Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 8 z 13
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: trenertrener (185.26.182.---)
Data: 22 sie 2014 - 12:41:10

Serdecznie gratuluję. Przyznaję - nie wierzyłem w usunięcie słupa. Szczerze? Dalej nie wierzę grinning smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 sie 2014 - 13:59:30

Gratuluję zwycięskiej walki o estetykę w Bielawie. Teraz czekam na zwycięstwa w kwestiach kluczowych dla życia mieszkańców smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Maxim159Maxim159 (89.67.22.---)
Data: 25 sie 2014 - 11:27:41

Słup? dalej stoi smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: daramisdaramis (79.185.83.---)
Data: 27 sie 2014 - 11:37:19

[joemonster.org]

A mogło być też tak. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Burmistrz napisal do Mc Donald's w lipcu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 wrz 2014 - 21:11:13

17 lipca br. Burmistrz Kcina wysłał do kierownictwa firmy McDonald's Polska pismo ws. tego paskudnego słupa. Ale odpowiedź nadeszła dopiero 22 sierpnia. Szefostwo Mc D zastanawiało się ponad miesiąc - myślę, że wsparcie forumowe nie poszło na marne smiling smiley

Korespondencję można przejrzeć tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 02 wrz 2014 - 22:27:30

Moje wrażenia estetyczne mogą zostać uratowane. Zobaczymy co wymyślą w zamian. Dziś sporo osób kręciło sie wokół, porzadkowali teren, robili nasadzenia. Zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie.

To teraz czas by z równie dużą determinacją i poparciem Radnych, urzędników i Burmistrza zabrać sie za asfalciarnię. Obietnice 4 lata temu i jeszcze wcześniej zostały złożone.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 wrz 2014 - 23:36:34


rondo
A kto kogo wspierał ? Bo według mnie to użytkownik kubba dużo wczesniej wysłał pismo do McDonalds. Kamil Myszyński i R.Bryzek też chyba działali wcześniej niz UMiG ?

A zatem to chyba UMiG wsparł co najwyżej swoim pismem działania społeczne.

W końcu nie ważne kto kogo wspieral jeśli cel zostanie osiągnięty, ale dla porządku, cytat z 8. strony tego watku (wiadomość z 06 sie 2014 - 12:20:00) , wyjęty z odpowiedzi Mc Donald's



robert

Użytkownik [email

robertbryzek@wp.pl[/email] napisał (08:29 29-07-2014):

Proszę o spotkanie z przedstawicielami mieszkańców w sprawie budowanej obecnie restauracji w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Sprzeciwiamy się instalacji tak wysokiej i agresywnej reklamy Państwa sieci. Robert Bryzek 662 303 438 ]

Nie wiem co to za postać Kamil Myszyński? Nie znalazłam żadnej jego korespondencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.55.---)
Data: 03 wrz 2014 - 09:42:13

Przeczytałam pismo UMIG do Mc Donaldsa i ... jestem zażenowana jego zawartością. Warto przeczytać :

[www.konstancinjeziorna.pl]

Nie dość, że pismo z błędem ortograficznym, to styl na poziomie "podrefernta " GS-u w Kapciach Małych grinning smiley ... a to wszystko podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy. sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.184.---)
Data: 03 wrz 2014 - 11:07:57


Hesia-Mela
a to wszystko podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy. sad smiley

Raczej przez Burmistrza GMINY Konstancin-Jeziorna.grinning smiley

Takiego błędu edytor tekstów nie podkreśli.

Mam wrażenie, że odpowiedź jest identyczna z poprzednimi. Jeżeli cała akcja zakończy się sukcesem, to może wpływ na to miała łączna ilość pism z protestem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-03 11:08 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.221.---)
Data: 03 wrz 2014 - 13:16:37

Pisma z protestem to były od mieszkańców....to urzędowe było...wyważone ;)
Niezależnie szkoda, ze na stronie urzędowej zostało to przedstawione jakoby oburzenie mieszkańców ograniczyło sie do oburzenia...a urząd jedynie działał...
Choc w sumie najważniejszy jest HAPPY END! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
W związku z powyższym
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 03 wrz 2014 - 13:59:12

W tak pięknych okolicznościach przyrody wnosimy o rozważenie zgody
na obniżenie wysokości
do wysokości
nieprzekraczającej wysokości.
W związku z powyższym radni podjęli uchwałę,
w związku z powyższym ma być pięknie,
w związku z powyższym jak na wstępie.

