że restauracja McDonald's, jak i instalacje okołorestauracyjne zostały wybudowane z pełnym poszanowaniem prawa i przepisów oraz w oparciu o ważne i prawomocne decyzje takie, jak np. pozwolenie na budowe obiektu."

Moja z kolei:

"Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobieństwo działań niezgodnych z prawem jest w Państwa przypadku niewielkie. Jednak ważniejsze w tym wypadku jest Corporate Social Responsibility - tutaj na poziomie równie niskim jak wspomniane prawdopodobieństwo.

Od czasu postawienia Państwa masztu przyglądam się Waszym reklamom w otoczeniu Warszawy i nie znalazłem równie wysokiego, naruszającego harmonię przestrzeni słupa.

Zdaję sobie sprawę z niewielkiej możliwości wpływu pojedynczej osoby, może przekona Państwa do proaktywnego działania osób 100
[podpisz.to]
[sergiuszmuszynski.pl]

Na koniec - jest mi po prostu przykro, że dla niewielkiego wzrostu przychodu ktoś ma ochotę szpecić wjazd do mojego miasta. I to w dodatku firma chwaląca się ochroną środowiska. A prawdziwa odpowiedzialność to nie tylko opakowania z tektury, ale minimalizacja całości negatywnego wpływu.

Nie w Waszym przypadku."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: kubbbakubbba (178.183.228.---)
Data: 04 sie 2014 - 21:59:45

Posłałem całość do Wyborczej, do dodatku stołecznego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.87.---)
Data: 04 sie 2014 - 22:02:11


babet

Tomasz Zymer
Ma być 26 godzin na dobę, 8 dni w tygodniu, a stali klienci dostaną voucher na audiencję u samego Św. Piotra w pierwszej kolejności pod warunkiem zamawiania gigaburgera z megacolą przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca ;)
a pan Zymer to RP czy w SLD ,a może tu i tu .Bardzo mało zabawny ten wpis.

Dla nieznających się na dowcipach wyjaśniam: konsumpcjonizm jest (prawie) najpotężniejszą współczesną religią świata zachodniego, a McDonalds jest jednym z jego najczytelniejszych symboli. Stąd sarkastyczne odniesienie do dwunastej obietnicy danej przez Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque odnośnie dziewięciu pierwszych piątków. Spełnienie tego warunku w McDonaldzie oczywiście nic nie da poza zawałem albo wrzodami żołądka, bo też jest to taka religia, w której nagrodą jest tylko pogłębiająca się pustynia wewnętrzna i zewnętrzna: Stipendium peccati mors est (Rz 6:23). O obu tych pustyniach wspominał papież Benedykt XVI w pierwszej homilii po wyborze. Ta homilia mi szczególnie utkwiła w pamięci, bo było tam o relacji między pustką etyczną i teleologiczną wewnątrz człowieka a pustynią, jaką tworzy on wokół siebie w świecie naturalnym.

Odnośnie pytania Babet: postkomuny nie cierpię; RP - nie wiem, co to takiego: Rzeczpospolita Polska? Jestem z urodzenia katolikiem, z wyboru i przeświadczenia - gajaninem (nie mylić z gejem smiling smiley ), z wykształcenia - wiele lat zajmowałem się historią literatury, kultury i religii, ze szczególnym uwzględnieniem chrześcijańskiej Europy w średniowieczu. Stąd może i zbyt częste odniesienia w moich wpisach tu i ówdzie do tradycji chrześcijańskiej, którą, choć patrzę dziś na nią "z zewnątrz" - bardzo poważam i nie mam żadnej intencji znieważać.

Co prawda zarzucano mi ostatnio antyklerykalizm, bo się sprzeciwiam, by Kuria wycięła najstarsze ponad dwa hektary lasu wokół Księżówki pod centrum katechetyczne zamiast budować na tym dużym fragmencie działki, gdzie drzew wcale nie ma. Ale zdecydowana większość Rady Miejskiej już podjęła rezolucję, by broń Boże w niczym Kurii nie przeszkadzać, nawet, jeśli wytną wszystko w pień. Cóż, moje królestwo jest z tego świata, inni radni zapewne sądzą, że jak się sprzeciwią urzędnikom w lokalnej hierarchii, to będzie albo grzech, albo przeszkoda do wyboru na kolejną kadencję. Podobnie zresztą tylko jedna radna poza mną podpisała petycję w sprawie słupa - totemu McDonaldsa. Jakoś tak Rada lawiruje między świecą a ogarkiem.

To tyle gwoli wyjaśnienia mojego być może rzeczywiście mocno niejasnego żartu. Co do McDonaldsa, "ta karczma Rzym się nazywa" i moja noga tam nie postanie, ale jako liberał i demokrata innym nie bronię.

PS. DO KUBBBY: Znakomita odpowiedź na pismo władz McDonaldsa, gratuluję celnego uderzenia, dobrze, że poszło do prasy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 22:10 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: kubbbakubbba (178.183.228.---)
Data: 04 sie 2014 - 22:03:46

I do Uwaga TVN

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: vakossvakoss (5.184.48.---)
Data: 05 sie 2014 - 09:17:56

Chciałbym tylko poprosić abyś przestał ośmieszać mieszkańców takimi działaniami. Napisz jeszcze petycje do zakładu energetycznego że słup na jeziornie przy torach jest równie wysoki i szpeci krajobraz spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 sie 2014 - 09:58:08

Mieszkańcy sami się ośmieszają - godząc się na chaos reklamowy, co płot to banner, wjazd jak do Marek albo do Janek, a nie do uzdrowiska i jeszcze ta pała z McD na szczycie.
Sopot się uporał z reklamami, Warszawa choć nie uzdrowisko też walczy z zaśmiecaniem, to może Kcin da radę?

A McD lubię smiling smiley, tylko ten słup >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 05 sie 2014 - 10:02:51

to chyba nie mieszkańcy powinni walczyć, tylko "władza" powinna napisać odpowiednią uchwałę i ją EGZEKWOWAĆ OD WSZYSTKICH!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 sie 2014 - 10:50:14

Uchwała chyba jest - słynna awantura o uwzględnienie w statucie wymiarów reklamowego badziewia.

Według niej - jeśli dobrze pamiętam - informacja o fast fudzie mogła być umieszczona na budynku. Tyle że nad gmina jest starosta, który wstawia nam różne klocki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.