Ja burmistrz już w lipcu tego żem dokonał,
pismo żem ja podpisał,
pylona złego żem pokonał
Głowę jego mieszkańcom grodu przynoszę w darze
co by znali, jak ja tu gospodarzę.
Fkrutce zawiodę was do raju
Ponad Lokalnie (W Skali Kraju) smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 wrz 2014 - 14:47:29

Ciekawe jak został sformułowany protokół z Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Uzdrowisko Dzieciom, które odbyło się..... - nadal czekam na odpowiedź. Pytanie "kiedy" zadałam w innym wątku, kilka tyg. temu. Pytają m.in. rodzice z pewnej szkoły

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 03 wrz 2014 - 16:28:15

OFF TOPIC: Maniu, wewnętrzna organizacja stowarzyszenia społecznego nie jest przedmiotem "zapytania do radnego" na forum lokalnym, zaś rozpowszechnianie pomówień bez wskazania na konkretne dowody (na piśmie) oraz świadków podanych z imienia i nazwiska jest czynem karalnym, o czym niniejszym uprzejmie Ci przypominam. Insynuacje na temat naszego stowarzyszenia, powtórzone przez Ciebie tutaj publicznie już co najmniej po raz drugi, mają właśnie charakter pomówienia - i to w dość ohydnym kontekście, bo chodzi w skrócie o to, że gmina ma dość poważne kłopoty w związku z pracami ziemnymi przy Pułaskiego 4 i na Łąkach Oborskich i niektórzy sądzą, że Burmistrz pozbyłby się problemu, gdyby reprezentowane przeze mnie stowarzyszenie nie zostało uznane za stronę w toczących się postępowaniach. Dodatkowo należy zdyskredytować moją osobę przed wyborami, w których nawet nie biorę udziału. Masz dowody i świadków, to ich przedstaw publicznie, a jeśli nie masz, to przestań grać rolę, jaką w poprzedniej kampanii odegrały niesławnie pewne osoby popierające byłego burmistrza - czyli rolę oszczercy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 wrz 2014 - 22:08:20


Tomasz Zymer
OFF TOPIC: Maniu, wewnętrzna organizacja stowarzyszenia społecznego nie jest przedmiotem "zapytania do radnego" na forum lokalnym, zaś rozpowszechnianie pomówień bez wskazania na konkretne dowody (na piśmie) oraz świadków podanych z imienia i nazwiska jest czynem karalnym, o czym niniejszym uprzejmie Ci przypominam. Insynuacje na temat naszego stowarzyszenia, powtórzone przez Ciebie tutaj publicznie już co najmniej po raz drugi, mają właśnie charakter pomówienia - i to w dość ohydnym kontekście, bo chodzi w skrócie o to, że gmina ma dość poważne kłopoty w związku z pracami ziemnymi przy Pułaskiego 4 i na Łąkach Oborskich i niektórzy sądzą, że Burmistrz pozbyłby się problemu, gdyby reprezentowane przeze mnie stowarzyszenie nie zostało uznane za stronę w toczących się postępowaniach. Dodatkowo należy zdyskredytować moją osobę przed wyborami, w których nawet nie biorę udziału. Masz dowody i świadków, to ich przedstaw publicznie, a jeśli nie masz, to przestań grać rolę, jaką w poprzedniej kampanii odegrały niesławnie pewne osoby popierające byłego burmistrza - czyli rolę oszczercy.

po 1. nie pytam radnego, tylko uczestnika forum - członka czy prezesa Stowarzyszenia

po 2. pytam o datę Walnego Zgromadzenia jednego ze Stowarzyszeń - chyba posiedzenia nie są tajne

po 3. o nic nie posądzam, więc o jakie ohydne pomówienie chodzi?

po 4. dlaczego zwyczajne pytanie ma dyskredytować jakąś osobę?

po 5. jakie dowody, jacy i czego świadkowie?

Mieszkańcy o różne rzeczy pytają, ponieważ z jakichś względów nie chcą pytać sami i proszą o anonimowość. Jak zauważyłeś, często zadaję w imieniu mieszkańców pytania różnym osobom - wyżej lub niżej postawionym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.24.---)
Data: 03 wrz 2014 - 23:52:41

Może to nie kwestia treści pytania ale jego formy, która wynikać może z...no właśnie czego? Jeśli teoretycznie chodzi wszystkim o to samo wspólne dobro?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 00:04:24

Do rzeczy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 04 wrz 2014 - 08:38:54

Pomówieniem jest plotka puszczona w obieg w ostatnich miesiącach, którą podsycają Twoje Maniu aluzje i pytania na forum. Pełna dokumentacja stowarzyszenia niezbędna dla uzyskania statusu strony została złożona w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i gmina na pewno ma do niej dostęp w aktach sprawy. Ja najważniejsze decyzje urzędowe w sprawach, w których Stowarzyszenie wystąpiło, udostępnię na forum w ciągu tygodnia (muszę zdobyć sprawy skaner). Sprawozdanie z pracy Stowarzyszenia będzie także w sieci na blogu, na pewno jeszcze tej jesieni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 10:08:40


Tomasz Zymer
Pomówieniem jest plotka puszczona w obieg w ostatnich miesiącach, którą podsycają Twoje Maniu aluzje i pytania na forum. Pełna dokumentacja stowarzyszenia niezbędna dla uzyskania statusu strony została złożona w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i gmina na pewno ma do niej dostęp w aktach sprawy. Ja najważniejsze decyzje urzędowe w sprawach, w których Stowarzyszenie wystąpiło, udostępnię na forum w ciągu tygodnia (muszę zdobyć sprawy skaner). Sprawozdanie z pracy Stowarzyszenia będzie także w sieci na blogu, na pewno jeszcze tej jesieni.[/quot]

i o to chodziło

plotke podsycała niewiedza, trzeba było umieścić protokół i byłoby po sprawie.

Skanery nie są rzadkością, jest chyba w biurze RM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 10:14:17


rondo

Z pisma UMiG do Mc Donalds
W związku z prowadzoną przez Panstwa inwestycją na terenie naszej gminy,
w obrębie sołectwa Bielawa zwracamy się do Państwa o rozważenie możliwości usunięcia (...)

No Wersal proszę Państwa.

.

Nie wersal, ale tak sie powinno pisać, żeby się ten duży nie najeżył i dał kopa z półobrotu...

Inne pisma też były grzeczne, nie takie jak z ławeczki nad oczkiem wodnym, po kilku puszkach piwa smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mc Donalds. Podpisz petycję o usunięcie słupa z reklamą - zob na s. 4
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 04 wrz 2014 - 10:42:43


mania
Skanery nie są rzadkością, jest chyba w biurze RM

Nie zrozumieliśmy się. Stowarzyszenie prowadzi z urzędem gminy (nie z Burmistrzem, nie z żadną opcją wyborczą) batalię o usunięcie tego, co uważamy za szkody w środowisku. Gmina idzie w zaparte i odmawia uznania konieczności naprawy jakichkolwiek szkód. Toczą się zatem postępowania urzędowe i procedury administracyjne w RDOŚ, RZGW, ChPK. Wnioski wymienionych instytucji opublikuję na forum, jak obiecałem, w najbliższych dniach. Nie będę ich skanował w Urzędzie Gminy, ponieważ postepowania toczą się przeciw gminie i nie mają nic wspólnego z moją działalnością jako radnego.

Nie mam prerogatyw wypowiadać się w imieniu członków Stowarzyszenia co do ich stosunku do sprawy, ale dla mnie osobiście jest to otwarty konflikt z Urzędem Gminy (znowu - nie z Burmistrzem ani z żadną konkretną osobą) o stan środowiska naturalnego i w konsekwencji jakość życia mieszkańców.

Na tym koniec w tym wątku, bo sprawa nijak się nie ma do McDonaldsa. Off topic rozpoczęła Mania, kończę ja, proponuję moderatorom usunąć te dygresje w całości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 8 z 13


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.